Lietotājvārds
Parole
Man 5.klasē bija 90-gadīga matemātikas skolotāja. Bijām 26 skolēni, no tiem 19 zēni. Kartība klasē bija ideāla. Nevienam prātā neienāca darīt, kādas blēņas. Diemžēl viņa izturēja tikai 3 mēnešus, pievīla veselība. Bet vēl šodien esmu viņai pateicīga par to, ka saglabāja manu interesi par priekšmetu.
22 gadi(sāk darbu)+35( nostrādātie)=57 gadi.Līdz pensijai vēl tālu.( Arī 22+40=62 ,arī vēl nesanāk.)
Ja skolotājs skolā nostrādājis 35 - 40 gadu( Klija), tad jau arī pensija klāt!
Beidzot viena prātīga doma!!! Es nevaru sevi iedomāties 62 gadu vecumā stāvam klases priekšā. Ar ko labāki policijas darbinieki, kas iet izdienas pensijā 50 gados???
Izdienas pensijas visiem skolotājiem!!!.Prieks,ka ir kas sākts,bet šķirot gan nevajadzētu.Turklāt ir daļa skolotāju,kas nebūt nav " izdeguši" un mierīgi turpina darbu pēc īstās pensijas saņemšanas un vēl 70-gados. Ir jādod iespēja jebkuram skolotājam ar 35-40 gadu darba stāžu izvēle-turpināt strādāt vai ne! " Izdeg" visu priekšmetu skolotāji pie jebkura vecuma skolēniem,kas šobrīd ir pavisam citādi kā gadus pat 5-10 atpakaļ.
Izdienas pensiju ir pelnījuši visi skolotāji, kuri skolā ir nostrādājuši vismaz 30 gadus. Visi mēs izdegam, bet vai šie trīs minētie vairāk? Esmu pret.
Labdien! Vai tad sākumskolas skolotājiem nav nepārtraukts kontakts ar skolēniem. Sākumskolas skolotāji arī ir riska grupā uz ''izdegšanu''. Lūgums pievērst arī tam lielāku uzmanību!!!
mūzikas skolotājs gan ne runā,ne dzied,balsi nepārpūlē,masa nav jāpārkliedz un ausis un balss saites ir vislabākajā kārtībā.
un kāpēc latviešu valodas skolotājam nevajdzētu izdienas pensiju? Skolotājs stundās un starpbrīžos nerunā ar skolēniem?
skolotāja b/d 19.09.2015. 09:16:55
Kolēģi, jūs runājat par "Izdegšanas sindromu" kā galveno kritēriju par pirmsskolas, sporta utt. skolotāju priekšlaicīgo - t.i. - izdienas pensiju saņemšanai. Strādāju pirmsskolā un teikšu, ka tas galvenais kritērijs ar mazajiem bērniem strādājot - vai skolotājs VAR PARĀDĪT rāpošanu, lekšanu, rāpšanos; vai skolotājs fiziski savos pēc 60 gados var 1,5 gadīajam aizšņorēt kurpītes, uzvilkt pampērus u.c. lietas, kas prasa regulāru fisiku slodzi "tuvāk zemei". Redzu, kā mani cienījamie kolēģi pēc 60 gadiem mokās, jo var tikai mutiski norādīt, kas mazajam jādara. bet šajā vecumā bērni dara to, ko redz, nevis saklausa.
skolotāja 59 18.09.2015. 19:05:00
Beidzot IM varētu izstrādāt likumus, kā sodīt vecākus, kuri nepilda savu galveno uzdevumu- bērnu audzināšana.Nudien absurds- jāpaceļ balss pret sākumsskolas kolēnu, jo viņš NAV IEMĀCĪTS dzirdēt pieaugušo !
Skolotājam trūkst instrumentu, lai apturētu vardarbību, jo ir kvalitātes vai kāds cits dienests , kurš pacenšas jebkurā gadījumā atrast bērna tiesības,rezultātā viss turpinās
K'du vēl izdienas pensiju? Jūs zināt, kas notiek skol;as? Vardarbība un psiholoģiskais mobings skolēnu starpā. Pedagogi izliekas to neredzam, nu nav pelnījuši pat godam algu. Fuj.
Manuprāt arī mūzikas skolotājiem vajadzētu izdienas pensiju,jo katra stundā skolotajs izmanto savu balsi .
Un sākumskolas skolotājam nav tiešais kontakts ar bērniem? Pirmklasniekiem izrāpot, izskriet, izdziedāties, izdarboties līdzi. Īpaši pirmās klases skolotāji piekritīs- pilnīgi visa diena kopā, ne soli nevar atiet. Un nav klusās stundas, kad mazie guļ un kaut ko var pie papīriem izdarīt. Lielāko klašu skolotāji "mazā" gala skolotāju aizvietošanu uzskata kā katorgu un atklāti brīnās, kā to var izturēt. Savu darbu mīlu un man izdodas, bet ar šausmām domāju, kā es izskatīšos un spēšu to darīt vecumā- jo mums, padomju sistēmu un veselības "neaprūpi" baudījušiem jau 55 - os tomēr būtu jābūt "mierā".
paskataties-paskatieties! 18.09.2015. 09:50:26
beidzat-beidziet! uzskatat-uzskatiet! ejat-ejiet!
Mīļie kolēģi, beidzat savā starpā viens otru "ēst". Katrai metodiskai apvienībai valsts līmeni ir jāizstrādā pamatojums, kāpēc piešķir vai nepiešķirt izdienas pensiju. Trīs metodiskās apvienības to godprātīgi ir izdarījušas un daudzu gadu garumā cenšas šo jautājumu risināt. valsts līmeni. Varbūt ir pienācis laiks visu metodisko komisiju vadītājiem vienoties vienai kopīgai koncepcijai par izdienas pensijām visiem pedagogiem. Pieredzi varam smelties no citām valstīm, kur pēc skolā nostrādātiem 30 gadiem pedagogi var aiziet cienīgi atmaksātā pensijā.
Nežēlojas tie, kuri vai nu paši ir ieziepējušies, citēšu, "d...ā" un ir baigi ērti tur būt, vai nav spēju saskatīt problēmas, kur nu tās risināt
izdienas pensija lielāka par pabalstu bēgļiem?!
Kolēģis, kuram nekas nav labi. 17.09.2015. 23:22:45
Kolēģis, kuram nekas nav labi. Vēl viens tipisks kaitinošo kolēģu paveids ir cilvēki, kuri vienmēr par visu žēlojas. Tas ir ļoti izplatīts tips, taču arī iedalāms vismaz divos apakštipos: a) tādos, kuriem pašiem nekad un nekas nav labi; b) tādos, kuri cenšas pārliecināt citus, ka arī viņiem viss ir galīgā d...ā.
Mani šāds lēmums priecē- es ,sākumskolas skolotāja, "nestrādāju tiešā kontaktā ar bērniem, nenesu nekādu atbildību par viņiem, skatos uz viņiem caur stikla sienu, mācu caur "skaipu" "- vienkārši smieklīgi ir šie ļautiņi, kuri pieņem lēmumus un nav skolā, acīmredzot, strādājuši ilglaicīgi. Nespēdami izturēt netiešo kontaktu ar bērniem, aizlaidušies uz lielākiem un mīkstākiem krēsliem ministrijās un saeimā.......
Rīgas skolām samazināts budžets, zemākā likme 410 jurīši....nu ko apkopējai cik?????
Sākumsskolas skolotājam pat ir kaitīgāki darba apstākļi nekā pirmsskolniekam. pati esmu strādājusi pirmsskolā, tur strādā piecas stundas dienā, ja rauj visu dienu, tad 2 stundas paguli pudienslaiku, ir auklīte, kas palaiž uz tualeti, normāli paēd. Sākumsskolā tur ir ko turēt, kā ieej klasē plkst 8.00 tā ne pusdienas paēdis, jo jāvaktē 30 mežoņi, ne laika uz tualeti aiziet. Ja jāņem pagarinātā grupa, tad 10 darba stundas bez pusdienslaika. Gada abaigās kuņģis, urīnpūslis un sirds beigta. Kur ir mūsu tiesības? Tiesībsargs tik zina bērnu tiesības, bet vai skolotājam uz normāliem darba apsākļiem nav tiesības un vēl izrādās, pat pensiju nevari saņemt, kad esi sajucis prātā.
novēlu jums 17.09.2015. 19:29:22
... 17.09.2015. 17:42 pēc aiiešanas pensijā izdzīvot ar to, ko būtu skolā strādājot nopelnījusi pesijā
punktiņiem 17.09.2015. 18:54:38
FIZISKI skolotājs nespēj vairs lēkšot līdzi pāri par 30 skolēniem ekskursijās u.c. pasākumos, cīnīties ar iem, kuri nevēlas mācīties, tikai "z;imēties". Prāts jau vēl aptumšojies nav, tādēl tieši ar mieru un pacietību, un zināšanām, un pieredzi varētu pasniegt privātstundas, rāmi sēžot telpā pie galda, skolēniem, kuriem arī ir grūti izturēt tempu klasē.
Vai tiešām visiem pedagogiem nedraud izdegšanas sindroms ? Un ko lai saka sociālie pedagogi un psihologi, kas katru dienu strādā ar negācijā? Par atbalsta personālu vispār pat nerunā, bet kad ir problēmas tad gan zin kur viņi ir.
Izdienas pensijas atbalstu, bet tikai ar vienu noteikumu - ja skolotājs, kas sevi uzskata par izdienējušu patiešām arī aiziet tajā tajā pensijā (t.i. neturpina vairs strādāt valsts vai privātajā skolā, pasniegt privātstundas vai veikt jebkādu citu ar izglītošanu saistītu darbu saņemot par to atalgojumu naudā, graudā, baudā vai citā veidā). T.i. - ja patiešām jūties izdienējies - marš pensijā un bez atpakaļskatīšanās. Citādi tādai pensijai nav jēgas, ja izdienējies pensionārs saņem savu pensiju un turpina haltūrēt (t.i. sniegt nu jau nekvalitatīvus (jo izdienējis un sevi izsmēlis taču) izglītības pakalpojumus).
4 skolnieku mamma 17.09.2015. 17:23:24
VISI skolotāji pelnījuši izdienas pensijas. Lai cik skolotājs ir mīļš, labs sava priekšmeta pasniedzējs, atraktīvs, aktīvs-piedodiet!- bet bērni un arī daļa vecāku grib jaunus skolotājus. VISU priekšmetu skolotāji ir pelnījuši atpūtināt balss saites, nervus un kājas.
PĀRSTĀJIET VAINOT SAVA AMATA BRĀĻUS UN VIENS OTRU! VALDĪBA TO VIEN GAIDA, LAI VISI SAIETU RAGOS ! DOMĀJIET UN RĪKOJATIES !!!
kaut kāds murgs 17.09.2015. 16:42:31
CIK ĻOTI JŪS VISUS, VISAS PUSES VALDĪBA IR SANAIDOJUSI! ATVERIET ACIS! TAS TIEK DARĪTS SPECIĀLI !
Es esmu strādājusi gan pirmsskolā , gan sākumskolā un varu teikt, ka sākumskolā skolotājam ir daudz grūtāk nekā pirmskolā....varētu uzskaitīt , bet pārāk garšs šis saraksts sanāku. Tātad sākumskolas skolotāji lai tik ''rukā'' līki, šķībi gaidot pesiju. Vārbūt vispār aiziet no šīs nozares, lai nav kaunā jākrīt 62 gados pirmklasniekiem pa priekšu košņājoties.
Esmu gandrīz vienādu gadu skaitu nostrādājusi kā vispārizglītojošajā, tā speciālajā skolā (kopā 32 gadus), tāpēc varu salīdzināt. Šobrīd strādāju speciālajā skolā, bet man ir vispārizglītojošo skolu privātskolēni. Ar viņiem vismaz varu parunāt kā līdzīgs ar līdzīgu, bet...Jūtu, kā mainījusies kaut tikai mana valoda vien. Pārsvarā runāju vienkāršos paplašinātos teikumos...kā ar maziem bērniem, jo tā man ir jārunā speciālajā skolā...Pašas bērni un draugi saka: ko tu mums skaidro kā muļķiem? Tad nu labāk turu muti ciet. Darbs ar normāla intelekta bērniem vismaz garīgi nenoplicina un neiztukšo, bet grūts tas ir bijis gan vienā, gan otrā skolā. Vienā - ar augsto atbildību par darba rezultātu, otrā - ar emocionālu iztukšošanos. Nudien, izdienas pensijas vajadzētu visiem skolotājiem, lai vietā nāktu jauni, enerģiski cilvēki, un šo pensiju saņemošajiem vajadzētu liegt iespēju strādāt par pedagogiem skolās. Cita lieta - strādāt par privātskolotāju. Runājot par sporta skolotājiem - esmu viņu pusē. Nevar klusu runāt sporta zālē, kurā dimd bumbas, dip skolēnu soļi un skan viņu sasaukšanās (akustika!), nedzirdēs skolēni klusu skolotāju sporta laukumā...
Pati biju skolotāja un pasniedzu matemātiku- nu nebija tā jāpaaugstina balsi, lai stadiona otrā galā sadzirdētu. Un lai kā novēlētu visiem izdienas pensiju, pati jau sen esmu nopelnījusi īsto (man 70+) , vienmēr esmu apbrīnojusi kolēģes, kuras tupus rāpus cīnās ar pirmskolas bērniem, kad gadi jau 60 +
Citējot vnk.skolotāju 11:55 17.09.2015. 14:07:41
100% pievienojos: "Kad izdzirdēju, ka IZM dāmas piedāvā pirmspensijas vecuma (55-60 gadi) sporta un speciālo skolu skolotājām apmeklēt "B' kursus, lai pārkvalificētos, piemēram, par matemātikas skolotāju, skaļi nodomāju: "PRĀTIŅ, NĀC MĀJĀS!"
Kaimiņiene strādā speciālā skolā. Jūtu līdzi.
jūs domājat, ka tā skolēni uzvedas tikai sporta stundā? Jūs domājat, ka matemātikas, latviešu valodas, ķīmijas un citās stundās skolotājs stāv mēms kā zivs? Vai sporta skolotāja skrēja līdzi skolēniem? - droši vien nē. Bet citos priekšmetos skolotājam ir ne tikai jāpārkliedz, bet arī jāiemāca, jāieskaidro, ne tikai jāpārkliedz. Un, atšķirībā no sporta, citos priekšmetos ir eksāmeni. No skolotāja prasa reālus rezultātus, ne tikai pārkliegt skolēnus. Piebildīšu, ka ne visi sporta skolotāji veido stundu tā, ka jāpārkliedz - ir skolotāji, kuri prot disciplinēt lielo baru arī sporta stundā. Tas jau no paša skolotāja atkarīgs.
Kas tā par skolotāju sanaidošanu, padomju laikā izdienas pensijā varēja doties visi skolotāji ar 25 gadu stāžu, tas nebija slikts likums, jo lielākā daļa tā arī darīja un iekārtojās citā darbā, atbrīvotos vieta Seiles misionāriem, o kā celtu izglītības kvalitāti. Domāju, ka ar likumu būtu jādod iespēja no 60 gadu vecuma izvēlēties iespēju doties izdienas pensijā, tad gan jau kāda daļa to arī darītu, un visos laikos būs skolotāji, kas strādās tik ilgi, ka ar kājām pa priekšu izies no skolas
Šodien aizgāju uz mežu, blakus ir skola. Stadionā stunda, liekas kādai 2. vai 3.klasei. Bērni sacenšas no sirds un kliedz tā, ka skolotājai diezgan stipri jāpiepūlē balsi lai kaut ko kliedzošais bars sadzirdētu. Pazīstu pensionētu sporta skolotāju, kurai praktiski ir sabojātas balss saites neatgriezeniski. Tas ir jau viens iemesls, kāpēc sporta skolotājiem (es gan vēl pieliktu klāt trenerus komandu spēlēs) vajag šo izdienas pensiju.
KĀDS SKAISTUMS! 17.09.2015. 13:01:49
2015./16. m.g. , speciālā skola Latvijā , bērnu skaits 71 , direktoru skaits 7 (6 vietnieki un direktore). KĀDS SKAISTUMS!
sporta skolotājs 17.09.2015. 12:57:28
Man ir 51 gads . Par skolotāju strādāju 26 .gadu .Pēc četriem gadiem darba stāžs būs 30 un pašam 55gadi. Visu laiku esmu skrējis pa mežu ar skolēniem , spēlējis futbolu.Tagad, nav tādas dienas , kad kaut kas nesāpētu.. Skolēniem sasisto , klibo , šķībo skolotāju būs jāvēro vēl deviņi gadi ! ? Kāpēc tie 60? S

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.