Lietotājvārds
Parole
Un kāda alga tad pirmsskolā ja grupā no 15 bērniem.
justīne pirž 01.03.2016. 19:07:54
LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL,LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL,LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.
Viss jau it kā forši, bet ne jau skolotājs izvēlas, cik skolēnus mācīs. Mums skolā 3 paralēles, 2 pilnas klases, trešajā zem 20. Un tā gandrīz katrā paralēlē, bet neatvērt trešo klasi nedrīkst, jo pieprasījums taču ir. Pēc šāda modeļa sanāks, ka neviens mazās klases negribēs mācīt.. Un pareizi saka arī par paralēlēm. Ir atšķirība, vai stundu gatavo divām paralēlēm, vai 1 stundu 2 apvienotajām klasēm.. Bet būsim godīgi - tā kā mēs - skolotāji - nevaram ietekmēt, cik bērnus mācīsim, cik stundas mācību gadā pasniegsim, tad vismaz varam priecāties, ja mums samaksās par visu padarīto darbu un adekvāti samaksās..
Vīrs vārdā Uve 29.02.2016. 11:19:15
Un kad būs izstrādāts tad IZM nogrims, kā teikā par Rīgu!
Piekrītu, vajag atcelt mapes, ko tās dod, papīru kaudze un viss, ja prot sacerēt un uzrakstīt , tad viss ir kārtībā. Bet ja skolotājs ieguvis divas augstākās izglītības, ja iegūti divi maģistra grādi, tad to neviens neņem vērā. tad jāizdara secinājums- saceram vairāk papīru, ko likt mapēs un 2. 3. kategorijaa ir rokās, bet vai tas ir godīgi???????????.
Itkā skolotājs izvēlas cik skolēnu būs!
Gatavojās visi pedagogi ..kuriem ir stundas,kuriem ir audzināšana.Arī skolotāji ,kuri strādā ar veseliem un ļoti slimiem bērniem. Zinu pedagogus ,kuri strādā no rīta līdz vakarā 8.30 ar slimiem bērniem saņemot niecīgu algu.Vajadzētu ,lai atbrauc IZM pārstāvji pastrādā kaut vienu dienu no rīta līdz vakaram.
Mapes,kuras kārto arī Speciālās izglītības pedagogi..kur stundās sēž komisija pie smagi slimiem bērniem,vai tas ir normāli?
skolotāja! 23.02.2016. 19:00:19
Taisnība, ka skolotāju viedoklis algu jautājumā netiks ņemts vērā par stāžu, izglītību,panākumiem priekšmetā, bet gan KVALITĀTI NOTEIKS PĒC MAPĒM,VECĀKU VĒRTĒJUMA?!?!? PAŠVĒRTĒJUMAM NEBŪŠOT NEKĀDA NOZĪME! TAISNĪBA?????
mazā skola 22.02.2016. 13:09:10
Taisni tā- sagatavo stundu apvienotai klasei jeb stundu vienai atsevišķai klasei, vēl labāk- paralēlklasēm! Lielo klašu skolotāji, ja jūs pastrādātu apvienotā klasē, jūsu domas mainītos par ieguldāmo darbu st. gatavošanā, arī vadīšanā!
Vīrs vārdā Uve 21.02.2016. 20:48:16
Runā tikai par lielajām un mazājām klasēm. Bet kur tad stundu sagatavošana 1 vai 7 paralēlklasēm?
Un kā ar tiem, kuriem gadu no gada pāri 30?
Skolota'ju algu jauta'jumam visu laiku, katru dienu ja'bu't aktua'lajai problemai N 1. visa's instance's.
Skolas sociālam pedagogam arī alga jāpielīdzina pedagoga algai. Visu darba laiku ir jānoņemas ar dažādu problēmu risināšanu.
Nu malacis tas Česlavs! Ja būs cilvēks patiešām sakarīgu algu shēmu uzzīmējis, tad viņš būs to paveicis bez speciālajām komisijām un darba grupām. Sanāk gadiem darba grupas ir saņēmušas algas par it kā darbu pie modeļa, bet darbu nav izpildījušas! Cita lieta, kad šo modeli izstrādā cilvēks, kurš nāk no skolas ikdienas, nevis ekstrasensoras, nesaprotamas, izglītībā neko nejēdzošas tantes. Vēl jau neesam to modeli redzējuši, bet nu sliktāk jau nevar būt. Divus gadus algas nekust ne no vietas ar 420 eiro.Kas tā par samaksu cilvēkiem, kuri skolo nākamos ministrus un deputātus, ārstus, farmaceitus, banku darbiniekus, grāmatvežus un ekonomistus - KURU ALGAS ROTĀJAS SKAISTOS ČETRCIPARU SKAITĻOS! Tos visus veiksminiekus reiz ir skolojuši pedagogi ar minimālo algu, kauns!
Sen jau zvaigznēs ierakstīja, ka skolotāja darba alga par slodzi (21) būs (jau bija jābūt) 620 Ls, tagad lēš, ka varētu būt no 690 eiro! Jūs vispār saprotiet, kā mūs apčakarē (atvainojiet, šis tas lēnākais apzīmējums).
lauku skolotajs 17.02.2016. 11:27:52
lauku skolotajam nav veikals pie durvim..Daudzi lauku skolotaji brauc no pilsetas.Par to ka stra'da' laukos vien ir ja'maksa'.Skolas apkopeji, ka likums, dzivo pie skolas un san'em laukos gandriz to pas'u.
Lai nu kas, bet tomēr darba novērtējuma attiecība (1200 - 690 eiro) starp lielām un mazām klasēm nav adekvāta! Klasē ar 30 bērniem NAV 2 reizes vairāk darba kā mazā klasē! Starpība varētu būt līdz 200 eiro!
CIK TAD VĒL ILGI SPRIEDĪS, IZSTRĀDĀS CITUS MODEĻUS
Tēvs -skolotājs-visu mūžu skolā26gadi, trīs bērni, par slodzi saņem 420 uz papīra, Tiešām adekvāta izglītības ministrijas, valdības izpratne,cieņa pret skolotājiem.Turpinām iznīcināt izglītības sistēmu Latvijā.
Lai nopietni ķertos pie algu izstrādes, nepieciešams vispirms streiks!
Vīrs vardā Uve 16.02.2016. 15:17:06
Pedagogu darba samaksas noteikumi 40. Vispārējās izglītības un profesionālās izglītības mācību priekšmetu pedagogiem tarificē līdz divām darba stundām nedēļā (līdz 80 stundām gadā profesionālās izglītības mācību priekšmetu pedagogiem) par vienu darba likmi mācību stundu sagatavošanai. Pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, kuriem noteikta 30 stundu mēneša darba algas likme, tarificē līdz četrām darba stundām nedēļā mācību nodarbību sagatavošanai. (MK 17.06.2014. noteikumu Nr.332 redakcijā) PRECIZĒJUMS: 120 MIN : 21 h = 5,714285714 min. Lūdzu ievērot ministru kabineta noteikumus!
nu neko jau 16.02.2016. 15:07:47
Sporta sacensības saistībā ar skolu NOTIEK tikai un vienīgi mācību procesa laikā uz citu mācību stundu rēķina. JA SPORTISTI DODAS UZ MAČIEM BRĪVDIENĀS, TAD TĀS IR SPORTA SKOLU SAISTĪBĀ . Un viņiem tās dienas arī no sporta skolām tiek apmaksātas, tieši tāpāt sacensības vakaros ir tikai saistībā ar sporta skolām vai pulciņiem (retu reizi) jo vispār jau sporta pulciņu laikā nezin kāpēc notiek sporta skolas treniņstundas... Samaksu saņem dubultā par reāli nostrādātu vienu stundu. ZINU KO RUNĀJU
to delfina 12 16.02.2016. 11:53:52
Darbi jālabo laikam gan nav tikai sporta skolotājiem, bet pat viņiem ir jāmāca teorētiskie jautājumu, ko tāpat vajadzētu pārbaudīt, kā bērns apguvis. Un kur vēl sporta sacensības, kas parasti notiek ārpus mācību stunda laika, kurās skolotāji un audzēkņi piedalās...Un kāpēc valodnieki visam "pieiet " tik šauri - rakstu darbu labošana. Darbs var būt ne tikai rakstiskā formā, bet tas jau nenozīmē, ka tas nav jāpārbauda, jālabo un galarezultātā daudz maz objektīvi jānovērtē!
nu neko jau delfinai 12 16.02.2016. 11:46:48
fizikā un ķīmijā IR jālabo, ja netici, pārbaudi, ko dara radoši fizikas, ķīmijas skolotāji. Un arī esejas ir jāraksta un vēl eksperimentālie darbi un pētnieciskie darbi utt. JA NEZINI, TAD PAKLUSĒ
nesaprotu - tajos priekšmetos, kur lielās klases tiek dalītas grupās kvalitatīvākai apguvei, jo nepieciešama individuālāka pieeja vai arī, teiksim, datoru skolā nav tik daudz - piemēram, svešvalodā, informātikā, arī mājturībā, kur dalās zēni un meitenes - tātad šo priekšmetu skolotājiem būs 2x mazāka alga kā pārējiem?
Izstrādājot algas- kur doma par vīriešu piesaisti izglītībā? Ar 1200 eur uz rokas varbūt iesākumam derētu.Kā jūtās pēdējais učuks skolā, ar minimālo algu, starp izbadējušām,nervozām skolotājām !Teiktu kaitīgs darbs!
Pati strādāju skolā, meita mācās "izslavētā" vidusskolā 7 klasē ar 28 bērniem klasē. sekmes pasliktinājās pēc pirmā semestra mainījām skolu. Maza lauku skola -klasē 14 skolēni . Rūta ir ļoti apmierināta, jo skolotāji visās stundās vairākkārt uzrunā , paskaidro. vienīgi ko varu teikt ka IZM pienākums ir saprast ko mēs gribam panākt- zinošu paaudzi, vai kombinātu-ar puszinošiem skolēniem.
Mēs te varam spriest līdz riebumam- lielas klases mazas klases, bet vienu es tiešām varu pateikt no savas 35 gadu skolotāju prakses, ja gribam skolēnam ko iemācīt m tad klase ar 15 bērneļiem ir labākais variants..Iedomājoties vien 30 BĒRNI un 1 skolotājs. Tas ir NEPAREIZI. Mums kā skolotājam bērnam ir JĀIEMĀCA,lai viņš apgūst, jo vecākiem ir jāseko kā bērns mācās, bet vecākiem nav JĀIEMĀCA. Piedodiet kolēģi skolotāji, vai vecāki mājās pareizi palīdzēs, paskaidros. Vecākiem savs pienākums, skolotājiem savs. Absurds 30 bērni! Galvenais ,te izskan - mēs jums lielākas algas, bet jūs mums klasē 30 bērnus. Zināšanas... nesatraucieties jums tak maksā labu algu. Negribu būt rupja, bet izglītībā bardaks bija, ir un būs.
Ja klasē 24 skolēni, ne 25, tad alga uz pusi mazāka...kaut kā pavisam absurdi sanāk...
Atbilde - ok 15.02.2016. 09:10 15.02.2016. 13:10:22
"Izlasiiju tekstu , nesapratu vai tā alga ir pirms vai peec nodoklju nomaksas? Ja pirms nodoklju nomaksas, tad nekas nemainisies ..." Tev varbūt nemainītos, bet citiem ļoti mainītos....
to Variants3 15.02.2016. 12:15:07
Par fizisko slodzi un sarunām - pat vairāk par 300 naudiņā. Vai sasēdinu 10 bērnus sev riņķī vai staigāju gar 27. + katram ir jāapskata padarītais arī stundas laikā. Atšķirība ir liela. Pats strādāju gan klasē ar 11 skolēniem, gan 27. Salīdzināt protams var, bet daudz vairāk jādomā par 27 skolēniem. ( ar nosacījumu, ka strādā uz rezultātu nevis vienkārši novadi stundas) Un varbūt beidzot vajadzētu pārtraukt kašķēties savā starpā un visiem vērsties uz IZM, IKVD u.c. birokrātisko aparātu.
30 skolēni klasē NAV KVALITĀTE!! 15.02.2016. 11:11:25
PIEVIENOJOS "30 skolēni ir kvalitāte? 14.02.2016. 18:04" "Tā ir tikai absurda iedoma, ka tur ir kvalitāte! Ja ir, tad tikai labākajiem skolēniem, kuri var mācīties jebkuros apstākļos, bet arī viņi varētu sasniegt vairāk, ja būtu vairāk individuālas pieejas!" TAS IR GAĻAS KOMBINĀTS, kur rezultātu pa taisno uz gaļas kombinātu - talanti samalti, ne tik veiksmīgie aizlaisti pa pieskari vispār. Vadībā esošiem prātiem ir viens motīvs - padarīt "tautu" lielāku, bet glupāku - lai vieglāk manipulēt savas rebes.
Vīrs vārdā Uve 15.02.2016. 10:19:04
Jāizstrādā jauns modelis moduļa modelēšanas modulēšanai!
jā, taisījām mapes masveidā, bet tām ir derīguma termiņš- pēc dažiem gadiem atkal jātaisa mape no jauna-birokrātijas virsotne - taisam papīrus, krājam, pierādam , ka neesam novecojuši vai kļuvuši sliktākas kvalitātes...
Izlasiiju tekstu , nesapratu vai tā alga ir pirms vai peec nodoklju nomaksas? Ja pirms nodoklju nomaksas, tad nekas nemainisies ...
to variants 15.02.2016. 09:00:47
Bet tikko to pašu gatavo darbu informātikā gribi pamainīt un pielāgot konkrētajai klasei un konkrētajiem apstākļiem, nemaz nejūti, kā paiet laiks....
Manuprāt, neder arī šis algu modelis. Uzskatu, ka skolotāja darba saturs un klases lielums ir apgriezti proporcionāli lielumi. Jo mazāka klase, jo OBJEKTĪVI individuālāKS kļūst skolotāja darbs. Ne pašam skolotājam, ne skolēniem nav iespējas izlikties, ka viens māca un otrs mācās. lielajās klasēs galvenais skolotāja pienākums ir TIRAŽĒT SAVU darba saturu, kurš OBJEKTĪVI kļūst vienkāršāks un tikpat objektīvi neprasa tik daudz laika un slodzes. Protams, mazās skolas varētu pārveidot par daļēji privātām skolām, kuras finansētu gan pašvaldības, gan valsts, gan vecāki. Domāju, tas būtu tā vērts. Šobrīd gan LIZDA, gan skolu vadītāju pulciņš sāk lipt klāt tai pašai medus maizei, kuras otrajā pusē ir sinepes un pipari, resp. , IZM.
Domāju, ka jaunais izglītības un zinātnes ministrs varētu ievērojami celt savu reitingu, ja atbrīvotos no "kvalitātes" pakāpes mapēm. Un, ja nu vēl no pašas Papules kundzes...
30 skolēni ir kvalitāte? 14.02.2016. 18:04:30
Nolikvidēt lielās klases! Tur nekā nevar nodrošināt kvalitāti! Tā ir tikai absurda iedoma, ka tur ir kvalitāte! Ja ir, tad tikai labākajiem skolēniem, kuri var mācīties jebkuros apstākļos, bet arī viņi varētu sasniegt vairāk, ja būtu vairāk individuālas pieejas!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.