Lietotājvārds
Parole
Prioritāte- KAM????
Var jau izdomāt nez kādu modeli, mēģināt to īstenot dzīvē, bet tā kā skola ir zaudējusi savu statusu- skolotāji vairs nav inteliģences augšgalā jo viņus interesē nauda nevis bērnu izglītošana, skolēni skolā jūtas kā pavēlnieki ar tiesībām un bez pienākumiem, nekas labs nav gaidāms.
pensionārs 19.08.2015. 20:06:49
40 darba gadu laikā atceros loti daudzus mēģinājumus pacelt skolotājiem algas...padomju laikā- kā nolaida cenas zeķubiksēm...tad pēc 2 mēnešiem pacēla skolotājiem algas.....tā pēc 2 mēnešiem cēlās cenas pārtikai...un atkal skolotāji bija atpakaļ peļķē! Tad perestroika- un atkal nekā...pusbads !!!! Neatkarības gados- partijas izstrādāja skaistu perspektīvo plānu, kā pacelt algas: 3 etapos TP solīja, bet nāca Vienotība un "mākslīgi radītā "krīze"- un atkal skolotāji bez nekā- ar vienu roku deva, bet ar divām ņēma atpakaļ...pēc kārtējā algas paaugstinājuma saņēmām uz 40-60 ls mazāk.....Bija laiks, kad pieprasīja visiem augstāko izglītību _ skolotāji skrēja uz augstskolām, ņēma kredītus, lai iegūtu vēl maģistra grādus utt....bet rezultātā- streiki un ČĪKSsss! Tad izdomāja kategorijas- visi labi ziniet , kā tās tika piešķirtas- uztaisi vienu 10 cm biezu mapi un parādi pārs stundas atklātās un kategorija rokā-bet vai skolotāji maz zina, ka lai saņemtu savus 20 eiro par kategoriju tie ir jāpaņem no saviem kolēģiem-šīs skolas skolotājiem!!!???? Kuram tad lai samazina algu???? Nu ko vēl ministrija izdomās, lai sapūderētu skolotājiem smadzenes, lai tie viens otru nograuž???? Nu un rezultātā: skolotāji un skolu direktori ar bezzobainām mutēm stāv skolēnu priekšā (nav naudas par ko ielikt!), nomīdītās tupelēs un vecos 30 gadīgos lindrakos....bet pensija- tā tiek rēķināta pēc 1995-1999 gada skolotāju algas maksātajiem nodokļiem...nu un tagad mēs skolotaji pensionāri esam visi priecīgi- mums pensija vidēji ap 300 eiro.....Jautājums- Vai bija vērts pabeigt Pedagoģisko skolu, 3 universitātes un strādāt šīs valsts labā 40 gadus maksājot pilnīgi visus nodokļus pie tam- GODĪGI !!!???
Kā visu laiku baro ar solījumiem ,kurus nepilda.
Beidzot samaziniet ierēdņu un Ministriju darbinieku skaitu.
Viss notiek tāpat kā katru gadu. Nekas jau nemainās.
Jā, redzam, redzam, baigā prioritāte. Atliek no mēneša uz mēnesi - viss cits ir daudz svarīgāks. Kur ta pedagogi liksies, tūliņ uzsāks kārtējo apli, visu mācību gadu ticēs gaišajam algas pielikumam no 16.gada 1.septembra, bet, ak vai, 16.gada augustā izrādīsies, ka trūkst finansējuma vai ka izgudrotais modelis tomēr nekam neder! Tas viss jau ir zināms un paredzams.
Un nevienlīdzība būs vēl vairāk, tikai saņemsim mazāk!
Es tā arī nesapratu vai pedagogu jaunais algu modelis vai pedagogu janais algu modelis?
www.kasjauns.lv/lv/zinas/199908/neiepriecinosas-zinas-skolotaju-algu-jautajuma
Valdība turpinās laiku pa laikam šķelt skolotāju sabiedrību vēlsīkākās drumslās kā tagad tā jau ir sašķelta, biedēt ar jauno modeli un solīt kaut ko (meklēt kompromisa risinājumus, nākamgadu budžetos kā parasti drusku padomāt (un tikai) par kaut kā ieļaušanu, tukši pasolīt, jo kā var nesolīt, bagātākos no skolotājiem pabiedēt ar esošā algu saraksta publicēšanu un jauna modeļa ieviešanu u.t.t.) no septembra uz janvāri, no janvāra uz septembri, no septembra uz janvāri, no janvāra uz septem............ līdz pienāks tāda diena, kad afrikāņu bēglis par kules kasīšanu un galvas daudzīšanu pret zemi allāha vārdā visādās kompensācijās, pabalstos un talīdzīgās lietās (nemaz neieskaitot to ka bezmaksas pajumte un siltums viņam jau tāpat ir nodrošināts) kopsummā ik mēnesi saņems vairāk nekā skolotājs čakli un godprātīgi strādājot ik dienas pilnu slodzi. Bet ko nu tu padarīsi cērpamiem un ietiepīgiem auniem, kas spītīgi un līdz kaulam pacietīgi turpina gaidīt, kad arīdbiedrība, par kuru jau sen ir tapis skaidrs ka tā nav ieinteresēta un neko nedarīs skolotāju labā, visu nokārtos civilizētā veidā. Attopieties, skolotāji, arī nākamā gada budžtā neviens neko reāli nav iecerējis priekš jums iekļaut un tuvākajā nākotnē jau arī nekas arī nespīd, jo lai nodrošinātu elementāras bēgļu cilvēktiesības pēc visādām konvencijām mums vēl nāksies savilkt jostas apvienot viņu ģimenes (katram no tiem 250 izrādīsies vismaz 6 sievas un bērnu bars) un uzsliet vienu lielu, skaistu mošeju, kas visticamāk nemaksās mazāk kā tas smukais tilts ar oranžajām vantīm un monstrozā gaismas pils. Un vēl neaizmirstiet, ka mums, lepojoties ar savu veiksmes stāstu tagad vēl būs jārāda pozitīvais piemērs un jāpalīdz Valdim rakstīt jauns veiksmes stāsts par to kā latvieši izglāba grieķus.
Kopš neatkarības 1991g. pagājuši 25gadi. Kas mainījies skolotāja dzīvē , nekas! Kā skaitīju iztikas minimumu, tā skaitīšu arī turpmāk ! Izglītības ministrija dzīvo savā pasaulītē-spēlējās savā smilšu kastē. Visam svītru pārvelk Finanšu ministrija. Nav naudas arī šogad- 25 gadu! Atkal atliek uz 2016gadu ! Visās valstīs cilvēki neļauj sevi muļķot streiko! Aizbarikādē lielceļus. Cīnās par sevi! Lielais Latvijas krīzes meistars Dambrovskis glāba Latviju-paroksu ar skolotāju algām !Tagad viņš Eiroparlamentā ar latviešu palīdzību glābs Grieķiju.
Разводят Вас как лохов: Дополнительные средства госбюджета на 2016 год не запланированы, сказала BNS представитель Министерства финансов Майя Страупмане, комментируя сообщение министра образования и науки о том, что в 2016 году на внедрение новой модели оплаты труда педагогов потребуются дополнительно 10,5 млн евро.
"Papildu valsts budžeta līdzekļi 2016. gadam nav plānoti, komentējot izglītības ministres pausto, ka nākamgad skolotāju atalgojuma jaunajam modelim būs nepieciešami papildu 10,5 miljoni eiro, pastāstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Maija Straupmane. Viņa atgādināja, ka valdība aprīlī apstiprināja to, ka 2016. gadā ir negatīva fiskālā telpa. Līdz ar to atbilstoši patreizējām prognozēm papildu līdzekļi 2016.gadam netiek plānoti." Tā ka tas modelis vēl ilgi paliks tikai sarunu temats un iebiedēšanas paņēmiens brīžos, kad skolotāji nolems drusku "pacelt galvas"... Taču tikmēr sākot ar jaungadu mazliet pacelsies minimālā alga, trūcīgākos no skolotājiem tai pamazām pietuvienot, valstī lēnām un nemanāmi turpinās celties cenas, tarifi un komponentes, ar jauniem, augstākiem pārsteigumiem sāksies apkures sezona, iespējams mūsu veselībai par labu, tiks ieviets kāds jauns nodoklis...... un labākā ziņa būs vien tā, ka ienākumi paliks stabili nemainīgi. Ir aitas, ir cirpēji. Ir naiva, sabiedriski sašķeltu pedagogu masa ar augstu pienākuma apziņu, ir valdība kas to izmanto savā labā.
Prioritāte! Neskaitāmas reizes sola izskatīt steidzamības kārtā! Nekas nenotiek! Jo tas modelis ir apmāns, nekam nederīgs! Tāpēc arī tam nav steidzamības!
septembrī manis skolā nebūs! 25.07.2015. 02:19:45
400 eiro minimālā, skolotājam par slodzi tikpat, Urā!!! Tāpēc arī liela daļa vasaras man pagāja meklējot citu darbu, ne skolā. Un atradu! :)
Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, h...... 24.07.2015. 23:05:12
No jaunā gada MINIMĀLĀ ALGA VALSTELĒ būšot 400 eiro, skolotājiem - alga par likmi 420...................................................................................................PADOMĀJIET, cik augstu jūs vērtē valstelē! :D >>>>>>>>>>>>>>>>>>>> Vai čemodānus krāmēt vēl negribās?
Nevienlīdzība bija līdz šim, jo skolotāju alga bija atkarīga no skolēnu skaita. Algas tiešām saņēmam darot vienu un to pašu darbu ļoooti atsķirīgas. Nevienlīdzība būs arī turpmāk, jo skolas tiek dalītas 5 kategorijās. Katrai kategorijai noteikta samaksa par slodzi. Atkal saņemsim par vienu to pašu darbu ļoooti atšķirīgi. Tad kāpēc šis murgs ir vajadzīgs. Zinot, ka daudziem man pazīstamiem kolēģiem gan pilsētu , gan lauku skolās algas reāli samazināsies,tad kāpēc IZM vajadzīgi šie miljoni? Ja skolotājiem reāli smazināsies algas par kādu atbalstu palielināšanu skolēniem var būt runa?
Baidieties un nedariet muļķības, pedagogi! Jaunais, ļaunais bubulis, atvainojos, algu modelis ir lielisks bieds jūsu savaldīšanā, lai jūs nesadomājat apvienoties, protestēt, streikot un pieprasīt to ko sākotnēji gribējāt. Un vispār, iepīkstaties tikai un bubulis, t.i. algu modelis izlīdīs no pagultes un tad tik jūs visi redzēsiet..........
Mums negribam algas pielikumu,mēs gribam cieņu,beidziet presē par to runāt,ja nekas nenotiek, un beidziet pazemot skolotājus. mēs neesam materiālisti...
Skolotājiem vajag algas palielinājumu nevis burotino-pinokio zemes moduli.....Ar moduli jau nebūsi pāēdis.
skaļi ...irst, nav malku cirst. Prioritāte ir dažādu kritēriju izvirzīšana, kas atvieglo skolu masveida likvidāciju, paaugstinot bezdarbu skolotāju vidū. Mērķis: nesūksties par zemo algu, priecājies, ka tev ir darbs un esi uzticīgs-lojāls politiskai elitei un ierēdņiem. Labi jau tā tautas krāpšana nebeigsies
Vēl aizvien kāds turpina reanimēt nedzīvi dzimušo modeli! Varbūt atbildīgos ierēdņus aizkomandēt pie kaimiņiem igauņiem. Būs tuvāk un lietderīgāk pārņemt pieredzi nekā braukt pēc idejām uz tālām eksotiskām zemēm. Igaunijā izdevies reformēt izglītības sistēmu un ieviest līdzīgu atalgojuma sistēmu, ar kuru skolotāji ir apmierināti. Cik zinu, tur kā reize nav daudzu tādu nosacījumu, pret kuriem iebilst pedagogi un to pārstāvētās organizācijas Latvijā.
Un mums tagad jābūt pateicīgiem, vai kā? Izskatās, ka Seile visu sajaukusi. Prioritātei jābūt konkurētspējīgām pedagogu algām, algas pielikumam. NEVIS kādam modelim. Modelis vien nekā nepaģēr.
Vārdi ir viens, darbi - pavisam kas cits...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.