Lietotājvārds
Parole
Vecā censone 06.05.2015. 09:52:57
"Paldies " Seiles kundzei par karjeras konsultanta likmes likvidēšanu skolās. Patreizējā izglītības politika neveicina darba devēju rašanos .
Pilnīgas muļķības, bērns jau no pirmās klases ir jāattīsta un jāmāca radoši domāt, analizēt. Sasniegums ir tad, ja bērns 12 gadu vecumā, beidzot sākumskolu, saprot, kas viņam padodas, kas nē un ir izdomājis, kādā profesijā vēlētos strādāt, balstoties uz priekšmetiem, kas padodas. Nu muļķīgi ir vēlēties kļūt par ārstu, ja ķīmija un anatomija ir 0 līmenī vai pa biznesmeni, ja nespēj komunicēties pat ar vienaudžiem un uzstāties publikas priešā. Man paveicās ar savu meitu, jo spēju viņai ieaudzināt šīs prasmes un viņa jau 12 gados ir noskaidrojusi, kur pēc pamatskolas ies mācīties un kādas prasības ir attiecīgajās iestādēs. Man tikai vajadzēja ar viņu aprunāties un ieteikt atrats visu iespējamo informāciju par mācību iestādēm. Arī otro svešvalodu viņa izvēlējās, jo saistīs savu dzīvi ar Latviju. Protams, ka viss var mainīties, bet bērnam ir apzīņa pēc kā tiekties un motivācija mācīties - tas man ir svarīgi kā vecākam.
Mēs jau arī esam uzņēmēji, kas pārdod savu darba spēku. Diemžēl kā jau tirgū allažiņ gadās, neesam vienoti prasībās, skaudīgi un nenovīdīgi: skaitām naudu otra makā, bet apvienoties darbaspēka pārdevēju arodbiedrībās un cīnīties par pareizu samaksu - viss maksā tik, cik tas maksā!
Tiekat skaidriba, kuru komentaru jus komentejat..;-)
Lieliski, ka jums ir divi nelieli veiksmigi uznjemumi, cik klasesbiedri, kuri tapat kaa jus , pec jusu rakstita teksta, nepadevushas skolas macibas izcieshot, ir organizejushi savus nelielos biznesus? P.S. Pirms pazinjot tadas lielas kaa ministre zinjo, butu japadoma par to, vai bus , kas iznes podinju slimniicaa, slauka ielas, sargaa robezhu un maaca beernus. P.S.S. tiesham skolotajam arii jalkjust par biznesmeni un janjem nauda no skoleniem,bet to taksh nedrikst likuma notiekt kaaartiba un etikas normas ar nelauj papildstundaas macit savus skolenus - korupcija. Kaa tad ar biznesu ?
Jābūt gataviem mirt un dot darbu apbedīšanas firmām, pasaules varenākās valsts labā. Vai tā, tas ir domāts?
Citas valstis gatavo studentus, lai tie kļūtu par darba devējiem. Pēdējā informācija par Latviju - tā gatavo jauniešus, kas nav gatavi kļūt pat par darbiniekiem. Lai kļūtu par darba devēju, Tev ir jābūt ideālajam darba ņēmējam savā biznesā. Kā var Izglītības ministrs vienkārši paziņot - tagad Jūs visi būsiet darba devēji ?! Un viss mainīsies ja? Utopija - sāciet mācīt jau skolēnu līmenī!
Vienreizēji!!! 30.04.2015. 07:14:58
Trūkst vārdu! Ja šādi var paziņot, ka JĀBŪT GATAVIEM !!!
Talisa Maegyr 29.04.2015. 20:56:16
Būt darba devējam pirmkārt nozīmē lielu atbildību - par uzņēmumu un saviem darbiniekiem. Visas rēķināšanas, poņas, čuji un ņuhi ir pēc tam. Bet ar atbildību par saviem vārdiem un darbiem mūsu sabiedrībā iet smagi. Uzņemties atbildību nav stilīgi.
Ar tādām valsts "subsīdījam" un nodokļiem pat limonādes stendu jaunietim ir grūti noorganizēt.
Lai dotu darba vietu citiem,iesākumā vajadzētu pašiem radīt biznesu..To var atļauties tikai to bērni,kuru senči labi ,,privitazēja"'daudz īpašumus un uzņēmumus..No tukša gaisa nekas nerodās un tiem ,kam nav nekas var droši pamest šo valsti..!(((
Lai dzīvotu tā kā Tu vēlies nevajag nekādu reklāmu :) Ja tiešām vēlies tā dzīvot... Man, piemēram, gribas gaļu, bet, ja man ir tikai kaziņa un vistiņa, kāds no šiem mīļajiem radījumiem ir jānogalina. Un tas vairs nav patīkami. Pie tam cik vistiņas man jātur, lai varētu vismaz pāris reizes nedēļā ēst gaļu? Atkal sasodītā matemātika :) Un ko ziemā ēdīs šīs vistiņas? Savā naturālajā saimniecībā audzēsi arī labību? Kā Tu apstrādāsi zemi? Tiešām uzraksi ar lāpstu? Un, ja gribēsi zemi apstrādāt ar tehniku, kur Tu ņemsi naudu lai to iegādātos, uzturētu un vēl ielietu degvielu? Cik ilgi Tavi bērni būs laimīgi naturālajā saimniecībā bez interneta, mobilajiem telefoniem utt. Nez vai līdz 10 gadiem izvilksiet. Un, interesanti, uz kuriem kalniem Tu plāno pārcelties, uz Gaiziņu? :)
Nevienam nav noslēpums, ka pirmsklasnieka vecākiem šobrīd nav nojausmas, kura profesija būs pieprasītākā, kad viņu bērns beigs vidusskolau. Visticamākais, ka vairākas no pieprasītākajām profesijām šobrīd vēl neeksistē (vai ir testēšanas stadijā). Ir jābūt gataviem sekot līdzi laikam, jāprot un jāgrib mācīties mūža garumā, jāprot pārkvalificēties - iegūt jaunu profesiju. Skumji, ka šobrīd skolotājiem, kas nostrādājuši skolā 30 un vairāk gadus un sasnieguši 50+ vecumu iespēja pārkvalificēties cienījamā amatā netiek piedāvāta. Mūsu skolā ir piedāvājums - iegūt papildus matemātikas, fizikas, ķīmijas un dabaszinību skolotāja kvalifikāciju valsts apmaksātos B līmeņa 240 stundu kursos. Prātiņ, nāc mājās! Kurš tic, ka latviešu valodas skolotāja 55 gadu vecumā pēc 240 stundu kursiem būs spējīga kvalitatīvi mācīt ķīmiju, fiziku un matemātiku! Nebojāsim bērnus!
Zini, man skolā galīgi nepadevās ne matemātika, ne fizika, ne ģeometrija. Šie priekšmeti uzdzina riebumu tolaik. Taču nesaku, ka tie nebūtu šobrīd jauniešiem jāapgūst..Šobrīd man pieder divi nelieli un veiksmīgi uzņēmumi. Ne tikai tajā skaitļošanā ir tas galvenais faktors! Biznesā var izskaitļot arī nemācoties augstāko matemātiku, bet tas jau ir cits stāsts + jābūt tā teikt apgriezieniem(jābūt pamatīgām iekšām), lai vispār ko sasniegtu Biznesa pasaulē.
Vai jūs esat padomājuši par to, kā mums patiesībā uzspiež vienu noteiktu dzīvesveidu? Kādēļ nekur nereklamē naturālo saimniecību? Jo valstij taču nav izdevīgi! Iedomājieties, cik gan daudzi no mums būtu laimīgāki, dzīvojot tikai ar savu ģimeni, nedomājot par nodokļiem un nodevām, komunālajiem... Vienkārši pārcelties kaut kur uz kalniem, dzīvot saskaņā ar dabu, audzēt kādu kaziņu, vistiņas. Mierā, Bez ofisa piesmakušām telpām, stresa tabletēm, celšanos septiņos no rīta un gaidītiem atvaļinājumiem. Bet nē. Mums ir jābūt skrūvītēm lielā mehānismā, vēl vairāk - sevi jālauž un jāpiemērojas elitei izdevīgam dzīveidam. Hmm.
Pēc ekonomikas teorijas 29.04.2015. 12:00:26
5-6% cilveku piemīt komersanta dotības .
Jā, domāt un rēķināt lielai daļai ir sāpīgi. daži pat nezina, ko tas nozīmē.
Mārītei piestāv jaunā frizūra.
Lai kļūtu par darba devēju jāprot labi rēķināt un plānot. To skolēni dara slikti. Ja gribi sakaitināt, jāpasaka, ka šajā uzdevumā būs pašam daudz jādomā. Sāk kratīties, raustīties, bļaustīties grūstīt kladi pa galdu.
Es nesaprotu...vai viņa ir vakar dzimusi un vispār neapjēdz, kas valstī darās? Kādi "darba devēji" ??????? Lai nodibinātu lielu uzņēmumu un dotu citiem darbu, ir nepieciešamas tajā investēt. No kurienes? No zila gaisa tas piķis nokritīs jaunam cilvēkam??? Kurš viņiem dos to naudu, kurš atbalstīs? Par nodokļu sistēmu uzņēmumos vispār neizteikšos, jo viss tiek sagrauts jau pašā saknē, lai uzņēmumi bankrotētu pie nenormālā nodokļu sloga!
bet tas, ka ir daudz jauniešu bezdarbnieku, arī nav normāli. Tam gan piekrītu.
Ne visi ir radīti kļūt par vadītājiem. Lielākā daļa cilvēku pēc būtības ir "darba bites", tas ir jāciena. Cilvēkus nedrīkst "lauzt", katram jādara tas amats, kurā viņš jūtas vislabāk, jāieņem tāda atbildības pakāpe, kurā viņš jūtas ērti.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.