Lietotājvārds
Parole
Nu nav normāla alga 390 eur uz rokas par slodzi skolotājam ar trim apgādājamajiem. Domas par izdzīvošanu,nokļūšanu darbā nevis par kvalitatīvu darbu. 25 GADU LAIKĀ(kopš91g.) NEVAR SAKĀRTOT ALGU JAUTĀJUMU ! VALDĪBAI NERŪP IZGLĪTĪBAS PROBLĒMAS !
to viedoklis 30.07.2015. 08:16:11
Nav nekādas 24 kontaktstunda slodzē. Tās ir tikai valodu un matemātikas skolotājiem. Pārējiem iznāca 26-28... Arī par klases audzināšanu paredzēts maksāt mazāk. Vēl bija pretruna - ja nav klases audzināšanas, tad faktiski slodzi īsti nevarēja savākt.
Modelī bija paredz. arī labas lietas- proti, drīkstētu str. līdz 24 kontaktst. un ne vairāk (tātad skolās ienāktu jauni ped., jo esošie nevarētu str. kā līdz šim- daudzi līdz 2. slodzēm), un, kas ir pats galvenais- lielākas algas par likmi. Žēl, ka nekas no tā nesanāks.
Dod Dievs, ka to neveiksmīgo savārstījumu nepieņem! Parasti civilizētās valstīs reformas veic, lai dzīve iet uz augšu, bet visi man zināmie pedagogi krietni zaudēs. Bet pie mums jau civilizācija vēl nav atnākusi. Vienīgā cerība, ka prezidents mājās ar savu skolotāju ir lietas kursā, kas patiesībā notiek. Dažās iestādēs cilvēki sūdzās, ka nav pirmskrīzes 15% atguvuši. Kad atdos mums atņemto gandrīz pusi algas? Gribētos vismaz Grieķijas minimālo...
Problēma ir izglītības sistēmā. Latvijā skolēniem no 5. - 9. klasei ir 20 mācību priekšmeti, Anglijā - 15, Vācijā 15. Te jau var ietaupīt uz skolotāju rēķinu. Bet Latvijā domā, kā pielikt jaunus priekšmetus. Drīz bērni mācīsies 25 prikešmetus, katram vidēji 2 stundas nedēļā ar 25 dažādiem skolotājiem. Uzskatu, ka jāsamazina priekšmetu skaits vai tie jāapvieno (piemēram - Fiziskā audzināšana, kas iekļauj sportu, veselīgu uzturu, anatomiju, higiēnu, militāro audzināšanu). Nav 16 gadīgam jaunietim obligāti jāzin, kā var iegūt zilas acis un melnus matus savam bērnam vai noteikt bērna asinsgrupu, ja izdomā to radīt ar Anniņu. Tāpat nav jāzin visu mikrošūnu nosaukumi. Svarīgi ir saprast, kā rūpēties par sevi fiziski, garīgi un arī materiāli.
Ir tikai labi,ka tas murgainais modelis netiks pieņemts.Ir tāda cerība.Skolotājiem no tā maz labuma.
Par to, vai došos 1. septembrī uz darbu, lemšu 31. augustā. Ja gribēšu - nedošos un iepūtiet man! Un visticamāk, ka nedošos, bet braukšu dzīvot pie meitas uz Spāniju!
Viss būs kā katru gadu. Tas nozīmē - nekas nebūs.
pret modeli 28.07.2015. 16:58:06
Vajag likties mierā ar modeli, tas nav izdevies. Notiek tikai manipulēšana ar skolotājiem.
tiem kas te bļauj "streiks" atļaušos atgādināt, ka neviens cits jau nestreikos jūsu pašu vietā un arī striku neviens negrasās organizēt jūsu pašu vietā. arodbiedrība jums pa lielam ir tikai tādēļ lai no jums ik pa laikam kaut ko iekasētu un šad tad apsveiktu kādā lielākā jubilejā, bet ne jau lai radikāli rīkotos un kaut ko būtisku organizētu skolotāju labklājības un nākotnes labā.
Jā, Latvijas prezidentūras laiks veiksmīgi ir pagājis: nevienas protesu akcijas, skolotāju/ mediķu streika, nevienas šmuces, viss tīri un gludi. Toties ES praidiņu izcili noorganizēja - būs atkal uzslavas no ES augšiņām. Tāds atkal veiksmes stāsts.
...un tajā pašā laikā ziņu portāli skaidri un gaiši vēsta, ka ne tikai šī gada budžetā, bet arī nākamā gada budžetā priekš skolotājiem un viņu modeļiem nekādi finansiālie līdzekļi iekļauti nav un netiks. Lūk citāts: ""Papildu valsts budžeta līdzekļi 2016. gadam nav plānoti, komentējot izglītības ministres pausto, ka nākamgad skolotāju atalgojuma jaunajam modelim būs nepieciešami papildu 10,5 miljoni eiro, pastāstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāve Maija Straupmane. Viņa atgādināja, ka valdība aprīlī apstiprināja to, ka 2016. gadā ir negatīva fiskālā telpa. Līdz ar to atbilstoši patreizējām prognozēm papildu līdzekļi 2016.gadam netiek plānoti." Tātad, ja domājam ar galvu un kaut cik loģiski nebūs grūti izsecināt, ka šis jaunais modelis ir tikai kā instruments lētticīgu aunu, atvainojos, pedagogu iediedēšanai un noturēšanai grožos. Lai gan nesaprotu arī valdību, kamdēļ raustīties, jo skolotājus pārstāvošā arodbeidrība tāpat kā valdība neko nedarīs un neko neoganizēs (tosatarp arī protestus) lai skolotāju dzīve viņiem visiem nevis tikai saujiņai izredzēto kļūtu par kapeiku labāka (nu labi, dažreiz viņi imitē darbību un skaisti, teatrāli notēlo, ka meklē kompromisus, veic sarunas, domā...) un paši skolotāji ar "ko tad es, es jau neko" sindromu vēl ne tik neprotestēs, jo nebūs jau neviena, kas no malas to visu noorganizē. Arī skolotāju pašu starpā nav un nebūs nekādas vienotības nedz bez šī vēl vairāk saškeļošā modeļa, nedz ar to. Bet nu laikam jau ir tā, kā saka, ka šis jaunais modelis patiesībā ir izsapņots tikai tādēļ lai pedagogi par visiem veinreiz aizmirstu to ko bija vēlējušies pašos pirmsākumos un beidzot aizvērtos ar saviem tukšajiem "strēeeiks" blējieniem.
veckraķa viedoklis 28.07.2015. 12:51:56
izskatīsim un ,iespējams, lemsim par modeļa projekta tālāko virzību perspektīvā, piedāvājot konkrētu risinājumu, sperot nākamos aprobācijas soļus pilotprojekta ietvaros tikmēr, kamēr likvidācijas procesā paliks tik maz personāliju, ka ietaupītios līdzekļus pat atļausimies izsniegt pakāpeniski daļās pārpalicējiem apmaiņā pret parakstu par lojalitāti. Jaunākie laiki: 90-tie/ prihvatizācija; 00- kreditēšana, pārkaršana, bankrots; 10- visu visur vispirms optimizācija, pēc tam pilnīga nahrenizācija- sorry, bet kā nodzīvot/ sagaidīt Valsts 100.gadi 2018.g.- ar ko leposimies, vai ar ģīboni ..
Nu tad tā, pedagogi, tagad viss atkarīgs no jūsu pašu uzdevības. Jaunais ļaunais bubulis, atvainojos, algu modelis, jorpojām tup tepat pagulē (dažubrīd, ja aiztur elpu un ieklausās, pat var dzirdēt viņu ņurdam) un augustā mēs kārtējo reizi par biedinājumu jums, pedagogi, lemsim vai viņu nezlaist laukā. Tā, ka nedariet blēņas, nesadomājiet protestēt, apvienoties vienotai prasībai un pieprasīt to ko sākotnēji gribējāt un bijāt iecerējuši. Citādi bubulis t.i. modelis izlīdīs laukā agrāk nekā jūs domājat un tad tik jūs visi redzēsiet.......
Kā finansu ministrija teiks, tā arī būs: naudas nav 25 tūkstošiem skolotāju (starp citu, neviens tā arī nevar precīzi pateikt, cik tad to skolotāju ir, cik īsti vajag, kuri ir skolotāji un kuri tikai atbalsta personāls, bet tomēr zina teikt un spriest, ka par daudz...), bet ir prezidentūras prēmijām, bēgļiem - Briseles rīkojumiem.
www.kasjauns.lv/lv/zinas/199908/neiepriecinosas-zinas-skolotaju-algu-jautajuma ......... var palasīties atkal rosinošus tekstiņus un komentārus par tematu...
Jaunajam modelim ir trūkumi, ko augustā vajadzētu apskatīt: nauda seko skolniekam; netiek noteiktas pakāpes par darba gadiem-pieredzi; netiek runāts pat par vidējo algu valstī. Lielās samazinās, mazās par 20 eur palielinās. Bet ,učuk, vari vien filosofēt , sapņot , finansu ministrs tik un tā uzliks zīmogu- nav naudas! KĀ TO DARA JAU 25 GADUS ! Manā skolā vadība , kad kaut ko paprasu, uzrez pasaka- nepatīk ej projām! Nav komūnikācijas ar parastu skolotāju!
V - @TV vērotājs 28.07.2015. 10:16:16
?! Taču domājot reāli, tas nekad, nekad nenotiktu! Pašlaik tā ir viena no -ja ne pati - nīstākā politiķe tautas acīs. Tad drīzāk valdība' vēlreiz kristu, bet rudā lapsa nebūs manas valsts premjere!
.un atkal būsim pie sasistas siles...
TV vērotājs 28.07.2015. 10:12:22
Jāpieņem, pēc tam kaut "ūdens plūdi". Gadījumā, ja kristu Laimdotas Straujumas ("Vienotība") valdība, nākamā "Vienotības" premjera amata kandidāte būtu partijas vadītāja Solvita Āboltiņa, šorīt LNT atzina Āboltiņa.
Lems, lems, tikai nekad neko neizlemj! Varu galvu likt ķīlā, ka uz 1.sept. lēmums NEBŪS pieņemts, jo gluži vienkārši vairs jau nemaz nav laika! Lai nodotu pieņemto saskaņošanā un pieņemšanā ar 20 dienām taču nepietiks!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.