Lietotājvārds
Parole
paliekam smieklīgi! 22.04.2016. 22:36:18
Kāpēc vēl joprojām augstskolas gatavo kaut kādus sociālos darboņus iepirkumu atnešanai? Pārsvarā tur studē tie, kam nekas cits nav pa spēkam, zinot, ka nevienu dienu šajā jomā nestrādās! Kāduskadriņus vispār uzņem augstskolās! Daudzām profesijām, ko piedāvā augstskolas, augstskolas diploms vispārnav vajadzīgs! Aldermane pat uzskata, ka bērnus jaunākajās grupiņās, kur tiešām vajadzīgas specifiskas zināšanas, var audzināt jebkura tante no malas! Nedaudz gadus atpakaļ skolotājs tam darbam nederēja!
"Līdz šim programmas profesionālajai izglītībai aizkavējušās, lielā mērā tas saistīts ar saskaņošanas procesu Eiropas Komisijā."" Un 35 gadu laikā tas nav ticis skaidrs. Pirmkārt, pie mums ir iznīcinātas gandrīz visas jomas, kur cilvēkiem bija iespēja strādāt savā specialitātē - rūpniecība likvidēta, lauksaimniecība un tās produktu pārstrādes uzņēmumi lielākoties likvidēti, sabiedriskais transports samazināts uz pusi, toties visvisādu plaukstošu aģentūru un bezjēdzīgu projektu kompāniju ir miljons. Kurp ejam, Eiropa?
jau nav padomjlaiki, kad bija daudz maz skaidrs, cik cilvēki nepieciešami konkrētajā specialitātē. Mēs dzīvojam deindustrializētā kapitālistiskā valstī, kur katrs cīnās lai izdzīvotu.
Viņķeles kundze domā, ka ar ????? iestrādāšanu likumā kaut kas mainīsies uz labo pusi.. ko tad iestrādās tajā likumā? vai mūsu valsts gudrās galvas var pateikt, kuru profesiju pārstāvji spēs sameklēt darbu pēc 3, 5, 10 gadiem - ka darba tirgū būs pieprasīti tieši šīs specialitātes pārstāvji? nav taču valstī ne rūpniecības, ne lauksaimniecības,kur būtu vajadzīgi vidējā līmeņa darbinieki - cilvēki - lieliski sava amata meistari. būtu labāk padomājuši, ko attīstīt (rūpniecību, lauksaimniecību, apkalpojošo sfēru), kur investēt ... tas attiecas ne tikai uz proftehniskajām skolām, bet arī uz augstākajām mācību iestādēm. skolotāju jau ir par daudz, psihologu, sociologu, ekonomistu, juristu - tāpat. kvantitāte ir, bet kvalitātes nav. tukšas runas.... uzkraut (deleģējot atbildību uz citiem) vēl vienu nastu darba devējiem ... cik šie varēs panest?
Šie vārdi izklausās jau daudz, daudz reižu dzirdēti...
Šeit jau nav runa par darba devēja pienākumiem. Viņķele drīzāk uzsver tieši skolu puses pienākumu - attīstīt kvalitatīvi saturu, pielāgojot darba tirgus vajadzībām. diegzan loģiski, manuprāt. Sen jau vajadzētu.
80., 90.gadi, kad visu panāca ar likuma burtu, ir pagājuši .Tagad ir brīvā demokrātija. Darba devējiem nevajag uzspiest obligātu sasaisti.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.