Lietotājvārds
Parole
Varbūt pirmsskolā beidzot varētu novērtēt to cilvēku darbu, kas tur strādā un bez visādām mistiskām piemaksām.
Deputātu jauna iegriba - uzsvars uz tikumisko audzināšanu, varētu domāt, ka līdz šim esam bērnus audzinājuši netikumiski..... nu jā, daudzu augstu amatpersonu tikumība gan apšaubāma......
nu ko? atkal skaisti! jāsāk pierast, ka augustā skolotāja naudas maks kļūst par sabiedrības 'topiku". man joprojām nav skaidrs,kā jau 25 gadus ( tik ilgi es arī pa skolu) algas vienmēr ir bijušas kā mēra baciļi: reformēt, pārveidot, iespundēt, neļaut! neviens ministrs šo jautājumu nav sakārtojis, tikai reformējis tūkstoš nejēdzīgās variācijās. Latvijā bija viens ministrs, kas atļāvās savu nozari strauji sakārtot( Lielais Vilis ceļus), bet kā nomainīja, tā sākās tādas pašas auzas, kā bija. bet bija redzams, ka dara, bija acimredzami rezultāti. mums tikai visādi brīnumi. kā valstij pašai neriebj, katru gadu cīnīties, solīt, piečakarēt? laba lupata ar ko vicināties bija un ir izglītības kvalitāte: lielums, kuru izmērīt ir grūti, jo pārāk daudz komponentu ir neprognozējami. skolotāju iebildumi bija kaķa vērti, līdz smukais cipars bija un ir ārzemēs, bērnu nav, nebūs. palikušie ir tādi, kādi ir. izlikās, ka kvalitāte svarīga. nē, kvantitāte tomēr. nodokļus tad vajadzēs ievākt. ko mēs? da neko! mācīsimies būt ciniski.
Jaunais prezidents varētu būt tas,kurš skolotāju algu reformu uzraudzītu kaut vai tīri personisku iemeslu dēļ. Kundze tomēr pēc profesijas ir skolotāja, lai gan krietnu brīdi nestrādājusi. Gluži pufaiku ausīs viņam tie ierēdņi varbūt neiebāzīs. Tas , protams, ir navi un dzelteni, bet...
pedagogu pakāpes 05.08.2015. 12:54:34
Skolotājus, lai iekļautos jaunajā modelī atvēlētajā stundu skaitā, varētu mazāk tramdīt ar nevienam nevajadzīgu papīru (atskaišu utt.) rakstīšanu. Un vēl tās biezās MAPES, kas jāsavāc un jāsastrukturē, lai ik pēc dažiem gadiem atkal ar jaunu mapi pierādītu visiem, ka pedagogam joprojām var piešķirt to pašu pakāpi, kas pedagogam JAU PIEŠĶIRTA!!!! Ja pedagogs pretendētu uz AUGSTĀKU pakāpi nekā esošā, būtu saprotams, ka jāpierāda komisijai savu izaugsmi. Ja kas šajā pakāpes atkārtotas piešķiršanas procesā vairojas, tad tikai birokrātija, pedagogu stress, izveidoto atskaišu un pavairoto papīru kaudzes, izniekotie materiālie līdzekļi un valsts finanses. Uz priekšu! - jau šogad un nākošgad pedagogu simti un TŪKSTOŠI? metīsies atkal iekšā MAPES kārtošanas un vākšanas BUMā, atstājot mazāk laika svarīgākajam - bērnu izglītošanai!
Kā finansu ministrija teiks, tā arī būs: valsts izdevumi šogad aug straujāk nekā nodokļu ieņēmumi, kuros iztrūkums pusgadā - 9,9 miljoni eiro. Kāpums vērojams gandrīz visās izdevumu pozīcijās. "Nespīd" tas solītais algu pielikums pedagogiem
Arodbiedrības neko neizrāda , tāpēc atliek pašiem streikot un nedoties 1 septembrī uz skolu !!
IZGLĪTĪBU NERESPEKTĒ, JEB NEBAIDĀS TĀPĒC, KA TAJĀ MAZ VEČU ! Večiem jāapvienojās , jāizveido savu neatkarīgo arodbiedrību , jāpieprasa cieņu , respektu , algu! JĀPIEPRASA VISU, NO PADOMJU LAIKIEM, VĒL EKSISTĒJOŠO ARODBIEDRĪBU, IZGLĪTĪBAS DARBINIEKU-SŪDA SPECIĀLISTU NOVADOS DEMISIJU !
streiks-paldies Serzh 01.08.2015. 22:34:32
Izglītotākajai valsts prezidentei Vīķei, ko visi slavināja, Latvijas skolotāju problēmas bija tālas! Zatlers visas problēmas atrisināja atlaižot saimu un pasludinot , ka skolotājs ar visiem saviem bērniem ir misionārs un viņam jākalpo Vastij par brīvu! Kur ir šie gudrinieki? VALSTS ,TAS IR, ARI SKOLOTĀJU NODOKĻU APMAKSĀTĀ PENSIJĀ!!!
Hei, pedagogi, varbūt vienreiz pietiks vienam otru apriet un nonicināt? Bet varbūt jūsu izglītības un kultūras līmenis liek jums to darīt? Fizkultūras skolotājs lielākoties nelabo burtnīcās komatus. Komatu skolotājs maz ko sajēdz no ķīmijas. Ķīmijas skolotājs māk perfekti novienādot reakciju vienādojumu, bet ne vienmēr komatus salikt. Matemātikas skolotājs ir speciālists integrāļos un eksponetfunkcijās. Ekonomikas skolotājs māk smuki naudiņas saskaitīt un zina kurā bankā izdevīgāk to nolikt vecumdienām. Ģeogrāfs toties nojauš uz kuru valsti izdevīgāk doties prom no šī režīma. Biologs apvienojoties ar mājturības skolotāju uzaudzēs visgaršīgāko ekokartupeli un pēcāk no tā pagatavos visgardāko maltīti. Tikmēr mūzikas un zīmēšanas skolotāji sazināsies pavisam citā valodā ko sauc par mākslu. Ko es ar šo gribēju teikt? Es nesaku, skolotājs vienmēr ir dumjš lietās ko nemāca bērniem, taču neviens nav ideāls itvisur un pats, pats, pats, PATS............ Taču sazin kādēļ daudzi no jums mēģinot izcelt sevi par varītēm grib citus apriet un nolikt zemāk par zāli aizmirstot ka visiem taču ir viens kopīgs mērķis - vispusīgi izglītota nākamā paaudze un tiekšanās uz taisnīgāku finansējuma sadali izglītības darbinieku algu jautājumā. Bet nu rejieties vien ja jau tas jums sagādā baudu. Šķelieties, lejiet žulti un lauziet šķēpus savā starpā (IZM un LIZDA par to tikai priecāsies). Ieprieciniet sevi ieliekot arī šeit bēdīgo sejiņu. Gūstiet baudu pasakot arī to cik mana interpunkcija ir nepareiza.
Со следующего года минимальная зарплата в Латвии будет 400 евро, а у учителя 420 евро. Позор. Денег ведь на зарплаты учителям нет. Латвии срочно нужно покупать рации для НВС за 67 миллионов евро, еще в следующем году закупаем Стингеры еще на 158 миллионов евро. Для учителей 10 миллионов нет. Так ч о скажите своему президенту уважаемые учителя - пусть закрывает все школы - ведь они хотят воевать.
Žēl,ka mēs atkal " aprejam" viens otru - skolotāji un ne skolotāji.
nevaru dokumnta adresi iekopet
Te būs visas Eiropas skolotāju algas uz 2012 gada sākumu. Latvijā nekas nav mainījies - saņem tikpat, ja ne mazāk. Beļģija (fr.) – 52266 eiro gadā t.i. 4355 €/mēn. Čehija - 1022 €/mēn Dānija – 4458 €/mēn Vācija - 4954 €/mēn Igaunija - 889 €/mēn Īrija - 4946 €/mēn Grieķija - 2104 €/mēn Spānija - 3660 €/mēn Francija - 3987 €/mēn Itālija - 3241 €/mēn Kipra - 4842 €/mēn Bulgārija – 364 €/mēn. Latvija - 396 €/mēn Lietuva - 579 €/mēn Luksemburga - 11248 €/mēn Ungārija - 938 €/mēn Malta - 1951 €/mēn Austrija - 4670 €/mēn Polija - 875 €/mēn Portugāle - 3162 €/mēn Rumānija - 713 €/mēn Slovēnija - 2286 €/mēn Slovākija - 723 €/mēn Somija - 3710 €/mēn Zviedrija - 3632 €/mēn Anglija - 3529 €/mēn Ziemeļīrija - 3529 €/mēn Horvātija - 995 €/mēn Islande - 3519 €/mēn Turcija - 1189 €/mēn Lihtenšteina - 10928 €/mēn Norvēģija - 4794 €/mēn
Tādiem kā "to ha" tiešām pietiek ar sākumskolas izglītību - uzrakstīt tekstu ar kļūdām, uzvārīt zupu un saskaitīt naudu var ar 4 klašu izglītību. Atbrīvotos milzum daudz skolotāju un palikušie varētu saņemt astronomiskas algas. P.s. Iepriekšējo komentāru es nerakstīju, vēl kās domā līdzīgi man!
Tā kā nākamajā mācību gadā vēl nestāsies spēkā jaunais pedagogu algošanas modelis, rodas jautājums, kas notiks ar tiem trim miljoniem eiro, kas rezervēti valsts budžetā tieši jaunā modeļa ieviešanai.
tam, kas to ha 01.08.2015. 01:02:20
Zini, es protu gan zupu uzvārīt, gan svārkus, kleitu un bikses uzšūt, gan laikus nomaksāt elektrības rēķinu, pareizi liekot starp skaitļiem komatu. Protu vēl ļoti daudz ko citu, tai skaitā pareizi gramatiski rakstīt latviešu valodā un pareizi lietot pieturzīmes, lai atdalītu palīgteikumus, lai atdalītu divdabja teicienus... Un es nekad nelepošos ar to, ka nemāku elementāri pareizi rakstīt, necentīšos attaisnoties ar zupas vārīšanu...
Uzvāri zupu no komatiem. Uzšuj sev svārkus no komatiem. Samaksā elektrības rēķinu ar komatiem. Un neprasi neko vairāk. Pareizie komati taču ir svarīgākie tavā dzīvē.
Veckraķim laikam latviešu valodas skolotājs slikti burtnīcas labojis, ja jau komatus nav iemācījis salikt :(
Varbūt mūsu prezidents izbijis skolmeistars atcerēsies kā ir klases priekša un cik daudz darba vajadzīgs lai stundu sagatavotu ,lai tā būtu stunda ,citādi jau katrs sak darīt ko grib,telefonus vien spēlē.Un var būt vinš atcerēsies kā jūtas skolotājs algas dienā un nedeļu pirms algas.
www.tvnet.lv/temas/lizda/page/1
Jauno laiku skolmeistari arī labo burtnīcas!
www.tvnet.lv/zinas/latvija/569972-lizda_prasa_valdibai_apstiprinat_atsevisku_atalgojuma_paaugstinasanas_grafiku .........vēl kaut kas rosinošs tiem, kam patīk palasīties arī pa citām lapām.
to veckraķis 31.07.2015. 19:02:38
Un atvaļinājuma garums tāds laikam vairāk ir psiholoģiskajai rehabilitācijai. Starp citu, ir valstis, kur pēc noteiktu laika nostrādāšanas skolā, pienākas pat apmaksāts atvaļinājuma gads - rehabilitācijai un sevis pilnveidošanai..
to veckraķis 31.07.2015. 18:52:21
Ne jau skolotāji to aizmirsuši, bet sabiedrība. Ik pa brīdim pārmetumi par 21 stundu 40 stundu vietā un 2 mēnešu atvaļinājumu 1 vietā.
Gāja laiki, paaudzes mainījās un skolotāju suga laimīgi aizmirsa vienkāršo patiesību kādā vēsturiski izveidojās viņu divus mēnešus garais atvaļinājums. Sensenos laikos skolmeistariem kas mācību gada vakarus pavadīja labojot bērnu burtnīcas šīs virsstundas tika atlīdzinātas tieši ar šo papildus mēnesi vasarā lai skolmeistars vismaz tad var atpūsties. Taču, kā jau teicu, gāja laiki, paaudzes mainījās, bet jauno laiku skolmeistariem neviens šo patiesību tā arī neiemācīja un nepastāstīja (jeb vai paši ātri iemanījās to ignorēt un noklusēt). Un tagad jauno laiku skolmeistari par vienu un to pašu grib vairākas atlīdzības gan naudā, gan baudā, gan graudā.
Tas tā būtu, ja neatrastos tādi eksemplāri (pie tam salīdzinoši daudz), kas uzskata, ja skolotājam ir 21 mācību stunda (kontaktstunda), tad viņš arī ne minūti vairāk nestrādā, kā arī - ka skolotājiem ir lieks 1 atvaļinājuma mēnesis...
vai tad divus mēnešu garš apmaksāts atavaļinājums (par veselu mēnesi garāks nekā citiem, kam arī mēdz būt neapmaksātas virsstundas un kuriem darbā arī nereti tiek pieprasītas visādas izglītības, kursi u.t.t.) nav pietiekams lai tās virsstundas kaut daļēji kompensētu?
Skolotāji jau ir labi, kursus iziet regulāri. Bet kā ar normālu darbdienas garumu skolotājiem? 8 stundas dienā kā visiem. Ja vajag veikt papildus pienākumus, tad tās jau ir virsstundas.
...Aizmirsi vēl arī Kleever. Visus tagad taču uztrauc restorānu nosaukums :D :D
Kāds sakars šeit bēgļiem? Varbūt tomēr runā par tēmu? Kaitinie šie, kuriem pēkšņi rodas vienas un tās pašas problēmas, kuras mēģina inkorporēt pilnīgi visās dzīves situācijās. Pirms mēneša bija praidisti, tagad bēgļi. Nākmnedēļ būs atkal jauna, pilnīgi izzīsta problēma. Tikai, lai būtu par ko runāt un par ko cepties.
www.kasjauns.lv/lv/zinas/200310/jau-dombrovska-laika-10-ministrijam-bija-likts-izstradat-beglu-planu-ka-tas-nakas-ka-tagad-plana-nav...
youtube*/watch?v=_Fb2cuocXM4
tam, kas >_< , - parakstos zem katra vārda! 30.07.2015. 22:18:07
Paldies, ka raksti un izsaki to, ko jau vairākkārtīgi esmu teikusi un rakstījusi komentāros. . . . . . Gan par grafiku, gan saņemtajām algām par šī 2007. gada grafika izstrādi, gan to, ka arodbiedrība ir butaforija, kurai skolotāji labprātīgi ziedo savus nopelnītos grašus, bet kura pat pirkstu nepakustinās, lai ko mainītu. . . . . . . . Es darbu nemainīšu, bet ir doma kaut vienatnē iet ar plakātu streikot pie "lielā nama" septembrī. Būtu mēs te daži ar iekšām, kas nebaidās, būtu arī rezultāti.
Pēc statistikas datiem Latvijā ir aptuveni 2000 pedagogu vecumā virs 60 gadiem, no kuriem apmēram 150 strādā šajās nozarēs (pirmsskolas izglītības, speciālās izglītības un sporta skolotāji). Jāatgādina, ka izdienas pensijas pedagogiem līdz 1993.gadam tika piešķirtas neatkarīgi no vecuma un darbspēju stāvokļa, ar darba stāžu pēc specialitātes ne mazāku par 25 gadiem. Nedrīkst aizmirst, ka pedagogi ir profesija, kurai attiecināmi Ministru kabineta noteikumi "Par darbiem, kas saistīti ar iespējamu risku citu cilvēku veselībai un kuros nodarbinātās personas tiek pakļautas obligātajām veselības pārbaudēm", jo pedagoga profesija ir saistīta ar profesionālo iemaņu zudumu un izdegšanas sindromu, kā rezultātā darbinieks nav spējīgs kvalitatīvi strādāt. Turklāt pedagoga darba apstākļus neesot iespējams uzlabot, ieviešot jaunas tehnoloģijas, jo darba specifika - tiešā saskare ar bērniem - paliek. Šo faktoru ietekmes rezultātā organismā notiek fizioloģiskas un psihoemocionālas izmaiņas, kas noved pie profesionālo iemaņu zuduma.
Valsts ierēdņi saņem kompensāciju (nezinu gan, kā tas precīzi nosaukts, bet saņem) par to, ka viņiem ik dienas jākontaktējas ar dažādiem ļaudīm, starp kuriem var būt arī slimi un infekciozi cilvēki. Interesanti, vai skolās šis apstāklis pilnībā ir novērsts? Man liekas, ka skolā tas ir vēl bīstamāk, jo daži vecāki savus sasirgušos bērnus palaiž uz skolu, ir slimības, kas neafišējas, bet cirkulē bērnu kolektīvos un nekāda higiēna un tīrības ievērošana neglābj, klasē jāsēž ap 30 cilvēkiem. Redziet, teorētiski uz skolu esot jāiet veselam, tāpēc skolotājam pat veselības apdrošināsana nepienākas. Pa iestādēm drīkst staigāt slimi? Viņi vienkārši nāk un uz skolu ir tāpat, jo baidās nokavēt ieskaiti vai ko citu.
cerams, ka rudenī beidzot notiks kārtīgs ilgtermiņa streiks, jo nu jau tā ņorgāšanās pae skolotājiem pārsniedz visas robežas!!arodbīdrību līderi jāpārvēl, ja ir tik bezzobaini. KĀPĒC SKOLOTĀJIEM VIENĪGAJIEM - AR 420 eiro PIRMS NODOKĻU NOMAKSAS - NEPIENĀKAS VESELĪBAS APDROŠINĀŠANA????? Vai kāds ir parēķinājis, cik no savas pārsimts eiro pazemojošās algas skolotājam jāatdod par ārstēšanos, ārstu apmeklējumie,. izmeklēšanām? Nelietīga ir šīs valsts valdība, neko citu pateikt nav iespējams.
TVNET FM: Izdevumi aug straujāk nekā nodokļu ieņēmumi; nodokļu pusgada plāna neizpilde - € 9,9 miljoni
viens no... 30.07.2015. 21:27:43
Esmu palicis vienīgais vīrietis skolā . Par skolotāju nostrādāts 25 gadi bez dekrēta atvaļinājumiem, sekmīgi ar panākumiem skolēniem, bet tas neatspoguļojās ne pakāpēs, ne algā, bet Trūcīgo statusā, trūcīgo pakās. NETIEK VĒRTĒTA PIEREDZE, NOSTRĀDĀTIE GADI, NETIEK ŅEMTI VĒRĀ OLIMPIĀŽU, SACENSĪBU REZULTĀTI, NOPELNI ! Brīnos , kā valdībām izdevies 25 gadus ar tukšiem solījumiem muļķot LATVIJAS SKOLOTĀJUS.
03.06.2015. Jaunajam pedagogu algu modelim nākamgad prasa 31,14 miljonus eiro................. 04.06.2015.Pedagogu jauno algu modeli rosina ieviest nākamajā gadā................. 04.06.2015.Mārītes Seiles pārdomas par pedagogu atalgojuma jauno modeli................. 05.06.2015.Vecāki satraukušies par pedagogu iespējamo pārslodzi.................. 05.06.2015. Pedagogu jauno algu modeli izskatīšanai valdībā varētu virzīt pirms Līgo.................... 09.06.2015.Notiks jaunā pedagogu algu modeļa saskaņošanas sanāksme............... 09.06.2015. IZM nepretendēs uz budžetā rezervētajiem trim miljoniem eiro............. 12.06.2015.Saeimā atliek jautājuma izskatīšanu par skolotāju izdienas pensiju........................ 12.06.2015.Jauno pedagogu algu modeli valdībā pagaidām neiesniegs............................ 30.06.2015.Pedagogu algu jauno modeli izskatīšanai valdībā nevirzīs arī šodien...................... 03.07.2015.Pedagogi aicina jauno darba algas modeli nevirzīt steidzamības kārtā.................. 08.07.2015.Pedagogu algu jauno modeli sākumā virzīs izskatīšanai valdības komitejā................ 14.07.2015.Valdība vēl neskatīs pedagogu algu jauno modeli..................... 16.07.2015.Valsts prezidents komentē pedagogu algu jauno modeli................ 17.07.2015.LIZDA: Ministrijas veiktajos aprēķinos redzami budžeta robi..................... 23.07.2015.Pedagogu algu jauno modeli valdība tomēr neskatīs arī jūlijā............... 24.07.2015.Mārīte Seile: Skolotāju jaunais algu modelis joprojām ir prioritāte..................... 28.07.2015.Par pedagogu algu modeļa tālāko virzību lems augustā................... 29.07.2015.Valsts prezidents ar Mārīti Seili pārrunās skolotāju algu reformu........................ 30.07.2015. Pedagogu algu reforma nerisina visus vispārējās izglītības jautājumus....................

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.