Lietotājvārds
Parole
no nelielas lauku skolas 07.01.2016. 20:21:26
Mums ir brīnišķīga informātikas skolotāja, kura māca datoriku. Bērni tiešām ir aizrāvušies. Visu dara ar interesi. Sakām mēs ko gribam, bet te ir tā nākotne. Visiem nekad viss nepatiks. Kāpēc noniecināt to, kas ir labs!
patiesībā 07.01.2016. 19:56:14
matemātiku māca no 1.klases 5x nedēļ;ā regulāri. Pie tā pierod. Bet datoriku 90% skolēnu saista tikai ar izklaidi un daļēji ar savu ierīču veiktspējas demonstrēšanu un skolā esošo kritizēšanu. Smagais, apnicīgais darbs, apgūstot lietotnes, nevienu neinteresē. Prasības samazinātas līdz minimumam, lai apmierinātu vadības ilūziju "datori taču visiem patīk". 5,9 balles ir pilnīgā realitāte. FB atrodamā ziņa: "Vai Jūs nopietni domājat, ka emocionālā badā augošie Latvijas bērni, no kuriem vecāki atpērkas ar planšetēm, kļūs izcili IT speciālisti?" liek padomāt.
Šim priekšmetam manā skolā (ir 4 paralēlklases, kopā 90 skolēni 7.klasēs) 1.semestra vidējais vērtējums ballēs ir tikai 5,9 balles. Pat matemātikā, kas izsenis skaitās grūts priekšmets, vidējais vērtējums šiem pašiem skolēniem ir 6,3 . Nez vai citās skolās nav tāpat- izskatās, ka labie datorikas apguves rezultāti nemaz tādi nav! Bija skolēnu, vecāku neapmierinātība, ka daudz ko skolēni no tā, ko prasa veikt šajā priekšmetā- nevar izprast un saņemtie vērtējumi ir ļoti viduvēji. Daudziem skolēniem nepatīk jaunais priekšmets. Vajadzētu, nevis aizmālēt visiem acis, ka jaunā priekšmeta aprobācija beigusies veiksmīgi, bet tiešām objektīvi izvērtēt datorikas saturu- kas, kāpēc skolēniem rada grūtības. Ko mainīt, lai sasniegtu mērķi kā dēļ cenšas ieviest datorikas priekšmetu. Kas tajā ir tāds, ko līdz šim skolā nevienā citā priekšmetā nav mācījuši? Vai uz to varam cerēt? Jeb drīzumā jaunais priekšmets parādīsies kā obligātais visiem, jo aprobācija tak parādījusi, ka ir OK ? :(
Kā gan citādi? Arī jaunā skolotāju algu modeļa aprobācija notika sekmīgi. Lai slava tam, lai slava tam - tam mūsu tingel tangelam.
Nezinu, vai daži rudens mēneši ir pietiekami secinājumu izdarīšanai. Vai frāze "aprobācija noritējusi" vispār ir laikā un vietā, ja vērojumi patiesībā veicami 3 gadu kursā.
Informātiku, datoriku vispārizglītojošās programmās drīzāk vajadzētu mācīt integrēti, savienojot ar citiem mācību priekšmetiem. Programmēšana u.c., protams, ir labi, bet tas vairāk būtu svarīgi jau eksakti padziļinātās programmās.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.