Lietotājvārds
Parole
Izklausīsies mazliet jocīgi, bet, manuprāt, arī pedagogu arodbiedrībai vajadzētu sadarbībā ar Tiesībsargu virzīt Satversmes tiesā jautājumu par skolotājiem neizmaksātās algas atmaksu, kas tika ieturēta sakarā ar budžeta optimizāciju samazinot likmes 2009.g., jo patiesībā jau notika tas pats, kas ar mediķiem, kurus piespieda strādāt nenormālas virsstundas par parastu samaksu, tikai citā virzienā - virsstundas jau pielikt nevarēja, tāpēc samazināja samaksu par stundu.
Lai izpurina piebaztas kabatas. Nevis bernus moka ar savam reformam. Nodoklus vaig. Berni saposan galvam majas naj no bernudaza sagatavosanas. No skolas. Kur logika. Deputatiem kauna sajuta pazudusi. Es savu bernu nekaidu no 6.gadiem. vina burtus nepzina. Vel. Raksties.drukatie spiestie burti. Vis vuena katla. Neatskir jauc. Par sim refornam varetu diskutet ilgi. Nesalidzinasum Latviju ar eiropas savienibas valstim.
Valstij vaig nodiklu maksatajus jaunus. Ko jaunietis 19 var stradat bez amsta. Paligstradnieks. Ta jau daudzi jauniesi prakses laika strada. Viduskolnieki strada macibas apvieno. Par aukskolu nerunajot. Ne jau visus vecaki var pavilkt. Macibu programmas zina. Valdibai vaidzetu aizdomatis par programu. Kada 1. Klase es pieaugusi briziem nesaprotu. Lai paskaidrotu bernam. Kads ir merkis. Ko mes no berniem gribam. Ko mes prasam. Man ir dusmasbuz so izglitibas reformu. Jo seit par berniem nedoma. Auksa sedisie varetu auzdimaties nedaudz .
reforma ( da vienalga kurā posmā) ir jāveic, jo bērni nav spējīgi uzņemt zināšanas tādā apjomā kā prasa, BET TAM IR VAJADZĪGS REĀLS NAUDAS SEGUMS, nevis ar plikām rokām un baltu papīru. jāreformē stundu norises tīkls, programmas un jādod iekšā uzskate, materiāli. to cik dārgi ir dažādu eksperimentu komplekti, paskatieties lielvārda mājas lapā. tur ir astronosmiskas summas. interaktīvā tāfele nav burvju nūjiņa. lūk, bet lai nodrošinātu kaut kādus petījumus, eksperimentus , bieži vien nepietiek, ka sklotājs uz skolu atnesis no savas virtuves dažādas sadzīves vielas vai mežā salauzis uzskates materiālus dabaszinībās.
Bērnudārzs 03.04.2017. 23:43:48
Bērnudārzi ļoti labi jau tagad pilda savu bērna izglītošanas funkciju līdz 7 gadu vecumam!
Piekrītu, ka pašreizējā skolas vide lielākajā daļā skolu nav piemērota sešgadniekam, tomēr rakstā nav aplūkots tāds aspekts kā skolēnu vēlme un gatavība apgūt attiecīgo mācību vielu. Akadēmiski viņi ir gatavi mācīties 1 klasē jau no sešiem gadiem. Bet, lai pasargātu bērnus no nedraudzīgās skolas vides, vecāki ir spiesti aizturēt viņus gadu ilgāk bērnudārzā, Kāpēc mēs cenšamies kavēt bērnu attīstību? Skolas vide nav nemainīgs lielums - tā ir maināma tāpat kā jebkurš cits izglītības aspekts. Jā, tas nav tik viegli kā samainīt skolas sākšanas vecumu, tomēr tas ir izdarāms. Un tas nāktu par labu ne tikai sešgadniekiem, bet arī septiņgadniekiem, astoņgadniekiem un pārējiem. Ir brīnišķīgi piemēri Latvijā, kur to jau dara. Tā vietā, lai kavētu attīstību un turpinātu izglītot skolēnus no padomju laikiem mantotā bērniem nedraudzīgā sākumskolas vidē, varbūt ir vērts ieguldīt enerģiju un laiku, lai radītu idejas un risinājumus, kā mainīt sākumskolas vidi!
Pteicība aktīviem cilvēkiem 03.04.2017. 21:21:37
Prieks, ka Latvijā ir parādījušies cilvēki, kas aktīvi iesaistās nozīmīgos procesos, nav vienaldzīgi pret Latvijas nākotni - bērniem. Mums Latvijā un latviešiem ir daudz darāmā, lai uzlabotu bērnu nākotni (tātad arī savu). Jo mēs taču nebūsim mūžīgi jauni, reiz būsim veci un nespējīgi, mums jādomā, kādu paaudzi izaudzināsim. Esam par to atbildīgi! Es ticu, ka mums izdosies! Atbalstu modernu un mūsdienīgu apmācības sistēmu. Uz uzskatu, ka bērns nav gatavos skolai no 6 gadiem pie mūsdienu izglītības režīma, apmācību sistēmas un programmas. 3 bērnu mamma.
Kur pazūd pirmaklasnieku vēlme mācīties?
Latvijas Republikas IZM ( ne tikai Šadurska personā) kārtējo reizi pierāda savu nekompetenci pasaules un Eiropas izglītībā un bezgalīgo vienaldzību pret reālām mācībām un bērniem..... , topošiem pilsoņiem! Tā jau ir. Vecāki, kas rūpējas par bērniem, ņem privātskolotājus, kas turklāt strādā ar ļoti konservatīvām metodēm ( mājasdarbiem un atprasīšanu), lai varētu studēt Eiropas augstskolās. Ja bērns ir "gatavs", var laist skolā arī 5 gados, ja ne, kaut vai astoņos.
Gādīgajai mammai S.M. 03.04.2017. 19:25:45
Hmmm.... Bet bērnudārza rokās laistu.. ? :)
Es kā mama arī savu bērnu nelaistu skolā no 6 gadiem.Atbildība par visām izrietošajām sekām gan morālām,gan fiziskām jau jāuzņemas vecākiem.
čtobi delatj, čtobi ničego nedelatj?
aldis-ullai 03.04.2017. 16:01:09
jā,pēc jaunās sistēmas sanāk ka skolā sāks iet arī 5gadnieki,ja 6dzimšanas diena iekrīt no 1sept-līdz 31 dec. Krievu laikos nemaz neņēma 1kl .ja nebija pilni 7 gadi.man dzimšanas diena oktobrī...tāpēc zinu.
Sešgadnieks 03.04.2017. 15:42:21
Ja atskaita ieienteresēto pušu - bērnudārzu un skolu lobētāju intereses, tad pilnīgi ir vienalga, kurā struktūrā atrodas sešgadnieks. Daudz nopietnāks jautājums, ir pats bērns - no kāda vecuma un kādas lietas viņam ir jāpgūst un vai tās ir piemērotas viņa vecumam. Jautājums - vai "laimīga bērnības" idejas piekritēji nenolaupa bēniem vēlmi darboties (mācīties) un neveido slinkus un bezatbildības personas...
pie vienas vietas 03.04.2017. 15:35:56
Mani kaa vecaaku neviens nepiespiediis laist beernu skolaa no 6g. Viss. Neinteresee shie slima sunja murgi.
Ja VISC sakārtotu mācību programmas pilnīgi varētu saīsināt mācību laiku par vienu gadu. Jau tagad pirmos četrus gadus nevis mācās , bet spēlējas- atzīmju taču nav. ( 5.klasē tad skolotāji ir šausmās, ka bērni pat lasīt īsti neprot). Cik daudz visādu lietu dublējas vairākus gadus no vietas- gan dabasmācībā, gan matemātikā, gan vēl citur. Ko vērta ir, piemēram, vizuālās mākslas programma pamatskolās- kurā nevis iemāca uzzīmēt puķīti vai cilvēku (zelta griezuma likums, kurš nez'kāpēc ir ielikts matemātikā) , bet impresionismu, kubismu... Lūk skolotājiem iemesls stāvēt pie Saeimas ar plakātiem. Un vecākiem vēl jo vairāk.
bērnu aizstāvis 03.04.2017. 15:15:53
Paldies Ozolas kundzei par skaidrojumu. Tikai kas sadzirdēs? Vai IZM sadzird to, ko nepieciešams sadzirdēt.Vai ir pētījumi par bērnu veselību. Runā varas gaiteņos par iekļaujošo izglītību ar 56 programmu. Ko iegūs tie bērni, kuri var un grib mācīties, ko iegūs tie bērnu, kuriem ir grūtības apgūt mācāmo vielu. Var jau ziloni dancot iemācīt, bet kāds labums no 6-gad.bērna skolā? Sabojās jauv tā slikto veselību. a gribam iznīcinār nākamo paaudzi - uz priekšu! Ja ministra kungam būtu mazbērni 6 -gad. vecumā, diezin vai ekesperimentētu. Lūdzu, nebojājiet bērnus, citādi nebūs zinošas un izglītotas nākamās paaudzes!!!!!
Sešgadīgie nav jārauj no b/d, to jau reiz izdarīja. Cik var reformēt izglītību? Tie skolotāji, kuri strādā jau skolā sen, var pastāstīt, cik reizes ir reformēta izglītības sistēma, veidotas programmas. Izdota milzīgi liela nauda jaunā standarta izstrādei un atkal jau tas nav labs. Atkal līkumojam, nevis ejam pa taisnu ceļu. Sešgadīgos gatavo skolai, tātad mācības jau notiek- bērniem ejot no b/d uz skolu jāprot lasīt, skaitīt, rēķināt, tātad pašreizējo 1. klases programmu var no skolas izmest, sākt 1. klasi ar 2. klases programmu, skolas solā būtu jāsēž 11 gadi. Bērni neciestu!
murgs.skolotājas bieži vien 1klasē var pateikt,kurš bērns dzimis gada sākumā ,kurš gada beigās.tagad jau likuma ietvaros bērni kas dzimuši no 1sept.-31dec.skolā sāk iet ar 6gadiem.Ir jau visādi izņēmumi,bet tas jau nav vērtējams uz sistēmu kopumā.
Kādēļ jums šķiet, ka kāds nav izlasījis?
Reformas jāturpina! Pēc tam reformēsim uz 7.gadīgu izglītību. Vienmēr jābūt attīstībā!
Vai kāds izlasīja rakstu? :)
Neatkarīgās izglītības muļķes murgi! Izglītība un neatkarīga! Ja to tik var izdomāt īpatņu patņi!!!
Inga! @pēdējie komentāri 03.04.2017. 10:18:19
Bet par to taču arī runā - ja skola būs no sešiem gadiem (un būs) tā netiks organizēta tāpat kā 1. klase! Tā būs vairāk rota'ļu veidā, tāpat arī ilgums utt. var atsķirties un tik pielāgots, piermēram, lai ilgums ir aptuveni kā bēnrudārzā. Nu, kaut līdz 16., to visu jau vēl apspriedīs. Bet tāpat būs no 6 gadiem.
par skolu nav jāmaksā, bet par bērnudārzu ir 03.04.2017. 09:43:22
Ja bērns būs skolā, vai vecāki viņu spēs savākt pēc stundām, kas ar viņiem darbosies? Tas man šķiet nereāli kaut tikai šajā nozīmē vien. Mācību process var notikt tā, kā pašlaik, sešgadnieks ir bērnudārzā un, ja vēlas, var nosaukt to par pirmo klasi. Ja nauda seko skolēnam, tad, protams, direktori sešgadniekus grib skolā. Iespējams, arī daļa vecāku grib bērnus redzēt skolā, jo par skolu nav jāmaksā, kā tas ir bērnudārzā.
Nu ko var ņemties! Kopš pagājušā gadsimta piecdesmitajiem (apmēram) gadiem, Latvijā ir tāda izglītības sistēma, kurai pielāgojušās vairākas paaudzes. Visi pirmskara bērni, kuri tagad jau aiziet mūžībā ir tā mācījušies - 11 gadus. (Latvieši gadu ilgāk nekā krievi, jo dzimtā valoda jāapgūst. Viebu gadu mazāk, nekā patlaban, jo stundas notika arī sestdienās.) Tad pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados iedomājās par 0-klasi, kas ne ar ko neatšķīrās no laba (pasvītroju) bērnudārza sešgadnieku apmācības . Tad reformēja vēl kaut ko, un vienu klasi numerācijā šiem bērniem izmeta. Laikam pēc 7.klases viņi uzreiz gāja 9.klasē. Vidusskola nav obligāta. Un tai arī nevajadzētu būt obligātai. Tā ir paredzēta tiem, kas tālāk gatavojas studēt augstskolā kaut ko akadēmisku. Nu lai tad arī beidz skolu 19 gados. Kas tur liels. Tiem, kas jau 18.gados mērķē uz darba tirgu obligāta būtu vidējā profesionālā izglītība, kas tikai uzlabotu iespēju tālāk mācīties izvēlēto specialitāti arī augstskolā. Manuprāt vajadzētu tieši profesionālajai izglītībai veltīt vairāk uzmanības. Tiem, kas studē tehnikumos, koledžās vajadzētu vairāk uzmanības pievērs profilējošajiem vispārējās vidējās izglītības priekšmetiem, nevien tikai profesionālajām disciplīnām. Jā un lieciet mierā 6-gadniekus. Nodrošiniet bērnudārzos, kuros jau ir nepieciešamā infrastruktūra, visiem vietu un obligātu sagatavošanu 1. klasei visiem bērniem.
PSRS laikā tomēr bija vislabākā izglītība, tāpēc jau iznīcina
sešos gados lai spēlējas vēl.
@Pika tāpēc jau ārzemēs studentu solos pilns ar 40-50 gadniekiem. Tur tas normāl. : ) Tikai mums gurķi pēc 12.klases visi rindiņā uz augstāko skrien - instinkta pēc.
19 gados būtu labi būt darba tirgū, bet tajā pašā laikā - nedrīkst būs spiediens, ka jaunietim jāzina, ko viņš grib visu atlikušo dzīvi darīt. Sevi iepazīst tikai ap gadiem 40 un tas spiediens, ko mēs LV uzliekam jau skolas solā - nav normāls. Jaunietis pa galvu pa kaklu metas augstskolā, pirmajā, kas liekas jēdzīga, bet patiesībā viņam nav nojausmas, ko iesākt ar dzīvi, jo sevi nemaz vēl nepazīst.
Es piekrītu, ka skolu vide nav piemērota sešgadniekiem. Bet - no sākuma jau nekas nekam nav piemērots- attīstības vārdā mēs paši pielāgojam vidi. Varbūt ir vērts pielāgot arī izglītības sistēmu.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.