Lietotājvārds
Parole
Bla, bla, bla - un atkal plēšas savā starpā kā smilškastes mazuļi, pierāda viens otram savu taisnību, pamāca viens otru, māca pareizāk dzīvot u.t.t. Izlāde uz kolēģiem - tā arī jūsu labākā alga, skolotāji. Skolotāja labākais ēdiens - otrs skolotājs. Skolotāja lielākā bauda - pamācīt un paaudzināt otru skolotāju.
lauku skolotājs 30.08.2015. 17:35:24
Nav teikts ,ka ministrijas žurka ir sieviete!! Bet 25 gadi Latvijas skolās ir laba pieredze un būtu ko pamācīt jaunos ar piemēriem no dzīves!! Profesionālisms -tā ir arī pieredze pedagoģijā , nevis tikai plika teorija. Par pieredzi jāmaksā! Ministrija nemaksā par pieredzi, nostrādātiem gadiem.
lauku skolotājs 30.08.2015. 11:34:54
Kaitinoša ir ministrijas nespēja apzināties un novērtēt pieredzējušos, nopelniem bagātos skolotājus,kas visu mūžu ir veltījuši Latvijai. Tiem, kas nostrādājuši 25 gadus skolā (bez dekrētiem), nevajadzētu kā apkopējiem saņemt par slodzi minimālo algu!!
Pēdējam vecim skolā vajadzētu maksāt divreiz vairāk!!
Lauku skolotājam ar minimālo algu 30.08.2015. 10:21:28
Nosaukt sievieti par žurku? Nu, nu. Esmu skolotāja, kas saņem to, ko var saņemt skolotājs mazā pilsētā, bet es, līdzīgi daudziem maniem kolēģiem, esmu inteliģenta, radoša, zinātkāra. Izklausās, ka Jūs, tajā pašā laikā, esat pavirši audzināts, vulgārs, hermafrodītiski emocionāls laimes meklētājs, tāds "učuks", kas, līdzīgi Klīstošajam Holandietim, mētājies pa puspasauli labākas dzīves meklējumos, un beidzot izskalots krastā, sausumā un tagad šķaidat apkārt savu žulti. Ko gan tāds pedagogs var sniegt audzēkņiem - naidu un neapmierinātību? 36 stundu sevis pilnveidošana (tā ir viena diena mēnesī, ja sadala pa gadiem, tur ietilpst visas metodiskās komisijas, konferences u.c.) Jums liekas tik neiespējama, ka šī doma vien, šķiet, ir radījusi īssavienojumu smadzenēs un "izsitusi korķus". Ja gribat organizēt streiku, tad dariet to konstrukt'īvi, kā vīrietim pienākas, nevis bārstot aizskarošas frāzes anonīmā interneta vidē. Es ar Jums šo komunikāciju neturpināšu.
Lauku skolotājs ministrijas žurkai 30.08.2015. 00:34:13
Esmu skolotājs ar 25 g.darbastāžu .Esmu strādājis Rīgas skolās , trijos Latvijas novados. Manā apgādībā sieva un divi bērni. Mana alga par slodzi 380eur uz rokas.UN MAN VĒL LIEK SAVĀKT NEMITĪGI 36 STUNDAS KURSOS ,KAS IR PAR MAKSU???
Es pieņemu, ka 29.08.2015. 14:19:34
Lauku skolotājai tas ir sarkastisks teksts, ja nē, tad prātiņš aizgājis atvaļinājumā. Iespējams no mūžīga trūkuma un bezcerības...
Lauku skolotājam ar minimālo algu 29.08.2015. 09:01:32
Cik var žēloties par šīm 36 stundām, kas jāsavāc TRIJOS GADOS?! Jūs domājat, ka pietika pirms 25 - 30 gadiem beigt augstskolu un tagad Jūs visu zināt? Bērni jau sen vairs nav tie, kas bija pirms ceturtdaļgadsimta. Atraduši, ar ko lielīties: man ir augstskolas diploms! Kuram NORMĀLAM skolotājam tad tāds nav?! Tas nenozīmē, ka tagad atlikušos pāris gadus līdz pensijai var iedomīgi nemācīties neko klāt un ņerkstēt. Vienīgi Dievs zina visu, cilvēkam nemitīgi ir jāizzina apkārtējā pasaule. Bieži kursu organizatori atmaksā ceļa naudas, izguldina viesus labās viesnīcās un visu semināra laiku arī paēdina, tā kā nevajag čīkstēt - vajag pameklēt inormāciju! Es zinu vairākas lauku skolotājas, kas tā katru gadu savāc vajadzīgās stundas ar uzviju un es lepojos ar viņām. Bet vieglāk jau ir sēdēt uz pēcpuses un par visu nemitīgi žēloties, kā padomju laikos.
Jā, jā raud te daži par izdienas pensijām un vēl viskautko, bet kād pienāk tie laiki kad pensijā jāiet pa īstam tad jūtas apvainoti kad kāds par to pensijā iešanu apvaicājas, raud krokodīla asaras, ārā no skolas tik viegli nemaz nav dabūjami un jaunajiem neatdod pat ne daļiņu no savas piegrābtās slodzes. Sevišķi šis attiecas uz tiem kas paralēli kaut ko dara arī skolas vadībā.
skolai veltīti 35 gadi 28.08.2015. 12:07:44
Aicinu visus cīnīties par izdienas pensiju! Sen visi(nevis tikai dažas skolotāju grupas) pedagogi to ir pelnījuši, jo valdība mūs par algām terorizē katru gadu, radot nevajadzīgu stresu pedagogu kolektīvos.Katrs kam nav slinkums mūs var kritizēt un pamācīt vai pārbaudīt. Sabiedrības gaišākajām galvām atvēlam tik pat algās cik tehniskajiem darbiniekiem lauku skolās, bet atbildība?! Modelē algas, pārstrādā programmas un standartus, bet atbilstošos mācību līdzekļus nenodrošina: paši stādam uzdevumus un teoriju diktējam no galvas,bet jādomā kā vēl piepelnītie, lai izskolotu savus bērnus! Visus modelētājus uz lauku skolām!!!
Lauku skolotājam ,kuram minimālā alga un krīze vēl turpinās, 36 kursu stundas savākt ir problemātiski . Ja daži KURSI ir par brīvu , līdz tiem aizbraukt prasa naudiņas , un arī ēšanai naudu vajag. UN VĒL , KĀPĒC TIEŠI 36 STUNDAS NEVIS TEIKSIM 6 st. trijos gados. Ja skolotājam trijos gados nav 36 kursu stundas savāktas, skolotāju var netarificēt! VAI ARODBIEDRĪBĀM NEVAJADZĒTU IEJAUKTIES, APSTRĪDĒT! Atkal kāds uz skolotāju rēķina grib nopelnīt! Katru gadu skolotājiem notiek konferences , būtu zolīdi ,ka pie reizes, noklausoties kādu gudru lekciju, atnācējam skolotājam piešķirtu sertifikātu ar stundām. NEDOMĀJU ,KA SKOLOTĀJS VASARAS ATVAĻINĀJUMA LAIKĀ VAR ZAUDĒT KVALIFIKĀCIJU-AIZMIRST TO, KO MĀCĪJA AUGSTSKOLĀ. . DOMĀJU , KA CITĀS PROFESIJĀS TIK DRAKONISKU NOTEIKUMU NAV!
Diemžēl skolotāja 24+ 28.08.2015. 11:29:02
Ja alga SARUKS.---Apsveru doma iet projām no skolas, kaut arī patīk darbs ar skolēniem. Misija ta misija, bet vēlos dzīvot arī kā cilvēks. Mana pārliecība-nauda pedagogiem var atrasties TIKAI STREIKA GADĪJUMĀ.
Nu jā. Līdzekļi bija iztērēti - veidojot modeli, skaitot pilotskolu iesūtītos minūšu uzskaitījumus (tikai nezinu, kā šie pilotskolotāji skaitīja, ja vidēji 36 stundu laikā paspēja novadīt 28 kontakstundas, audzināt, sagatavoties, izlabot, konsultēt, virzīt skolas attīstību). Un tagad ir skaidrs, ka ČIKS vien sanācis. Un nu ar godu, aizbildinoties ar līdzekļu nobīdi aizsardzībai, šis čiks jāapglabā.
Держите кулаки, чтобы ваша зарплата не уменьшилась до минимальной. Никаких денег вам не дадут, потому что для вас их нет.
citējot Im.Ziedoni 28.08.2015. 08:58:30
"Suns Funs padomāja un izdomāja tikai to, ka vajag padomāt."
Arī skolotāja 28.08.2015. 07:58:14
Piekrītu kolēģiem - lai valdība atgriežas pie 2007. gada apmakss modeļa. Tas bija skaidrs un precīzs, visiem saprotams un visi zināja cik un par ko saņems. Par 36 stundu kursiem. Tā, manuprāt, gan ir pilnīgi normāla prasība, jo pedagogam ir jābūt informētam par jaunumiem savā profesijā. Turklāt, tagad bieži piedāvā ļoti interesantus un vērtīgus kursus, kuros tiešām ir, ko iemācīties, pie tam par velti. Katru gadu var savākt nevis 36, bet 136 stundas :)
Lauku skolotājam krīze turpinās!! Atgriezties pie 2007g. modeļa! ATCELT 36 KURSU STUNDU NOTEIKUMA!!! (tas smaržo pēc padomju laikiem)!!ES VISU LAIKU VELKU PARALĒLES AR PADOMJU LAIKIEM- LĪDZ 91 gadam, KAS IR MAINĪJIES??
skolotājs DARBĀ 25+ 27.08.2015. 20:46:20
Skolotāji, pārtraucam strādāt! Man līdz pensijai vēl 15gadi. Ja es turpināšu strādāt laukos ar tik zemu samaksu ,kas neadekvāta atbildībai un neadekvāta darba apjomam , tad ar kādu pensiju es aiziešu pensijā??!! PENSIJA TIEK APRĒĶINĀTA ŅEMOT VĒRĀ KATRU NOSTRĀDĀTO GADIŅU!!! Cilvēki , kas tagad nosaka mūsu algas gan aizies pensijās ar pavisam citādām pensijām un nebūs vairs pie varas!! SKOLOTĀJI IZEJAM IELĀS!!
Jācer, ka šo murgu neizdosies realizēt. Kauns IZM par skolotāju terorizēšanu jau veselu gadu. Ja modeli ieviesīs, tad tiešām neturpināsū darbu skolā.
Pēc šī modeļa ieviešanas visus,kas piedalījušies tā izstrādē vajag pārcelt strādāt skolā. Pie tam ar noteikumu,ka 3 gadus nedrīkst dezertēt. Vēlos redzēt Seili, Papuli u.c darbojoties spožā projektā.
Jau teicu! Nē šim vājprāta modelim!!! Atgriezties pie 2007. gada modeļa - gan algu jautājumā, gan amata aprakstu ziņā - tur viss bija precīzi definēts, cik stundas gatavošanās, cik labošana, cik audzināšana.
Lielo skolu skolotājiem jācer uz NEGATĪVU IZNĀKUMU! Ja negribam zaudēt trešdaļu algas.
Par sadalītajām slodzēm - domā, ka būs savādāk? Vai tiešām kāds iedomājas, ka vietnieks bez maksas vadīs stundas, bez maksas konsultēs, labos utt.? Tāpat būs dalītas slodzes un nekādu birokrātijas samazināšos neredzu. Un projekta bīdītāji skolotājiem joprojām uzskatīs, ka starpbrīdis ir domāts, lai gatavotos stundai, un darba laikā neieskaitīs :(
Tas viss ir tik nožēlojami un pretīgi, ka svinīgi solos - pie pirmās izdevības pamest darbu skolā.
kātad...komisiju pēc komisijas, kura atkal saņems naudu par to, ka vienkārši pastāv un kaut ko bakstās...mums LV komisijas ir bezjēgā uz katra stūra un viss pa tukšo!!! :-D
Interesants pavērsiens - negatīvs iznākums. Tad jau jāmet tas modelis projām. Nu ir jāvizveido komisija, kas veidos jaunu pozitīvu modeli.
Zanda, rakstīt latviski proti? Tad iztulko, ko esi uzrakstījusi? Tev gan laikam jāiet no skolas tālāk.
asi ko okl or
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Un mājas darbus vairāk mājās nelabošu, mājās e-klasi nelietošu un ne ar vienu vecāku nesazināšos ārpus darba laika, no skolas iešu prom precīzi pēc likumā noteiktajām darba stundām. Cik paspēšu tik izdarīšu! Un tad gaidiet rindās, kamēr visus kalnus izlabošu kad sanāks laiciņš pēc n-tajām pasniegtajām stundām ! Tā lūk ! Un piespiediet mani strādāt virsstundas! Piespiediet!!!! :-DDDDD
Uz skolu iešu, bet mācīšanas veids man būs dažāds! Turpmāk tikai tā!
Kerijai - par birokrātiem skolā 27.08.2015. 12:13:16
Mūsu skolā vietnieču skaits ir pieaudzis - ja vēl nesen bija 2 pilna laika māc.pārzines + 1/2 informātikas vietnieks, tad tagad mācību pārziņu likmes ir sadalītas - kopā ir 5, katrai 1/2 slodze vai mazāk. Jo vietniecēm nav piemaksas par kvalitāti, bet skolotājām ir - tā mums skaidroja direktore. Rezultātā - pieprasīto atskaišu un anketu skaits pieaudzis, sapulču skaits dubultojies. Itkā nekas nav mainījies, tikai katra vietniece grib spodrināt savas spalvas, būt "ģenerāliene". Nezinu, kā citās skolās, bet mūsu skolā sapulces jau otro nedēļu gandrīz katru dienu. Priekšniecēm jāizrādās, ka strādā.......
Kerija skolotājai ar stāžu 27.08.2015. 11:50:31
Es neredzu nekādu birokrātiskā aparāta samazināšanu, tas paliek tāds pats vai pat lielāks atsevišķos gadījumos.
skolotāja arī ar stāžu 27.08.2015. 11:37:08
Ko tas nozīmē - negatīvs iznākums? Vai tas faktiski nozīmē, ka būs nevis algas pielikums, bet samazinājums? Ja tas tā, tad tā arī jāraksta, nevis jārunā eifēmismos un metaforās.
skolotāja ar stāžu 27.08.2015. 11:28:35
Vienīgais, kas personīgi man patīk jaunajā pedagogu algu modelī, ir SKOLAS BIROKRĀTISKĀ APARĀTA SAMAZINĀŠANA. Kad pavasarī provizoriski rēķinājām iespējamās algas, pie tā paša darbu apjoma būtu zaudētāja apt. 120 EUR

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.