Lietotājvārds
Parole
Vecāki paši pieņem lēmumu, kad laika apstākļu dēļ savas atvases uz skolu sūtīt vai nesūtīt. Bez sala jau arī ir dziļie sniegi, vēji, apledojušie ceļi ... . Paziņot, ka bērns neieradīsies skolā gan vajadzētu pašiem. Cienīsim viens otru!
Mamma -> skolotājs saka: vārguļi 08.01.2016. 18:41 11.01.2016. 15:10:13
Varbūt vecāki nevarēja iedarbināt mašīnu... Un jums liekas gudri 2-3 km iet kājām -25 grādu salā un vēlāk atpakaļ? Esat pārliecināta, ka tajās dažās stundās, kuras notika pustukšās klasēs, iemācījāt tik daudz, lai tāda pastaiga būtu tā vērta? Gudrāk tiem bērniem mājās kurināt krāsnis.
nav nepiemeeroti laikapstaaklli un kas tad salam vainas ?
Latvijā ziema! Urrāā! ta nu tagad problēma! :DDD Gandrīz tāda pati problēma kā tad, kad Latvijā pirmo reizi katru gadu uzsnieg pirmais sniegs vairāk nekā mēs gaidījām :D
Ja dzīvojat Rīgas centrā un ir mīnus 18, tad jāiet! ---------- Paga, paga...Ne jau visi centrā dzīvojošie apmeklē centra skolas! Dažiem ir jābrauc arī ar sabtransportu, kas nozīmē - 10-20 min. gaidīšana, 10-30 min salšana neapkurinātā RS klaberkastē un vakarā viss tas pats otrādāk. Lai tad labāk sēž mājās, nevis puspliki skraida pa ielu!
Ar nostalģiju atceros tālos 80tos, kad "Panorāmā" tika izziņots, ka var neiet uz skolu. Jau no rīta 10 bijām ar kaimiņu meiteni uz kalna; viss bija super, kamēr ap 15 viņas mamma satrakojusies atskrēja pakaļ. Kas interesanti, ne mums bija auksti, ne ko apsaldējām, lai gan nebija toreiz tādu superpuper kombinezonu, sniega zābaku un sporta cimdu; arī par ēšanu neuztraucāmies...;)
vienkārši ieteikums vecākiem- ja Jūs savu bērnu tomēr laižat uz skolu arī tad, kad ārā sals zem -20, bet vējains, pierunājiet uzlikt cepuri. Man meita apsaldēja ausis ar sintētisku mici galvā, silda tikai dabīgās vilnas adījumi
mums ceturtdienas rītā 6.oo bija -27 un nolēmu 4.klases skolēnu,lai gan dzīvojam 1,5 km no skolas,tomēr nesūtīt uz pirmajām stundām.Bērns jau apzinīgs un bija gatavs doties.Aizgāja 11.oo uz trešo stundu.Piektdien ,kad bija pilsētas aukstuma rekords -30,6,gan uz skolu negāja ,jo visu rītu turējās zem - 25.
>>>prieciņš 08.01.2016. 10:44 08.01.2016. 23:01:59
Kaut kā dīvaini izklausās! Vai tiešām bērnu datorā nosēdētās stundas skaistajā sarmotajā ziemas dienā viņiem daudz dos? Ja ietu ārā, vai vismaz pa skolas logu kopā ar skolotāju apbrīnotu ziemas skaistumu, tad saprotu. Vienīgi varu saprast skolotājas prieku par papildus brīvdienu (jo skolēnu nav, var priecāties par dabu). Pilnīgi piekrītu, ka tie skolēni, kam jāiet tālu ar kājām, skolā neierodas, vai ierodas vēlāk, bet mūsu skolā neieradās tieši lielie. Mazākie smējās, ka lielie vārguļi esot...
Tam, kas "nu"! 08.01.2016. 19:08:41
Ja sals neilgst vairāk kā nedēļu, nekas nav jāatstrādā!!! Vajag klausīties/lasīt informāciju!
skolotājs saka: vārguļi 08.01.2016. 18:41:46
padomāsi- 25 grādu sals. puse klases neieradās, turklāt tie, kas brauc ar māšīnām , bet parējie mani skolēni, kas 2-3km. kājām iet atnāca
Paldies komentētājiem par replikām un skaidrojumiem! Turpmāk būs zināt.
Vecākiem jāziņo par skolēna kavējumu- tā ir viņu atbildība! Šādu vecāku rīcību un atbildību nosaka MK noteikumi Nr.89! Vai tiešām tik grūti aizsūtīt īsziņu vai ziņu e-klasē? Paldies vecākiem, kuri informē par savu bērnu kavējumiem! Tiem, kuri to nedara, -fui! Un arī mājās palicējiem diena nav brīva-e-klasē stundu tēmas un mājas darbi redzami. Attaisnošanās, ka nebiju skolā, nestrādā! Laiks ķerties pie darba- mācības nav atceltas, jūs tikai mācāties mājās!
Iet, neiet, to lemj vecāki. Kad iet, kad neiet ir zināms jau daudzus gadus. Ja skolā nav skolēnu, tad šī diena skolā ir jāatstrādā. Tāds ir fakts.
bet ir arī tā 08.01.2016. 13:03:40
Tie, kas ar auto ved, šorīt viens otrs savu auto nevarēja iedarbināt pat tajās vietās , kur bija tikai -21 pēc Celsija
Daži vecāki no saviem mīlulīšiem iztaisa tāāādus cietējus! Laukos bērni, kuri dzīvo 2 - 3 km no skolas, ir atnākuši, bet tie, kuriem autobuss pietur pārdesmit metru attālumā no mājas, tup mājās. Smieklīgi un nožēlojami.
Man klasē (Rīga, 7. kl.) trūkst 14 skolēni un tikai 4 vecāki par to informēja. Pat no rīta nezinaju, kam atteikt pusdienas. Bet tas ir kultūras jautājums. Ziņot vai neziņot. Paldies kulturālajiem, kas informēja!
Nepalaidu savējo Pierīgā uz skolu. Lai arī no rīta bija iespēja aizvest ar auto. Mājās tāpat būtu ar kājām 15 min jāiet līdz autobusam, jāgaida tas un vēl no autobusa.. Šobrīd gan "tikai" -19, bet tāpat auksti...
Jebkuram normāli domājošam vecākam tas ir jāsaprot, ka, ja bērns neapmeklē skolu, tad par to ir jāziņo! Tas nav jāraksta presē, jo tas ir nerakstīts LIKUMS !!! Tas ir tāpat kā, ja bērns saslimst...arī tad Jūs nezvanāt audzinātājai! Velns, nu kā var šito nesaprast!
Nu jā, it kā visur rakstīts, arī šajā ziņā - ja nolemj nedoties uz skolu, tad jāpaziņo skolai noteikti... Bet nevisur gan to pasaka - vairākās delfu, tvnet utt ziņās izcelts itkai, ka var neiet, droši neejiet utt., ur auksts :/ Bet aizmirst pieminēt ka skolai tak tāpat t as jaapasak.a
Un jau no rīta puses slidotava ilna ar "nosalušajiem". Mani arī pārsteidz mammas komentārs. Šajā dienā skolotājs var individuāli pastrādāt, skolēns var apgūt neskaidro, un mammai, kurai iespēja atvest ar mašīnu, par to vajadzētu priecāties. Kāda papildus brīvdiena? Mācību viela taču jāapgūst tāpat. Bet tā jau blondīnes domā.
nesaprotu vecāku rīcību 08.01.2016. 11:34:45
Ja vecāki nolemj bērnu atstāt mājas, tad par to noteikti ir jāpaziņo arī klases audzinātājai uz skolu! Kāpēc man šorīt jāapzvana puse klases skolēnu vecāku? Vai vecāki arī, nenodoties uz darbu, nepaziņo? Nelikties ne zinis nevaru- un ja nu bērns no mājas izgājis, bet līdz skolai nav nonācis?
Šādā aukstumā sniegs nelīp! :D Tā ka ieskatīties E-klasē un pamācīties! :D
Nevis doties uz kalnu un pikoties, bet ieskatīties e-klasē un pamācīties! Ha! Ha! Vai ne?
Ja dzīvojat Rīgas centrā un ir mīnus 18, tad jāiet! Protams, tāpat jau vecākiem ir gala vārds, ja nu tomēr liekas par aukstu, var skolā pateikt, ka jūsu mājās rādīja mīnus 20... Viss atkarīgs no vecākie, neviens nevar pateikt oficāli, vai riskēt ar bērnu drošību vai nē, ja liekas par aukstu.
Vai jūs domājat oficiālu paziņojumu no skolas? Ka mācības vispār atceltas? Tā tad ir cita lieta, ja pārpratu.
Kādu oficiālu vēstu jūs gaidījāt? Oficiālā vēsts tak jau nedēļas sākumā izskanēja, Papucīt! Uz skolu nav jāiet, ja ir mīnus 20 līdz 12 g.v. un ja ir mīnus 25 vecākiem par 13. g. Jums taču pašiem ir teromemtrs! Atkarībā no temperatūras arī izdomājiet, vai jāiet! Viss! Neviens nevar pateikt vēl oficiālāk! Vecāki izvērtē paši, atkarībā no tā, cik rāda viņu termometru stabiņš viņu mājās.
Runa nav par iet vai neiet uz skolu.Runa ir par bērnu drošību, par sevis pasargāšanu aukstā laikā. Ko un kā darīt, to taču jāizlemj pašiem vecākiem.Reiz par reizi kļūsim paši lemtspējīgāki un atbildīgāki! Aukstajās dienās nepareizu lēmumu nav iespējams pieņemt.Domājam un izsveram...
Laikam esmu pilnīgi nepareiza skolotāja, bet man arī ir mazs prieciņš par to, ka piektdiena tāda pabrīvāka. Te jau nav runa par sodu un pienākumu, apzinīgumu un vieglprātību. Cilvēcīgi piekrītu tiem, kas saka - nu, forši, brīvdienas ātrāk sākas. Un sausiņiem, kas skaita tikai mācību darbam izmantotās minūtes un domā tikai par pienākumiem, iesaku - paskatieties ārā, cik skaisti saulīte vizuļo sniegā, kā koki lielajā aukstumā apsarmojuši, un varbūt pasmaidiet - negaidīti nākušas brīvas stundas ir tās skaistākās!!! Un neviens bērns šīs dienas zaudēto mācību stundu dēļ muļķāks nepaliks - ticiet man!
Rīgas centrā 7:30 bija -18 grādi pēc celsija. Tātad bērniem jāiet uz skolu. Sākot no 6:30 cītīgi skatījāmies ziņas un par nožēlu jāatzīst, ka oficiālā vēsts tika izsludināta par vēlu!
Paskatieties meteo - tas taču skaidrs, ka no rīta un naktī ir aukstāks un pa dienu iesilst. ;) Tādēļ jau no rīta nekur nevar doties, ja ir mīnus 23, bet pēcpusdienā var būt pat mīnus 10! Tad arī droši bērni dodas uz kalnu, pikoties utt.
Puķe - Mammai 08.01.2016. 10:21:43
Dīvaina attieksme... Mācību viela tā kā tā jāapgūst. Un bērns, kurš šodien ir skolā, nekādā gadījumā nav cietējs, bet drīzāk ieguvējs. Nesaprotu frāzi "kamēr citi klasesbiedri dosies laukā". Kā iespējams "doties laukā", ja jau pat līdz skolai sala dēļ nav iespējams atkļūt???
Smieklīgi...
Nu, un tad, arī darbs pieaugušajiem ir pienākums! Kas vai tad mēs nepriecājamies par brīvdienām? Nekļūsim liekulīgi!
Ha, jo tas ir skolēnu pienākums nevis sods - skola! :)
Nu, beidziet, ko jūs piesienaties bērniem, kurus ved ar auto ar skolu?! Kas tas viņiem kāds noziegums?! Kādēļ viņiem šādā gandrīz vai papildus brīvdienā būtu jānāk uz skolu, kāmēr citi klasesbiedri atpūtīsies vai dosies laukā?? VIņiem taču nav dēļ tā jācieš! Mans bērns paliks mājās tāpat kā pārējie, nesodīšu viņu par to, ka varam atļauties ar mašīnu aizvest!
Garā nedēļas nogale. :) Bet daudzus jau skolēnus ved vecāki uz skolu - uzskatu, ka šādā gadījumā gan nav iemesla palikt mājās, jo problēma ar nokļūšanu ir atrisināta...
Juhū, pilnīgi vietā - tieši piektdienā lielais sals! Dažās pilsētās, kur konkrēti mīnus 25 ļoti daudzi neies uz skolu. trīs brīvdienāaaa!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.