Lietotājvārds
Parole
Lasu un domaaju, cik skaisti iedarbojas ASV demokratikas vertibas tada maza Kreivijas pierobezhas teritorijaa. Skaldi un valdi un bilingvismu un nacionalo jautajumu zeles ka pliku kaulu un priecasies katrs par savam ambicijam ....vienkarshi interesanti, ko tie nacionalji var njemties, dzivojot okupantu buvetajas majas un lieloties ar izpardotas un iznicinatas rupniecibas miljoniem saucoties par eliti? Rodas jautajums arvarijas stavoklis driz atnaks, ko tad darisiet ,a tkal krievi bus vainigi neuzbuveja muzhigu lietoshanas maju? Nerunashu kreiviski, nu, nerunaa, runasi arabiski vai ari stavesi ka muljkis un radisi ar pirkstiem, jo tie cilveki nenaks ar noliektu galvu ,vinjiem ir tiesiba un vinji tas pieprasis ....Saeimaa ir latvieshu ka mudzh, kapec mes nedzivojam labak , kapec algu jautajums ir paredzets tikai taa saucamajai elitei un vispar kas kas ir elite, 20 gadus atpakal tos sauca vienkarshak par prihvatizatoriem un zagljiem un patlaban sauc par eliti un shemotaajiem? Kapec cilveks parastais slikst un vinjam vel kaju uz galvas uzspiezh tas pats elitarais latvietis? Vainigie atkal ir krievi ...kuraa vietaa?
В пустыне лучше на арабском ...
Ну наконец-то нашелся человек который очень доступно объяснил СУТЬ проблемы!БРИВА ЛАТВИЯ ДОРОГИЕ ЛЮДИ!СЧАСТЬЯ ВАМ,УДАЧИ И ДАЛЬНЕЙШНГО РАЗВИТИЯ! А РУССКОМУ ЛАТЫШУ СПАСИБО ЗА ВЕЛИКОЛЕПНОЕ МНЕНИЕ!
русский латыш 17.02.2016. 16:34:39
Читаю комментарии и поражаюсь человеческой глупости. Мои родители строили эту страну 50 лет. советская власть строила эту страну около 70 лет. Получила Латвия свободу и в благодарность что ее подняли из нищеты, построили заводы, вложили огромные деньги - латыши обозвали всех русскоговорящих шовинистами и оккупантами. уничтожили страну за 20 лет. и кто? Те самые латыши, которые сидят в правительстве. Ведь русских там почти нет. А винят опять русских. Лишили детей (русскоговорящих) выбора. Принуждают забыть себя как нацию и лишают русских корней. В то время как польские школы есть и тд. Похоже на нацизм. Латыши же разжигают распри о языке. Зачем? непонятно. Уничтожают экономику - латыши - винят русских. Я здесь вырос. работал, платил налоги, - так почему я не могу жить в этой стране. Язык сдал на высшую категорию. До сих пор относился к лат языку нормально. Пока ребенок не пошел в школу. Сомневаюсь что нормальный человек откажется учить латышский. А вот говорить я теперь буду максимально по русски. Насильно мил не будешь. Ребята живите дружно и будет все хорошо. много еще можно писать об этом. При первой же возможности свалю из этой страны. Латыши националисты - вы вынуждаете русскоговорящих ненавидеть вас принуждением к вашей точке зрения. И этим вы вредите в первую очередь себе и своей стране. Неужели это так трудно понять. такое подозрение, что вы себя ненавидите как не состоявшуюся нацию, а вините в этом других Приедут эмигранты, построят мечети, СВОИ школы, и возможно будет как во франции и т.д. И в разрозненном обществе мы потеряем себя. И латыши и русские. эмигранты будут едины в своих требованиях. Хотелось бы в этом ошибиться. Иначе нет будущего.
Vai tas,ka komentētāji nespēj/negrib rakstīt valsts valodā nav aizvainojoši?Ko varat cepties par pārprastu nacionālismu,ja paši neesat izslimojuši šovinisma sērgu?
Люди успокойтесь!Воспитывайте своих детей достойно!Мы учим латышский,и поэтому ещё раз УСПОКОЙТЕСЬ.СПИТЕ СПОКОЙНО,ДОРОГИЕ ПАТРИОТЫ!????????????????
to: visiem, kas negrib 17.02.2016. 12:14:48
Jūs tomēr nesaprotat.. Krievu bērniem IR latviešu valoda skolā no pirmās klases. Viņi to zin, mājas darbi katru dienā. No 3.klases dabas zinības bērni arī apgūst latviski. Bet Jūs varat saprast starpību- bērns apgūst VĒL VIENU VALODU vai bērns mācās CITĀ VALODĀ? Nu nezinu kā to izskaidrot..? Iedomājaties ka Jūsu bērnam- latvietim- uz rītdienu uzdots uzrakstīt sacerējumu par ģimenes tradīcijām KRIEVISKI, izlasīt un iemācīties tematu par augsnes veidošanās Dabas zinībās (4 lappuses un darba burtnīcā uzrakstīt pētījumu uz 2 lappusēm KRIEVISKI), pie tam izrēķināt trīs uzdevumus matemātikā KRIEVISKI un iemācīties kā saucas darbības - множитель, произведение, разность, сумма и т.д.) nu un galu galā uzrakstīt burtnīcā uz vienas lappuses - Склонение имен существительных трех родов по всем падежам. Nu un ko- lai informātiku un sociālas zinības arī pamēģinās uzrakstīt, paskaidrot utt. KRIEVISKI. Ar vienu reizi Jums pietiks, lai saprastu starpību. Veiksmi!
Как же вы не понимаете, что это протест не против латышского языка, а против оскорблений самих русских, таких же граждан Латвии как и сами латыши. И знание дополнительного языка не означает что человек тут же станет интеллигентным, хотя если поливать человека грязью, ссылать в Россию, обзывать оккупантом и т.д и есть показатель интеллекта то извините. Давайте не забывать что есть еще такие качества как УВАЖЕНИЕ и ДОБРОТА. Русские дети и так с 1 класса учат 3 языка: русский 5 раз в неделю, латышский 4 раза и английский 1 раз. Я уже не говорю про среднюю школу где половина предметов и так на латышском. И после этого вы хотите сказать что у них нет мозгов, интеллекта? Они не знают лат яз??? Язык в стране которой живешь знать нужно НО есть одно большое НО не надо поливать грязью половину той же страны. Сколько было случаев когда русских детей с латышских школ приходилось забирать не потому, что русский ребенок не понимал или не говорил по латышски а именно из-за оскорблений по поводу своей национальности. Хочется всем пожелать не собачится из-за языка а поучится уважению.
visiem, kas negrib 17.02.2016. 09:47:26
Tiešām nesaprotu, kāpēc cilvēki negrib, ka viņu bērni labi iemācās vēl vienu valodu, šajā gadījumā - latviešu. Kura bērna smadzenēm gan nākusi par sliktu kādas valodas apguve? Lai gan no dažu rakstītāju komentāriem var spriest, ka vārdi "intelekts" un "inteliģence" viņiem uzdzen riebumu, tomēr - kāpēc negribat, lai, apgūstot kādu valodu, jūsu bērni tikai iegūst intelektuāli? Kas slikts notiks ar jūsu bērnu prātu, ja viņi zinās vairāk? No pieredzes varu teikt - nekas slikts, apgūstot valodas, ar cilvēku nenotiek, jo mans dēls, ar kuru ģimenē runāju krieviski, mācījās latviešu skolā no 2. klases un zina to ļoti labi, labi apguva angļu valodu, iedams vēl papildus kursos, pēc skolas 2 gadus nodzīvoja Vācijā un apguva tur vācu sarunvalodu, tagad ir atgriezies un apmeklē spāņu valodas kursus. Un nav nekas slikts ar viņu noticis. Tā kā neuztraucieties un neņematies, viss būs labi arī tad, ja iemācīsies to latviešu valodu, nesajuks viņi!
Latviesu valoda Latvijā jāzin ,okupācija taču beigusies,vai nē?
nosauciet vēl kaut vienu valsti, kurā skolās pamatizglītības līmenī var nemācīties valsts valodā?
tādus Zulu, tad priecājos ka primitīvā nacionālisma slimību esmu jau pārslimojis:)))
to- no aleksas 16.02.2016. 21:25:48
Вам за слова в адрес моего ребёнка- воздасться!За всё в этой жизни надо платить и отвечать!Я даже не буду вам что-то доказывать,не поймёте.Счастья вам и вашей семье!
И кстати,уважаемый zulu,мы не ,,līdēji,, .Это слова настоящего расиста и националиста!Мне вас искренне жаль,вы несчастный человек!У моей семьи такие корни в Латвии,каких возможно и у вас нет.Вы своими высказываниями показываете свой интеллект!И это я могу сказать всем ,кто оскорбляет! БУДЬТЕ ЛОЯЛЬНЫ!НЕНАВИСТЬ-ПЛОХОЕ ЧУВСТВО!МЫ ВСЕ ЖИВЁМ В ЭТОЙ СТРАНЕ,СВОБОДУ СЛОВА НИКТО НЕ ОТМЕНЯЛ,НО И СВОЁ МНЕНИЕ МОЖНО ВЫРАЖАТЬ КУЛЬТУРНО!
Ну вот теперь послушайте меня,дорогие мои люди!Раз некоторые из вас опустились до оскорбления детей(конкретно моего),я скажу вам так.Мой сын учит все языки,и это отлично.Вы называете себя патриотами,поливаете русских грязью.Проснитесь,милые мои!Почитайте историю!Научитесь мыслить и думать реально!Что будет с Латвией через пару лет?Я не националист,и никогда им не была и не буду!В вас не хватает доброты!Люди,будьте проще,и всё у вас будет хорошо!Всем удачи!
... ir tomēr arī Jums gramatika jāpamācās...
Krievu valodai šeit arī jābūt kā otrās šķiras valodai. Jo šeit NAV Krievija... Līdējiem to nesaprast... Visu cieņu apēduši skābos kāpostos.
demonstratīva nerunāšana latviešu valodā ir nevardarbīgs protests pret krievu kā otrās šķiras iedzīvotāju statusu Latvijā līdzīgi kā padomju laikos aizbrauci uz Igauniju un tur ar tevi nerunāja krieviski. Un es kā latvietis mūsu krievus pilnīgi saprotu un atbalstu - ja viņi ar mani runā krieviski, runāju krieviski. Tai pat laika gandrīz visi māk runāt un saprot latviešu valodu.
zirggalvai tad nu 16.02.2016. 17:36:48
Pamattautai gribas atgādināt, ka cieņa ir jānopelna. Un ar apsaukāšanos to nenopelnīt. Pirms pieprasīt to no citiem, jāsāk izrādīt cienu pašiem. Vienmēr jāsāk no sevis. Bet augstā intelekta nesēji laikam to nesaprot.
вот и русские поступают точно так же как Zulu
Kasparam jautājums: Kāpēc tad tik daudz latviešu dodas dzīvot uz Īriju un vēl pieprasa lai viņiem tur nodrošina mācības latviešu valodā? Te druzciņ ož pēc liekulības vai nē? Tik tiešām katrai tautai sava Tēvzeme, sava laimes zeme.
Kurš teica ka es to neprotu... Vienkārši, saskaroties ar Latvijā dzīvojošo krievu agresiju, esmu nolēmis krievu valodu lietot tikai tad, ja man tas ir ļoti nepieciešams.
"Jo cilvēks inteliģentāks, jo vairāk viņš priecājas par iespēju apgūt vēl kādu valodu"- zelta vārdi:) Nu nekatram dots. Tā kā ignorējiet tālāk.
Kirilicu ignorēju. Un neesmu neko zaudējis.
to: tad nu es ar aleksai 16.02.2016. 15:44:23
Tas nav smieklīgi.. Krievu bērniem māca latviešu valodu no bērnu dārza. Skolā arī. Katru dienu! 60% skolā latviski. "elementāras cieņas izrādīšana tai pamattautai, kuras vidū tu dzīvo, un intelekta līmeņa rādītājs cilvēkam vispār"- ak tu Jēziņ... Kā Jums izrādīt cieņu vēl vairāk?!?!?!?!?!?!?! Un kā Jums vēl pierādīt savu intelektu?! Un priekš kam Jums tas ir vajadzīgs? Maniem bērniem no pirmās klases (un pat no bērnu dārza) ir 3 valodas. Cik Jūsu bērnam ir? Mani piemēram Jūsu bērnu intelekts neinteresē.. Un pat izrāda Jūsu bērni kādam cieņu vai nē mani arī neinteresē. Ārprāts.. Cik iedomīgi cilvēki. Un galvenais pilnīgi neko nezina, kas blakus viņiem notiek kaimiņu dzīvē, bet lien tajā. Uzbāžas. Fui.... Intelekta izrādīšana...
Tiešām ļoti gribas, lai atbildat uz šādu jautājumu - visā pasaulē valda uzskats, ka mācēt runāt mītnes zemes valodā un lietot to sociālajās sfērās ir elementāras cieņas izrādīšana tai pamattautai, kuras vidū tu dzīvo, un intelekta līmeņa rādītājs cilvēkam vispār. Почему же вы тогда так против русского языка и русских? Нас же здесь половина Латвии? И кто вам сказал что мы в школе его не учим/ не учили? Jo cilvēks inteliģentāks, jo vairāk viņš priecājas par iespēju apgūt vēl kādu valodu Вот и супер мы теперь знаем и русский (на котором говорит и понимают не только россия) и латышский, английский.
а кто вам говорит что мы не хотим и не будем учить лат. яз ???!!!! читайте между строк НАМ надоело слушать какие русские плохие, без мозгов, валите в россию. Мы здесь родились так же как и вы дорогие латыши и нас здесь половина латвии. Чему тут и следует поучится и русским и латышам так это уважению. Я за латышский язык, но я против того как вы патриоты поливаете нас грязью. Не удивительно что у многих ответная реакция это не желание учить язык. И тем кто хочет нашел у меня кучу ошибок скажу лишь одно - молодцы, в школе учились хорошо :))
izstrādājiet beidzot NORMĀLU savas valodas pasniegšanas metodiku!
tad nu es ar aleksai 16.02.2016. 14:14:58
Tiešām ļoti gribas, lai atbildat uz šādu jautājumu - visā pasaulē valda uzskats, ka mācēt runāt mītnes zemes valodā un lietot to sociālajās sfērās ir elementāras cieņas izrādīšana tai pamattautai, kuras vidū tu dzīvo, un intelekta līmeņa rādītājs cilvēkam vispār. Jo cilvēks inteliģentāks, jo vairāk viņš priecājas par iespēju apgūt vēl kādu valodu, nevis kreņķējas, ka nu jau būs par daudz gudrs. Kāpēc Jūs negribat savam bērnam iemācīt šo visā pasaulē pašsaprotamo savstarpējās cieņas principu un kāpēc Jūs nevēlaties sniegt savam bērnam iespēju attīstīt vēl vairāk smadzenes, pamācoties valodu, kas dzirdama ikdienā šajā valstī?
jāsāk Dzemdību namā 16.02.2016. 14:02:43
Господа, не надо полумер! Начинать так начинать- с роддома и никак не позже. Не надо стесняться.. Русские это же вроде как и люди, вроде как и налогоплательщики, но такие особенные. Можно всем вместе собраться и придумать на каком языке их учить или в какую страну их всех послать. Это же нормально?! Не правда ли? Так что не стесняемся и предлагаем как еще их можно научить латышскому или необязательно научить- зачем нам это?- предлагаем еще как их щелкнуть по носу.. Не стесняемся, тут в интернете все можно.
piekriitu, ka jaasaak ar bernu darzu!!!!!!!!!!!!!!!!!
mazākumtautību skolās ir dziļš purvs, pat tajās, kas sevi prezentē kā labākās!!! ;) zinu ko saku
Tas, kas ir noticis mazākumtautību skolās un notiks vēl, ir melu rikošets. Kā mazi strautiņi meli no stundām, mācību priekšmetiem, semestriem, saplūda lielās melu straumēs, kas cauri administrācijas slūžām no skolām plūda uz IZM. Tur bija priecīgi, kamēr meli neatdūrās pret centralizētajiem un iestājeksāmeniem. Un tagad uz skolām nāk baudītāji un prasa, kāpēc, un meklē vainīgos... Bet viņus sūta tālāk un tālāk ...uz melu pirmssākumu, droši vien, aizsūtīs līdz bērnudārziem. Neviens negrib strēbt vismaz savu savārītās putras daļu. Protams, mēs ,skolotāji ,varam nosaukt daudzus apstākļus, kas mūs spieda tā rīkoties. Pirmām kārtām, no politikas pupiem izzīstie standarti. Bet tieši šeit sākas izvēle, ceļš vai nu pie ķeizara, vai pieDieva.Vienīgā cerība, ka katra jauna diena mums katram ir iespēja kļūt par kristieti un ar darbiem ,nevis vārdiem izpirkt savus grēkus.
Viela pārdomām 16.02.2016. 11:04:46
Fakti a) Jau vairāk kā 20 gadus ir neatkarīga Latvija. b) pie varas, koalīcijās vienmēr ir bijuši nacionālie spēki c) skolas slēgtas rekordlielā skaitā d) nabadzība, analfabētisms ir ikdiena Jautājums : '' kāpēc nacionālie spēki ( ''tūdaliņu partijas'' ) nepārņem Izglītības un Zinātnes ministriju, lai ieviestu izglītību tikai latviešu valodā??? Viņi pārvalda Tieslietu ministriju, tā klusē, tātad viss ir tiesiski un latviešu tautas interesēm atbilstoši ( eiru un viendzimuma laulības ieskaitot) ???
liecieties mierā ar savu krievu valodu!
liecieties mierā ar savu latviešu valodu!
Padlaikos, savu militāro specialitāti (technisku), OMD ietvaros, nācās mācīties krieviski...
....latviešiem padomju laikā bija jāmācās militārā mācība krievu valodā....un medicīna Daugavpils augstskolā...
Es tiešām esmu liela nacionāliste un Latvijas patriote. Un ļoti lepojos ar to. Un ļoti žēl man tādu kosmopolītu kā aleksa,kurai ir kaut kāda tautība,bet nav Dzimtenes....citādi viņa nebrīnītos,ka latvijā jāmācās latviski.Augstskolā daudzas mācību grāmatas bija krievu valodā,mācījos,neviens man neprasīja vai tas ir pret manu gribu,vai nē.Ja jau Latvijai nav nākotnes,tad kur ir problēma? Nav čemodāna? Varu uzdāvināt,arī biļeti vienā virzienā.
Visu izglītību, sākot no bērnu dārza- LATVIEŠU VALODĀ!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.