Lietotājvārds
Parole
labs
Jā, par gaumēm nestrīdās, bet ir arī bezgaumība, tāpat kā šķība dziedāšana, tāpat kā ētiskums vai pāridarošas rupjības, demokrātija vai totalitāra patvaļa. Nevajag to jaukt, piesēdzoties ar "cenzūras nepastavēšanu". Tad kādēļ eventuāli pozitīvas ar pilsoņu nodokļiem apmaksātās vietās kā skola mums jādzird tās negācijas, ja vien varam tās dabūt bez maksas "kad izejat cauri Centrāltigum vai braucat 15.trolejbusā"?????
Mehāniskā skolotāja 02.10.2015. 18:32:10
Paldiesiņās. WAW! Cik inčīgi jūsiņās to pasacīt, vot tak zināšu, kā mani, mauu, savādāki sauc- Mehāniskā Skolotāja - eto zvučit kakto gordo:)
Es saņēmu aizrādījumu par pasakas izmantošanu, jo tur bija par meitu, kas mēnesim pliku dibenu rādīja. Vēl šodien nesaprotu, kas tur tik netikumīgs.
Gados jauna mamma 01.10.2015. 17:29:27
1. man ir gandarījums, ka ir jaunieši, kam ir drosme un veselais saprāts izteikt savu viedokli un aizstāvēt Skolotāju, kas mācījusi viņiem domāt un izteikties! 2. man ir skumji par apjomu, ko šajos komentāros aizņem baiļu pārmāktu, liekulīgu un rupju personu ķengas - liekulīgu, jo cenšas izlikties par svētulīgi tikumiskiem, vienlaikus zākājot un nonicinot cilvēku, par kuru neko nezina, situācijā, kurā nav piedalījušies. Tikumība.. #$%^&**( (šeit tas pats "b" vārds) 3. esmu jau gadus 15 absolvējusi domājošu un progresīvu skolu - un šobrīd esmu pateicīga visiem tai laikā "neordinārajiem" un bieži nesaprastajiem, noķengātajiem un aprunātajiem Skolotājiem, kas man mācīja DOMĀT. 4. varētu vēlēt mums - sabiedrībai, maniem bērbniem, un citām skolām veiksmi - satikt Skolotāju, kas ne tikai mehāniski izpilda nezināmu "izglītības satura autoru" diktētas prasības, bet spēj radīt vidi, kur bērniem MĀCĪTIES DOMĀT. 5. novēlu katram vecākam apjēgt - Jūsu bērna likteni un spējas nosaka tas, cik Jūs esat spējīgi tam iemācīt... Un, ja bērns iet to, ceļu, kuru Jūs nevēlaties redzēt viņu ejam - VISPIRMS LŪKOJIETIES SPOGULĪ - īstais vaininieks, diemžēl, lūkosies Jums tieši acīs.
ja nopietni 01.10.2015. 16:49:01
Te nav runa par tikumību - bet drīzāk par garīgo higiēnu. Nav brīnums, ka daļai skolnieku patīk - gan jau būtu kam patiku arī atraktīva pasniedzēja, kas klases priekšā paceltu svārkus un noliktu kluci, un tad to apspriestu organisma fizioloģisko procesu konteksta. Un gan jau arī tad atrastos kas kvēli to aizstāvētu - jo redz kakājam taču - dabā tas ir :)
prieks kam tādu mācību vajag kas vel ir pa maz ko mācīties 1-4 klasei.Nav vajadzības tāda mācība.
Pirms te klaigā par deviņpadsmitgadīgajiem,tad vajag zināt,ka dzejoli analizēja 10.kl. skolēni,kuri klasē ir arī no citām skolām pēc devītās kl.,tad kā dižā skolotāja jau paspējusi tik labi pazīt kolektīvu,ka dod tiem atbilstošus dzejoļus,jo tā viņa vakar TV apgalvoja.To var analizēt filoloģijas studenti nevis nepilngadīgi bērni.
lai paanalizē arī dzejoli par Slīķi, kas iekļauts 6. kl. mācību grāmatā...tālāk jau vairs nav kur iet, ja katru štruntu uzdod par ko svarīgu!
Tagad vecāko klašu skolēniem ir ap 19 gadiem. Smieklīgi uzskatit viņus par bērniem. Analizēt nav tas pats, kas atzinīgi vērtēt. Lielākā daļa komentētāju, nezina neko par situāciju, bet cīņā metušies ar lielu zobenu.
..svētīgi sabrauktie, atpizģītie un nošautie.. visi mana rajona krievi un Mego pārdevējas svētīgas... bļaģ...
brīvība, b'ļa - kur gribu, tur spļauju!!! vai d i r š u - cenzori, neļuj brīvi izteikties :(
tā ir māksla, sūkātājiem 30.09.2015. 22:34:06
O-pa, o-pa, zelenaya ograda, Devki vyebli popa - tak emu i nado! ("moryachka") Na mostu stoyal prohojii Na ebenu mat pohojii. Vdrug otkuda ni vozmis Poyavilsya v rot ebis! Polubila parnya ya, Da okazalsya bez huya. Da na huya je mne bez huya, Kogda s huem do huya!
sūkātāji :) b ļā 'ģ - parastā rakstā neņem pretī portāls - cenzūra, pankūka. Kur te brīvība? Analizējiet - učenei būs mācību viela: Iz-za lesa vyezjaet Konnaya miliciya. Stanovis-ka devki rakom - Budet repeticiya! Ya priehala v kolhoz Imeni Michurina. Tak i znala otebut Slovno serdce chuyalo! Mimo tescinogo doma Ya bez shutok ne hoju. To im her v zabor prosunu, To im jopu pokaju! Ya na Severe byla Zoloto kopala. Esli bi ne moya pizda, S golodu propala
škoļņiks 30.09.2015. 21:50:18
A man jo rupjāk, jo labāk! Kruti!
vidusskolnieks 30.09.2015. 21:37:58
Kāpēc man pret manu gribu ir jāanalizē šādi dzejoļi? Vai tiešām ir tā, ka es nevaru dzīvot šai pasaulē, nezinot tās melno pusi? Man pašam ir tiesības izlemt - gribu es tādu "literatūru" lasīt vai nē. Ja tas ir stundā, man izvēles nav... Tad tā ir skolotājas griba un izvēle, ja viņa to liek darīt...Par to jau, manuprāt, te ir stāsts.
Nekā par ko brīnīties. Ja literatūrzinātniece un dzejniece uzdod analizēt ar koprolāliju slimu psihopātu sacerējumus, - tad viņai pašai nav visi mājās. Cita lieta - ja šo sacerējumu pasniedz kā piemēru socioloģijas, vai pshiatrijas studentiem. Tāpēc, uz ielām es dzirdu kā patsmitgadīgi latviešu jaunieši ir jau tiktāl "izanalizējuši" krievu neķītrības, ka latviski vispār vairs izteikties neprot. Un tas ir skolotāju "nopelns". It kā mums nebūtu Jaunsudrabiņa, Plūdoņa, Neibarta galu galā - tikai šie pevertie kas viens otru slavē, dēvē par "dzejniekiem" un ievieš skolās savus "tikumus"
Cik labi,ka mani skolēni tomēr izvēlējās citu skolu.
Vai komentētāji ir lasījuši rakstā minēto dzejas "šedevru"? Tur nav tikai viens rupjš vārdiņš, kā min raksta autore. Pretīgs , rupjš savārstījums.
Jucekļa taisītāji! 30.09.2015. 19:02:00
Kāpēc jājauc kopā divas dažādas lietas?! Skolotājam ir tiesības paplašināt skolēnu redzesloku, bet pirmkārt- svarīgi ar kādu attieksmi viņš to dara. Otrkārt- šī incidenta dēļ nav jāuzbrūk tikumības pieejai kā tādai, jo geju tiesību bīdītāji reāli mauc ar savu politiku skolās. Un to es kā vecāks, piemēram, nevēlos!
Atbalstu skolotājas darba metodes. Un malači skolēni, kas atbalsta progresu, nevis tikai trīc bailēs par atzīmēm un lēkā pēc stabulītes un izsakās tikai tā lai nebūtu pret spalvu. Tas ir normāli skolniekam parādīt visu kas ir, lai pats var veikt izvēli un izprast kas ir pieņemams, kas nē, kas patīk, kas nē. Nez kāpēc neviens netrako, ka skolotāja klases priekšā "pankūko" vai katrā otrā teikumā forte fortissimo režīmā. Starp citu ir ieraksts no stundas. Kā teica Rainis - dzīvo dzīvē dzīvu dzīvi, dzīvam dzīvē dzīva dzīve!
kur tad ir? 30.09.2015. 17:10:53
Tas skolēnu viedoklis?..man nepatiktu,ja kāds runātu manā vārdā...
Mamma mammai un mammai2 - lūdzu izvēlieties sev citu segvārdu, lai komentētājai Ausmai L. nejauktu galvu! ;)
kas te ko brīnīties 30.09.2015. 16:32:03
Pēc viena šablona audzinātus cilvēciņus taču vieglāk vadīt. Nav savu domu..nav sava viedokļa,jo skolā viss visiem vienādi ieborēts sociālajās zinības. Jūs domājat,ka valdībai vajag gudrus cilvēkus Latvijā? :-))))))
Tiesi ta. Lieta. Bet ne maciibu prieksmets! Nudien...nav mana problema,ja kadam nav noveicies ar vecakiem. Tas nedod tiesibas pareejiem uzspiest savu to vienigo un it ka pareizo viedokli!
Tikumība ir tikpat elementāra lieta kā lasītprasme un rakstītprasme. Želsirdība, čaklums, precizitāte, tīrība, pacietība utt., tie visi ir elementārie tikumi. Protams, ja tikumības jēdziens nesaistās vien ar zemjostas problemātiku. Ja vēcāki nevar vai nespēj iepazīstināt savus bērnus ar šiem tikumiem, tad to dara skolotāji. Runājot par literatūru - literatūra, manuprāt, ir pielīdzināma tikumības mācībai jau ar to vien, ka literatūras stundās, analizējot daiļdarbu saturu, par tikumību tiek runāts.
Dženeta Buidova nemācās ĀVĢ, bet ir skolas absolvente. Apskatot viņas FB profilu, var redzēt stulbas, atsaldētas morālas kroples pazīmes. Raksta autore noteikti nav viņa!
pie peedeeja 30.09.2015. 13:35:20
Un maneejie vairaak neapmeklee sho prieksmetu. Tas nav normaali,ko tur uzspiezh. Taa ir mana gjimene un savus beernus dziivei gatavojuces,nevis veca graamatele...sarakstiita pirms 8g.
te nu atduramies 30.09.2015. 13:33:27
Jau sen soc.zin.priekshmetaa visiem lik domaat vienaadi...pameegjini tik PD atbildeet un atkjekseet nepareizi...domu nedriikst buut...ir jaadomaa taa,kaa graamataa rakstiit..Tas ir normaali? Kaa driikst likt veerteejumu par personiigajaam domaam?
mani žēlot nevajag...man ģimenē viss kārtībā! ;-)
bet mūsdienās skola sen vairāk nav skola...grūž un piespiež sagremot dajebko...tikai ne pašu galvenu...Mācību priekšmeti kā tādi paliek novārtā...jo redz ir ētikas-šmētikas, sociālās un kas tik vēl ne...sviests kaut kāds!
Piedodiet, bet tikumību audzina 'ģimenē. Skola ir domāta kam citam :-DDD
Skolā ir jāmāca elementāras lietas...lasīt...rakstīt...skaitīt utt...Tikumību? Nu ko mēs vēl drīz mācīsim skolā? Varbūt kā prezervatīvus pareizi uzvilkt??? :-DDD Iet jau līdz absurdam...jau vairāk nezina, ko vien izdomāt un kādus jaunus priekšmetus ieviest!!! Kam ģimene ir domāta??? Tikumība sākas no ģimenes. Man piem. nevajag, lai kāds manam dēlam borē...tas ir un tas nav pareizi vai tikumiski. Katrā ģimenē ir savi noteikumi un savas vērtības...kā man var uzspiest par normu to, ko es piem. nepieņemu un nekad nepieņemšu??? Nu ar kādām tiesībām drīkst Čakarēt bērniem smadzenes! Rokas nost no bērniem !
Vairāk nekā skaidrs, ka viena tikumības sardze jeb mamma te ir savos augstumos - komentēt vienu un to pašu. Žēl, ja vēlaties, lai jūsu bērni augtu informācijas vakuumā, atrautā no realitātes.
Neredzeeju rakstaa nevienu viedokli. Virspuseeji...
Es būtu laimīga, ja Sk. Iveta Ratinīka pasniegtu latviešu valodu un literatūru manam bērnam, Jo mūsu laikos ir grūti atrast radošu un progresīvu skolotāju, kurš vienādi labi spēj pasniegt klasiku un avangardu, ieinteresējot skolēnus lasīt, spriest, domāt, analizēt un paust savu viedokli! Sk. I.Ratinīkai vajag piešķirt "Zelta pildspalvu" par uzdrīkstēšanos būt progresīvai!!!
tikumisks nenozīmē puritānisks un svētulīgs,ko,diemžēl,ļoti krāšņi atspoguļo visa šī jezga. Kā jaunam cilvēkam lai iemāca atpazīt labo no sliktā,neparādot un nenosaucot vārdā arī slikto? Kaut kāda fakta vai notikuma ignorance vai izslēgšana no apziņas neizslēdz tā esamību realitātē.
Varbūt esmu stulba...izlasīju rakstu un nesapratu neko.. :-)))))
Nesaprotu gan vienu-kāpēc skolotājai vajadzīga bērnu/jauniešu/izglītojamo aizstāvība. Viņa ir pieaudzis cilvēks, kurš izvēlas darba vidi. Ja minētā skola/vadība ir tik slikta, tad strādāt var arī citur!. Tur, kur nebūs nesaprotošu vecāku vai vadības. Šai skolotājai ieteiktu vispirms izlabot pārbaudes darbus nevis likt skolēniem uz to gaidīt pāris mēnešus.
Nepiekrītu 30.09.2015. 12:03:46
šiem pamatojumiem. Un neticu, ka šo rakstījusi skolniece. Rupjība mums ir visapkārt, tad tāpēc to arī skolā vajag padarīt par normu? Piedodiet, bet vai šis vispār ir dzejolis.... visam taču ir kaut kādas robežas, tas ir tikai normāli.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.