Lietotājvārds
Parole
jau tagad 6-gadīgie mācās kā skolā, jo viņiem ir gan latviešu valodas, gan matemātikas, gan sporta un mūzikas nodarbības, mācās zīmēt un veidot, un tāpat audzinātājas raksta novērtējumus prasmēm un zināšanas katram bērnam. laukos daudzās skolās izveidotas pirmskolas apmācības grupas un mazie skolnieciņi jau integrējas skolas dzīvē, gan svētkos gan ikdienā ir kopā.
Skolotājs 25+ 22.11.2015. 19:02:21
Salīdzinājumam.Sporta stundas sākumā 7gadīgie jau saģērbušies ,kad 6gadīgais tikai sāk!
Kad beigsies bērnības nozagšana?
Laikam domāts: 6-gadniekiem!
Tie, kas nav izgājuši cauri visiem vecuma posmiem (es domāju spēļu un rotaļu) to dara vēlāk- un tad jau tas ir briesmīgi. Īstenībā 8-gadniekiem būs pamatīga emocionālā pārslodze, kas ietekmēs vispārējo veselību, imunitāti... . Bet te jau netiek domāts par bērnu, bet naudīga projekta bīdīšanu. Papules pašas ir gudras- ārstos, psihologos nav jāieklausās.
Absurds! Tām kundzēm jau bērni no šī vecuma sen ārā! Citus var graut un čakarēt!
80-tos gados jau šitāds eksperiments bija. Māsas bērni mācījās 1-6 un 1-7 klasēs. Pasākums galīgi izgāzās. 1-6 kl. bērni pastiprināt slimoja, bija grūti koncentrēties u.t.t. Sešgadīgam bērnam grūti izturēt to slodzi, kas ir 1. klasē. Arī tagad labi, spējīgi, attīstīti bērni, kurus vecāki pēc savas gribas laiž gadu ātrāk skolā, ja ne 1., tad vēlākās klasēs sastopas ar dažādām grūtībām. Bet...Bērna attīstības posmiem jau nav nozīme, ja papulēm jābīda projekti, par kuriem labi var nopelnīt. Par bērnu vispār netiek domāts.
Papules k-dze, jaunais modelis iestrēdzis, bet Jūsu neapšaubāmi absurdajām idejām nepieciešams izpausties??? 7-gadīgs bērns ir skolai gatavs! 6-gadīgs ir bērns, kuram nedrīkst atņemt bērnību. Eksperimentēt ar bērniem atkārtoti - NĒ!!!
jau šo lietu pieredzējusī 20.11.2015. 16:09:06
Bija taču jau viens mēģinājums daudzus gadus atpakaļ. Tad saprata, ka tam nekas neder. Tagad vēlreiz????? kāpēc, ja jau vienreiz secināja, ka tas neder?
Pārāk bieži 20.11.2015. 15:11:50
Pārāk bieži pēdējā laikā pie visām nejēdzībām izskan Papules uzvārds. Makulatūras mapes(kategorijas)- Papule,modeļu modelis-Papule,tagad sešgadīgie-....Vairākus gadus atpakaļ tas jau bija. Pamosties,Papule!
Bērns savos 7 gados knapi ir gatavs "ielekt" tādā izglītības sistēmā kāda eksistē mūsu valstī. Par skolu no 6 gadu vecuma nevar būt ne runas... Savu bērnu 2 gadus pirms skolas sākuma vedu uz sagatavošanas klasi skolā, lai apradinātu ar skolas vidi, taču arī ar šo pieredzi stresa ikdienā ir ļoti daudz. Bērnu sagatavotība skolai klasē ir ļoti nevienmērīga - cits lasa, rēķina, cits knapi burtus zin.... Domāju, ka te drīzāk kaut ko vajadzētu mainīt - izlīmeņot klases pēc zināšanām un prasmēm..
Nevasjag bērniem atņemt gadu no bērnības. Ir labi, ja bērni mācās, bet skolas ritms uzliek bērnam arī nopietnu emocionālo slodzi. Ja gribam gudrus un zinošus bērnus, lasīsim grāmatas kopā ar saviem lolojumiem, iesim ar viņiem pastaigās, vedīsim uz dažādiem pulciņiem.... Pāragri ielikt mūsu izglītības struktūrā nav labākais, ko bērnu labā varam darīt.
Tas ir ārprāts. Nepietiek, kad bērniem rotaļu periods iztrūkst 5 un 6 gadīgo bērnu apmācības programma Pirmsskolas izglītības iestādēs, un bērniem šis iztrūkstošais periods atstāj iespaidu skolas gaitas sākot un sekas ir redzamas padsmit gados. Vai kādreiz tiks domāts arī par bērniem, ne tikai par reitingiem, datiem, statistiku. Un pārskatītu mācību grāmatas sākumskolas skolēniem.
Man ir 39 gadi. Skolā sāku iet "krievu laikos". Nomācījos 11 gadus (sanāca, ka mainījās sistēma un izlaidu 6. klasi). Sāku mācīties 7 gados. Gribu pateikt - ka esmu izaugusi un mācījusies dzīvei nepieciešamo ar 11 mācību gadiem. Kāda velna pēc jāsūta bērnu no 6 gadiem???/ Skatos uz savu 6 gadīgo meitu - jā, viņa zin burtus, prot lasīt, bet viņa nav gatava skolai! Kāpēc vajadzīga 12. klase???? Noņemtu 12. klasi un atrisinātos visas problēmas - bērni sāktu normāli mācīties 7 gados un pabeigtu astoņpadsmit gados.
Priecājos, ka mani bērni un mazberni uzsāka skolu no septiņiem gadiem. Arī es savulaik. Un nebūt nejūtamies dumjāki vai nepiederīgāki!
Ne kādā ziņā nevar laist bērnus 6 gados mācīties skolā!!!!! To runāju ar 16 gadu pieredzi strādājot tieši sākumsskolā.( pa šo laiku kādi 2 skolnieki ar 6 gadiem patiešām spēja līdzi mācītie kopā ar 7 gadniekiem). Pilnīgi piekrītu iepriekšējiem rakstītājiem par koncentrēšanās trūkumu jau 7 gados, par vājajām soiālajām prasmēm, tas bērnam ir tāds stress, vienkārši briesmas. To var saprast tikai tie cilvēki , kas strādā sākumsskolā, nevis kārtējo reizi ministrijā kaut ko izdomā, jo ierēdņiuem kaut kas ir jādara, nu tad....atkal kaut kāds murgs. Cik reizes tā jau ir bijis, ka 6 gadnieki pēc tam paliek 1. klasē uz otru gadu un tad beidzot ir gatavi skolai, emocionāli, droši, zinoši.......vienkārši ga-ta-vi! !!!!!!!!!!!
Bet vai mammas pienākums ir tikai - laist bērnu pasaulē? Protams, ka vecākiem JĀMĀCĀS kopā ar saviem bērniem, jo tie ir VIŅU, nevis ''profesionālo" skolotāju bērni.
Piekrītu "Mammai" par mācīšanos kopā ar bērniem. Bērna panākumi mācības ir bērna un vēcāku rokās. Šobrīd lielākoties skolās pievērš uzmanību, ko darīt ar tiem, kam uzmanības/ koncentrēšanās problēmas, tiem, kam neiet mācībās kā nākas, kā integrēt "grūtos bērnus" Tas nav slikti. BET, kas notiek ar spējīgajiem bērniem? Viņu potenciāls netiek pienācīgi attīstīts. Un ne jau visiem vecākiem ir iespēja ik dienas kopā ar bērnu mācīties.
Ja mūsu skolas sistēmā darītu visu ,lai bērnus mācītu skolā, nevis uzgrūž vecākiem mācīties kopā ar saviem bērniem, tad varētu bērnu laist skolā no sešiem gadiem un uzticēt mūsu profesionālajiem skolotājiem.
Aizvāciet to nekam nederīgo 12-o klasi! Zemē nomests laiks!
Un vēl tās somas. Kas notiek ar mūsu bērnu mugurām un stāju, stiepot tās vājprāta smagās somas???? Ne jau visās skolās ir skapīši. Vecākas meitas ikdienas ekipējums ir mugursoma, kas ir puse no viņas svara + sporta soma+ deju soma.
Atsaucoties uz Skolotājas komentāru, koncentrēšanās grūtības ir meklējama, pirmkārt, ģimenē un sabiedrībā kopumā. Vai esat atbildējuši, kāpēc bērni slikti vai nemaz koncentrējas? Tā ir mūsdienu tehnoliģijas ietekme. Ja bērni jau kopš zīdaiņu vecuma tiek radināti pie TV, telefoniem un planšetēm. Un tieši tas rada koncentŗēšanās un uzmanības noturēšanas problēmas. Cik nav dzirdēts, ka vecāki savus mazuļus noliek pie TV un priecājas, ka mājās miers! Tajā pašā laikā es arī neatbalstu skolas gaitu uzsākšanu no 6 gadu vecuma. Kāpēc bērnam atņemt bērnību par vienu gadu?
Pirmām kārtām, jādomā par bērnu veselību. Jau tagad, lielākajai daļai, bērniem, kas aiziet uz skolu ar 7 gadiem ir grūtības stundās koncentrēties un ilgstoši noturēt uzmanību. Ko jūs gribat no bērniem, kas būs spiesti iet skolā ar 6 gadiem? Visi to nespēs, būs koncentrēšanās grūtības, līdz ar to bērns netiks galā ar slodzi, cietīs kā garīgā, tā emocionālā veselība. Paspēs valdībai nopelnīt nodokļus, ja uz skolu aizies tikai ar 7 gadiem.
Vecaaki dariis visu,ko tiem liek- ij neceriet,ka izgliitiibas jomaa kas mainiisies, Viens izgudro,bet vecaaki kaa aitas paklausa. Bet,ko es briinos- tas jau letinju stilaa...paklausiit.
Mūsu kaimiņos -Somijā , mācības skolā sākas 7 gadu vecumā bez jebkādiem izņēmumiem , bez sagatavošanas skolai, bez privātām skolām, un viņi gadu desmitiem ir starp labākajiem pasaulē. Somijā ar valsts likumu bērniem lidz 7 gadiem garantē BĒRNĪBU.
Beidziet brēkt vienreiz! Nu nelaidiet demonstratīvi no sešiem gadiem! Kur problēma? Tie ir Jūsu bērni, nevis šīm tantēm, kuras izgudro kārtējo murgu..Ja demonstratīvi nelaidīsiet, tad arī šīs pārgudrās madāmas beidzot sāks domāt ar galvu, nevis ar p...
Mums taču atkal jāuzkāpj uz tiem pašiem grābekļiem! Izskatās, ka šī dāma neliksies mierā, kamēr kaut ko nesalaidīs grīstē.
Bet, vai to vajag? Bērni šajā vecumā vēl nav gatavi uzsākt skolas gaitas. Jau tagad pirmsskolas iestādēs no 5 gadu vecuma māca burtus, rakstīt, lasīt zilbes, bet viņam gribās SPĒLĒTIES.
Sešu gadu vecumā, bērns vēl nevar noturēt uzmanību kāda vajadzīga skolas solā, nerunāt, ievērot klusumu4-5 stundas ar maziem pārtraukumiem, kuros ne visi pedagogi izved pastaigāties gaitenī. Bērni vēl grib rotaļāties un par nokļūšanu mājās, vecāku darba laikos nemaz nerunājot. Ja programma tiek mainīta, klasēs bērnu skaits samazināts un padomāts par skolas autobusies, vismaz, kas nogādātu bērnus līdz mājām 6 gadu vecumā. Tad var sākt domāt, taču ar to vien, ka ātrāk jābeidz skola ir par maz. Eiropā visur ir skolas autobusi, kas arī lielākus skolniekus nogādā no un līdz mājām, nerunājot par sešgadniekiem.
Ar jauno gadu sākas jaunā ES naudas tērēšanas iespējas- jaunas kompetences,jauni plāni....u.t.t. Tātad jauna iespēja tikt pie naudas.
Nu, nedomājiet, ka visā izglītības nozarē ir tikai viena tēma par ko runāt- skolotāju algas! Vecākiem un skolēniem visai ļoti interesē arī citas lietas. :)
Jām, sāks tik vērt vaļā diskusijas tagad - par skolā iešanu no sešu gadu vecuma, par vasaras brīvlaika saīšanām, terminētiem direktoru līgumiem un skolotāju pakāpēm. Smieklīgi.
Vai tikai tā nav speciāla novirzīšana no būtiskā?...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.