Lietotājvārds
Parole
Jaunais modelis nebūs! Nav drēbes!
Cik tad pēc jaunā modeļa iznāks par astronomisko stundu? Vai viens eiro?
Bija nepieciešamas uzlabot esošo modeli, nevis radīt jaunu- necaurspīdīgu. Ja tagad likme ir 21 stunda, tad pēc jaunā modeļa būs jāstrādā daudz vairāk kontaktstundu, lai savāktu tās 36 st. un, ja es aprēķinu algu, tad sanāk, ka saņemšu par 200 eiro mazāk nekā tagad. Tas ir algas samazinājums nevis palielinājums un, ja parunā ar kolēģiem, tā tas ir lielai daļai skolotāju. Tad kur te ir ieguvumi? Vai nav tā, ka to pašu naudu sadala starp skolotājiem, nepalielinot algu par 1 likmi - 21.st. Ja skolotājs tagad spēja strādāt vairāk kā 21 st, lai nopelnītu, tad tagad šī iespēja tiks liegta, taču cienīgu atalgojumu nesola, jo, kas tad šodien vairs ir 500- 600 eiro uz rokas. Arī par kategorijām ir smieklīgas piemaksas, starp 4 un 5. kategoriju ir tikai uz papīŗa 20 eiro starpība, kaut gan tika solīta cienīga alga un samaksā bija domāts iekļaut metodisko darbu vairāku stundu apjomā nevis tikai 1 st. Lietuvā likme ir tikai 18 st.,kāpēc Latvijā grib paaugstināt likmi uz kontaktstundu rēķina varētu būt tādēļ, lai ietaupītu naudu un skolotāji strādātu vairāk. Bet sabiedrībai tiek skaidrots, ka skolotāji būs ieguvēji. Skolotāji vēlas algas pieaugumu par likmi kā tas ir bijis - par 21 st., nevis palielināt darba apjomu. Turklāt darba stāžs vispār vairs netiek novērtēts, tas pat nav iekļauts algas modelī. Varbūt tā cer piesaistīt jaunos skolotājus, bet diez kāpēc no "misijas" tik maz paliek skolā, praktiski visi, kurus es zinu, ir aizgājuši no skolas. Kad mums ļaus strādāt, darīt savu darbu, nevis visu laiku rada mums stresu un demotivē, ieviešot nepārtraukti kaut ko jaunu. Vai nebūtu laiks arī mūsu algu paaugstināt, ja paaugstina algas minimumu? Mūsu radošais darbs nav izmērāms stundās!!!! Mēs strādājām daudz vairāk nekā mums maksā un arī jaunā samaksas sistēma mūsu ieguldīto darbu neapmaksās pilnībā. Varbūt tas ir jaunā modeļa mērķis, lai mēs darītu tikai tik daudz, cik par to samaksā un neko lieku.
Lūdzu nesalauziet veco sistēmu ar neaprobētu variantu. Viegli ir sagraut esošo, uzcelt un atjaunot stipri sarežģītāk un laikietilpīgāk. Maija beigās ir jābūt pilnīgai skaidrībai par nākošo mācību gadu!
Konsolidācija, kas neskar izglītības jomu...
Tikko apskatījos vienas skolas mājaslapā - divas paralēlās klases kādā lauku skolā, kurā katrā pa 12 skolēniem. Kāpēc nav visi vienā klasē? Varbūt vispirms jāsakārto sistēma, un tad jāievieš kaut kādi modeļi. Kas tad ir tie, kas strādā ar 25 un vairāk skolēniem?
Skolotāj, vai tiešām ļausi sev slodzi palielināt par ~50%? Tagad, lai būtu 1 slodze, būs jāstrādā par 32 kontaktstundas.. Kur pasaulē vēl tā ir?
Nu, ko, milishi, neviena cita komentara noveretjumaa tik labi nav redzams kaa skolotaji Latvija ir sadaliti par slodzes cenu bagatajos un nabagajos. Tas ir izdevigi, lai mulljatu tos modeljus ...iekams nebus cilveka cieniga alga gan lielajas skolas, gan mazajas un vienaada nekas nemainisies. Var bljaut par socialo netaisnibu , par stulbajiem deputatiem...vienotiibas vairaak nav tikai tapec , ka kadam ir izdeviga SLODZES CENA kadam nav.... ok 11.05.2015. 13:14 Novereejums 25 : 11 Iekams nenovaaaka to nauda seko skoleenam nekadas jegas nebus. Cik ilgi var tureeties pie ta idiostisma par slodzes cenu atkariba no skolenu skaita? Darbu ta dara vienu un to pashu, kada jega tagad tiem klashu kombinaatiem ,kuros skolotajs i gribedams gala netieks 30 berni klasee sakumskola, tur laikam ministija neviens no tiek klerkiem skola ne dinu nav stradajis.
Skolēna vecāks 12.05.2015. 08:25:42
Attopieties!!! Skolotājiem taču jādzīvo cienīgu cilvēka dzīvi nevis jāeksistē.Skolotāji ir pamatu pamats ! Mēs visi esam izauguši caur bērnudārza skolotājiem,skolu skolotājiem... Ja nav skolotāja ,tad nav ārsta ,policista ,deputāta ,ministra ,prezidenta ,sētnieka ! skolotājs ir pati cienījamākā no profesijām! Ja vienā dienā nestrādās visi bērnu dārzi ,visas skolas ,mūsu dzīve tiks paralizēta !!! Attopieties ministri ,deputāti ,augstie ierēdņi!!!
Ka tik pēc nākošās minimālās pacelšanas nesanāk minimālāka pat uz papīra. Realitātē jau tagad par nostrādātu stundu dzīvē (KAS NESASKAN AR UZ PAPĪRA UZSKAITĪTĀ),saņemam par stundu mazāku naudiņu. Cik var čakarēt!!!
Lai sanāktu jaunajā modelī slodze, ja neesi klases audzinātājs un esi matemātikas vai valodas skolotājs, tad, lai veidotos 36 stundu darba nedēļa aprēķins plānojas šāds: 28 (kontaktstundas) x 1,2=33,6 (iekļautas kontaktstundas, gatavošanās un darbu labošana); 33,6 + 2 stundas konsultācijām + 1 stunda dažādu sanāksmju apmeklēšanai=36,6 stundas; ja esi dabaszinību vai vēstures skolotājs: 30 (kontaktstundas) x 1,13=33,9; 33,9+2+1=36,9; ja esi sociālo zinību, mākslu, informātikas, mājturības un tehnoloģiju vai sporta skolotājs: 32 (kontaktstundas) x 1,06 = 33,92; 33,92+2+1=36,92. Ja esi klases audzinātājs, tad plus 4 stundas maksimums tagad jaunajā modeļa korekcijā.
naudas nebūs, nākošgad paredzēta konsolidācija un nodokļu celšana !
Un atkal mēs "ņaudam'internetā! Velns parāvis, nu taču ir jāstreiko!!! Tepat un tūlīt, bez brīdinājuma un eksāmenu laikā!!! Ja arodbiedrība ir tik impotenta - nu stajaties taču masveidā ārā vai izpurinām to kantori kārtīgi! Vai tiešām mēs nesaprotam, ka mūs kārtējo reizi 'apkāš"!!!
informātiķe 11.05.2015. 23:20:40
un piedevām vēl jābojā redze. Lai izlabotu vienas klases 25 skolēnu darbus, man nepaiet mazāk par 3-4 stundām atkarībā no darba satura. Pie šī koeficienta es haltūrēšu. Vizuāli uzmetīšu acis un, piemēram, nepārbaudīšu, vai rezultāts excelī iegūts ierakstot skaitli, vai aprēķināts. Kāpēc man sevi mocīt, vai kādam rūpēs mana sabojātā veselība?
informātiķi 11.05.2015. 22:21:44
- kā jums izskatās koeficients 1,09 par gatavošanos un darbu labošanu? Viszemākais iespējamais, kaut uzdevumu krājumu nav, katrai stundai jāizgatavo sagatave, darblapa un paraugs??? Bet darbi jāpārbauda pēc punktiem, ne jau organoleptiski.
skolotājs - eksaktais 11.05.2015. 22:15:57
Skolotājiem palielinās algas, vienlaikus ar budžeta konsolidāciju????? Kurš tam tic, tam prātiņš ir sašķobījies. Seile, Seile, Jūs tiešām uzskatāt skolotājus par garā vājiem?
hahahahaha - un tā vienmēr, gada /beigāssākumā sola uz septembri (t.i. uz jaunā mācību gada sākumu), mācību gada beigās/sākumā sola uz nākamā gada sākumu. Un skolotāji, kā tādi naivi āpši, tam arī svēti tic, ciešas, gaida nezin ko un baidās būt "slitie bērni", t.i. streikot, vai kā tamlīdzīgi izpausties, jo tak jau ir piesolīts atkal kaut kas uz nākamo termiņu (haha, sarkasms). Un kas notiktu, ja eksāmenu laikā pastreikotu? Augstskolas, uz mirklīti būtu spiestas atrauties no savas haļavas un gandrīz neko reālu nedarot izbraukšanas uz CE rezultātiem, dabūtu iestājeksāmenus taisīt kā vecos labos laikos. Tas arī viss.
Vajag vispār neieviest. Mūsu skolā jau sāk runāt par sēdēšanu skolā no 8.30 līdz 16.30 katru dienu - to pēc jaunā modeļa skolas vadība noteiks. Un pēc tam gatavošanās un darbu labošana, jo skolā labot visiem skolotājiem nav iespējams - jāsēž vismaz 20 skolotājiem vienā skolotāju istabā, kurā tikai daži datori. Vajag atgriezties pie pirmskrīzes modeļa.
Mums algas pielikuma nebūs ne pēc gada, ne vēlāk, tas taču skaidri katram bērnam saprotams - mūs vazā aiz deguna. Ja necīnīsimies pa īstam, nekad nekas nemainīsies. Ar skolotājiem var izrīkoties kā ar muļķiem.
Puslīdz normāla alga????????? 11.05.2015. 21:38:28
Talisa Maegyr 11.05.2015. 21:18 . . . . Tev tā ir puslīdz normāla alga - par slodzi 40 eiro lielāka par minimālo pirms nodokļu nomaksas?
Skolotājas vīrs 11.05.2015. 21:37:05
Kā man apnicis finansēt skolu! Klases audzinātāja vairāk naudas iegulda nekā saņem! Pedagogi, paši vainīgi, ka nestreikojāt, kamēr Latvijai pievērsta Eiropas uzmanība! Tādu brīdi palaidāt garām.....
Nu lūk, sākas atkal. atliekam termiņus, kat ko murgojam , bet reāli ziņās jau parādās info, ka valstij jāsamazina izdevumi par 0,4% no IKP. Skolotājiem nesanāks.........................
Talisa Maegyr 11.05.2015. 21:18:12
Lai tik atliek vien. Varbūt vēl gadu varēšu ar puslīdz normālu algu padzīvot, jo ar jauno modeli atkal zobi vadzī. Kuram IZM vai arodbiedrībā reiz būs drosme oficiāli pateikt, ka daudziem, ļoti daudziem skolotājiem samazināsies gan skaitlis algu lapiņā, gan reālā alga(darba apjoms par to pašu samaksu krietni pieaugs).
Niknais Kalašņikovs 11.05.2015. 21:01:00
Atdodiet 2009.g. algas, citādi būs jālūdz palīdzībai Kalašņikovam!
Ir publikācijas 11.05.2015. 20:59:26
par Seiles publiski izteiktajiem meliem par skolotāju algu palielināšanos 70% skolotāju Latvijā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . . .Ar meliem varat iepazīties: www.tvnet.lv/zinas/latvija/559479-seile_jaunais_pedagogu_atalgojuma_modelis_paredz_lielaku_algu_70_skolotaju
Varbūt pa gadu beidzot izdosies novērst visas aplamības un atrast naudu. Vai tas ir naivi?
Seile solīja, ka maijā zināsim ciparus. Ko tagad klusē? Viņas viedokļa nav. Tā jau visu laiku var kaut ko parunāt un atlikt uz gadu līdz bezgalībai. Varēs aizslēgt skolas, kādi dosies uz ārzemēm, ierēdņiem varēs paaugstināt algas.
..Un tā aizrit gads pēc gada..." Solīt sola, bet nedeva.." Iedos, varbūt, nākamajai skolotāju paaudzei..
Skolotāja ar 1 slodzi 11.05.2015. 18:17:21
Protams, ka jāpalielina alga par slodzi. Kaut arī strādāju Rīgas mikrorajona skolā, mana alga ir tik vien kā nomaksāt rēķinus un ikdienišķai pārtikai. Bet man taču jāpalīdz bērniem iegūt izglītību, gribas arī pašai kaut cik cilvēcīgi apģērbties, aiziet pie friziera un nopirkt kādu biļeti uz kultūras pasākumiem. Vai Latvijas skolotājs to nav pelnījis? Nav ne piemaksu, ne prēmiju, ne veselības polišu. Paldies vismaz par atlaidi transportā. Sakiet, kāds entuziasms, kāda interese censties, ja neredzi gaismu tuneļa galā? Es labprāt strādātu vairāk, bet nav jau lieko stundu. Redzu kolēģus, kas skrien pa divām skolām vai piestrādā citā sfērā. Tas ļoti ietekmē tiešā darba rezultātus. Domāju, ne uz labo pusi, bet nav jau citas izejas. Kontaktstundu slodze patiesībā ir jāsamazina, jāpalielina stundu sagatavošanas laiks un individuālā darba laiks, jo mūslaiku bērni patiesībā alkst pēc komunikācijas. Šobrīd alga ierindas skolotājam ir vienkārši smieklīga.
J>Šausmām 11.05.2015. 18:09:44
Un tādi murgotāji par lielām algām ir visās jomās. Atkal tiksim uz Eiropas fona negatīvā saraksta pirmajās rindās.Alga būs mazāka, bet pienākumu... Par ko vajadzētu piemaksāt, tagad ir pamataprakstā. No sērijas: " Ka tik tev ar labi neiet!"
Un kad mūs brīdinās par algas izmaiņām? Pēc mēnesi jau jādodas atvaļinājumos:) Un pēc DL..... Varbūt, ka jāsāk darbs mēklēt!?!
Man šķiet, ka ikviens skolotājs spētu izdomāt sakarīgu samaksas modeli, ja vien mērķis ir PAAUGSTINĀT skolotāju algas - 600, 700 eiro par esošo slodzi (21kontaktstunda) neatkarīgi no skolēnu skaita. Un ja strādā vairāk, tad attiecīgi vairāk... Bet ja mērķis ir piečakarēt (es atvainojos), tad mudžina un murgo, lai neviens nekā nesaprastu.
Nevajag tik nopietni! Nebūs!
Nevajag tik nopietni! Nebūs!
Pārstrādājusies 11.05.2015. 16:02:13
Es arī skaitos pārstrādājusies... Nu un??? Varu, gribu un strādāju! Vai skolotāji vienīgie, kas daudz strādā? Paši ierēdņi arī n-tajās komisijās, valdēs un padomēs. Un arī skaitās 8 stundu darba diena... Visu paspēj! Un par visu saņem! Lai skolotājiem maksā normālu naudu par slodzi un ļauj mierīgi strādāt. Tad pārstrādāties nemaz nevajadzēs!
Lūdzu, atgriezt atpakaļ "nogriezto" algu!!! Toreiz bija izstrādāti skaidri noteikumi, kā paaugstinās alga! Un, lūdzu, tagad jau - maija beigās - katram skolotājam IR JĀZIN sava alga ar jauno mācību gadu!
skolotājs eksaktais 11.05.2015. 15:02:02
IZM novēlu mazāk murgot, bet atdot nozagto, jau kopš 2009. gada!
Veselu GADU kaut kāda grupa ir saņēmusi ALGU par murgu - kā izdarīt tā, lai skolotājiem nebūtu jāmaksā, kā visu sapīt, samudžināt , ka paši beigās no sava gara darba neko nesaprot. Elementāri paaugstiniet cilvēka cienīgu algu par slodzi un beigta balle.
Ja man samazinās algu tūlīt pat braucu projām!!!!!!!!!!!!!!!!! Pāc jaunā modeļa skaitos pārstrādājusies un sņemšu mazāk. Apdomājiet kārtīgi ,varbūt vajadzētu sākt ar krīzes laika noņemtās algas izmaksāšanu.Valsts izdzīvoja uz aizbraucēju rēķina un skolotājiem nogrieztajām algām....
Pilnīgi piekrītu par atgriešanos pie 2009. gada samaksas modeļa. Ar visiem plāniem par tālāku algu pieaugumu. Un sākumā atgriezt algu vismaz 2009. gada līmenī. Kauna nav - esam pārdzīvojuši tādu veiksmes stāstu Eiropas mērogā, bet parādus atdot nejēdzam. Bet ko nu te sapņot - nāk nākamā konsolidācija, skatāmies tik, ka vispār bez algas nepaliekam. Es nu gan labprāt "konsolidētu" visu ministrijas darbinieku algas līdz lauku skolotāja algas līmenim ar tādu darba apjomu kā pilsētas skolas 40 skolēnu klasē

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.