Lietotājvārds
Parole
sāksim cienīt sevi 26.09.2015. 22:27:39
Par streiku un reālu skolotāja slodz! Kas tā par 36 stundu slodzi ko pat 50 darba stundās neveikt? Ja mans darbs sākas 8:00, nevis 9:00, tad arī maksā no 8:00. Kāpēc bankas, ministrijas, veikali .... nevienu neapkalpo pirms un pēc darbalaika? Durvis ciet un basta!
Par streiku,tikai ne rudens brīvlaikā,tad tam nebūs jēgas,Brīdinājuma streiku 3 dienas ja nesadzird,tad nedēļu.
Nu gan saņēmu pretim..... pilnībā piekrītu, ka daudzās skolās ir sadrumstalotas vietnieku likmes, līdz ar to radot skaitliski daudz vietnieku vietas, tādēļ arī uzskatu, ka vietniekam jāstrādā pilna likme vienam cilvēkam, lai arī skolotāji zinātu pie kā griezties pēc palīdzības vai konsultācijas. Kā vietnieks nenoniecinu pedagoga darbu, jo arī pati strādāju pedagoga darbu, tik stundas, cik valsts atļauj, tomēr, katram amatam ir savi pienākumi un atbildība. Tomēr 564,88 euro par slodzi (40 stundas nedēļā) neuzskatu par adekvātu, ja skolotājs par slodzi (21 stunda) saņem 420 euro (mūsu skolā tā ir augstāka), parēķinām ja ir 1,5 likmes:)) Zinu, ka ir skolas, kur vietniekus izvēlas pēc draudzības principa, bet pati esmu tikusi šajā amatā konkursa kārtībā. Runājot par Norvēģiju, nezinu, bet arī neticu, ka mazkavlificētā darba veicēji uzņēmumā saņem vairāk nekā administrācija. Nu neticu!
kā tad tā?! 24.09.2015. 08:51:39
Arodbiedrība gan bija tā, kas uzstāja uz to, lai - kaut daļēji - jaunais modelis netiktu ieviests. T.i. -70% skolotāji ar 420 EU bruto vismaz vēl gadu saņems minimālo algu NETO. Uzskatu, ka arodbiedrība ieciklējās uz lielajām algām, kas sastāda mazāk par 30% skolotāju,(neto - 1000 EU) , atstājot skolotājus ar mazajām algām vēl uz ilgu laiku savā nabadzībā.. Secinājums: laikam jau lielo algu loboji spēja ietekmēt arodbiedrības darboņu prātus. Par ko streikot?!
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
No sākuma ministri sev grib pacelt algas un tad skatīties vai var palielināt skolotājiem. Mēs maksājam algas viņiem.... jāstreiko ari par to ka mēs tam nepiekrītam. Lai pierāda, ka ieklausās tautā un paši nopelna sev algas pielikumu.
Vietniekam!!! 23.09.2015. 23:11:11
Paskataties uz Norvēģiju ,tur parastiem strādniekiem ir lielākā alga Eiropā, bet vietniekiem un uzņēmējiem pati mazākā ( % ziņā protams). Un paskataties, cik laba Norvēģijā ir dzīve tur nav nabadzīgu cilvēku izņemot nestrādājušos imigrantus.
Un vēl...stipri iebilstu pret salīdzinājumu skolotāja-apkopēja, jo tomēr direktors un ta vietnieki ir bijušie skolotāji , ar līdzīgu izglītību... nerunājot par to ...ka dažiem skolotājiem ir pat vairāki zinātniskie grādi. Un ja direktorus un vietniekus izvelētos godīga konkursa , nevar zināt vai tie ieņemtu savas vietas.
Dažas skolas administrācija vienkarši neatļaus piedalīties streikos ... un arodbiedrības pārstāvji ir tikai skolotājas, kuras ir atkārīgas no slodzes ... tāpēc viss būs kā vienmēr!
šogad arī algas skolotājiem samazinātas. Kāpēc? deputātiem nav kauns?
Nu bet tāpēc jau paaugstinās direktoriem..kā Jūs nesaprotat...lai tie direktoriņi pēc tam padotajiem mutes aizbāztu ciet, lai apklusinātu...ērtāk ir direktoriem piemest, nevis katram skolotājam :-DDD
no skolas ->> vietniecei par algu likmi 23.09.2015. 15:43:03
Cien. dir.v.! Skolā, kur es strādāju, vēl pirms 5 gadiem bija 2 mācību pārzines un 1/2 slodzes informātikas vietniece. Šajā mācību gadā mums ir 5 vietnieces un 1/2 informātiķe, kopā ar direktori 7 priekšnieki. Protams, vietnieces strādā uz 1/3 likmi, lai varētu piestrādāt kā skolotājas, bet tas mūsu dzīvi neatvieglo. Katrai vietniecei vajag atskaiti, vīziju un anketu un 101 citu papīru, ko smuki ielikt mapītē. Protams, kā vietnieces viņas nesaņem kvalitātes piemaksu, bet regulāri saņem piemaksu par papildus veikto darbu (kad bija 2 vietnieces, piemaksu viņām praktiski nepiešķīra). Par salīdzinājumu ar jauno pedagogu, kurš strādā 1,5 likmi - tas nav korekti, es arī papildus mācību darbam vadu tālākizglītības kursus, bet tā ir mana izvēle. Straujumas piesolītie 40% algu palielinājums skolu direktoriem un vietniekiem, tas nav korekti.
to daargajai Lotei 23.09.2015. 15:38:09
Jūsuprāt mape atspoguļo skolēnu ,kolēģu vērtējumu? Atļaujiet pasmaidīt:)
Oksana, tiešām paskaties direktoru un vietnieku algas ārpus Rīgas skolās... es kā vietniece pelnu tik, cik jaunais skolotājs ar 1,5 likmi, kurš strādā skolā otro gadu. Skolotājam ir iespēja strādāt vairāk par likmi, vietniekam gan nav:)) Tu uzskati, ka vietniekam un direktoram algai jābūt tādai pašai kā ierindas darbiniekam? Tad jau apkopējam un skolotājam arī jāpelna līdzvērtīgi! Gribu zināt uzņēmumu, kurā tā ir? Beidzam rīdīties savā starpā, bet vienosimies kopīgām prasībām. citādi čiks vien sanāks!
Jēziņ, streikam ir noteiktas prasības, nevis kāds mistisks "pierādījums, ka mēs sevi spējam aizstāvēt"! Ja Lizda prasa modeļa ieviešanu, tad kāpēc man jāatbalsta algas samazinājums sev??? Formulēt konkrētas, visiem biedriem pieņemamas prasības ir Lizda uzdevums! Un to, kā šīs organizācijas biedrs un biedra naudas maksātājs, es vēlos!
Paskaties direktoru un vietnieku algas! Tās publicētas katra novada\lielpilsētas mājaslapā budžeta sadaļā "Amatpersonu atalgojums". Un, ja vēl Straujuma LTV augusta beigās uzsvēra, ka, ieviešot pedagogu jauno atalgojuma modeli, skolas direktoru (un līdz ar to arī vietnieku, kuru algas % atkarīgas no skolu direktoru algām!) algas tika palielinātas par 40%, tiks darīts viss, lai skolotāji samierinātos ar "Bēdu manu lielu bēdu" dziedāšanu. Un nekas nemainīsies, tikai rēķini par dzīvokli, elektrību, gāzi palielināsies, friziera pakalpojumi kļūs vēl dārgāki, bet par zobārstu mēs varēsim tikai sapņot.
Atbildot drt 23.09.2015. 12:26:59
Nu re cik jauki! Tālāk par savu degunu skatīties nevēlamies... Šis streiks varētu būt nevis kā atbalsts vai neatbalsts kaut kādiem tur modeļiem, bet kā pierādījums, ka mēs spējam sevi aizstāvēt, KOPĀ cīnīties pret cinisku ņirgāšanos par skolotājiem. Ja mums izdosies šāds visu skolu aptverošais streiks, domāju ka nākotne tās visas straujumas vairs nebūs pret mums tik augstprātīgas. Un tad arī sāksim veidot dialogu, tos modeļus un t.t.
streiks un tikai ne skolēnu brīvdienās. Tādam streikam nav jēgas un nav tur ko piedalīties. Tikai darba dienās. Jau no šī gada 1.septembra valdība skolotājiem mudžināja mudžināja modeļus un rezultātā - nepielika nevienu eirocentu ne janvārī, ne septembrī. Pusi darba darām vispār bezmaksas un maksāt neviens netaisās. Tad arī - kā man maksās, tā es strādāšu.
Par jaunā modeļa ieviešanu nestreikošu nekādā gadījumā! Neesmu ne šizofrēniķis, ne altruists, ne pašnāvnieks! Vai nu Lizda ir pret šo modeli, vai nu mūsu ceļi šķiras!
Skolā strādāju vairāk kā 20 gadus. Kā tur ne bija, bet alga vai nu bija tik pat liela kā iepriekšējā gadā, labākajā gadījumā lielāka. Diemžēl pēc jaunā modeļa griezums būs - 130 eiro mēnesī, ja ne vairāk. Tā diemžēl būs ļoti daudziem mūsu skolas skolotājiem, neskatoties, ka neesam liela skola. Pēc jaunā modeļa nevienam mūsu skolas skolotājam nebūs viena vesela vienība. Lūk tāds bardaks. Ko lai dara tie 30 % skolotāju, kuriem atalgojums samazināsies?
Uzskatu ka streikam ir jānotiek jebkurā gadījumā! Protams, galvenais uzdevums ir saņemt finansējumu. Bet, ņemot vērā cik cūciski pret mums izturas valdība, parlaments un daļa žurnālistu, beizot ir jārīkojas radikāli. Pietiek dziedāt un svilpt, dejot un žēloties! Streiks un tikai streiks. Un jāstreiko nevis rudens brīvlaikā, kad tas nevienu neiespaidos, bet mācību dienās (nedēļās). Lai taču ar mums beidzot sāk rēķināties, nevis kārtējo reizi apsmej no visām pusēm! Būs nauda - būs darbs, nebūs - lai visa pasaule seko ziņām no Latvijas par to, ka mēs (skolotāji) šeit nevienam neesam vajadzīgi! UN JĀSTREIKO VISIEM!!!
Dārgajai Lotei 23.09.2015. 10:03:15
Grādi, kursi un stāžs, mīļā, par tevi kā skolotāju vēl neko neliecina! Tās ir padomju kategorijas. Jāvērtē tas, kā tevi vērtē bijušie absolventi un esošie skolēni, kolēģi, kādi ir skolēnu vērtējumi pārbaudes darbos! Nevienu, piedod, neinteresē tavi papīri - un arī nevajadzētu interesēt. Rūp tikai rezultāti.
Negribu nekādas pakāpes,mapes un modeļus! Novērtējiet manu grādu,kursus un darba stāžu!
Lasot komentārus, tā vien šķiet, ka mērķis ir niknoties un vienkārši uzrīkot streiku. Vai tad galvenais mērķis nav iegūt finansējumu!??! Tas nozīmē, ka pie labākā sccenārija streiks nemaz nenotiktu, bet tiktu apstiprinātas prasības...
Cik atceros,Latvijā vēl nekad nav noticis īsts streiks. Tikai mītiņi, piketi, sanāksmes... Redzēsim, ar ko šis beigsies. Joprojām neticu, ka būs streiks, bet cerēsim.
Katru gad` no jauna... 23.09.2015. 09:42:12
Jauns rudens, jauns pieteikums streikam!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.