Lietotājvārds
Parole
Pareizi ministre saka - jāveicina skolēnu spriestspēja.Tiktāl pareizi, bet ko tālāk ? Kā attīstīt to svarīgo spriestspēju ? Kādas prata operācijas jāprot izdarīt , lai tā notiktu pēc iespējas labāk ? Lūk , te ir pats svarīgākais jautājums ! Tādas operācijas ir visa veida anticipācijas, simultānuztvere, domu materiāla psiholoģiskas saspiešanas un izstiepšanas operācijas.Lūk , kas jātrenē ! Labākie līdzekļi ceļā uz šo vērtību skaidru sajušanu? To reti labi pateicis filozofs Saimons Bleckberns - Labi domāt ir kā labi spēlēt klavieres ! Klavierspēle - labākais ceļš uz šo daudziem šķietami mistisko operāciju sajušanu. Nu tā apmēram....Tas apgalvojams ar 100 % drošumu.
par kredītu 07.10.2015. 15:47:29
Jā, uzticības kredīts mums augsts!Visu laiku dzīvojam šādā kredītā. IM atļāvusi izmantot grāmatas, kuras nav saskaņotas ar standartu. Katram skolotājam, lūk, jābūt gudrākam par šiem labi atalgotajiem sēdētājiem. Jāparedz, ka to mācīšu no tās grāmatas un to no tās, un vēl kaut ko paķeršu no goglītes. Bieži vien to grāmatu arī vispār nav pietiekošā daudzumā. Neko- taisām augšā savas darba lapas. Vakari ta gari! Darīt jau nav ko, ja tu esi skolotājs!Kaut kā jau tas brīvais laiks jāaizpilda! Kāds varbūt par to naudiņu grib saņemt?
pitagors pitagorevičs 06.10.2015. 16:56:03
Nav gan. Jāizvēlas noteikto autoru grāmatas, ja vēlies skolā strādāt. Bet tās ir bezsakara grāmatas.
Izcenzējiet mani
Secinājums - skolotājam jāsaka, lai skolēni nelasa mūsdienu literatūru un neskatās mūsdienu teātra izrādes, kino, neiet uz mūsdienu izstādēm, jo tur var nejauši sastapties ar lamu vārdiem, ko citādi mūsdienu pasaulē viņi nekādā veidā nesastop..... Joņeva grāmata saņēmusi balvu Eiropā, to lasīt nevajadzētu - tur taču lamu vārdi....
PSRS laikā mācību grāmatu izstrādāja zinātniski pētniecisks institūts(izstrādāja autoru kolektīvs). Vairāki redaktori ar atbilstošu izglītību rediģēja mācību grāmatu, darbojās arī recenzenti. Pēc tam šī mācību grāmata tika izmēģināta vairākās skolās kā eksperimentāla. Pēc iegūtajiem rezultātiem tā tika vai netika apstiprināta lietošanai valsts skolās mācību procesā. Pie mums ?
9 amati, desmitais bads - tāpat arī ar daudzām mācību grāmatām vienam priekšmetam vienā klasē.
Liekas,visas samazgas,kas skolotājiem lietas virsū,jau ir uzlietas.Izrādās,ka vēl kāds šļāciens pataupīts - "skolotājus štancē"ne māca. Tā "štancēšana" notika 5 gadus augstskolā,2 gadus maģistrantūrā,vēl 2 gadus otrās specialitātes apguvē, reizi 3 gados pamatīgos kursos,ak,jā vēl metodiskais darbs,atklātās stundas skolā.Lai par šādu atalgojumu haltūrētu?Haltūristi iekārtojušies labāk apmaksātos darbos.
Viņi to savu kredītu varētu iebāzt sev kādā noteiktā vietā un beigt lobēt izdevniecības, kuras drukā visu ko nav slinkums. Un kursos tik stāsta par jaunajiem brīnumlīdzekļiem, lai no skolām izvilktu naudu grāmatu atjaunošanai katru gadu. Nesaku, ka nav vajadzīga dažādība, bet vienotas grāmatas pēc kurām skolēniem mācīties visā valstī ir vajadzīgas, nevis tas kas notiek tagad. Turklāt tā atbildīgā izvēle jāizdara cilvēkiem par apkopējas algu, tātad jāizpēta nez cik grāmatas pirms pieņem lēmumu
Paldies! Šoreiz izglītības nozares vadītāju viedoklis ir tiešām saprātīgs. Citādi domāju, ka atgriežamies dzīvē PSRS sastāvā.
Seile jau pati labprāt būtu klasē lamājusies...
učuks nav īsti strādīgs un prātīgs, bet šamais vaino skolēnu!!!
Lielum lielais paldies par vismaz tāda veida kredītu, jo citus kredītus, mēs vienkārši paņemt nevaram. Nedod, un viss.
Ak kā gan dažiem skolotājiem ir paveicies, kad uz skolu atnāk apdāvināts skolēns, taisni prieks strādāt. Ko lai dara tie skolotāji, kam jāstrādā ar pelēko masu no kuras vairāk par pietiekami nevar izspiest pie labākās gribas, kur nu vēl garīgi atpalikušie, kas tiek integrēti skolās. Daļa skolas rīko skolēnu atlasi, gudrākos skolēnus pieņem, pārējiem jāmeklē cita skola.
FAKTA (11:03) sīkais nav īsti strādīgs un prātīgs, bet šamais vaino skolu?!
Kāds vēl KREDĪTS ?!
Par kādu uzticības kredītu tev ir runa!!!!!! ja šobrīd pilnas skolas ar skolotājiem-haltūristiem un konkurences apstākļos tādi skolai pat klāt nemaz netiktu. Skolotāja atbildība ir tikai uz papīra, bet praksē atspoguļojas vecāku maciņā, proti, matemātiku stundā skolotājs neiemāca saka "skolēns muļķis", skolotājam par to nekas nav, bet vecāks atver maciņu un privātskolotājs iemāca matemātiku perfekti vienlaikus paužot neizpratni par skolu, kurai bija un ir jāiemāca, bet nez kāpēc to nav izdarījusi. Skolotāju algas var pacel tikai vienlaikus ar mērķi konkursa kārtībā pieņemt skolotājus darbā, citādāk jēgas no tā nebūs. Ārstus apmāca gan teorētiski, gan praktiski ~ 10 gadus un tikai tad laiž klāt cilvēku ārstēšanai, skolotājus štancē uz nebēdu bez jelkādas atbildības, lai gan skolotājs var skolēna personību tā iedragāt, ka pat ārstiem grūti būs palīdzēt. Šobrīd attiecības skolēns -skolotājs ir faktiski veiksmes ritenī ieliktas. Paveiksies skolēnam ar izcilu skolotāju - viss notiks tā kā tam jānotiek un skolēns būs visu mūžu pateicīgs skolotājam, nepaveiksies - staigās kā pamuļķis apkārt pa pasauli ............
Vai paldies es jūtos ļoti pozitīvi, paldies jums.Ar tukšiem vārdiem, kuru domu vispār nesaprot to paudēji nebūsi jau pāēdis.Populisms un ciniskā attieksme pret pedagogiem, jau iesakņojusies jau kādus padsmit gadus pie pums ja ne vairāk...
uzticības kredīts 01.10.2015. 10:19:53
Man gan vairs nav uzticības kredīta ne Seilei, ne valdībai, ne deputātiķiem... Streiku!!! Pietiek ar kaut kādām muļķībām, glaimojošiem vārdiem un citiām tukšām runām novirzīt sabiedrības uzmanību no GALVENĀS PROBLĒMAS - skolotāju algām! Streiku!!!
Kaut nu Seile aizbāztu muti tam kaķu vīram. Muļības tikai gvelž/
Ak dievs, man prieks, ka vismaz izglītībā ir sakarīgs, domājošs, godprātīgs cilvēks. Arvien vairāk sāk likties, ka pašlaik mums ir izcila personība kā izgltības ministre. Lai arī Ķīlis bija līdzvērtīgs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.