Lietotājvārds
Parole
Kā ar mana bērna tiesībām apgūt normāli mācību procesu? Viņš jau no pirmās klases būs spiests mācīties pašmācības ceļā, kamēr skolotāja ar žestiem skaidros kaut vai vienam bēgļu bērnam kas ir pildspalva, burtnīca, 1-2-3, ABC???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
arī skolotāja un mamma 29.11.2015. 11:01:51
Nav jāzdomā ritenis no jauna un jāiegulda tur miljoni. Vācijā un citās ES valstīs jau gadiem krāta pieredze , apmācot imigrantu bērnus. Nekur viņi parastajās klasēs nesēž, kamēr valodas līmenis nav pietiekošs. Viņi domā arī par pašu bērniem. Mums1.-kārt jāizdomā, kam samaksāt miljonus par brāķu projektu radīšanu!
Lasu un domāju- ja manā klasē būs tādi bērni, tad kā varēšu novadīt normālu stundu? Latviski nesapratīs bēgļu bērni, bet viņu valodā nepratīšu runāt es. Vielas apguvē būs zaudētāji, bet kuri? Kas testēs bēgļu bērnus, lai noteiktu viņu zināšanu līmeni, jo neticu, ka bērni iepriekš ir mācījušies( vai vispār to ir darījuši).....
skolotājai 22.11. 23.11.2015. 08:54:30
Tieši tā - ar "bēgļu" bērniņiem strādās individuāli. Pašu Latvijas bērniem netiek nodrošināts individuālais darbs. Protams, VAR strādāt 30 bērnu klasē ar atsevišķiem (piemēram, 3-4-5) bērniem individuāli. Bet katru minūti, ko skolotājs velta vienam vai pieciem bērniem individuāli, atņem no pārējiem bērniem paredzētā laika.
tikai ,vai viņi būs gatavi iepazīt mūsu kultūru
un PAPULE būs pirmā, kuru uzaicināsim skolās, lai nedēļas laikā NODEMOSTRĒ "sliktajiem Latvijas skolotājiem", KĀ vadīt stundas vienlaikus bēgļu un pārējiem skolēniem. Ja tas izdosies viņai, tad esmu ar mieru NOTICĒT neiespējamajam.
saprotu, ka valsts apmaksās katrā tādā klasē papildus skolotāju, kas strādās ar šiem bērniņiem. saprotu, ka to neliks darīt tam pašam skolotājam, kuram jāvada stunda pārējiem skolēniem, jo nevar taču būt situācija, kad pārējie GAIDA, kamēr skolotājs tam vienam vai diviem bēgļu bērniņiem skaidros, konozīmē katrs latviski izrunātais vārds. Ceru, ka IZM kārtējo reizi nesalaidīs visu sviestā, kad zaudētāji būs VISI bērni - gan bēgļu, gan mūsu skolēni, jo apgūt kaut ko nevarēs NEVIENS. Vajadzēs skolotājus, kas pārvalda katra bēgļu bērna valodu, un individuāli, iegaumējiet, INDIVIDUĀLI strādās ar bēgļu bērniem. Pretējā gadījumā visu šo pasākumu gaida NEIZBĒGAMS KRAHS.
Nu, Zanda, tu laid galīgi garām!!!! Pat iekomentēt nav vēlēšanās!
Integrētāja 22.11.2015. 16:02:12
Diemžēl Papules kundze un visas citas kundzes ministrijās un aģentūrās ir pārāk tālu no realitātes... Skolotāji jau tagad nomokās integrējot dažādi "kodētos" bērnus vispārizglītojošās skolās, kuriem mācīšanās traucējumi bieži vien iet roku rokā ar attīstības traucējumiem un kuri, neizbēgami, mazina jebkuras klases kopējo izglītības līmeni, pietiek jau 1-2 šādus bērnus klasē... Tagad vēl liksim klāt iebraucējus "neizkaisīti", tātad vienkopus... Un visas neveiksmes tāpat norakstīsim uz pedagogu nekompetenci... Varbūt tomēr jāsāk arī šos "laimīgos" pedagogus materiāli stimulēt??? Ikviens bērns ar mācību traucējumiem, vai ienācējs ar citu zināšanu līmeni un valodas prasmi prasa no skolotāja papildus gatavošanos un papildus darbu. Uzskatu, ka par katru šāda bērna apmācību būtu jāmaksā piemaksa konkrētā naudas izteiksmē.
Vai tiešām grūti migrantu bērniem gadu mācīt valodu un tikai pēc tam laist viņus latviešu skolās. Gan valodu, gan mācīto vielu spēs uztvert. Tas taču ir tik elementāri!
Tas, ka jūtos kā nodzīts zirgs, nenozīmē, ka man kaut kas būtu jāmaina, bet gan par normālu slodzi saņemt normālu atalgojumu. Ne par pārslodzi- bezmaz minimālo! Ja runājam par švakulīšiem, tad viņiem tie talanti mēdz parādīties mūziklitātē un sportā. Muzikalitāte vēl nenozīmē, ka viņš var turē mūzikas skolas slodzi. Jūsu komentārā aizsarošs ir teksts par "bezemociju karalieņu... vecāku zelēšanu un ikdienas šķirošanu".
.būs grūti 21.11.2015. 16:53:59
Runa bija par profesionālu attieksmi un pieeju bērniem.,par bērnu nešķirošanu,kontaktu,cilvēcību.. Tā mēraukla ir bērnu vēlme apmeklēt skolu ,darboties. Gan jau tiem švakulīšiem ir stiprās puses,talanti Tas ka jūtaties kā nodzīts zirgs liecina,ka jums dzīvē pēc iespējas kaut kas jāmaina. Jo pats termins nodzīts zirgs ietver sevī ļoti daudz negatīvā. Manā komentārā nebija ne vārda par atalgojumu,.
->būs grūti 21.11.2015. 16:11:16
Nestrādāju pat mazpilsētā, bet laukos. Man grūti iedomāties jūsu aprakstīto situāciju. Iespējams, ka kaut kur arī tā ir. Mēs velkam visus švakulīšus, cenšamies pamanīt jebkuru virzību uz augšu, centību, ja arī nav vēlamais rezultāts. Uz svētkiem dodam pateicībiņas ne tikai labiniekiem, bet arī švakulīšiem par centību, ja kaut nedaudz kāpis vidējais vērtējums salīdzinājumā ar iepriekšējo semestri. Arī vecākiem sakām paldies.Cenšamiem savu iespēju robežās līdzēt problēmbērnu vecākiem. Jā, kaut kas līdzīgs ir arī dzirdēts par mums. Bez tā laikam neiztiksim. "Svēto kārtā" es arī bīdu kādus 3-4. Gatavoju viņus olimpiādēm un konkursiem, jo viņi var pavilkt. Šajā gadījumā ar gribēšanu vien par maz. Parasti šiem bērniem ir arī atbalstoši, ieinteresēti un saprotoši vecāki, kas ļoti seko līdzi notikumiem un saviem bērniem arī palīdz. Mūsu skolā tikai daži bērni nepiedalās nekur ārpus mācībām. Piedāvājums ir. Kā "karaliene tronī "galīgi nejūtos, drīzāk kā nodzīts zirgs. Darbs man sagādā gandarījumu, bet vēlos arī par to saņemt aldziņu atbilstoši ieguldītam darbam. Vai tas ir tik nepareizi?
Būs grūti 21.11.2015. 13:24:04
Mazpilsētā daudzas skolotājas sevi ir iecēlušas karalieņu tronī,bez emocijām un vecāku zelēšanas ,šķirošanas nav pagājusi ne viena diena. Pat ar 10 .bērniem strādājot bērniem trūkumi vien ,trūkumi vien. Kādi trīs,četri tiek iecelti gandrīz svēto kārtā un bīdīti visos pasākumos ,aktivitātēs. Aizejot uz citām skolām ,kaut arī tur 25 un vairāk skolēni klasē.izrādās- nav tik traki ,kritizētie bērni izrādās tīri normāli . gan uz skolu teciņus skrien,gan mācās ,gan aktivitātēs piedalās.Ne tikai bērnu dzimstība ir pie vainas ,ka daļā skolu trūkst bērnu,bet profesionālā attieksmē. Nu nevarēsiet bēgļu bērnus dzenāt un mētāt no skolas uz skolu.kā iizrrīkojiāties ar tiem ,kuru deguni nepatika.
Ļoti žēl, ka skolotājam atkal jāprot pie visiem tiem pienākumiem, kuriem agrāk bija jāprot, bet darba algu paaugstināšanas jautājums valsts budžeta līdzekļos nav paredzēts, kā arī Premjeres izteikums, ka nesaprot, ka pedagogi streikos ir absurds.... Pēdējais laiks, kaut ko uzsākt darīt....
Diezin vai viss notiks tiks skaisti, ja pat pret vietējiem bērniem notiek šķirošana attieksmē un garastāvokļa maiņas atkarībā no tā kāds ārā vējš skolotājiem ir ļoti izplatīta parādība. Par valodu runājot, nedomāju ka jāizdomā ritenis no jauna, par Eiropas naudu skolotāji ir bijuši neskaitāmos apmaiņas braucienos arī uz valstīm, kur ir ļoti daudz iebraucēju, tai skaitā latviešu, un valodas paguve notiek aptuveni 3mēnešu laikā un nekādu problēmu. Cik daudz zinību ir atvests mājās no šiem braucieniem? Pēc pieredzes varu teikt, ka ir viens stāsts-mums viss ir vispareizāk, visur visi ir atpalikuši, viņiem jābrauc mācīties no mums. Skumji, protams. Diemžēl jāsaka, ka pat latviešiem atgriežoties šeit ir jāsaskarās ar sakāpinātu attieksmi gan pret bērnu kā tādu, gan pret viņa zināšanām utt, jo izņemot latviešu valodu, novēroju ka zināšānas bieži pat ir augstākas, diemžēl iedziļināšanās skolnieka lietās ir pārāk grūts pienākums. Droši vien jāsāk ar morāles normu apguvi skolotājiem un tad varam prasīt kaut ko vairāk. Naids, nenovīdība, agresija...tā nav tikai skolēnu problēma....skolēns ir sabiedrības galaprodukts, bet viss sākās no pieaugušajiem, tajā skaitā no skolotājiem, lai kā viņiem gribētos teikt, ka pie visa vainīgi bērni un viņu vecāki. Nevispārināsim, ir protams ļoti inteliģenti skolotāji un paldies viņiem par to, ka spējuši savā vilku barā palikt gaiši, ieinteresēti, ar augstu morāli un cieņu pret sevi un apkārtējiem.
Daudzi krievi vēl joprojām nav integrējušies un nerunā latviešu valodā, tad jūs te gribat muslimus gada laikā integrēt!!! Smiekli nāk. Es esmu pret, ja mana bērna klasē nosēdinātu dvieļugalvu vai parandžā ietītu būtni.
kāpēc nevar bēgļus sūtīt krievu skolās? nu kāpēc nē?
Cerams, ka skolotājiem tiks pielikts pie algas, jo tā jau būs bilingvālā apmācība. Ja nē, tad skolotājam būs vienalga, vai patvēruma meklētāju bērni sapratīs mācību stundu latviešu valodā, vai nē- skolotājs stundu būs novadījis.
domā līdzi 20.11.2015. 20:16:25
Tieši pretēji-šie bērni nevar būt kopā, lai ir izkaisīti un tālu viens no otra. Mēs taču tikko piedzīvojām , ko Francijai nozīmēja šie kopā dzīvojošie sveštautieši !Tā bija pateicība par integrāciju !???
to skolotāja Tikai tiem mazajiem ukraiņu, lietuviešu un krievu bērniņiem ir tik pat gadu, kā latviešu bērniem. Kā arī viņi vairums šeit ir dzimuši un auguši, bet manam 9 gadus vecajam bērnam tagad jāmācās, kā izturēties, lai neaizskartu 14 gadīga pusaudža jūtu un emociju pasauli!
Es lasu šos komentārus un neticu, ka tos raksta skolotāji, ar tādu naidu pārpilni, negatīvi. Ko tāds cilvēks labu var bērniem iemācīt, var būt dēl tādiem "pedagogiem" rodas visi šie garā slimie slepkavnieki? Kā tādus cilvēkus var laist tuvumā bērniem? Es negribētu, lai manus bērnus māca tādi naidpilni un agresīvi pilsoņi!!! Es neuzskatu, ka man būtu problēmas mācī tumšādainu bērniņu, manā klasē mācās krievu, lietuviešu un ukraiņu bērņiņi, viņi ļoti labi integrējas un es daudz no viņiem pati mācos un katru dienu gūstu pozitīvas emocijas. Nav svarīgi bērna ādas krāsa , vai pie kādas reliģijas pieder viņa vecāki, svarīgi, ko mēs skolotāji, kā cilvēki, kā profesionāļi būsim spējīgi bērnam dot, ne tikaipalīdzēt iemācīties visas zinātnes ko prasa IZ programma, bet arī sirds gudrību, mīlestību, labestību un atsaucību utt. Grūti rakstīt pēc šādiem ārprātiem, kas ir sarsktīti!
"Aizmirstiet, skolotāji, ka esat cilvēki! Nekādu emociju, noliedziet sevi līdz pēdējam!" - tā es to saprotu...
Integrācija, protams, ir jauka lieta bet pievienot 14 gadīgu pusaudzi pie 4 klases skolēniem, kur vairumam ir 10 gadi, manuprāt, ir galīgi garām, bet tā notiek Rīgas skolā!!!!
fiziķis - muļķis 20.11.2015. 15:58:48
Lai tos galvu griezēju maigos mazulīšus māca ellē. Pretīgie melnie mēsli manās stundās tiks ignorēti.
Latvieši... 20.11.2015. 15:35:16
Moš vēl tagad skolotāji un bērni "klasesbiedriem" čurkām varēs mesties ceļos un atsūkāt gan viņiem, gan to sīko 20 gadīgajiem tēviņiem, lai nestu Latvijā un pasaulē vēl mazos Ibrahimus un Allahu Akbaristus- galvenais neko neteikt, jo emocijas var skarbi aizskart musļiku trauslās sirdis.
Izlasi nu nu 20.11.2015. 14:47:52
Sapratīsi, kurš likuma vārdā pieprasa izglītības kvalitātes strauju lejupslīdi.
Vai Papules kundzei būs ļoti liela alga vai prēmija par patvēruma meklētājiem, kā tas bija ar pakāpju ieviešanu? Par brāķa darbu saņēma super lielu finansējumu
gaidu valsts apmaksātus kursus par skolotāju TIESĪBĀM,ne par to ,kas atkal JĀPROT,JĀZINA un JĀDARA VIENLAICĪGI VIENAM ar DAŽĀDIEM bērniem.
integrācija attiecas, ja nu uz nepieradinātu kaķi 20.11.2015. 12:12:22
-bet arī to mazu-mana māsīca integrēja tuvu gadam. Integrēt te neko nevar- visiem skaidrs- Francijā jau dzimušie "muhamedi" pašlaik jau pateicās DZIMTENEI ar līķu kaudzi. Ienāks skolā pēc saviem mantiniekiem un arī "pateiksies"
Ar 30 bērniem klasē, vēl 5 migrantu bērni un katram individuālu pieeju, lai atnāk no ministrijas, vismaz vienu nedēļu, nodemonstrē, kā to paveikt. Ārzemēs skolotājiem ir 1 vai 2 palīgi it sevišķi klasēs ar cittautiešiem. Mūsu skolotāji atkal tiks vainoti neprofesionālismā. Taču aizstāvības un atbalsta ne no viena nebūs, manā skolā jau nu noteikti, vēl publiski izķengās.
Latviešiem nav vajadzīgi šie imigranti, teroristi... Bet, ja skolotāji saņemtu tikpat, cik Papule un citi ierēdņi, tad varbūt arī viņi rīkotos bez emocijām...
skolotājam jāprot arī savākt skola pēc remonta,lai gan tas nav tiešais darba pienākums.Vēl viens ,,Jāprot,,.
Papule kārtējo reizi izceļas ar kārtējo bezjēdzīgo domu! Ja skolotājiem būs jāmāca bēgļu bērni, tad viņi viņus mācīs. Bez emocijām un profesionāli! Jo skolotāji ir savas jomas profesionāļi, atšķirībā no Papules un citiem trekno algu saņēmējiem ministrijā!!!!
Piemērs Beļģija.Tomēr sakāmvārs-lai cik vilku barotu ,uz mežu skatās.Tas par bēgļiem un visādiem citādiem.Viņi klausīsies un pēc tam šaus un spridzinās.
Esmu jau distancējies no atbildības (tā vismaz ieteica dažādu institūciju darboņi), distancēšos arī no emocijām, u.t.t. A nafig vispār esmu vajadzīgs?
Bravo! Vēl viens "JĀPROT" skolotāja lauciņā. Man kā latviešu valodas skolotājai JĀPROT strādāt klasē vienlaikus ar 2 talantīgiem skolēniem, 4 bērniem, kam oficiāli atzītas mācīšanās grūtības (dažādas) un pienākas atbalsta pasākumi, 1 puisēnu ar izteiktiem AST, 2 hiperaktīviem bērniem .... nu vēl šai raibajai kompānijai pievienosies bērni, kas vispār valodu sāk apgūt no nulles! Lai cik garas stundas es neveltītu diferencētu mācību materiālu izstrādei, lai kā nemīlētu bērnus un savu darbu, klasē esmu VIENA, man ir tikai divas acis, divas rokas un viena mute... Par kādu izglītības KVALITĀTI vairs būs runa???
Kategoriski, nē! Tu, skolotāj, būsi Kangars, jo raksi savai tautai kapu! Māciet latviešu bērnus!!!!
Nez, vai šiem Āzemju studiju studentiem maksās palīdzību? Vai tā skaitīsies kā prakse varbūt. Priekš studentiem, manuprāt, izcila pieredze, ja reiz studē Tuvo Austrumu valodas.
Tomēr jūtu līdzi Mucenieku iedzīvotājiem. :(

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.