Lietotājvārds
Parole
Galvenās problēmas ir skolotāju algas. Algas ar kurām var izdzīvot , doties uz darbu-skolu. Viss pārējais otršķirīgi.
Nebūs skolotāju 11.09.2015. 07:23:26
Pilnīgi piekrītu, ka kvalificētu skolotāju nebūs. Skolās vēl pāris gadus strādās vecie pensionāri. Lielākā daļa pirmspensijas vecuma pedagogu, sasniedzot attiecīgo vecumu, no skolām aizies, jo strādāt kļūst arvien neizdevīgāk un grūtāk. Jaunatnei vajag jaunus, atraktīvus utt. Jaunie nāk un iet, strādā tik , cik maksā, parasti 2-3 darbavietās. Viņiem nekad nav laika. Viņu vidū nav fiziķu, ķīmiķu, biologu, matemātiķu... . Dzīve skolās tuvāko gadu laikā būtiski mainīsies, tāpēc arī "augšām" steidzīgi būtu kaut kas jādara lietas labā. Jaunais modelis jau pašos pamatos iedod nabaga apliecību par lielu un atbildīgu darbu. Skolotājam ir jāstrādā VIENĀ skolā un jābūt skolēnam pieejamam visas dienas garumā. Tikai tad būs rezultāti un skolēni savu skolas laiku patiesi novērtēs.
21h x 1.714= 36h(stundas) Bet 420Eur x 1.714= 720Eur Tā šobrīd ir skolās ar minimālo likmi ... bet ja likme šobrīd ir 500Eurx 1,714= 857Eur Kur šeit ir palielinājums ?
no kurienes 70% ? 30%? Veiksmīgi jauc galvu
Diemžēl es kā skolas direktore ar 19 gadu stāžu esmu pamanījusi, ka skolotāji, kuru darba stāžs skolā ir no 3-25 gadiem, no skolas aiziet. Iepriekšējos gados tādi bija 1-2, bet šogad jau 5...Vieta jau tukša nepaliek (kaut gan pašlaik vēl ir vakance-11 stundas fizikā), bet aizpildot vakances ar 72 stundu kursus apmeklējušiem -''visu varošajiem'' kadriem bieži vien problēmas tikai sākas.
Cik maksā tiem,kas spriež par jauno algu modeli un tā arī neko neizspriež?Kāda ir šo darba grupas " gudro " prātu samaksa par pilnīgi veltīgi iztērēto laiku bez rezultātiem? Un tagad atkal spriedīs ,atkal algas,atkal tukša muldēšana ,viss no gala.Augstākā mēra stulbums,citu vārdu nav!!!
Все это бесполезная трата времени. НИКТО ВАМ НЕ ДАСТ НИКАКИХ ДЕНЕГ. Вначале деньги ушли на якобы оборону - 200 миллионов дополнитедьно. А теперь на очереди беженцы. Так что ничего вы не дождетесь кроме массового сокращения школ.
=> @Diskusija 10.09.2015. 17:16:46
Šobrīd ceru saņemt bruto apt. 860 EUR (vairāk kā slodze + fakultatīvs). Pēc jaunā modeļa saņemšu apt. 90 EUR mazāk, skolā pavadot 1,5 stundas nedēļā mazāk. Par minimālo algu 420 EUR bruto šodien aicina darbā par izstāžu zāles ekspozīcijas uzraugu (e-klasē kādā no komentāriem adrese par vakanci)
Ja 70% skolotāju algas pieaugs, tad tas labi. Bet pārējiem 30% skolotāju??????? Labākajā gadījumā - nemainīsies, bet visticamāk samazināsies!!!!!!! Vai tas ir labs modelis???
MK, IZM, asociācijas un darba grupas utt. dibinātas , lai imitētu darbu. Skolotāji strādā par zemajām algām un vŗl strādās ilgi, ilgi, jo algas jau neviens i' netaisās valstī paaugstināt - jo - ko tad saņems tie, kas diskutē, spriež, lemj, runā utt. smagi un radoši utt. strādā? Kuru tad šeit grib apvārdot? - skadrs jau tāpat, ka neviens no MK pat negatavojās piemaksāt tiem skolotājiem(2/3) no pedagogiem, kuriem ,patiesi, uz rokas ir minimālā darba alga.
par terminētajiem direktoru līgumiem jau Ķīlis sāka. Tas nav nekāds jaunums. Šoreiz pat ir teikts, ka VAJADZĒTU sākt diskutēt, nevis notiek diskusijas. Par 3% un 40%. Mūsu skolā skolotājiem likme ir 405, 413, 420. Pēc jaunā modeļa 830. Vai tie ir 3%?
Protams skolotāji būs taču tas nenozīmē, ka viņus vajag ekspluātēt.....
Visi tikai muld, ka nebūs, kas strādā skolās... Cik lasu, tik brīnos, neesmu pamanījusi, ka kāds skolotājs tiešām aiziet no darba, visi tikai streiko un tad atgriežas savās darba vietās jau nākamajā dienā. Beidziet vienreiz šito draudēt, visi zin, ka tie ir meli, nekur skolotāji neliksies, kā strādāja, tā strādās.
Skolotāji turpina strādāt saņemot minimālo algu! Tā pierādot , ka viss ir okei !
Nesaprotu, kāpēc vajadzīgi miljoni, ja pēc jauna modeļa skolotāju algas paredzēts samazināt??????? Laikam savus alfonsus , lai sponsorētu,,,,,
Cik tad gadiņu vēl apspriedīs! Padibeņu valsts! Drīz nebūs, kas Jums tajās skolās strādā.
Vai nav dīvaini, kamēr nesākās diskusijas par terminētajiem līgumiem skolu direktoriem, LIVAO gulēja uz lauriem. Kāpēc negulēt, ja ministre piesola direktoriem +40% algu palielinājumu, ieviešot jauno modeli. Un vietniekiem tas nozīmē to pašu +40% pie algas klāt, jo viņi saņem procentu no direktoru algas.
Skolu direktoru algas pieaugs par 40% 10.09.2015. 12:38:24
IZM ministre M.Seile turpina apgalvot, ka ar jauno modeli algas palielināsies ap 70% pedagogu. Premjerministre L.Straujuma intervijā LTV "Rīta panorāmai" precizēja, ka, ieviešot jauno modeli, algas skolotājiem varētu palielināties par 3%, bet skolu direktoru algas pieaugs par 40%
Paveiktas vasaras periodā sevišķi neinteresē, bet, lūdzu, ieviest kaut kādu kārtību un loģiku IZM.
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.