Lietotājvārds
Parole
Matemātiķe 05.10.2015. 12:37:41
Hi, bet bilde rakstam ir no matemātikas stundas. ;D;D;D
Uzskatu, ka visam ir robežas. Izlasīju skandalozo dzejoli un neuztvēru tā jēgu. Mani varbūt netraucētu rupjie vārdi, bet gribējās jēgu, kuru var saprast. Vai to sapratīs vidusskolēns?
literatūra 05.10.2015. 09:00:50
Literārā varoņa leksika raksturo varoni, bet daiļliteratūra nav nekas cits kā dzīves atspoguļojums, - lasām, analizējam, analizējot mācāmies un rodam pieredzi.
Rasma, skolotāja 05.10.2015. 08:33:32
Vētra ir sacēlusies ūdens glāzē. Aiz izglītības ierēdņu pārāk lielas centības, ka tik kas nenotiek!
Ak, neatceros, ka tagad būtu bijusi kāda diena, kad manā klasē un pat skolā nav tikti izmantoti lamuvārdi.. Neviena diena nepaiet bez lamuvārdiem :s Ceru, ka kaut kas mainīsies, jo pati GODĪGI nekad neesmu lamājusies!
Izcenzē mani, o, jā, dziļi,dziļi
Sen bija laiks izskaust ikvienu lamuvārdu no sabiedriskās, kulturālās un visām citām vidēm. Ierosinu iekasēt naudas sodu - tā varētu atrisināt gan naudas trūkumu medicīnā, gan bēgļu nodrošināšanas, skolotāju algu paaugstināšanas un visas citas problēmas. Jo augstāka amatpersona izsaka kaut vienu necenzētu vārdu, jo augstāka soda nauda (proporcionāli algai un amatam). Skolas varētu iekasēt no skolēniem (nauda plūstu straumēm). Ja persona apzināti publicē darbu ar lamuvārdiem, tad zaudē amatu - drīz literātu paliktu maz. Un beidzot kļūtu skaidrs, kurš ir un kurš nav dzejnieks!
Rīgas mērs nav izvēlējies pareizo kontroles objektu. Es ieteiktu viņam pārbaudīt KATRA RĪDZINIEKA skatāmo TV kanālu un interneta lapu saturu. Ne jau teksti stundās ir vainīgi, bet gan tas, kas ir skolēnu galvās, jau ATNĀKOT UZ MĀCĪBU STUNDU. Piemēram, jau 4. klasē nebūtu ieteicams mācīt īpašības vārdus "liels" un "mazs"- vai arī tos izslēgsim no latviešu valodas vārdnīcas. 4. klases latviešu valodas grāmatā ir lietvārdu locīšanas tabula - nominatīvs un akuzatīvs. Pirmā rindiņa tabulā: Kas? -zēns, Ko? - zēnu? Klasē histērija. Kas vainīgs?!!! Aleksandra Čaka dzejolis "Tramvajā" (bet varbūt Montas Kromas dzejolis par pilsētu- neatceros lāgā) skolēni, lasot vārdus "nodrāztos zābakos" , rēc kā traki?! Tā kā mēra kungam paveras plašs darba lauks, taču, diemžēl, latviešu valodā sauc par plānā galdiņa urbšanu.
Varam tikai jautri pasmaidīt par Ušakova pārlieku lielo lamu vārdu noraidījumu,jo pats taču savās sēdēs sulīgi lamājās kā neizglītots sākumskolnieks.Laikam taču sācis mācīties un varbūt šogad beigs 4.klasi.Liec nu mierā,Nil,tos skolotājus, bet sāc pats sevi izglītot,jo līmenis Tev krietni zem ceļiem,un šitādi vada Rīgas Domi,kauns vien ir.
Arī skolotājs 02.10.2015. 15:36:21
Kā politiķis N. Ušakovs pilnīgi klibo, decimālskaitlis zem nulles. Viņa rīkojums ir politiska iegriba, ar tādu pašu agresīvas visatļautības piesmaku, kāda ir daudzām līdzīgām pārbaudēm pašreizējā Krievijā. Lūk, no kurienes kājas aug!
Jukums, učuks, neliterāts 02.10.2015. 13:42:25
Nezināju, ka rīdziniekiem tik talantīgs mērs! Prot ne vien maratonu skriet un ar riteni braukt, izrādā, prot arī atdzejot moderno dzeju! TRANSLETERIS!!!!! Перевод стихотворения на русский язык мэра Риги Нила Ушакова: www.facebook.com/NilsUsakovs
Lai nu kas, bet Ušakovs! Atceros, ir viens tāds pasens video, kurā Ušakovs sēdes laikā nav pamanījis, ka nav izslēgts mikkrofons un teksts, ko tur var dzirdēt ir ar b...
Pati 42 gadus mācīju latviešu valodu un literatūru. Bija mums reizi mēnesī tāda stunda, kad skolēni nesa jaunākās grāmatas, kādas ir iegādājušies, mēs ar tām iepazināmies. Reiz jaunkundze atnesa grāmatu "21 no 21. gadsimta".(Ceru, ka atceros pareizi.) Atnesēja atzinās, ka pati neesot grāmatiņu lasījusi, un lūdza , lai es pati kaut ko palasot priekšā...Es svešu tekstu labāk izlasīšot nekā viņa.. Pārējie arī lūdza.. Tad nu es drošu dūšu uzšķīru uz labu laimi un lasīju:"Izdrāz mani visās vietās, Izdrāz mani dziļi, dziļi..." Un apjukusi apklusu. Klasē bija mēms klusums. Tad viens jautāja: "Vai tur tiešām tā ir rakstīts?" Iedevu jautātājam grāmatu... Raisījās diskusija: vai tā IR dzeja... Uzskatu, ka tā bija izdevusies stunda. Manuprāt, ne jau skolai ir jābūt tai barjerai, kas gulstas priekšā vulgārismiem uc. Nevis jāizvairās, it kā nekā tāda nebūtu, bet gan jāmāca ATŠĶIRT, kas ir labi un kas ir slikti. Ja jau mūsu tā saucamie dzejnieki nolaižas līdz padibeņu līmenim, tad mums jāizšķiras, vai viņi maz saucami par literātiem. Kaut kā tā...
Sveicieni Skolotāju dienā! 02.10.2015. 12:33:55
Beidzot ir viedoklis par tikumību ar vienkārša sabiedrības locekļa vārdiem, turklāt viņam ir informācija un pieredze! VIDEO: Skuteļa šova joks par TIKUMĪBU: www.youtu.be/UstbY_yanV4
Rīgas skolās meklēs aizliegto literatūru, vai nav skaisti!? Vai tagad Rīgas skolotājiem būs jāatskaitās par katru rakstītu vārdu, ko izmanto stundās? Arī runājot par mūsdienu dzeju? Nu nevar izlikties, ka tā beigusies ar Imantu Ziedoni un Ojāru Vācieti! Priecīgu Skolotāju dienu!
Nu jau paliek smieklīgi. Kāpēc tad autors savā dzejā lieto šādus vārdus un kāpēc tad izdod šādus darbus? Mēs atgriežamies 20.gs. sākumā,kad no apgrozības izņēma un sadedzināja E.Virzas dzejoļu krājumu Biķeris,kur esot bijis par daudz erotisko dzejoļu...... Nu jau sāk skolotājus ēst bez sāls.... Bet kā runā paši bērni un kas notiek ģimenēs?
ŽETONS Aijai Mellei 02.10.2015. 10:18:37
Nav tālu jāmeklē, arī mūsu (Pārdaugava) skolas "ģenerāliene" un "karsējmeitenes"(vietnieces) ar ļoti labiem un smalkiem vārdiem var pateikt ļoti pretīgas lietas! Priecīgu Skolotāju dienu! It īpaši tiem, kas jau zina savas algu likmes - šodien 2.oktobris, bet mūsu skolotāji nav parakstījuši izmaiņas darba līgumā par atalgojumu šajā mācību gadā. Stulbi, ka mūsu skolu nevar pievienot Melles skolai kā filiāli, jo esam Pārdaugavā ........
Juglas vidusskolas direktore, viena no Latvijas skolu direktoru asociācijas līderēm, Aija Melle šorīt intervijā Latvijas radio norādīja, ka reizēm necenzētie vārdi ir nepieciešami, lai pateiktu kādu mākslinieciski būtisku ideju, bet tajā pašā laikā ar ļoti labiem un smalkiem vārdiem var pateikt ļoti pretīgas lietas.
Lai pārbaudītu, vai publikācijas tekstā nav necenzētu vārdu, teksts rūpīgi jāizlasa. Patiesi priecājos, ka Rīgas domes deputāti apguvuši ātrlasīšanu un pagūs 10 darba dienu laikā rūpīgi izlasīt visas mācību grāmatas, kuras izmanto Rīgas skolotāji! Un neaizmirsīsim par obligāto literatūru, kas dažās skolās tiek turēta godā!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.