Lietotājvārds
Parole
man tā domāt 21.09.2015. 11:48:35
Ja mājai durvis visu laiku ATVĒRTAS, tad visi vēji staigā iekšā ārā, izpūš siltumu, zagļi aiznes gadiem krātās vērtības un svešas kājas atstāj dubļus uz balti izberztās grīdas... Varbūt atvērsim savas mājas durvis tikai tiem ļaudīm, kas nāk ar labdienu un izturas kā viesi.
jā, jā - sāciet tik šūdināt burkas, daiļās skolotājas. Ka imigrantu bērniem vēl nerodas psihotrauma klases priekšā sievieti eiropeiskā apģērbā un atsegtu seju ieraugot.
imigrantu bērnus tā vienkārši iemest klasē... tagad, skolotāj tieciet galā kā protat....kā var mācīt, teiksim ķīmiju, ja nepārvalda latviešu valodu.....
ja skatāmies, kas notiek citās Eiropas valstīs jau gadiem ilgi, tad jāsecina `TIE NAV BĒGĻI, TIE IR IEKAROTĀJI - tāpēc viņiem tāda uzvedība un savas kārtības ieviešana ļoti adresīvā veidā. bet mēs kā jefiņi spriežam kā tik tiem būtu labāk.......nožēlojami!
Just līdzi un mēģināt saprast ir viena lieta. Pavisam cita - iecelt priviliģēto kārtā, bet pašiem "parauties maliņā".;) Ja aizbrauc uz citu valsti, vajadzētu tur justies ne jau ka saimniekiem, bet tikai kā ciemiņiem. Par skolām - NEDRĪKST bērnus, kuri nezin valodu, iemest kā kucēnus latviešu skolās. Vispirms šiem iebraucējiem jāapmeklē valodu skola, skola, kurā visi ir iebraucēji un visi vienlīdz mēģina adaptēties latviešu vidē un apgūt latviešu valodu. Lai ķīnietis, arābs, krievs, ukrainis un vjetnamietis kopīgi pamazām apgūst valodu. Tikai tad, kad valoda apgūta, drīkstētu doties uz latviešu skolu. (Neatklāju nekādu "ameriku", tā dara arī, piemēram, Nīderlandē.)
Īsti neizprotu konferences mērķi. Manuprāt, vispirms ir jābūt valsts izstrādātai programmai bēgļu jautājuma aspektā, ir jābūt valdības uzdevumam IZM ierēdņiem izstrādāt darbības soļus nelatviešu bērnu apmācībai. Tikai tad var runāt par konferenci, viedokļiem, pieredzi. Paralēli ir jābūt valsts finansējumam, jo tas neapšaubāmi ir papildus darbs gan izglītības iestāžu vadītājiem, gan pedagogiem. Latvijas pedagogiem nav jāstrādā bez atalgojuma saņemšanas par papildus darbu.
Un tā priekšu un priekšu, līdz sievietes nedrīkstēs sēdēt pie viena galda ar vīriešiem. Jau OKTOBERFEST Bavārijā musulmaņi šogad mēģināja nepieļaut. Neizdevās. Pagaidām.
*** abac to 19.09.2015. 17:18:52
Neiet runa par suņi dzīvokļos ( tas tā iesākumam) , bet - vispār - suņi ir jāiznīcina, jo tie ir netīri dzīvnieki. Nu redziet, viens piekritējs kautkādiem svešiem kanoniem jau arī komentāros pat parādījies. Ko var tālāk gaidīt?
Man nav jābūt atvērtai ne pret vienu kultūru! Mājās, savās četrās sienās varat ticēt saviem dieviem un pielūgt tos!.Ja tu te dzīvo, tad pieņem šīs valsts noteikumus un nebāzies virsū man ar savām paražām! Ja nepatīk kaut kas - tinies !
abac to *** 19.09.2015. 10:44:21
Vienam gan piekrītu. varbūt bēgļu rezultātā netiks turēti suņi dzīvokļos. tad gan būtu forši!
Kāpēc tiek runāts vienīgi par "atvērtību", kāpēc nekas netiek domāts par spēju pārstāvēt, saglabāt utt. savu kultūru, dzīves stilu, tā normas. Kāpēc netiek runāta par programmām, metodēm ar kurām tiks nodrošināta situācija,kurā iebraucēji sapratīs un IEVĒROS mūsu dzīves modeļus vismaz publiskā telpā. Citēju:" Tie nav bēgļi, kas diktē savus noteikumus!"
pret citām kultūrām? Vai pret citu reliģiju, kurai pieder bēgļu bari un jau tagad diktē noteikumus skolās Eiropā - cūkgaļu lai skolā negatavo, meitenes lai nestaigā ar īsiem svārkiem un izlaistiem matiem, sieviete nav cilvēks, to var spārdīt kājām un vispār nosist ( nupat internetā redzēju, kā imigrantu jaunietis ar kājām spārda vietējo meiteni pie skolas Beļģijā), lai dzīvokļos neļautu turēt suņus u.c. mūsu sabiedrībā nepieņemamas lietas, kas nav raksturīgas Eiropas kultūrai. Vai mums tas tagad būs šeit jāpieņem un jāpilda????
sazini nu... 18.09.2015. 20:34:24
Viena lieta ir maigi pastelīgā , romantisma apdvestā bildītē skatīt melnu meitēnu ar čirkainiem matiņiem un latviešu ābeci rokās- kā mums to pasniedz un intensīvi popularizē oficiālajos masu mēdijos. Tāpat arī atstiept uz TV Abu Meri un vēl vienu tiešām ļoti inteliģentu un tolerantu, 15 gadus Latvijā dzīvojošu un ar latvieti precējušos un latviski runājošu melnu kungu un pasniegt viņus kā visu pašreizējo t.s. bēgļu iemiesojumu. Un cita lieta ir redzēt internetā (un nebūt kaut kādos nelegālos medijos, bet nopietnās lapās) melno sirotāju pūļus, kuri demolē Itālijas un Francijas pilsētu ielas, spārda kājām maizi un ūdeni, rāda draudošus un nāvi simbolizējošus žestus. bet par šo otro grupu mūsu valstsvīri un sievas pat nepiemin! Kādēļ? Vai tiešām viņi to neredz? Kādēļ nedod cilvēkiem atbildi par šo satraucošo situāciju? Jeb vai tiešām naivi pārliecināti tikai par to "romantisko, sprogaino mīļo meitenīšu" klātbūtni? Cilvēki ir bažīgi, bet atbildes nav!
nu tik sāksies 18.09.2015. 18:31:45
Elle un Indija drīz sāksies! Vai tautai kāds prasīja atļauju uzņemt kaut vienu bēgli??? Neprasīja. Tad nu rēķinieties ar gaidāmajām sekām, jo mūsējie skolās Somāliešus nekad nepieņems, jo kur tie parādās-tur diktē savus noteikumus! Problēmas un kautiņi būs oi, oi, cik uziet...Vācijā šobrīd nabadziņi nevarot uz skolu aiziet, jo tur redz vietējās vāciešu meitenes pārāk īsos svārciņos staigājot! Viņiem tas lūk traucējot! VĀJPRĀTS! JAU DIKTĒ TUR SAVUS NOTEIKUMUS UN SŪDZAS! Lai tikai paprovē mana bērna skolā parādīties ar saviem lakatiem..lai tup savā Āfrikā un tinas kaut 100 parandžās!
Es gan pieļauju, ka pavisam citādi varētu būt, ja šie skolēni būtu no Somālijas vai citām musulmaņu zemēm. Domāju, ka tad būtu problemātiskāk, ņemot vērā medijos lasāmo par šiem cilvēkiem - skolēni jau arī nav imūni pret informāciju plašsaziņas līdzekļos, arī viņos veidojas aizspriedumi un bailes.
Mūsu skolā ir tikai skolēni no citām Eiropas valstīm. Nekad nav bijis neviens konflikts, cik zinu. Skolēni ir ļoti draudzīgi. Daudzi gan ietur distanci, jo kautrējas, baidās no valodas nezināšanas.
Jau kurā rakstā pēdējā laikā lasu, ka n`tajās skolās Latvijā esot bijuši imigrantu bērni, afroamerikāņi, somālieši u.c. Arī LTV šovā pie Bojāra par to stāstīja. Es tikai nesaprotu, kādā sakarā šie skolēni ierodas? Esmu pat lauku skolās lasījusi, ka bijuši kādi somālieši. Vai tā ir kāda programma? Kā tiek izvēlēta skolu, kurā mācīsies? Mūsu Rīgas skolā nekad nekas tāds nav bijis, neesam tikuši uzrunāti.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.