Lietotājvārds
Parole
Pie esošajām pedagogu algām un pensijām pārkvalificēsies kaut vai par baleta pulciņa skolotājām, lai varētu izdzīvot.
Es vēlos pārkvalificēties un mācīt krievu valodu pamatskolā kā svešvalodu, bet vēl arvien nav tādas iespējas. Mācīties krievu filoloģiju klātienē es nevaru, jo "jāpelna" iztika. Ko darīt?
5x pārkvalificētā skolotāja 24.09.2015. 09:54:20
Latvijā cilvēks vairs netiek uzskatīts par cilvēku- vērtību, ar kuru rēķinās visā pasaulē, jo izaudzināts un izglītots cilvēks darbspējas vecumā ir kā reta suga attīstītajās valstīs! Šāds izglītots, darbspējīgs cilvēks ir kā naudas mašīna valstij- tas rada vērtības, ir spējīgs rūpēties par sevi un citiem (bērniem un vecajiem). Eiropa noveco, Japāna noveco, u.t.t. - drīz vairs nebūs kas strādā. Mūsu Latvijā cilvēkus dzen ar varu prom- izfantazējot dažādus sadistiskus noteikumus, uzkraujot milzīgus nodokļus, neinteresējoties un negādājot par vecajiem ļaudīm un bērniem, slimajiem. Drīzāk ierēdņi ielīdīs pakaļā bēgļiem un visādiem citādiem dīvaiņiem, tikai ne rūpēties par savējiem- Latvijas iedzīvotājiem. Skumji.... tādu "brīvo"Latviju es negribētu toreiz 1989.gadā
redfo party rock 23.09.2015. 20:00:32
es nesaprotu kas viniem, pa problemam
Visa IM varētu ,,pārkvalificēties'' un neviens to pat nepamanītu.....skumji.
Priekšlikumu varētu pieņemt ar papildinājumu - IZM ierēdņi rādīs tautai priekšzīmi un savus bērnus un mazbērnus sūtīs nevis uz dārgām skolām ārzemēs, bet uz skolu, kurā matemātiku pasniedz pārkvalificējies speciālais izglītības pedagogs, latviešu valodu bijušais sporta skolotājs, fiziku - pirmsskolas skolotājs.
demokrātija 16.09.2015. 21:12:56
Es nu nekādi nesaprotu, kas ir izdienas pensija, bet labi zinu, ka it kā manis sakrāto pensiju kapitālu izmaksās nevis man, ja 60 gadu vecumā mani izmetīs no skolas, bet uzdāvinās simtiem musulmaņu, kuri šeit būs pavisam drīz. Tā arī nesaprotu - man ir uzkrāts pensijas kapitāls vai nav, jeb uz tā tērēšanu varēšu noskatīties no aizsaules....
Cien. ministri! Pasakiet to iestādi, kurā meklēt pārkvalificēšanos 59 gadu vecumā un es nekavējoties aiziešu no skolas un pārkvalificēšos! Jūs laikam neko vēl neesat dzirdējuši par darba tirgus situāciju Latvijā!
Aizvien vairaak paarliecinos, ka LV nav valsts, bet butaforija... Jau 1/4 gadsimta pagaajis, bet nav sakaartota NEVIENA joma,,, Pa visaam viileem pliist. Izskataas, ka "virsaas" tup pat ne idioti, bet launpraatiigi graaveeji.
Pārkvalificējamies par izglītības ministrijas ierēdņiem un ar likuma spēku liekam viņiem aiziet no savas siltās vietiņas, lai pastrādā šo pārkvalificēto vietā.
es ļoti vēlos pārkvalificēties par valsts uzņēmuma valdes locekli.....
:D :D :D :D 13.09.2015. 17:24:20
Vai kāds ir pasekojis, kā savas darba dzīves garumā ir "pārkvalificējies" AIGARS KALVĪTIS??? Kāds var to tā pārskatāmi atspoguļot - kādas jomas ir vadījis šis tik vis-kompetentais darbonis? . . . :D
vēl viena skolotāja 13.09.2015. 14:00:28
Es arī no garīgi atpalikušo mācīšanas gribētu pārkvalificēties par matemātikas skolotāju 1. ģimnāzijā!! ...... /Sveiciens Super!!! Reāli domājot tiešām vairāk spīd bulciņcepējas darbiņš skolas ēdnīcā. TIKAI KĀPĒC NEVIENS NEIESAKA izbalsotiem deputātiem UZREIZ PĀRKVALIFICĒTIES PAR Saemas ēdnīcas apkalpojošo personālu?
jau pārkvalificējusies 12.09.2015. 15:23:37
un tomēr bez darba. gandrīz kā latviešu tautasdziesmā: "Ko līdz garš ozoliņš, kad nav zīles galiņā, ko līdz daiļš tēva dēls, kad nav gudra padomiņa", tāpat arī man un citiem pedagogiem, ko līdz vai līdzēs n-tās pārkvalificēšanās, ja neviena ministrija pēc tam negarantē nopietnu vecumu sasniegušajiem adekvātu darbu ar adekvātu atalgojumu? Esmu vairākkārtīgi pārkvalificējusies (pēc skolas likvidēšanas būdama ilgstoša bezdarbniece), ir augstākā izglītība piecās specialitātēs, plus n-tie kursi, taču joprojām nevienam darba devējam neesmu vajadzīga, jo arī es esmu gandrīz 60gadniece (ik pa laikam pārkvalificējoties, darbu meklēju jau sesto gadu), tāpēc nevajag muļķot vecos pedagogus un solīt neizpildāmus solījumus! Pietiek muļķot tautu! Jūsu idejas par pārkvalificēšanos nav un nebūs situācijas risinājums!
PĀRKVALIFICĒTIES? Ja? 12.09.2015. 15:09:27
Tad es labāk pārkvalificējos darbam un dzīvei citā valstī. Jo šī valsts ar savu ierēdņu armiju mani neciena. Neciena bērnus. Neciena vecākus. Neciena tos, kas tiešām kaut ko dara, strādā. Ciena un nodrošina tikai tos, kas pārcilā papīrus no vienas kaudzītes otrā. un cenšas atrast attaisnojumu savām milzīgajām algām.
gandrīz izdegusī 12.09.2015. 09:08:38
Dievs, apgrābsties!
Man ir divi jautājumi pārkvalificēšanās sakarā. 1. Labi, es pārkvalificēšos. Manā vecumā ir apmēram vēl 6-7 kolēģēs. Viņas arī pārkvalificēsies. Vai Tad mums visām būs darbs mūsu skolā? 2. Labi, es pārkvalificēšos par kaut ko, kas nav saistīts ar skolu. Kurš darba devējs mani, sešdesmit gadus vecu un ne jau gluži modeles tipa , ņems darbā? Veca, neperspektīva utt. Nu labi, es nepārkvalificēšos, jo no tā tāpat nekas nemainīsies.Grozies kā gribi, kā aste pakaļā, tā pakaļā.
Pietiek taupīt uz izglītību!!! 11.09.2015. 12:22:00
Varētu padomāt, ka visi skolotāji nestrādā tiešā kontaktā ar bērniem. Bērniem vajag nevis vecu izbijušo sporta skolotāju matemātikā, bet jaunus, radošus skolotājus ar veseliem nerviem.
Lai priekšmetus māca speciālisti. Sabiedrības profanācija nav jākultivē! visi tie kursi ir garām(gan 36, gan 72)-kāds nopelna, bet skolotājus burtiski čakarē ar "trešo tējas uzlējumu"(kāpēc skolotājiem pašiem jāsūta savi paraugi, jārāda stundas-ja jau kursi, tad lai rāda pasniedzēji) Ja ir mag. grāds, kāpēc tam neuzticas un nenovērtē?varētu būt tikai informatīvi 8-10 stundu kursi.
Labs piedāvājums bašķerei 11.09.2015. 11:09:05
Laipni lūgta skolā!
Realitāte. 11.09.2015. 10:44:49
Man ir 2 diplomi, sertifikāts pēc 72 stundu kursiem, apkārt pārkvalificējušās kolēģes, bet skolēnu skaits samazinās ik pēc gada, skolas likvidē katru gadu. Līdz pensijai 15 gadi! Ko visām darīt?
Pedagogu nebūs 11.09.2015. 10:37:06
Pilnīgi piekrītu, ka kvalificētu skolotāju nebūs. Skolās vēl pāris gadus strādās vecie pensionāri. Lielākā daļa pirmspensijas vecuma pedagogu, sasniedzot attiecīgo vecumu, no skolām aizies, jo strādāt kļūst arvien neizdevīgāk un grūtāk. Jaunatnei vajag jaunus, atraktīvus utt. Jaunie nāk un iet, strādā tik , cik maksā, parasti 2-3 darbavietās. Viņiem nekad nav laika. Viņu vidū nav fiziķu, ķīmiķu, biologu, matemātiķu... . Dzīve skolās tuvāko gadu laikā būtiski mainīsies, tāpēc arī "augšām" steidzīgi būtu kaut kas jādara lietas labā. Jaunais modelis jau pašos pamatos iedod nabaga apliecību par lielu un atbildīgu darbu. Skolotājam ir jāstrādā VIENĀ skolā un jābūt skolēnam pieejamam visas dienas garumā. Tikai tad būs rezultāti un skolēni savu skolas laiku patiesi novērtēs.
Praktķim un Aha 11.09.2015. 10:35:17
Nav un ir, par ko kaunēties. Ceru, ka Aha nav skolotājs - vulgāri komentāri prestižu nevairo. Ar tiem tikai sevi parāda, ne tik daudz kādu noliek. to tā kā būtu jāsaprot. Bet ja valdība un IZM neciena tos, kuru dēļ viņi vispār eksistē un ir vajadzīgi, - nu, ko lai saka - kaunēties vajag viņiem. Es sevi turpinu cienīt. - ne es meloju un degradēju izgl. sistēmu.
Vai Rīgas 1. Valsts ģimnāzija ir gatava mani pēc 72 stundu kursiem ņemt darbā par matemātikas skolotāju? Dzīvoju centrā, naktīs naktīs slikti guļu, tāpēc darbu nekavēšu. Pedagoģiskais stāžs 34 gadi speciālajā skolā (darbs ar bērniem ar garīgās un psihiskās attīstības traucējumiem),
Ļoti patika Olgas komentārs!!!! 11.09.2015. 10:18:52
Gribu redzēt sevi cienošu skolas direktoru, kurš ņems darbā skolotāju ar 37 gadu sporta skolotāja stāžu, kurš ar dažu stundu kursiem pēkšņi ir izrādījis interesi par matemātiku 5. un 6. klasē!
Izdienas pensija jau ir pēc 60, vai ne? Par ko pārkvalificēties uz pāris gadiem? Par bulciņcepi skolas ēdnīcā? Rekrutēties bruņotajos spēkos? Darba tirgus piedāvā pārkvalificēties, vienīgi nepiedāvā darbu pēc 60.
Jautājums arodbiedrībai 11.09.2015. 08:15:11
Kad Beidzot Būs Streiks???
Šajā valstī vairs nav cieņas ne pret vienu profesiju...klaja ņirgāšanās,izsmiekls,skolotāju piesmiešana.
Labāk nepiedāvāt nekādas alternatīvas.Kurš atkal maksās par pārkvalificēšanos,kursiem utt.Drūma nākotne skolotāju ciltij kopumā.
Trūkst vārdu.....
Es domāju,tie nopelnījuši savu izdienas pensiju godam,,kādēļ viņiem ar varu vēl kas cits mūža nogalē jādara?
Lasītājs. 10.09.2015. 23:07:59
Sen nav lasīti tik sakarīgi komentāri.
Gribētos tik daudzko teikt, bet vienkārši nav vairs spēka. Pietika tikai ar virsraksta izlasīšanu, lai ķermenim pārskrietu aizvainojuma un pretīguma sajūta par šiem "gudrajiem"ierēdņiem.
Klaja ņirgāšanās par skolotājiem no varas augstumiem.Tālāk laikam vairs nav kur iet.3 specialitāšu pedagogi ir tikai tiešā kontaktā,pārējie strādā pa gabalu no audzēkņiem,tāpat kā IM ierēdņi,kuri ,izskatās, ir tik tālu no skolas,ka nu jau vairs nerunā loģiski.Traģikomēdija!!! Tikai ministri var būt te atbildīgi par lauksaimniecību,te par kultūru,te lieli speciālisti gāzes vai transporta jautājumos,bez pārprofilēšanās,bez attiecīgas izglītības.Skolotājiem tas prasīs līdzekļus,skolotājiem ,kas nostrādājuši 30,40 gadus-jāpārprofilējas.IZSMIEKLS!!! IM tiešām DOMĀ par skolotājiem!?!
Kolēģi, vai jūs tiešām nejūtat kā šī valsts mums spļauj sejā un ņirgājas? Kaut kas ir jādara, tas pārsniedz visas robežas. Man ir kauns, man tiešām ir kauns, ka esmu skolotājs.
Pietiek jau, ka ministri mums ir plaša profila speciālisti un pārkvalificējas no vienas ministrijas uz citu...
Tiek darīts viss, ko vien var iedomāties, lai iznīdētu skolotājus kā sugu. Un izpildītāji ir IZM.
Varbūt no morgā strādājoša pataloganatoma par stomatologu... Izdeg taču, strādājot ar līķiem.
Bašķeres vārdi reāli "iespārda".. 5. - 6. klasei matemātiku mācīs sporta skolotājs... Nu kā var nesaprast to, ka šajā vecumā bērniem jāieliek gan aritmētikas pamati, gan jāraisa interese, caur olimpiādēm un konkursiem. Vai sportists to spēs, vai viņš varēs atrisināt olimpiādes uzdevumus un paskaidrot tos bērniem, ja jādomā pat matemātiķim, kurš 5 gadus studējis un 30 gadus strādājis. Tad jau es arī varētu pamēģināt kļūt par olimpisko čempioni mākslas vingrošanā... Katram taču savs darbs jādara un līdz zināmai spēju robežai.
pāķene no lauku skolas! 10.09.2015. 20:37:12
Ja jau reiz ,,IEROBEŽOTAS BUDŽETA IESPĒJAS",tad Straujuma! Paskaidro,ar kādām tiesībām par ',,īpašiem" nopelniem tiek iztrimpelēts teju 1milj. 60 000 eiro par pusgadu ministriju ierēdņiem PRĒMIJĀS????Ar kādām tiesībām!Tā ir mana nodokļu nauda!Lopi!!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.