Lietotājvārds
Parole
->streiks... 26.11.2015. 22:34:22
Jā, būšu savā darba vietā un darīšu darbus, par ko man nemaksā ne centai! Arī tas nav normāli! Par to darbu ir jāsamaksā!
blabla>>>historia 26.11.2015. 00:27 26.11.2015. 09:08:08
Latvijā pa īstam neviens nav streikojis. Tā kā iegūsim šādu pieredzi. Vismaz parādīsim, ka tomēr esam spējīgi streikot un pie kājas, ja kādam tas nepatīk vai kāds ir skeptiski noskaņots.
Tas jau nav streiks. Bet jūs parakstijāties par streiku? Darbā jābūt. Stundas jāatsrādā. Glupos skolotājus jā---j , glupā IZM. Kas iegūst? Ne jau jūs muļķi kas streikosiet!
Labāk algu par šo dienu nesaņemt, vismaz nebūs sirdsapziņas pārmetumi. Būs gandarījums, ka pa īstam piedalījos streikā. Nevis pēc tam klausīties visādu murgus un nopēlumus!
Streiks >>Skolotāja to XX 25.11.2015. 14:28 25.11.2015. 22:03:03
Vienkārši jau sen vajadzēja streikot, tad mēs skaidrāk zinātu, kas un kā. Tagad tā ir pirmā reize un ir daudz neskaidrību. Tāpēc tagad iesākto vajag paveikt līdz galam. Neapstāties, kamēr mūsu mērķis ir sasniegts. Ja jau līdz šim esam izdzīvojuši, tad izdzīvosim arī turpmāk. Lai arī par šo dienu nesaņemsim naudu. Jau tā no mums spiež visu laiku. Tad parādam, ka varam nevis čīkstam - ak, vai cik grūti. Tagad vēlu visiem streikotājiem izturību. Un ja vajag, tad jāstreiko vēl un tad jau labāk zināsim, kas un kā. Tagad visi esam diezgan satraukti, kā būs, kas būs. Tik uz priekšu!!! Panākt jau vismaz gadus 20 gaidītos algu pielikumus!!!!!!!!!!!!!!!! Nevis kapeikas, bet tā lai maciņš jūt!!!
Tas taču ir tikai normāli, ja es atrodos savā darbā vietā, bet streikoju, nepildot savus tiešos pienākumus. Vai atrodoties citur (kafejnīcā, pie friziera vai citur) tas būs streiks? Galu galā šajā dienā vajadzētu būt vienotiem nevis katrs skraidīs, kur patiksies ārpus skolas. Ja jau streiko, tad parādam ar savu attieksmi to, ka nedarām savus tiešos pienākumus šajā dienā - nemācam skolēnus nevis izmantojam dienu, lai pastaigātos kaut kur pa pilsētu.
Izglītības kvalitātes valsts dienests: "...streikojošie darbinieki drīkst atrasties darba vietā, bet ir tiesīgi nepildīt amata aprakstā noteiktos pienākumus...". Kas tiesīgs mainīt šī dienesta atbildi? Manas pašvaldības un skolas vadība nosaka, ka 27.11. streikojošajiem skolotājiem jāatrodas darba vietā. Kādas sankcijas var pielietot, ja es neatrodos darba vietā? Algu taču nemaksā. No darba atlaidīs?
Kāpēc jātaisnojas 25.11.2015. 18:43:11
Nesaprotu, kāpēc skolotājiem ir jātaisnojas. Streiks un basta! Vai citās profesijās strādājošie arī tā ņemas?Runā, skaidro, pārliecina tos, kas nemaz neklausās un ,ja klausās, tad nesaprot ne darba specifiku, ne prasības, ne.... . Es nudien, nevaru spriest par citiem darbiem, ja ar tiem neesmu saskārusies. Bet laikam jau vienmēr atradīsies gudrīši, kas visu par visiem zina labāk.
līdz kliņķim! 25.11.2015. 17:27:37
Nekāds streiks vasarā!!! Tikai mācību laikā!Un vairākas dienas!Un nekādas vielas izņemšanas gada laikā!Nekāda atrašanās darba vietā! Nekāda skolēnu,,nodarbināšana"! Ja vecāki ir tik neaptēsti, ka nav spējīgi apskaidrot ,,atvasei" šo situāciju, tad vajadzēja iet skolā un pašiem iegūt atbilstošu izglītību, lai spētu orientēties ne tikai, cik cūkai silē jāielej, bet arī, kas notiek un notiks ar viņu bērnu tagadējo un turpmāko dzīvi!Un, kuri vecāki arī nav iemācījuši un paši arī nemāk tikt ar situācijām galā- piedodiet- ātri vai nu pie psihologa vai pie ārsta!!!
STREIKS - GALĒJĀ IESPĒJA TIKT SADZIRDĒTIEM! Diemžēl IZM un premjerei nav vēlēšanās rast risinājumu, bet pārdalīt sistēmā jau esošos līdzekļus pēc absolūti nesaprotamas formulas. Jaunajam modelim citādi nav iespējams pateikt NĒ kā vien izvēloties streika formu, jo premjere pie apaļā galda absolūti nevēlējās ieklausīties, iedziļināties problēmā, bet pauda absurdus izteikumus. Kā var kādam kaut ko noņemt, lai iedotu citiem (vai ir ārkārtas situācija valstī???) TARIFIKĀCIJA IR VIENS NO SAPROTAMIEM ATSKAITES SISTĒMAS PUNKTIEM, KĀPĒC KAUT KO MUŽINĀT UN SAMUŽINĀT TĀ, KA NEVIENS NEKO NESAPRATĪS!?
V 25.11.2015. 14:22 Interesanti. Skolas brīvlaiks: 2016. gada 31. maijs - 31. augusts, tātad 3 mēneši. Vai tad skolotājiem par šo laiku nemaksā algu, izņemot vienu mēnesi atvaļinājuma? Kāpēc nevarēja streikot jūlijā? + saskaitot vēl visas skolēnu brīvdienas, tad nāk klāt vēl 5d rudens, 6d ziemas, 5d pavasarī. Piemēram, ārstiem nav šāda apmaksātā atvaļinājuma. Un tikai nerunājiet par pēc stundu darbu. Gandrīz visās profesijās tāds ir! Varētu jau smaidīt, ja nebūtu tik skumji. Kāpēc kāds ir iedomājies, ka skolotāja darbs beidzas ar 31. maiju un sākas ar 31.augustu. Lūdzu atnāciet uz skolu jūnijā, kad līdz Līgo svētkiem bērni liek eksāmenus, gatavojas izlaidumiem un vēl tev ir pilna klase ar bērniem, kam vecāki nespēja paskatīties līdzi kā bērns mācās un skolotājam bija 40 minūtēs jāstrādā ar visiem bērniem, sadalot laiku katram līdzvērtīgi, un vēl mācību gada noslēguma atskaites. Man reizēm pat liekas, ka stundu laikā ir vienkāršāk. Vienīgā atšķirība nav jālabo mājas darbu burtnīcas un pēc darba vari savu laiku veltīt sev un savai ģimenei. Augusts - tālāk izglītības kursi , semināri, jo stundu laikā nedrīkst. Plāni jaunajam mācību gadam un kabineta sakārtošana. Vienīgais, ka burtnīcas nav jālabo un visu izdari skolā. Brīvlaiki ir bērniem , ne skolotājam. Skolotāji iet tālākizglītības kursos, plāno nākošo cēlienu. Varbūt kāda profesija var strādāt, neko neplānojot, nepārskatot, kas ir izdarīts un pie kā vēl jāpiestrādā, skolotājs noteikti nevar. Mums jau tā laikam ir, ka labāk par ārstu zinām kā mūs ir jāārstē, esam gudrāki par skolotāju un visi tak skolā esam gājuši ,un varam skolotāju pamācīt, kā viņam pareizi jāstrādā, policiju pamācīt kā viņiem labāk ķert likumpārkāpējus, pavāru pamācīt kā gatavot u.t.t.
Skolotājs var streikot tikai tad, kad notiek mācību process!
Skolotāja to V 25.11.2015. 14:31:56
Mēs streika datumu neizvēlējāmies , personīgi skolās neprasīja- vai Jūs streikosiet un kad. To visu izlēma LIZDa, skolām tikai atsūtīja lēmumu. No otras puses- streikot tā, ka neviens nejūt satrežģījumus , laikam nebūtu īpaši efektīgi!
Skolotāja to XX 25.11.2015. 14:28:38
Es jau iepriekš teicu, ka zināju, ka nemaksāsun rēķinājos ar to, bet runa ir par ko citu- par bardaku tur augšā- katrs saka savu... Viss vienkārši atkal ir vērsts uz to, lai sabiedrības acīs pedagogus nomelnotu- speciāli tiek radīts spiediens ar to maksāšanu- nemaksāšanu. Loģiski, ka vecākiem rodas negatīvas emocijas pret skolotājiem.
Interesanti. Skolas brīvlaiks: 2016. gada 31. maijs - 31. augusts, tātad 3 mēneši. Vai tad skolotājiem par šo laiku nemaksā algu, izņemot vienu mēnesi atvaļinājuma? Kāpēc nevarēja streikot jūlijā? + saskaitot vēl visas skolēnu brīvdienas, tad nāk klāt vēl 5d rudens, 6d ziemas, 5d pavasarī. Piemēram, ārstiem nav šāda apmaksātā atvaļinājuma. Un tikai nerunājiet par pēc stundu darbu. Gandrīz visās profesijās tāds ir!
Viens no vecākiem 25.11.2015. 12:43:16
Jā, vecākiem pie kājas, cik skolotājs nopelna... it kā skolotājiem nebūtu pie kājas, cik nopelna vecāki. Izņemot tos gadījumus, kad kāds vecāks uzkrītoši nopelna vairāk nekā skolotājs. Bet viss kārtībā - mans bērns uz skolu neies, ir pietiekami pieaudzis, lai tiktu pats ar sevi galā, tātad streiku atbalstam.
Vai vecāks savā atvaļinājuma laikā negrib pastreikot? Kas tas vispār par stulbu priekšlikumu? Nu re! Pie kā nonākam. Skolotāju profesija ir pamatu pamats,bet par to negrib maksāt normālu algu. Pat vecāki ir atkarīgi no skolotājiem-nav bērns kur likt. Ja nebūtu šis streika bums,tad vecākiem pie kājas,cik skolotājs nopelna.
Streiks , diemžēl, ir arī upurēšana. Mazsvarīgāku interešu upurēsana lielāku interešu vārdā. Ja to nespējam, tad nav ko auties streikam!
Rakstā teikts: "Ja izglītības iestādē atrodas izglītojamie, viņi ir jānodarbina, jāgādā par viņu drošību un ēdināšanu.'" Nav īsti saprotams, kurš to nodrošina - vai streikojošie skolotāji bērnus nodarbina un gādā par viņu drošību?
Dārgie kolēģi! Pirms pieņemt savu personisko izvēli streika sakarā , būtu vēlams pašiem sev noskaidrot savas izvēles sekas, nevis klausīties , kā lietas interpretē LIZDA u. c. Streika laikā algas nemaksā nekur pasaulē, tā jau arī ir streika neatņemama sastāvdaļa. Būtu jau labi - streikojam nedēļu un saņemam algu! To jūs saucat par streiku?
Viņi tur augšā var par kaut ko beidzot vienoties? Kas tas vispār par streiku, ja visi atrodas darba vietās? Kāpēc tad jāatrodas darba vietā, ja par to nemaksās? Kas tie par publiskiem, nesaskaņotiem paziņojumiem un dažādiem situācijas interpretējumiem. Te nemaksās algu, te atkal maksās, te atkal nemaksās... Tam visam pa vidu ir skolotāji, vecāku dusmas un neapmierinātība jau tiek skolotājiem.
Bet ko lai dara tie, kas nav arodbiedrībā un streikā nepiedalās, jo par šo pasākumu ir jāparakstās, vai drīkst ieturēt no algas.
Vai kāds ir padomājis par skolēnu vecākiem? Bērns atnākot mājās saka: "Tie, kas piektdien neies uz skolu, tie atbalsta skolotājus". Mūsu bērns ies uz skolu. Šajā gadījumā vecāki tiek padarīti par ķīlniekiem! Lai vecāks neierastos darbā, ir jābūt attaisnojumam - slimības lapa vai atvaļinājuma diena. Ārsts veselam lapu nedos, bet atvaļinājums jau izņemts! Kāpēc skolotāji nevar streikot vasaras periodā kad ir brīvlaiks? Skolotājiem taču tā pat daļa no šī perioda skaitās kā "darba diena" un tiek maksāta alga. Lūdzu, streikojiet tad kaut nedēļu! Šajā gadījumā streiks ir lielākoties vērsts pret vecākiem.
Ko skola var izdarīt, ja daļu algas saņem no valsts mērķdotācijas? Pašvaldība arī nedrīkst pieņemt lēmumu par algas izmaksu, jo nav pilnīgi autonoma. Interesanti, ko darīs Rīga ar savu paziņojumu par algu izmaksu?! Visi palikuši muļķa lomā. Ceru, ka LIZDA uzņemsies atbildību par šo bardaku!!!
Gribu dzirdēt LIZDA skaidrojumu par šo haosu, kas tagad ir izveidots, nostādot iestāžu vadītājus un pašvaldības neapskaužamā situācijā. Goda vārds, riebjas!
IZM publicētajā atbildē šeit ir teikts, ka par norisi streika dienā ir atbildīgs direktors. Bet par algām - Valsts darba inspekcija ir paziņojusi, ka nav pamata maksāt streikojošajiem pedagogiem. :/ Pašvaldība gan var rīkoties citādāk, bet no augšas ir dots padoms nemaksāt... Nu, man viss ir skaidrs no raksta, tikai nav skaidrs, kā tad darīs pati skola. :/
Pagaidām vēl skolotāja ... 25.11.2015. 09:57:27
Šīs līkumu interpretācijas ir vienekārši kolosālas! Tad kurš īsti ir tiesīgs pieņemt lēmumu par samaksu 27.11.2015? Izglītības iestādes direktors vai IZM???
Vai IZM un LIZDA var kādreiz par kaut ko vienoties, un skaidri izteikt noteikumus un norisi??!!?!? Tagad IZM saka, ka nav tiesību saglabāt algu streika alga, bet vairākas pašvaldības, tostarp, Rīgas, paziņoja, ka algu saglabās!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.