Lietotājvārds
Parole
IZM cenšas "izsist cauri" algu variantu, kurā būtiski tiktu palielināta skolotāju reālā slodze - mācību stundas jeb kontaktstundas (reāli, pēc pieejamās informācijas tās varētu būt 1,5 reizes vairāk kā citās Eiropas valstīs), pievienojot it kā pilnībā apmaksātus papilddarbus, kas tāpat neatbilst faktiski veicamajam, un tad"būtiski palielināt darba samaksu par 1 pedagoģisko slodzi".... Te pat dižais kombinators un blēdis Ostaps Benders var nākt mācīties! pie IZM!
spulgacīte 18.05.2015. 15:34:10
Tā ir viss tiešākā sabiedrības mānīšana par skolotāju algu reformu. Nevis 70% skolotāju pieaugs algas, bet gan samazināsies ... varbūt tikai 6% skolotāju tā paliks līdzšinējā līmenī. Kārtējo reizi notiks vēzīšu pārbīde no viena maisiņa uz otru un tad sitīs sev uz pleca un teiks, redz cik mēs labiņi un palielinājām skolotājiem algas. Veidojot skolotāju algas saskaitīs visas jau esošās pozīcijas un uzdos kā par palielinātu algu. Kauns mūsu valstij!
vēl viena skolotāja 17.05.2015. 23:37:11
Lūdzu ministri ņemat pat konsultanut kaut vai te rakstošo SKOLOTĀJS - EKSAKTAIS! Nevajadzēs ne uz Briseli braukāt ne arī tērēt naudu neskaitāmiem ekspetiem. Ir taču te arī cilvēki, skolotāji parastie, kas var pāris minūtēs to Jūsu sistēmu sakārtot. Bet vai ir gribēšana? Tāds paliek jautājums.....
Vis kārtībā! "Drēbes"nav, bet laiks iet!
Beidziet lūdzu te bļaustīties! Nu cik var? Katru dienu viens un tas pats! Mans ieteikums - Rakstiet atlūgumus masveidā un demonstratīvi ejat projām no skolām! ātri vien vadībai atradīsies naudiņa! :-D Bet Jums jau bail!
Talisa Maegyr 17.05.2015. 16:10:32
Bet aizstāv IZM savu pusperēto modeli gandrīz kā dzīvību. Kaut deguns asinīs, bet jāievieš jau ar 1. septembri, par katru cenu.
Streika prasība -atdot to ko noņēma krīzes laikā.50% procentus no algas.!Jo vairāk skolotāju pametīs skolu ,jo mazāk parāds būs jāatdod.!
Cita bibliotekāre 16.05.2015. 17:27:07
Un, ja manā skolā ir 600+ skolēnu? Kā lai es zinu, kādu algu no septembra saņemšu? Ja 550 eiro, tad ar steigu pa vasaru jāmeklē cits darbs, jo ar šādu aldziņu gan vergot neesmu gatava. Nekas nav līdz galam pateikts, nekas nav izstrādāts, ne par ko neviens nedomā. Mūs, kā izskatās, vispār neviens par cilvēkiem joprojām netur. Atņemt no visnabadzīgākajiem, lai pieliktu dažiem, kam ir vairāk. Kur palikusi morāle? Un kas tie vispār par speciālistiem, kas par šiem jautājumiem lemj?! Interesanti būtu dzirdēt, ko viņi saprot ar vārdu savienojumu "skolas bibliotekārs"? Ko, pēc Jūsu domām, skolas bibliotekāre dara? Slauka no plauktiem putekļus? Sēd pie datora, žāvājas un garlaikojas, šķirsta modes katalogus un lako nagus? Laikam tā ir jāsaprot šis mūsu darba izaicinošais noniecinājums?!
IZM IERĒDŅU ARMIJAS ALGAS 16.05.2015. 17:15:34
Labojums: pirmā minētā ir Madara ADAMANE, nevis Madara ALDERMANE. Atvainojos par kļūdu! Vairāk gan kļūdu nav.
No IZM algu saraksta .Piemēram: . . . . . . Madara Aldermane, vecākais juriskonsults ir gājusi atmaksātā atvaļinājumā visus 5 mēnešus pēc kārtas, vidējā alga mēnesī - 1040.22 EIRO ...... vai tā ir Aldermanei meita vai mazmeita???
to skolas bibliotekāre 15.05.2015. 09:14 15.05.2015. 19:39:55
Vienā variantā bij vēl mazāk - 550 EUR...
skolotājs - eksaktais 15.05.2015. 18:07:41
Mīļie, nemīļie un visu citu dimensiju skolotāji! Varu tikai ieteikt apslāpēt savu skolmeistaisko gēnu, kas barojas gluži kā vampīrs no "tantuku" un "netantuku" matu skaldīšanas diskusijām. Jābūt vienotiem un nav ko strīdēties par niekiem. To tikai gaida nelabvēļi. Paldies Dievam ir piektdiena, rīt uz copi (sory, makšķerēšanu), līdz citai reizei, dāmas un kungi!
izlasīju Twitter @DJurevica 15.05.2015. 17:19:24
@DJurevica: Skarbus vārdus jaunajam izglītības modelim veltija E.Aldermane : vai tas ir labs modelis ja vienā skolā 98% skolotaju algas samazināsies?"
Tantuka Tantukam 16:37 15.05.2015. 17:12:03
"Mīļie skolotāji!" nav vienkārši uzruna, bet gan uzrunas grupa, tāpēc komats tur galīgi nav vajadzīgs. Un kļūdas nevis "ielaiž", "pielaiž" utt., bet "pieļauj" (vai arī nepieļauj).
Tantukam 1. teikumā nav kļūdas, kļūdās nākamā komentētāja/js. Ja gribat labot kļūdas, paši mācieties gramatiku. Un vispār, viņai ir diezgan liela taisnība par to attieksmi. Vai tas kādu "aizķēra", respektīvi, aizskāra?
Un vispār- ieteiktu kādam painteresēties par tiem "Briseles braucieniem"! Nu, ko tur var darīt un mācīties? Ko? Līdz skolām un skolotājiem nenonāk nekas! Lai aizbrauc tepat uz Igauniju un pamācās, būs lētāk un vērtīgāk! Tur, starp citu, jau sen skolotāju algas ir no 1000-2000 EUR, kamēr mūsu eksperti tik rēķina un rēķina! Brisele būs galvu sajaukusi!
Sākts kriminālprocess par vairāk kā 3 milj, izšķērdēšanu skolas.lv! Šajā un tml. projektos arī "nogrimis" skolotāju algu pielikums!
Lūdzu, konkrētāk, Tantuk! . . . . . Tādai labai latviešu valodas pratējai jau nu gan nevajadzēja ielaist tik rupju kļūdu jau pirmajā teikumā, kas sastāv tikai no 2 vārdiem! Atceries lūdzu, uzrunu vienmēr atdala ar komatu! Par pārējo nerunāšu. Nav vērts tik pareizam cilvēkam meklēt kļūdas, kas ir papilnam!
Mīļie skolotāji! Esmu viena no Jums, bet esmu arī mamma 4 pieaugušiem un 1 gandrīz pieaugušam bērnam, kā arī vecmāmiņa 3 mazbērniem. Es aicinu Jūs padomāt, ka šos komentārus lasa arī vecāki! Godīgi sakot, man ir kauns, ka mani kolēģi savas domas neprot izteikt pareizā latviešu valodā, jo tas liecina, ka par pedagogiem strādā cilvēki, kuri nav apguvuši pat vidusskolas kursu, bet ir ar lielām ambīcijām. Nepētīsim tikai IZM augstāko ierēdņu algas! Painteresēsimies arī par to daudzo darbinieku algām budžeta iestādēs, kuri jau sen par tādām gramatikas kļūdām dokumentos būtu palūgti no darba aiziet! Un tur jau sen notiek detalizēta darbinieku vērtēšana, par ko neviens neapvainojas. Jā, par visu padarīto darbu vajadzētu samaksāt. Bet tikai par padarīto. Par stundu gatavošu, ja tiešām gatavo, par darbu labošanu, ja tiešām labo, par audzināšanu, ja tiešām audzina. Par dažādiem papildus darbiem, ja tiešām tos veic. Par kontaktstundām, ja tiešām tajās notiek pilnvērtīgs mācību process. Būsim taču godīgi! Skolās strādā cilvēki ar ļoti dažādu attieksmi.
skolotājs - eksaktais 15.05.2015. 15:32:04
Nezinu, cik tiesīgs esmu šeit vairs runāt, jo pēc šīmācību gada pārtraucu darba attiecības ar savu skolu un uzsāku darbu ārpus izglītības sistēmas, bet tomēr... Kā tehnisks, eksakts un sauss cilvēks labprāt visu sagrupēju pa punktiem, tātad: 1) 23. maijā LIZDA kongresā pilnībā jāmaina LIZDA vadība, 2) Jaunajai arodbiedrības vadībai pēc ievēlēšanas, šajā pašā kongresā jāizsludina beztermiņa vispārējs visu mācību un audzināšanas iestāžu streiks, sākot ar 25. maiju, 3) Streika prasības: a) IZM nekavējoties pārtraukt un atsaukt jebkādas darbības pie tā dēvētās "reformas", b) Valdībai, saskaņojot ar FM, IZM, LIZDA atjaunot pedagoģisko darbinieku pirmskrīzes finansēšanas modeli, piemērojot papildus koeficientus ieturētās naudas atgriešanai, c) Samazināt IZM ierēdņu skaitu vismaz par 50%, atbrīvojot no darba, pamatojoties uz viņu nekompetenci un bezdarbību.
Valdība cer ,ka skolotāji paši izmirs-pametīs skolas un problēma atrisināsies.Valdība negrib skatīties uz skolotājiem no cilvēcības leņķa.Tāpēc vajadzīgs streiks vienlaicīgi iesūdzot Valsti Eiropas cilvēktiesā.!! Ministri pieprasa pielikumu ,jo nevar izdzīvot saņemot tūkstošus,bet mums jāvar izdzīvot saņemot pāris simtus.
Nav saprotams, kāpēc visi vārās šeit. IZM diez vai lasa komentārus, vēl jo vairāk Ministru Kabinets vai kāds cits no valdības. Ja vēlaties, lai modeli neievieš, runājiet skaļi!!!
šobrīd projekts nav saskaņots ar arodbiedrību, trešdien tika noraidīts saskaņojums projekta nepilnību dēļ.
Varbūt, kamēr tāda neziņa par jauno modeli ,no valsts puses būtu zolīdi ,lai skolotāji nepamestu skolas trūkuma dēļ,nespējas izdzīvot ,ar pirmo septembri visiem atdotu to ko nogrieza krīzes laikā.50% NOGRIEZA GLĀBJOT VALSTI. Tas būtu situācijas vienkāršākais pagaidu risinājums.Arī godīgs.Un arī vienkāršāk apreķināt cik vajag naudas.Pirms krīzes jau bija izstrādāts modelis.
IZM IERĒDŅU ARMIJAS ALGAS 15.05.2015. 11:49:30
Šobrīd ir tā: strādājot par apkopēju skolā no 15:00 līdz 18:00 (4stundas) alga ir tikpat liela vai par kādiem 30 eiro mazāka, kā strādājot kā skolotājai skolā no 8:00 līdz 15:00 + vēl darbu labošana, gatavošana ~~ 4 stundas (kopā 11 stundas) !!!! . . . . . . . .. . . Domājiet. Pēc jaunā modeļa, vairāk strādāsiet kontaktstundas, par darbu labošanu neviens jums nemaksās, alga samazināsies! Feins modelis, vai ne?
IZM IERĒDŅU ARMIJAS ALGAS 15.05.2015. 11:36:54
Kā var būt normāla modeļa izstrāde, ja jau no sākta gala tā tika veidota ar domu visu samudžināt tā, lai vispār nekam nevarētu izsekot, pie tam palielināt skolotāju darba slodzi par to attiecīgi maksājot daudz mazāk!!!!!! Toties paši IZM ierēdņu simti ļoti ērti katru mēnesi var doties apmaksātos atvaļinājumos un sev sarēķinājuši tādus koeficientus, lai mēnešalga būtu virs 1100.-eiro!!! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Piemēram: . . . . . . Madara Aldermane, vecākais juriskonsults ir gājusi atmaksātā atvaļinājumā visus 5 mēnešus pēc kārtas, vidējā alga mēnesī - 1040.22 EIRO . . . . . . . . . . . . . . . . . . Ulrika Auniņa-Naumova, departamenta direktora vietnieks - 4 mēneši atvaļinājumā no 5 , alga vidēji 1598,89 EIRO, . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Liene Bramane, nozares padomniece, katru mēnesi ir saņēmusi atašeja pabalstu, vidēji katru mēnesi - 3775.59 EIRO, kādus padomus viņa Briselē sasmēlusies??????????????????? . . . . . . . . . . . . . Velga Dadzīte, vecākais referents, 3 mēneši atvaļinājums no 5, alga vidēji mēnesī 1397,65 EIRO, . . . . . . . .. . . . . . . .. . . . Vineta ernstsone, departamenta direktora vietniece - no 5 mēnešiem 4 mēnešos atvaļinājums, vidējā alga mēnesī - 1135.11 EIRO, . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Kristīne Grundmane, eksperts - 3 mēneši no 5 atvaļinājums, vidējā alga mēnesī 1281,67 EIRO, . . . . . . . . . . . . . . Inguna Kampāne, vecākais eksperts - 4 mēneši no 5 atvaļinājumā, katra mēneša vidējā alga 940,61 EIRO, . . . . . .. . .. . . .. .. . .. . .. . . .. Iveta Murāne, vecākais referents - 4 mēneši no 5 atvaļinājumā, vidējā alga mēnesī 917,56 EIRO, . . . . . .. . . . . . . . Līga Lejiņa , valsts sekretāra vietnieks - 2 mēneši no 5 atvaļinājums, vidējā alga mēnesī 2375,51 EIRO . . . . .. . . . . . Vadims Murašovs kā atašejs izglītībā braukā uz Briseli, par to mēnesī vidēji saņemot 3337.52 EIRO, ko Briselē labu paveicis? Ko Latvijā? Jēga? . . . . .. . . . . . .. Santa Ozoliņa, nozares padomniece arī katru mēnesi dodas atpūsties uz Briseli un saņem atašeja pabalstu , kas mēnesī vidēji ir 3374.89 EIRO, paveiktais ????????? . . . . . . . . .. . . lieliskākās algas saņēmēja - LAUMA SĪKA - darbojas Briselē, ir nozares padomnieks (????), vidēji mēnesī saņem 4048 EIRO UZ ROKAS... . . . . . . . varētu turpināt, bet būs pārāk gari.... Skatieties paši, ir pievienots dokuments, kur to var apskatīt par visiem detalizēti.
Reforma - vieniem ATŅEMSIM, lai citiem IEDOTU!??? Reforma, Reformas pēc... BEZATBILDĪBA NO IZM VISPĀRĀKAJĀ PAKĀPĒ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cik ilgi mēs tā mierīgi parunāsim? Kurā profesijā vēl ir tā , ka mēs neko nezinām, kas notiks tālāk? Aiziesim atvaļinājumos, kas būs pēc tam? Modelim bija jābūt izstrādātam un pieņemtam, lai skolas vadība jau maijā var informēt katru skolotāju, kas būs septembrī. Bet te taču nav ko pieņemt! Nav domāts, kā samaksāt bibliotekāriem, logopēdiem, direktoru vietniekiem, palīgskolotājiem, speciālajiem pedagogiem, arī klašu audzinātājiem. Un kā ar konsultācijām un visu pārējo? Tas taču ir ārprāts! Visi sākumskolas skolotāji būs ar samazinātu likmi. Pagarināto grupu nebūs, bet lauku bērnam jāgaida autobuss. Kas par viņu atbildēs? Vienreiz pietiek runāt! Ir jāsāk streiks šobrīd un tagad! Ir īstais laiks - mācību gada noslēgums, eksāmeni...Par mums nedomā neviens...Mēs tikai žēlojam visu pasauli. Kādas milzīgas algas ir IZM, arī mūsu arodbiedrības vadītājiem! Cik saņēma par kategoriju projektu, protams, ne jau skolās, bet tie, kas vadīja vērtēšanu 4. kategorijai un augstāk. Par tiem , kas izstrādāja šo projektu vispār nerunāsim...Un tagad atkal, kādas naudiņas apgrozās - bet modelis nepilnīgs, nepārdomāts un tt. Vai tad ir laiks, ja strādā vairākos darbos un vēl modeli izstrādā. Bet direktors vai mācību pārzine nedrīkstēs nevienu stundu vadīt, vai arī darīs to par velti. Nu taču pietiek vienreiz! Streikojam!
Ik pēc dažām dienām ir izmaiņas - samazinot jaunā atalgojuma modeļa algas. Tas nozīmē ka beigās pedagogu algas nebūs tik lielas kā tika solīts sākumā. Skolās ir jāskaita pedagogu amata vienības nevis tieši pedagogu skaits, jo daļa pedagogu strādā uz nepilnu slodzi. Samazinoties izglītojamo skaitam taču samazinās arī stundu skaits un pedagogu slodzes ( nav kādas klases vai kursa).
Mazajās skolās, izskatās, nāksies iztikt bez bibliotekāriem, varbūt jāmācās pašapakalpošanās? Ko darīt skolotājiem, kas zaudēs darbu? Cik tādu būs? Kad to viņiem (mums, man) būs lemts uzzināt? Es - PAR streiku!
Man šķiet ka šo sasāpējušo algu jautājumu vajadzētu arodbiedrības līderiem pacelt Eiropas līmenī un risināt Briselē. Kāpēc tāda diskriminācija Eiropas savienībā dzīvojošajiem atsevišķu valstu skolotājiem? Eiropā taču viss ir kārtībā ar skolotāju algām un noslogojumiem u.c. jautājumiem. It kā esam Eiropā, bet dažas jomas ir apdalītas.
Skolas bibliotekāri tiek " likvidēti." Jautājums tikai, vai bez bibliotēkas varam iztikt.
Skolas bibliotekārei - Vakar saņēmu LSBB vēstuli,kur runa bija par algu skolu bibliotekāriem 550 Euro, nevis 600 Euro.
arī bibliotekāre 15.05.2015. 10:28:17
Skolas bibliotekāra alga par slodzi plānota , nevis 600, bet 550 EUR. Slodze ir tad, ja skolā mācās 500 skolēnu. Daudzās skolās , arī man, sanāk 0,5 sloze ( skolā ap 300 skolēnu).Tas ir 275 EUR bruto alga. Pie tam, amata likmēm no 0,1 līdz 0,9 liegta iespēja veikt citu pedagoģisko darbu skolā. Kurš varēs atļauties strādāt skolas bibliotēkā?
Ko Aldermane vēl sēž RD? Vai nav jādod vieta kompetentākam expertam???
(C) Šīs būs strukturālās reformas, kuras līdz ar pedagogu algu reformu pieprasa valdība. Bet valdiiba tika pie varas tikai ar to ka ES solija strukturaalaas reformas ministrijas, kut ta tas ir palikushas? Atkal skolotaji ir tie, kurus reformee, saisina, samazina un apceerp?
Iedomājieties situāciju, ja skolotājs šādi veiktu savu darbu: it kā saplānotu stundu, bet klasē skolēniem visu laiku teiktu: ziniet, es te mazliet padomāju, šodien darīsim to... nē, darīsim tā... nē, tomēr labāk būs šitā! Un tā visu stundu. Skolotājs tā strādāt nedrīkst, jo tad no mācību procesa paliks pāri tikai čiks un nosaukums, bet ministrija gan tā var, drīkst un dara. :D
to matemātika 15.05.2015. 09:39:00
Cienījamā kolēģe (vai kolēģi)! Nu nevar šie ministrijas ierēdneļi Jums un mums pārējiem neko paskaidrot vai pamatot. Projekts ir paviršs, virspusējs, ātrumā samuļļāts, lai būtu par ko atskaitīties, ka par savām lielajām algām un bezgalīgajiem komandējum - atvaļinājumiem viņi kaut ko ir arī paveikuši. Ja tiešām kāds būtu gribējis izveidot pārdomātu, cilvēka cienīgu, pilnvērtīgi motivējošu atalgojuma sistēmu, tad par pamatu būtu ņemtas progresīvu ES valstu izglītības sistēmas (Somija, Vācija, pat Lietuvā ir sakarīgāk!), kur viss jau ir sen izdomāts un gatavs, un piemērotu mūsu sistēmai. Mēs taču visur cenšamies sekot Eiropai, vai ne? Kāpēc ne šādos jautājumos?
Abet kas te ko lauzt šķēpus un kalt čiku! Atgriezieties pie 2009. gada modeļa (pirms "konsolidācijas") un sāciet ar to, ka atgrieziet skolotājiem toreizējās algas, pārrēķinot latus EURO. Un tad tālāk, kā toreiz līgums paredzēja. Un nevajadzēs ne modeļus izstrādāt, , ne ko bezjēgā rēķināt.. Tā bija skaidra, saprotama sistēma, viss kā nākas. Galu galā, cik ilgi var čurāt uz galvas un teikt, ka lietutiņš līst.
matemātika 15.05.2015. 09:29:19
Gribētos redzēt aprēķinu, pēc kura tika noteikti tie 70% ieguvēju!!! Kāds ir nosauktā skaitļa rašanās mehānisms? Un, kā radās 6%? Kas notiek ar atlikušjiem 24? Pirms kaut ko ievieš KATRĀ skolā būtu jāizrēķina, cik kurš saņems. Ka tik skaitļi 70 un 6 neapmainās vietām!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.