Lietotājvārds
Parole
Bērniem ir jābūt kafejnīcai m, kur var nopirkt to ko viņam gribas , piemēram bulciņas jo ar tām visi esam izauguši un neviens nav slikti juties , arī limonādēm ir jābūt kafejnīcā un kādai končai , jo smadzenēm arī vajag glukozi citādi rodas nespēks un tad ģībonis ... Jo nevisi ēd to ko skolā gatavo . Tākā visi atbildīgie dienesti , kas šos aizliegumus liek , padomājiet par to lai bērni būtu paēduši , līdz ar to būs arī veselība , ja bērns būs visulaiku badā no tā skolas ēdiena , tad kāda tur veselība . Paldies , par sapratni , ar cieņu : divu bērnu māmiņa Ruta .
Modificēta cieta ķīmiski nav iespējama. Nevajag muldēt, ja nav pietiekošu zināšanu.
TAS IR LIELS LIELS MURGS UN APSURDS .....TĀ NAV NEKĀDA UZVARA
Pēdējais Laiks KNAB papētīt Cien Belēviča saistību ar lielveikalu tīkliem un bankām.. Gandrīz visu skolu tuvumā atrodas kāds no lielveikaliem un tur arī skolēnus starpbrīžos var tagad sastapt, ja vien skolas ārdurvis nav slēgtas... Un tas , ka Latvijā mazos uzņēmējus grib iznīdēt, jau sen bija skaidrs........
Mans bērns ēd siltās pusdienas vienmēr, bet tagad kafejnīcā ir tikai ūdens! Mūzikas skola beidzas agrākais 17:10 vai pat 19:00. Pa vidu mājās netiek. Līdzi paņemt nevar neko, jo jau tā soma+sporta tērps+mūzikas skolas notis, instruments, ko knapi var pavilkt. Kājām jāiet vairāki kilometri turp un atpakaļ. Rezultāts -asaras, bads, galvassāpes, vēdersāpes. Tiešām "milzīga uzvara". Izmisums un asaras! Līdz šim paņēma pāris reizes nedēļā vienu bulciņu, lai nebūtu badā. Ko tagad? Mājās gatavojam, ēd visu, arī čipšus pāris reizes gadā. Mēģinam pirkt veselīgus produktus, bez kaitīgām e-vielām. Grūti, laikietilpīgi un dārgāk, bet vismaz nav jāārstē izsitumi. Bērns izjūt tikai aizvainojumu no šāda aizlieguma. Jāļauj pašam pieņemt lēmumus, nevis jāaizliedz! Aizliegtais auglis ir vissaldākais! Bet par produktiem - protams, gribu, lai gatavo no pēc iespējas dabiskiem, veselīgiem produktiem. Un arī sāls ir nedaudz vajadzīgs uzturā! Tāpat cukurs, ja bez mākslīgiem saldinātājiem, nedaudz ir vajadzīgs! Starp citu, tiek pievērsta milzīga uzmanība aptaukošanās problēmai, bet neviens nerunā par pretējo! Tas tikai veicina to, ka normālas meitenes pārvēršas par kārniem zombijiem! Augļus ēst kafejnīcās arī nemaz nav tik nevainīgi! Ja nav pietiekama fiziskā slodze, aptaukošanās tāpat nodrošināta! Bet tos gan ne visi var atļauties, jo tie ir dārgi un ātri bojājas, ja nav ar kaut ko sašpricēti vai konservēti, domājams, tāpēc kafejnīcā ir tikai ūdens. Liela uzvara? Labāk lai nodrošina normālas kvotas izmeklējumiem. Viss jādara par maksu, jo jau līdz šim ĢĀ nedod nosūtījumus. Pat bērnam, kam piesūcās ērce par savu naudu bija jāveic analīzes un atklājās Laima borelioze...
var vārīties ,izskatās ,ka vecāki vēlas visus mēslus štopēt iekšā saviem bērniem vai ir slinki paši viņus pabarot,ne jau visās skolās slikti vāra
Varbūt es kļūdos, bet kāpēc neko nerunā par modificēto cieti?!?
Mums gan kā reiz skolas kafejnīcā varēja normāli paēst....un neatļauto produkciju arī netirgoja....Bulciņas, kūciņas bija, salātiņi, jogurti, Kāruma sieriņi arī...Bet nu kafejnīca ciet. Žēl.
>uh 15.01.2016. 08:29 15.01.2016. 08:35:24
Zinu gana daudz par kafejnīcām, un arī to, kā tirgotāji visādiem līdzekļiem apgāja likumu. Arī mūsu skolā tur varēja nopirkt visu ko, tikai neko ēdamu...:D
Atbildu > skolu kafejnīcās jau sen nedrīkstēja tirgot čipsus, kolu u.c noteiktus produktus. Tātad šis sortiments tur arī nebija nopērkams!!!!
>uh 14.01.2016. 13:20 14.01.2016. 15:53:56
Bet- viņi to visu nepērk savā skolā! Tātad - vismaz kāds nenopirks, kurš agrāk būtu skolas sienās nopircis.
Nu ko - skolēni tagad no rītiem (pirms stundām) čakli iepērkas tuvējā Maximā - kola, čipsi u.c.ne tik veselīgi našķi pilda skolas somas. Vai Beļevičam labāk palika pēc savas reformas?
Daudz lielāka uzvara būtu vecāku izglītošana par veselīgu ēdināšanu mājās un neveselīga ēdiena pārdošanas aizliegums McDonalds un Hesburger ēstuvēs!
Ļoti liela uzvara - kafejnīcas ir slēgtas, bērni bez launaga!!!!
Tad jau Jūsu skolā nav kārtības ar ēdienreižu organizāciju. Šo jautājumu vajadzētu izskatīt kādā skolas padomes sēdē, vai arī iet pie vadības. Ja Jums ir tādas astronomiskas cenas un pie nenormālā režīma neregulāra našķu aprīšana nav nekāds risinājums. Vislabāk tad ņemiet normālu ēdienu līdzi no mājām, kamēr situācija noskaidrojas. Ja Jūs tā saucamajā kafejnīcā pirkāt tikai kādu šokolādīti, tad lētāk to var (pa ceļam vai iepriekšējā dienā) nopirkt lielveikalā, krietni lētāk. Daudzās skolā ārpus Rīga ir pašvaldības apmaksātas pusdienas, kur ir otrais ēdiens un kaut kas no saldā. Citreiz zupa un otrais.
Kā 12.klases skolniece varu pastāstīt par situāciju mūsu skolā. Jau vairākus gadus ir divi atsevišķi garie 30min starpbrīži - kamēr mazākie ēd, tikmēr lielākie mācās un otrādi. Sākotnēji 1.starpbrīdis, ja pareizi atceros, bija līdz 8.klasei un visi normāli paspēja paēst. Sakarā ne pārāk lielo ēdnīcu un ar sākumskolas skolēnu skaita palielināšanos, pamazām 2.stapbrīdī pievienoja arvien jaunākas klases. Paašreiz mēs kopā ēdam no 5. līdz 12.klasei, tās ir kādas 14 klases. Iedomājieties kas par rindu ir jāizstāv, kad tur strādā 2 sievietes ne tajos lielākajos ātrumos!! Ja skolēns ir aizkavējies klasē, tad vispār iespēju tikt pie ēdiena gandrīz nav. Labākajā gadījumā pie kases tiksi 3min pirms zvana un tur tā pat viss būs vai nu atdzisis vai izpirkts. Jau tā liela daļa vidusskolēnu skrien ēst uz mājām, veikalu vai pat tuvējo restorānu, tāpēc man bail pat iedomāties, kas notiktu, ja visi ēstu skolā! Un tādos brīžos, kad rindu izstāvēt vai paēst vairs nav laika, kādreiz varēja nopirkt kādu picu, bulciņu vai vismaz šokolādīti, lai nenoģībstot "izvilktu" tās pēdējās stundas un pēc tam mājās varētu paēst. Bet te nu es pēc brīvlaika ierodos skolā un gandrīz nekas no tā visa vairs nav nopērkams. Kur tad man dabūt to enerģiju, lai izturētu 7-8 mācību stundas dienā ar vidēji 5 stundu naktsmiegu (tur vainīgas milzīgās mājas darbu čupas, bet tas jau ir pavisam cits stāsts)? Vēl jau var pieminēt arī astronomiskās cenas, kas ir mūsu ēdnīcā un, manuprāt, galīgi neatbilst ēdiena kvalitātei un skolai kā tādai. Par to naudu, ko iztērēju skolas pusdienām, es tik pat varu aizbraukt uz Lido un paēst! Tā kā es uzskatu, ka visu šo našķu izņemšana nu kafejnīcām ir nepareiza. Labāk varēja ierobežot to pārdošanu jaunākiem skolēniem, bet, piemēram, vidusskolai ļaut pirkties, cik grib. Kā nekā mums diena ir tiešām gara un enerģija ir ļoti vajadzīga.
Kas jums tās par skolām, kur laiž bērnus ārā starpbrīdī??? Mums ir dežurante, durvis aizslēgtas, ārā laiž, ja beigušās stundas vai ir medmāsas vai skolotājas zīme, ka drīkst iet. Kioskiņā ir bulciņas, jo bez tām hidro..eļļām, pazuduši visi nelabie saldumu, kuru dēļ bērni neēda pusdienas. Tagad ēd krietni labāk.
Lays strong wasabi 13.01.2016. 22:14:14
Iespējams, tomēr ir tajā kaut kas labs. Mūsdienu pasaulē bērnu veselība uztura ietekmē ir stipri paslīdējusi no kalna lejā. Šīs pārmaiņas nav baigais leciens augšup, toties labāk darīt kaut ko nekā nedarīt neko. Liela daļa mammīšu tā klukst, it kā viņu bērniem tos saldumus rīklē bāž. Ēšanas paradumi, kā jau izteicās, ir atkarīgi vienīgi no audzināšanas un ģimenes paradumiem. Tur jau tā problēma. Ministra kungs nespēj iemācīt katram Jūsu bērnam(lai cik arī gribētos), kas ir labs un kas ir slikts.
Kur skatās skolas vadība, kur skolas sargs, ja masveidā bērni garajā starpbrīdī t krekliņos drīkst izskriet ārā aiz skolas teritorijas?!!! To derētu papētīt TV Bojāra kungam.!!!! Esmu šokā, ka skolā vispār kas tāds ir iespējams!!!
un ko lai bērns nopērk par 35 centiem ( vairāk nav) pēc stundām, skrienot uz ārpusskolas nodarbībām? :) griķus ar kotleti? kurai nepietiks ne naudas, ne arī ir laiks to sēdēt un apēst? Par bulciņu aizliegšanu- vajadzēja sākt ar to aizliegšanu sēdošām ministriju ierēdnēm, nevis skrienošiem bērniem:) Kaut kas tur ir atbalstāms, bet kaut kam nekādīgi nevaru piekrist, nav ņemta vērā realitāte kārtējo reizi.
"Burvīgs" lēmums, skolēniem pēc grūtām stundām sāp galva! Un tas ir no enerģijas trūkuma! Pusdienas arī bezgaršīgas! Vienu dienu pusdienās bija pankūkas ar zivs piegaršu, vai kāds no ministriem vispār padomā kā tas garšo!
Mūsu skolā savā virtuvē visādas stulbības par sāls un cukura ierobežošanu neievērojam. Kā tad lai taisa? Lai jau taisa visādas analīzes un atlaiž no darba. Tāpat daudz ēdiena aiziet atkritumos un sāp sirds. Tāpat neviens mūs līdz šim nav pārbaudījis un taisījis analīzes.
Gribas pakomentet ministra kunga lielo prieku par aizliegumiem. Skolu kafeinicas naskus vairs nevar iegadaties,bet absurdakais ir tas ,ka 50 m no skolas peksni atveras Rimi veikals,Narvesen kiosks parversas par veikalu!!!.Pat skolniekiem tas izraisa sminu.It ka esam aizliegusi,bet citi uz to plena.Paslaik ta ir cina ar vejdzirnavam. Par tuksajiem plauktiem-uznemums jau ir visu padomajis,bet razotaji vel gul ziemas miega!!!!No oktobra menesa bija zinami jaunie likumi,bet janvaris ir puse un razotaji nevar piedavat pareizos produktus.Ka lai strada!!!Un protams mainas cenas un protams uz augsu,bet maznodrosinato brivpusdienas ir 1.42.Vai tisam zala piedavajuma produkti saja cena ieklaujas?Ko uz ta skivja var uzlikt,lai berni butu paedusi un veseligi paedusi?Vel pareikinasim algas,elektribu,udeni ire.Vel pietiek nekaunibas pateikt-piedavasiet letak,bus letak.Tas var notikt tikai Latvija.Zel.
>Skolnieks 13.01.2016. 19:31 13.01.2016. 19:39:17
Ne jau krējumu aizliedza, bet krējuma IZSTRĀDĀJUMUS. Tātad īsts krējums vispār nav ēdienkartē...
Porcelāna Lelle 13.01.2016. 19:36:47
Ideja laba, tomēr ne visās situācijās tas nes labumu. Šo jauno likumu dēļ mūsu skolas bufeti aizklapēja ciet un nu jādodas ēst uz tuvējo Topiņu, kura ēdiens burtiski peld eļļā...
Skolā ēdams tagad nav vairs nekas. Melni banāni par 1 eruo katrs, apelsīni, kas stāvējuši nedēļu 50 centi katrs, 3 mazie burkāni kaut kādā pudelītē 3 euro utt. Enerģiju uzņemt nevar. Pirsmtam mūsu skolā čipši, kola nebija, bet bija vismaz kāda šokolāde un sula. Tagad kā zombijiem jāstaigā.
Nu labi, saldumu likvidēšana varbūt patiešām ir laba izvēle, vismaz tagad rodas iespēja šokolādīšu vietā nopirkt ābolus, kas ir garšīgi un arī veselīgi. Tomēr šo rīcību par "lielu uzvaru" saukt arī nevar- tagad it īpaši vairāk skolēni skries uz tuvākajiem Narvesen vai Rimi un pirks tur ēdienus (kā to jau arī pieminēja citi komentāros). Mājās dažkārt arī nepaēdu brokastis, tomēr par šīm izmaiņām es arī īpaši nevaru sūdzēties- skolā joprojām kārtīgi baro (vienīgi mazliet skumji, ka krējumus aizliedza- pie zupām bija garšīgāk). Man šī ministra vēlme neizveido nekādas smagas izmaiņas- saprotoši cilvēki labāk apēstu to pašu ābolu vai paēstu pusdienās nevis skrietu uz veikaliem pirkt čipsus un citus tādus "ēdienus", kurus parasti pats ēdu max 5 reizes gadā.
Liekat :-) ja domājat, ka šī ‚‚uzvara" ir jāaceļ
Bērnam jāēd vismaz 5 bulciņas dienā...Nedēļā 5 darbadienas = 25 bulciņas. Mēnesī 4,5 nedēļas = 25x4,5 = 112,5 bulciņas! Lieliski!
kaut kāds, bērniem ir jāēd bulciņas un citi gardumi un tas ir labi! Protams, koka koļa non stop un citas pārmērības ir jāierobežo, bet ne jau līdz bezjēdzībai. Un murgošāna par neveselīgajiem produktiem jāatstāj entuziastiem un tml svaigēdājiem un vegānem.
>mamma 13.01.2016. 17:51 13.01.2016. 18:05:41
Nu, nezinu, mūsu skolā baro labi, mani bērni ēd. Bet daudzi neēd ne karbonādes (?), ne saldos krēmus ar ķīseļiem. Pārāk daudz pieraduši pie ķīmiskiem uzturlīdzekļiem. Dziesmu svētkos viņi neko līdzi neņēma, jo bija vairākas dienas prom no mājām, bet uz skolu ēdamo var paņemt līdzi, kur ir problēma?
Vai bērni ir kādi izmēģinājuma trusīši? Dosiem viņiem raundapotas klijas ar ūdeni un teiksim, ka tas ir veselīgi? Nedēļa Mežaparkā jau parādīja, kas notiek ar bērnu organismuu, kad to mēģina barot tikai ar "licencētiem "bezsāls un bezcukura produktiem - bērniek krīt glikozes līmenis un viņi ģībst nost. Protams,arī naktis netika gulētas... Bet mēs jaunībā tās naktis dziesmusvētkos izturējām, jo mūs normāli pabaroja. Mans uzskats, ka bērniem cukurs un sāls ir vajadzīgi. Kas tad notiek - bērni paši risina problēmu krekliņos -15 grādos skrienot uz tuvējo veikalu pēc kalorijām. Nē, nav nekāda uzvara. Bērni tiek pakļauti reālam riskam saaukstēties vai arī - mērdēti badā.
Uzvara nav nekāda. Pliki bez virsdrēbēm bērni deso uz tuvāko veikalu pēc tām pašām neveselīgām bulciņām, pat lētiem cīsiņiem utt. Urā, lai dzīvo veikalu budžets... Skolas bufetē vismaz bija kontrole, bet veikalos nekāda. Tad ta uzvara...
Lasot es komentāru iepriekš. Vai tad tagad vispār bez cukura un sāls gatavo? Manam bērnam skolā ir saldie ēdieni, kuri ir AR CUKURU! Manējais pat dabū liekas porcijas, jo ir bērni, kas neēd. Par sāls trūkumu arī nav sūdzējies. Sūdzas tikai, ka porcijas ir pamazas.
Domaju, ka jeb kurš veselības cienītājs apstiprinās, ka bez cukura, augošs un ar sportu nodarbināts organisms, nemaz nevar iztikt, viņam ir vajadzīga energija! Iedomājaties, ja tas ēdiens , kurš bija skolā pagatavots līdz šim, kad vel bija visas izejvielas atļautas, nebija līdz galam baudāms, tad iedomājaties, ko mūsu berni tagad edīs, esmu mazliet šokēta. Ja gribat palikt par darzeņiem visu cieņu, paliekiet, bet neliekiet to darīt visai pasaulei. P.S. Un vel, vai tiešam jūs un jūsu visi snču senči mājās gatavojiet un gatavojāt garšīgu un veselīgu ēdienu neizmantojot ne cukuru, ne sāli, ne miltus??? Nu neticu!
Ja Tev negaršo skolā gatavots ēdiens, un Tu esi badā, kas Tev traucē ņemt līdzi no mājām sagatavotas sviestmaizes? Tad vismaz nebūsi badā. Tās varētu būt rudzu maizes rikas ar normālu sviestu un gaļas šķēli (liesa gaļa, karbonāde u.c.) vai zivi, klāt kādu gurķi vai tomātu. Vēl, saprotams, arī dzert var ņemt pudeli ar ūdeni vai termosu ar tēju. Tātad - no rīta paēd normālas brokastis, līdzi ēdiens uz skolu, un pēc skolas jau mājās ēdīsi siltu ēdienu. Tāpat tajā kioskā neko labāku par normālas gaļas sviestmaizēm nenopirksi.
Njā... Pirmstam skolās bija neveselīgs ēdiens bufetēs, labi- tagat to aizliedza, i kas notika? Puse skolas garajā starpbrīdī skrien uz tuvāko veikalu [Liela veikalu uzvara] lai nopirktu Kokakolu, čipšus un citas VEL neveselīgākas lietas. Patiešām nesaprotu kas tā par uzvaru....
Skolas apkopēja 13.01.2016. 15:57:57
Šī "UZVARA" ļoti nobāl uz triju veikalu ap mūsu skolu ""uzvaras" fona,uz kurieni bērni salā t-krekliņos jož pakaļ čipsiem garajā starpbrīdī.
komentāru daudzveidība arī parāda vecāku domu graudu pērles:) "mamma mājās gatavo garšīgāk jo pieliek vairāk sāli", "bērni skries uz tuvējo veikalu, tāpat nekas nemainīsies, nāksies iet ārā aukstumā", "kas slikts ir Lāsēnā, un saldējumā". tas izklausas pēc pāraprūpētiem bērniem, pēc nepareizas ēšanas pamatiem jau mājās un to ka vecāki nesala produkta sastāvu!!!!, un kas tur slikts ka bērns izkustēsies līdz tuvejam veikalam un kādu reizi nopirks to kas kārojas. tas taču ir tik apsveicami ka lielākā vairumu skolu, kur skolas direktors piesedza šos tirgotājus skolās, kur pieejams viss ir rokas stiepiena attālumā - - 7Days kruasāni, čipši, saldinātie dzērieni utt. - tagad tas ir aizliegts!!!! skolai ir jābūt labākai, veselīgākai un sportiskākai. Un varbūt nevajag spriest par to kā atvērsies neveselīgo ēdienu tirgošana blakus, bet paraudzīties uz iespēju tirgot ābolus, burkānus, riekstus, svaigas augļu un dārzeņu sulas, kas jau notiek skolā kurā mācās mana atvase. mēs (1-3klašu vecāki) cīnījāmies par šo 3 gadus vācām parakstus. tā ir uzvara. sākums. dzīvot veselīgāk.
Pamēģiniet apēst apceptu miltu masu, kas pagatavota bez sāls un cukura, un kas saucas pankūka. Mamma man katru mēnesi ticīgi samaksā naudu par skolas pusdienām. Puse no ēdieniem nav ēdama. Bet mammai papildus jātērē nauda, lai es mājās varētu paēst kaut ko normālu. Tuvumā pie skolas kioska nav. Kafejnīca priekš manis ir par dārgu. Līdz plkst 17.00 esmu badā. Vai tas ir normāli?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.