Lietotājvārds
Parole
Pagaidām izskatās, ka Šadurskis ir sakarīgāks nekā Seile, vismaz nesola 56% skolotāju samazināt algas. Vajadzētu atcelt kvalitātes pakāpes vai vismaz pagarināt automātiski tiem, kuri tās jau ieguvuši.
Bankās ir šāds populārs teiciens - "Labāk šausmīgas beigas, nekā bezgalīgas šausmas." Tas, ka Šadursku Kārlis ir ielaidis skolotāju darba reformu, kā mēdz sacīt, garajā, liecina par to, ka arī viņam jau ir sagatavota vieta "Vienotības" politiskajā kapsētā. Bet ko darīt ar tukšajiem karogmastiem, proti, izmietēm un izmiešīem. Viņi jau neko praktiski nedara, tikai gaida kārtējo karogu un kārtējo vēju.
skolotajs 1991 31.03.2016. 12:25:51
Teiksu ,ka pirms daudziem gadiem teicu, ministrija jasledz vispar!Mums katra novada ir savs izgl.specialists!Ministram ar tiem ari vajadzetu pietikt.
Šī ir tāda valdībai ērta lapa. Skolotāji pavārās, pavārās savā sulā, nolaiž tvaiku, uz āru nekas neiziet un valstī viss kārtībā...
Jā,jā-slēdziet ātrāk RPIVu ciet,lai nemoka mācībās mūsu jauniešus ar dzīvei nereālām prasībām par 100 eiro algu bērnudārzos........!
10% ?????????? STREIKOJAM PA ĪSTAM. UN TŪLĪT, NEGAIDOT JAUNO MĀCĪBU GADU!
Kindzuls pesimismā 31.03.2016. 09:17:23
Tā arī dzīvojam ar ministriem, kuri nezina, ja nav partijas pavēles. Tā arī dzīvojam ar varu, kura slinko un pat nedomā ķerties pie problēmu saknes. Arī slinkums, bailes, negribēšana nokopēt kaimiņu pieredzi. Šādā veidā vēl ilgi notiks muļļāšanās.
cik jau var???? 31.03.2016. 08:57:42
Atkal garas runas......runas...runas......naudas nav.....vieni solījumi........ka parasti jauns ministrs daudz sola........bet isteniba...........
mazākais ļaunums 31.03.2016. 08:30:45
Paldies ministram par veselo saprātu .... un drosmi atteikties no graujošas reformas un īstenot savu variantu.
kādā vēl specialitātē 30.03.2016. 19:54:41
ja vienā pilsētā slēdz 2-as skolas, tad kur tad strādās? Nav jau kur. Uz citu pilsētu, lai gan visu mūžu dzīvot savā dzimtajā pilsēta! Citur jau arī to vietu nav, kur strādāt, ja skolas slēdz...un viss...un kā jau teicu.,...veiksmīgs ir ceļš tikai uz lidostu! Jo te ir viss cauri! No parastajiem mirstīgajiem vēl ir jāpaspēj saraust un sazagt pēdējo kreklu, lai var paši biezie laicīgi notīties uz siltajām zemēm. Un viss! Latvijas nav jau šobrīd! Kad jūs to pārējie sapratīsiet???
par 17 skolu slēgšanu 30.03.2016. 19:47:02
Cik darbinieki (skolotāji, tehniskie, medicīnas un atbalsta personāls) paliks bez darba? Kā un vai tiks realizēta pilnvērtīga atlaisto darbinieku pārkvalificēšanās un iespējas atrast darbu specialitātē?
LIKVIDĒJIET TĀS MAPES, KO KĻŪDAINI DAŽI UZSKATA PAR SKOLOTĀJA KVALITĀTES RĀDĪTĀJU! Pavērojiet skolēnu sasniegumus un pierādiet, ka pakāpju īpašnieki strādā labāķ par parastajiem skolotājiem! Nē!
tā arī būs 30.03.2016. 19:19:44
ka naudas nebūs, ja IZM to izlietos tikai Pasaules bankas pē'tijumiem par visiem zināmām lietām. 290 000 varēja ieguldīt sakarīgāk, nevis barot tos ārvalstniekus...IZM fetišs pret ārvalstsniekiem ir vienkārši apbrīnojams...Būstu sākuši paši beidzot kustēties, jo naudas jau tāpat nav.
Its no funny.They problem,.
Kaut kā taču jāimitē strādāšana.... Vienu dienu apgalvo to, citu atkal kaut ko pateiks, ja būs uzaicināts uz TV... Tikai žēl, ka šādos apstākļos mūsu bērniem jāmācās skolās, kurās strādā cītīgi, nenovērtēti skolotāji.Vienīgi pagastā viņiem kādu godalgu izsniedz.Bravo - jaunums jaunajā priekšlikumā- naudas nav.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nav ko vaidēt par miljoniem!Ja nebūtu nauda, tad nešinkelētu prēmijas gada beigās un pa vidu mInistriju dāmām pa labi un kreisi!KO VALDĪBA DARA, LAI NEPIEĻAUTU,KĀ TAGAD ZINĀMS,MILJARDUS ZAUDĒJOT???Skaidrs, ka atkal būs komisija komisijas galā,lai pētītu, pārpētītu u.t.t.Saeimas sēdes-ATKLĀTI TV, lai tauta redz un ir lietas kursā, kas notiek šajā ēkā!
Ko tu...valstī tak viss kārtībā. Drīz nebūs skolotājiem ko mācīt, bet deputāteļi tik aug kā sēnes ar visiem saviem n-tajiem padotajiem. Kas Saldū notiek, ka slēdz 2-as skolas? Tiešām neviens nesaprot, ka pilsētas izmirst, un nu jau izmirst arī lielās pilsētas, jo normāli cilvēki brauc prom bariem, bet mums grib iestāstīt, ka veiksmes stāsts turpinās un, ka cilvēki atgriežas! Atveriet acis, jā, daži atgriežas, un cik tajā pat brīdī ir ceļā uz lidotu! Tiešām neesmu tupāku tautu par latviešiem redzējusi. Uzneredzēšanos!
Rīga, 30.marts, LETA 30.03.2016. 17:05:40
Rīga, 30.marts, LETA. Līdz jaunā mācību gada sākumam tiks slēgtas 17 izglītības iestādes, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Tādējādi šis mācību gads būs pēdējais17 izglītības iestādēm - jūlijā Bauskas novadā tiks likvidēta Mežotnes internātvidusskola. Vasaras vidū Gulbenes novadā tiks likvidēta arī Daukstes pamatskola, savukārt Ventspils novadā augustā lemts slēgt Zlēku pamatskolu. Jūlija beigās tiks likvidēta arī Saldus 1.vidusskola un Saldus 2.vidusskola. Saldus novadā tiks slēgta arī Nīgrandes pamatskola, to pievienojot Saldus novada pašvaldības Kalnu vidusskolai, Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestāde "Griezīte", to pievienojot Nīgrandes pirmsskolas izglītības iestādei "Straumīte". Saldus 1.vidusskolas struktūrvienības "Sātiņu pamatskola" izglītības programmu īstenošana līdz ar iestādes slēgšanu tiks nodota Saldus pirmsskolas izglītības iestādei "Sienāzītis". Krāslavas novadā augusta sākumā tiks slēgta Kalniešu pamatskola, Skaistas sākumskola un Sauleskalna sākumskola, bet Rēzeknes novadā augusta otrajā pusē tiks slēgta Kalnezeru Katoļu pamatskola. Augusta beigās Daugavpils novadā durvis slēgs arī Tabores pamatskola, Birznieku pamatskola un Skrudalienas pamatskola, to pievienojot Silenes pamatskolai. Šī gada sākumā jau tika slēgtas trīs izglītības iestādes. IZM šogad arī saskaņojusi vēl 19 reorganizācijas procesus, 14 no kuriem notiks šogad.
Ministra kungs! Lūdzu, atceliet ''kvalitātes'' pakāpju sistēmu, jo tā ir absurda un neatbilst reālajai dzīvei! Mape nav kvalitātes rādītājs! Pieredze, stāžs, skolēnu sekmes, atsauksmes - lūk, skolotāja kvalitātes un darba mīlestības īstā mēraukla!
Atkal maļ un maļ.Tikai pelavas.Visvairāk kaitina tas, ka pirmsskolas skolotāji ir ārpus likuma,zonas,sauciet to, kā gribiet.Ministra teiktais to apliecina, jo: šoreiz figurē pirmsskolas pedagogi un skolotāji.Kas mēs visi esam ?Vai pedagogi vai skolotāji ?Katrs interpretē savādāk.Dalīšana notiek pat šādā veidā.Nemaz nerunājot par algām.Kad tas reiz beigsies?
nu, uz priekšu, Šadurski! nolikvidē savus un savu politpartneru privātos biznesiņus, kuros aiztek nauda, nozarē pat nenonākot (visādos ekspertu ekspertos, pētījumu šmētījumos, pārvērtēšanu apvērtēšanās, jaunu mācību priekšmetu un metodiku, materiālu, komisiju cepšanās, IZM pašsaradīto ierēdnīšu, kam tālu no sajēgas par izglītības sistēmu, varzā utt.) solidaritātes vārdā - rādi piemēru - un samazini sev un pārējiem seima darboņiem, ministriju ierēdņiem algas un piemaksu piemaksas, kompensējamos izdevumus - un reku šeku - atradīsies tieši vairāk kā vajadzīgi līdzekļi izglītībai un tālāk arī veselības aprūpei un reģionālai attīstībai. sāc darīt, biedri, Šadurski, beidz tukši pļāpāt! :D
tukšu salmu kulšana
Labi, vecais modelis. Tas nozīmē, ka kavalifikācijas pakāpes saglabāsies?Nu sviests kaut kāds. Tātad ne jau kvalitāte, bet mistiskās, falšās mapes noteiks samaksu par darbu.Ja tā, tad jānoalgo kāds rakstītājs-mapju taisītājs, lai biezāka, skaistāka izskatās.
Rīgas skolotāja 30.03.2016. 14:49:07
Tas, ka neieviesīs jauno modeli, bet pielabos veco, priecē, vismaz liels samazinājums nav gaidāms. Bet vajadzētu izbeigt to absurdu - skolēnus uzskaitīt uz 1. jūniju?! Mums pēdējos gados skolu beidz 1 - 2 paralēlklases, bet uz 1. klasi piesakās [a 120 bērniem - 4 paralēlklases. skolēnu skaits pieaug, bet 1. semestrī saņemam par 10% mazāku algu. Ierosinājumi. 1. Slēgt Rīgā skolas, kurās ir nepietiekams skolēnu skaits. 2. Papuvei un co atmaksāt budžetā to algas daļu, kas tika nopelnīta par brāķa modeļa izstrādi.
Atkal kārtējais vēmiens! Ja no sākuma ministrs runāja tīri sakarīgi, tad tagad jau veido pārspriedumu par doto tēmu.
antitautpartijieties 30.03.2016. 13:34:50
Akdies, ja tas vecai zaglis atkal pie šprices, tad nekas labs nav sagaidāms.
To, ko mums reiz noņēma, to tak pielika sev! Re, arī streika dienā paši sev atrada no kurienes paņemt algas pielikumu skolotāju algas apmērā!
Vecam brāķim- vecs modelis! JA IR AITAS- CIRPS VIENMĒR!
:) Šadurska kungs, samaziniet lūdzu savu "aparātu", līdzekļi atradīsies....
Varbūt kādam ir nojausma (uz statistiku nav ko cerēt!!!) - cik Latvijā ir izglītības sistēmā strādājošo ierēdņu? Kad lēma par direktoru vietnieku skaitu jaunajā pedagogu algu modelī, tad Jansone skaidri pateica - ne vairāk kā viena skolas dir.v. likme uz 200 skolēniem, ja mazāk, tad 1/2 vai 2/3 likmes? Uz cik skolēniem varētu būt viens ierēdnis?
arī skolotāja -reāliste 30.03.2016. 12:29:29
Skolotāji NESTREIKOS! Tāpēc, ka pēc savas būtības ir vai nu naivi fanātiķi, vai darbaholiķi, vai arī vienkārši aitas, kas savu skaļo BĒ-STREIKU! spēj nobļaut vienīgi interneta komentāros. Kad reāli jāstreiko, tad - čuššš..... visādas atrunas - bērni cietīs, negribas to pašu mazo naudiņu par streika dienām zaudēt, ar vadību nevar attiecības bojāt.... Un ministrs to LIELISKI ZINA, tāpēc var pasviest tukšus solījumus, kurus tāpat nedomā jebkad izpildīt. Tā viš i - bēē!
varbūt smieklīgi 30.03.2016. 12:22:18
Labi .Sapratu. Tiks pielabots VECAIS modelis, kas tomēr izrādījies labāks par jauno. Bet neliek mieru tāda smieklīga doma - vai tiem, kas DIVUS GADUS zelēja jauno modeli, līdz beidzot izspļāva absolūtu brāķi, tomēr nepienāktos ATMAKSĀT valsts kasē saņemto naudiņu (un ne mazo) ? Cik zinu, privātajā biznesā zaudējumus par brāķi sedz vainīgais darbinieks...
Šadurska ministra amata pirmajās dienās solījumu bija daudz, bet tagad ar katru dienu aizvien mazāk un mazāk, skolotājs kārtējo reizi ir piekrāpts, solīts makā nekrīt. rādās ka nekas nemainīsies, tāpēc rezultātu var sasniegt vienīgi ar beztermiņa streiku . un cien. skolotāji pietiek domāt par skolēniem, kas cietīs streika laikā, beidot padomāsim par sevi.Ar solījumiem paēduši nebūsim. uz priekšu!!!!!!!
izcila doma...urā! dodiet naudu...
Mazāk bāzt sev kabatā un vairāk atlicinat naudu tur kur tai vajag būt!
Kārtējie tukšie solījumi, taču nezin kāpēc deputātiem un co pienākas algu pielikumi un kompensācijas, bet skolotājiem nē. Varbūt tās IZM ierēdņu skaits jāsamazina adekvāti aizbraukušo skaitam??? Tūlīt skola beigsies un aizbraucēju skaits pieaugs.
Streiks streiks ,streiks...
vai nav vienalga!!!! 30.03.2016. 11:06:20
Pēc trīs gadiem mainīsies atkal ministrs, atkal būs jauns modelis.... un tā regulāri... neticu nekam!!!!!!!!!!! Un par pirmsskolu atkal klusums.....Tagad ministri aizmālē acis, lai skolotāji nestreikotu eksāmenu laikā!!!! Vispār viņi ir ļoti gudri, kad runa iet par algu nepalielināšanu!
no Pierīgas 30.03.2016. 10:57:10
Ja šorīt Šadurskis solīja, ka 900miljonus (kopā ar Eiropas fondu naudu) paredzēts ieguldīt Latvijas izglītības sistēmā, vai ir kaut mazākā skaidrība par skolu tīklu sakārtošanu? Būs kā parasti - renovējam skolu, uzceļam sporta halli, un ... tad klapējam ciet, jo nav skolēnu! Paskatieties, arī Rīgā ir skolas, kas celtas 800 un vairāk bērniem, bet kurās mācās (pēc e-skola datiem) mazāk kā 200 skolēnu, piemēram, Rīgas Pļavnieku ģimnāzija. Un kas notiks ar speciālajām skolām, to ir vairāk kā 60? Šobrīd katra sevi cienoša skola licencē speciālās izglītības programmas, lai rajonā dzīvojošie bērni varētu mācīties maksimāli tuvu mājām. Bet, visticamākais, ierēdņus tas neinteresē. Jāpievienojas VNK.SKOLOTĀJAI - ministrijai svarīgākais, lai būtu skolotāju portfolio mapīts.
Andrim & Kārlim 30.03.2016. 10:50:39
Tainība ir -"tik strauji neaugam". Jautājums - kāpēc neaugam? Atbilde - tāpēc, ka pēdējos 25 gados izglītība un zinātne ir turēta pusbadā. Attīstīto valstu pieredze rāda, ka, lai notiktu "augšana" zinātnē un izglītībā ir jāiegulda 2 - 3% no IKP. Pie mums ir trīsreiz mazāk. Sevišķi svarīga zinātnes un augstākās izģlītības attīstība ir tādām valstīm, kurām nav lieli izejvielu krājumi (nafta, gāze u.c.), ko vienkārši var tirgot (sliktākais variants). Šīm valstīm ir jāpelna izmantojot intelektu, un to var izdarīt tikai tad, ja ir attīstīta augstākā izgītība un zinātne. Protams, augstākā izģlītība var normāli funkcionēt, ja topošais students ir pamatīgi izglītojies vidējās izglītības posmā. Nozarē strādājošo algas ir faktors, kas raksturo attiecīgā darbinieka novērtējumu salīdzinājumā ar citām profesijām. Ja, salīdzinot algu līmeni, varam rakstīt pētnieks=sētnieks, tad tas ir būtisks dzinulis, lai (ne)vedinātu jauniešus mācīties.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.