Lietotājvārds
Parole
Ieva 27.11.2015. 10:24 Žēl, žēl, jo Mežotnes internātskola bija MANA SKOLA.( lai arī 10 gadus atpakaļ). Paldies direktoram Ulničāna kungampar izglītību. Mūs toreiz bija ap divi simti , un visi beidzām. Skolotāji lai jums veicas! TAGAD skolai ir cita direktore, kurai jau no sākuma, liekas, bija uzdevums skolu likvidēt nevis attīstīt. Skolā ir ielikta mūsu katra nauda - remonti, projekti (bet varbūt tikai "apgūta"?) un tagad to likvidē, lai neviens to neredzetu?
Cīnītājs... 29.11.2015. 22:00:42
Ne kas vēl nav beidzies! Cīņa turpinās!
Lauku skolas un t..s mazās skolas NEDRĪKST likvidēt.. Šis ir graujošs process - lauki iznīkst, tiek IZPĀRDOTI. Pasaulē jau sen notiek pretējs process. Laukos skola ir ne tikai izglītības, bet arī kultūras centrs un nereti darba devējs diezgan daudz cilvēkiem - ne tikai skolotājiem, bet arī tehniskajiem darbiniekiem utt.
Vairāk gan arī biju domājusu tās pamatskolas.
Protams, ka katrs mēra "savos mērogos", bet... Rīgā arī tiek reorganizētas skolas. Nevar būt katra skola ar mazu skolēnu skaitu tieši durvju priekšā. Uzvaras, Īslīces, Vecsaules skolas no Bauskas 12-14 km attālumā. No Berģiem līdz Rīgas 1.ģimnāzijai ir tas pats attālums. Ja kāds grib labu izglītību, brauc arī no Jūrmalas, Ogres, Jelgavas... Neviens vidusskolēns nesūdzas, lai viņam "skolu pienes tuvāk mājām". Par sākumskolām nerunāju. Līdz 12 gadiem lai izglītojas tuvāk mājām.
Kur izdevīgi, strādājam pēc vidējā rādītāja, kur nē- izdalām sīkumus. Vidējais Īslīces vidusskolā jau ir 12! Pienāktos 3 komplekti! Tas pats ir nelielā lauku skolā. Kopējais bērnu skaits ir vairāk kā vidēji prasītos, bet vienā klasītē bērnu skaits- 6. Komplekts nost, vienojam to klasīti pie kādas pilnās klases! Kāpēc man jāstrādā apvienotā klasē, jāsaņem mazāka nauda par lielāku darbu, kaut gan man jau pilna klase ir? ->Ministrija jau atkal ir ietaupījusi!
Manuprāt - absurds lēmums par Īslīces skolu. Ja ir 19 bērni, kas ir krietni pāri minimālajaiem normatīviem, ja visā vidusskolā kopā ir gana bērnu, kāpēc skola jāreorganizē, īpaši, ja paši vietējie ir pret? Vajag, lai viņi pārvācas? Jo tur, kur skola kļūst nepieejama, ģimenes neturas. Pašvaldība pati sev kājā šauj....
Īslīces vidusskola japaliek jo pietiekami skolēnu skaitsbūs vēl jauni skolēni nāks ukz mūsu īslīces vidusskolu jācīnas lai islice pa l
no nelielas skolas 28.11.2015. 17:37:02
Manuprāt, sakarīgs lēmums. 1.-6. klasei gan vajadzētu saglabāties. Tā varētu būt lielākas skolas filiāle.
Nelāg ziņa.
Kas tas par sviestu? Kādēļ ir jāreorganizē Īslīces vidusskola, ja 10.klasē mācās 19 skolēni, bet minimālais ir 12?
Palūkojiet, kas notiek Zālītē! Pilnīgi nav, kur jauniešiem likties...
Skarbai realitātei. 27.11.2015. 11:24:41
Kur Tu dzīvo, Skarbā realitāte! Dzer ne tikai uz laukiem pie auto pieturām , streb arī pilsētā pusaudži, un ne pa jokam. Sāk ap 12oo un beidz labākajā gadījumā ap 24 oo. Tā lūk ! Manuprāt lauku pusaudži vismaz ir strādīgāki.
skarbā realitāte 27.11.2015. 10:42:11
No vienas puses liekas, ka sakarīgs. Bet ir arī otra puse- mūsdienu lauku ciemu skarbā realitāte: laukos jaunu, gudru, domājošu, darboties gribošu jauniešu paliek mazāk un mazāk. Praktiski- nepaliek. Tāpēc vajadzētu priecāties (un piešķirt papildus finansējumu skolai), ja ir kaut vai 30 (katrā vidusskolas klasē ~10) jaunieši, kuri dienas lielāko daļu pavada skolā, mācoties, paplašinot redzesloku, nevis, sēžot ciema centra autobusu pieturā, malkodami grādīgos dzērienus. Tad vēl ir cerība, ka šie jaunieši pēc vidusskolas turpinās izglītību un, apguvuši profesiju, atgriezīsies savā ciemā, jo saikne ar mājām, ģimeni, dzimto vietu, cilvēkam pieaugot, būs nostiprinājusies. Un arī ciema sadzīve un sabiedriskā dzīve būtu tikai ieguvējas. Bet izskatās, ka mūsu valstī tas nav vajadzīgs. Labāk, lai lauki paliek tukši. Ķīniešiem, vjetnamiešiem, sīriešiem...
Muļķi un tautas nodevēji- deputāti! Likvidēt lauku vidusskolu , kad katrā klasē ir ap 10 bērni ir NOZIEGUMS! pat nav ko teikt! ;(( nedomā par cilvēkiem vispār! ka tik mazāk izglītoto!
Žēl, žēl, jo Mežotnes internātskola bija MANA SKOLA.( lai arī 10 gadus atpakaļ). Paldies direktoram Ulničāna kungampar izglītību. Mūs toreiz bija ap divi simti , un visi beidzām. Skolotāji lai jums veicas!
beidzot kaut kas sakarīgs!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.