Lietotājvārds
Parole
"Maza valsts nevar atļauties nodrošināt ar visu nepieciešamo eksakto pr. kabinetus visās skoliņās" (Pareizi 09.08.2015. 18:01), toties var atļauties milzīgu, augsti apmaksātu izglītību "regulējošo" administratīvo aparātu.
Latvija patiešām neapstājas tikai pie Jēkabpils! Visu ko dara, lai iznīcinātu Latvijas laukus, tīšām cilvēkus vilina projām, lai mēs būtu pakalpiņi ne kungi savā zemē. Skaties kurā nozarē gribi visur bardaks!
Maza valsts nevar atļauties nodrošināt ar visu nepieciešamo eksakto pr. kabinetus visās skoliņās ar dažiem bērneļiem. Zinot lauku kabinetiņus, domāsim par skolēnu nākotni, ko tur skolēns var iemācīties un vai ir skolotājs, kurš māca fiziku, ķīmiju uc.. Es, piemēram, savam skolēnam novēlu kvalitatīvu apmācību, nevis savā pagalmā nepilnīgu skolu. Ar autiņu aizvedīs uz tuvāko vidusskolu; tas izmaksās lētāk arī pašvaldībām. Runās pretī tie, kuri baidīsies zaudēt darbu pie mājas va aprobežoti vecāki. Bet mēs taču domājam par bērniem, viņu nākotni, vai ne?
nesaprašanā 09.08.2015. 12:15:19
Ko nozīmē frāze, ka vidusskolas klasēs NEGRIB mācīties, tāpēc 10.klases neatver!!!!!!!!!!!!!!! ???????????????? Un kā vēl grib mācīties tieši tuvāk mājām, bet, diemžēl, nevar savākt tos 12 bērnus.. vienkārši nav viņu, nav.... :( Būsim precīzi izteikumos. Un neviens man neiestāstīs, ka klasē ar 35 skolēniem ir super augsta darba kvalitāte un iegūtā izglītība.
Vai tiešām obligāti ir jāslēdz mazās lauku skolas aizmirstot par to, ka šajā valstī joprojām par valsts budžeta līdzekļiem pilnībā tiek uzturētas ļoti daudzas skolas ar mācību valodu, kura šajā valstī ir svešvaloda (nav valsts valoda). Kurā attīstītā valstī vēl tā notiek? Varbūt būtu beidzot laiks padomāt par šo svešvalodu skolu kaut daļēju finansējumu no tām valstīm ar kurām šīs svešvalodas vistiešākajā veidā ir sasitītas? Piemēram, kā tas notiek ar Latvija poļu skolām kur daļa finansējuma nāk no Polijas.
Kas būs šajā valstī, kad skolas slēdz, bet cietumus ceļ?
man arī vienalga 06.08.2015. 22:32:36
Piekrītu komentāram no "a man vienalga". Tieši tā jūtos arī es.
Lai ministrijas klerki paskaidro, kas "labs" galā sanāk, kopā sasaistot šos divus pretējos jēdzienus : "Nauda seko skolēnam" un "Vidējās izglītības uzdevums ir sagatavot jauniešus augstskolām (M. Seile)"
Vidusskolas Rīgā ir par daudz! Tik daudz vidusskolas varēja pastāvēt, kad katrā, arī centra skolā bija 2 paralēlklases. Tagad centra (un ne tikai) ģimnāzijās ir 7 - 8 paralēlklases, loģiski, ka nav kas mācās skolās, kur ir tikai viena klase. Bet laukos? Skumja realitāte, bet fakts. Ko jūs vēlaties labāk - vidusskolu, kur bez kādām programmas izvēles iespējām mācās daži skolēni vai bērniem pilnvērtīgu izglītību? Jau daudzus gadus pilsētu skolās, kur ir vismaz 3 paralēlklases, ir viena vispārīgā, viena matemātikas - dabas un viena humanitārā klase, lai katrs var izvēlēties sev piemērotāko. Laukos viena - visbiežāk vispārīgā, kurā pusklase uzņemta ar nesekmīgu pamatskolas vērtējumu, visbiežāk matemātikā vai angļu valodā, lai tik noturētu skolu. Par kādu izglītības līmeni te var runāt? Un vēl - skolotāju kvalifikācija - ķīmiju, fiziku, ekonomiku māca vai nu nespeciālists vai garām braucošs savienotājs.
a man vienalga 06.08.2015. 16:57:29
Nav normāli,ka izgītības dokuments ir nekas! Kaut kādas pakāpes,mapes,misijas utt..Kāpēc tad vispār vajadzēja studēt?? Murgs,kurā vairs negribas iedziļināties......Būs darbs,ok,nebūs,arī ok:))viss vienalga!
Doma Pirms 6 stundām Iedzīvotāju skaits samazinās, tāpēc mēs nevaram atļauties uzturēt tik daudz ministrijas un tik daudz deputātu, ierēdņu! Ja 90 gados bija 2.5 miljoni iedzīvotāju un 100 deputātu ok, bet šobrīd , kad iedzīvotāju skaits ir 1.9 miljoni , tad pienāktos saeimā būt tikai 76 deputātiem .Deputātu skaitam ir jābūt proporcionāla iedzīvotāju skaitam un ne citādi! Tā kā tas ir ES parlamentā!!! Samazināt uzblīdušo arī ministriju skaitu, jo iedzīvotāju ir daudz mazāk. 1. aizsardzības ministrija +ārlietu ministrija, 2. ekonomikas ministrija,+ finanšu ministrija, 3. iekšlietu ministrija, tieslietu ministrija 4. izglītības un zinātnes ministrija + kultūras ministr ija 5. zemkopības ministra.+ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 6. veselības ministrija un labklājības ministrija 7. tieslietu ministrija un satiksmes ministrija, Tad vēļ IZM , VISC u VIAA strādā vairāk nekā 300 ierēdņi ar fantastiskām algām , kas gadā veido 30-40 miljonus!Ja no viņiem atlaistu vismaz 80 vai skolās darbs apstātos???Neapstātos, jo skolām ne viņu darbošnās vai nedabošanās ne kādi nav jūtama.Latvijā šobrīd ap 800 vispārizglītojošām skolām un uz 3 skolām viens ierēdnis .Labi dzīvojam!!!! Te ir redzams kā ""slikti"" dzīvo ierēdņi.Lūdzu mazinām saeimu, ministrijas, ierēdņu armiju , jo bērnu skaits rūk ne tikai skolās,bet katastrofāli mazinās iedzīvotāju skaits Latvijā, bet demogrāfijas politika ir tikai valdības un lēmējvaras rokās! visc.gov.lv www.viaa.gov.lv
Nav izslēgts, ka pēc gadiem 5-10 ar skolām būs tas pats, kas ar bērnudārziem - kad bija maz bērnu lielu daļu bērnudārzu slēdza un tad nu bija visa "bērnudārzu krīze" un nācās jaunus atvērt. Liela daļa bērnu tā arī nekad nedabūja vietas bērnudārzā līdz skolas sākumam. Ar skolu un skolotāju trūkumu varētu rasties mazliet lielākas "ziepes". Bet neviens jau nedomā par to, kas būs pēc tam, jo līdz tam laikam jau būs kāds cits ministrs un atbildība par visas izglītības sistēmas graušanu jau nav jāuzņemas. Izglītības kvalitāte celsies, kad sāks tikt veiktas KVALITATĪVAS nevis KVANTITATĪVAS reformas. Neviens pat nav paskatījies, ko un kā māca, tikai gudri mainīt skolu, skolotāju un skolēnu klasē skaitu. Tās "kvalitātes pakāpes" par kurām nu piemaksā ir pilnīgs idiotisms. Ierēdņiem vajadzētu iemācīties, ko vārds "kvalitāte" nozīmē, lai gan...ierēdņiem tas nozīmē "aizpildīt iespējami lielāku papīru daudzumu iespējami ātrākā tempā, nav svarīgi ar ko, galvenais, lai izklausās gudri".

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.