Lietotājvārds
Parole
Nevis izplēn, bet jauniešiem samazinās vēlme, ka šajā vecumā tā mamma visur lien pa vidu! Mums piektajā klasē arī lielākajai daļai bērnu nepatika, kad mammītes nāca uz skolu 1.septembrī, viņi jūtas lielāki nekā patiesībā ir un vēlas, lai nečeko tik ļoti! Kas šeit tik neizprotams! Kur problēma iet uz vecāku sapulcēm un sarakstīties ar skolotājiem e-klasē??? Obligāti līdz pilngadībai pie rodziņas jāstaigā līdzi???
Ja arī 1.septembris būtu "sarkanā" diena, neticu,ka skolās būtu daudz vairāk vecāku,kā šobrīd.
>A. 30.08.2016. 16:44 31.08.2016. 16:23:01
Jūs iezīmējat vēl kādu problēmu izglītībā. Sākumskolā vecāki ļoti grib būt klāt 1. septembrī un citos pasākumos, bet tad, kad ir jau 5.klase, interese par bērnu pēkšņi izplēn. Bet bērnam vajag uzmanību līdz pat 18.
vecmāmiņai, mammai, skolotājai 31.08.2016. 16:18:30
Ko Jūs piedāvājat, lai skolotāji - klases audzinātāji tiktu pie saviem bērniem? Arī es esmu šādā pašā situācijā, taču saprotu, ka arī audzināmie grib būt kopā ar klases audzinātāju, arī viņiem šie svētki ir īpaši kopā ar audzinātāju, nevis jebkuru skolotāju, ko nu piemet uz 1.septembri.
Sveiki! esmu mamma un reizē arī skolotāja 2.klasītei. Šogad meitiņa uzsāk gaitas 1.klasē-vislielākais prieks par to, kā bērns gaida šo dienu,taču ir viens bet-es, kā mamma netieku un vīrs, kuram ir audzināmā klase, arī netiek? Tikai tāpēc, ka esam skolotāji un mums ir bērni-1.septembris -nav BRĪVDIENA..jo redz, uz skolotājiem šis likums neattiecas...bet arī skolotājiem ir un būs bērni!!!vai ir kāds risinājums?domāju, ka 1.kl.vecākam(vismaz vienam)būtu jāpiedalās-bērnam tik svarīgā dienā!
vecmāmiņa, mamma, skolotāja 30.08.2016. 18:16:04
Saviem bērniem ne jau savas negribēšanas dēļ neesmu bijusi uz nevienu pirmo skolas dienu, ziemassvētku pasākumu, māmiņdienu, nerunājot jau par svētkiem bērnudārzā. Kad bērni bija tīņu vecumā, man pārmeta, ka skolasbērni tiek stādīti 1. vietā! Tagad jau , protams, saprot, bet man tas sāp vienalga, jo zinu- saviem bērniem esmu gana laika nozagusi skolas dēļ. Tagad pat kā omīte netieku uz mazbērnu svētkiem. Saskatu skolotāju profesijas diskrimnāciju! Arī par tikai daļēja mana darba apmaksu- vēl joprojām. Paldies dievam mani bērni šo jauko un "jauko" profesiju nav izvēlējušies.
Likums jāpieņem tā, ka ir vai nav brīvs, bet nevis vara izrīkoties dota vadītājam. Bērns var iet viens vai labāk nekādu 1. septembri, lai sēž mājā. Un tad brīnas gudrie, ka bērns kaut ko negrib vai nav interese. Kādi vairs tur svētki?!
Cik labi, ka vismaz viens diskutētājs kaut garāmejot pieskāries skolotājiem-vecākiem. Skolotājs-vecāks NEKAD 1.sept. nav kopā ar savu bērnu, jo tāda gluži vienkārši ir viņa darba specifika.
Tāpat arī vecākiem vajadzētu ļaut ņemt atvaļinājumu skolas brīvlaiku laikos!
Svarīgi vecākiem uz skolu doties arī tad, ja bērns uzsāk mācības 5.klasē, jo tad vairums skolu mainās bērna klases audzinātājs un visa klašu sistēma, kā arī 10.klasē. Lai laicīgi iepazītos ar klases audzinātājiem. :-)
Protams, ka saprātīgākais risinājums ir - individuāli - kurš ņem atvaļinājumu, plānojot, ka bērni jāpieskata, kurš saņem brīvu dienu pēc koplīguma vai kurš sarunā... Citādi... ja 1.septembris bērnu vecākiem jāpiešķ ir kā oficiāla brīvdiena, tad ko darīt ar pedagogiem, kam taču arī mēdz būt bērni, ne? :D "Brīvie vecāki" vedīs bērnus uz pirmo skolas dienu uz klasi, kuras skolotājs brīvdienā.. :D jautri... :D Ja ievieš vislatvijas brīvdienu... tad 1.skolas diena būs 2.septembris un atkal - vajadzēs nākošo brīvdienu un tā bez mitas.
Nu "burvīgi"...vecākiem jau nav jāpiedalās bērna pirmajā skolas dienā...izsmiekls, jo visu jau izdarīs speciālais dienests ar svešām tantēm, kurš nogādās bērnus skolā. Man vemt gribas!!!!!!!
Tās kā pēc gada skolā būs jāsāk iet no sešu gadu vecuma, bet bez pieskatīšanas bērnu drīkst atstāt tikai no septiņu gadu vecuma, tad... izglītības ministrija nāk klajā ar brīnišķīgu piedāvājumu: vecāki iet uz darbu kā parasti, bet skolniekus, jau no gultas, vešanai uz skolu izņem speciāls dienests.
Piekrītu, ka 1.sept.vajadzētu būt brīvdienai skolēnu vecākiem. ne tikai svētku dēļ, bet daudziem vajag skolēnus aizvest uz un no skolas, pēc vasaras varbūt pat ceļš ir aizmirsies.
Kā tagad atceros savu pirmo spetmebri - pēc skolas devāmies mājās, tētis bija nopircis kūku ar uzrakstu "Ābece", bija pat atbraukuši vecvecāki un tie bija lieli svētki. :) Ar vecēkiem un tā svinīgāk viss notika līdz kādai 7.klasei. Pēc tam jau vairāk ar klasesbiedriem kaut kur devāmies atzīmēt.
Man tomēr liekas, ka tie ir tādi svētki... Ģimenes ietvaros, ne tikai skolā, skolēniem. Pirmajā septembrī gribas laiku pavadīt ar bērniem, līdz vismaz vidusskolai - kaut vai tik daudz, lai pēc skolas apēstu visi pa kūciņai un dotos uz kādu kino vai ko.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.