Lietotājvārds
Parole
Šogad vidējā mēnešalga būs 807,2 eiro, nākamgad - 847,6 eiro .......................... apollo 12.08.2015
Cik liela pedagogu daļa ir arodbiedrības biedri? Cik liela daļa grib būt pedagogi pie algas saņemšanas, bet ir skolēnu atbalsta personāls (ne skolotāju)? Cik liela daļa pedagogu ir gatavi streikot, pēc tam tikt atbrīvoti no darba? Arī mūsu pašu dēļ arodbiedrība ir super vāja, jo mūsu ir maz, kas gatavi cīnīties, jo skolas un skolotāji lieliski sadalīti ģimnāzijās un proletariāta skolās. Ja streikotu visi, visus neatlaidīs, risinās kaut ko, bet - ja tikai 5%, tad tas jau būs ideāls "lieko skolotāju jautājuma" risinājums, arodbiedrības vadītāju problēmas...Rezultātā arī kaut ko panāks, bet tas būs kā balva tiem, kas nestreikoja, nesabotēja darbu, nešantažēja valsti, pacietīgi gaidīja u.t.t. Dabūs "iekšās" direktors, kas nav varējis savas trakās vārnas savākt, bet no direktora dabūs pārējie pēc deguniem...?
STREIKS,STREIKS UN VĒLREIZ STREIKS - tā pa riktīgam uz semestri skolas ciet....
Pilsonei - cita pilsone 10.08.2015. 16:41:26
Cerību nav? Cerību nav tikai tiem, kuri necer un nerīkojas, lai cerības piepildītu. Ja skolotāji nolems visi kopā streikot līdz prasību izpildei un savukārt LIZDA samaksās skolotājiem no iemaksātajām biedru naudām viņu nesaņemtās algas par streika laiku, valdība nekur nespruks. Valdība nevar pilnībā atlikt izglītības iegūšanu savas valsts pilsoņiem. Un valdība nevar piespiest skolotāju strādāt par mazkvalificēta strādnieka minimālo samaksu.
Jau sen tika pateikts, ka valsts budžetā liekas naudas, ko maksāt skolotājiem nav. Var jau pārcelt un pārcelt līdz bezgalībai. gan jau arī 2016. būsl jauns ministrs, jo , prognozē, ka valdība izjuks, nevienojoties par budžetu. Cerību nav nekādu.
REALIZĒT DZĪVĒ 2007 gadā pieņemto grafiku! Nesaprotami nepārdalīt esošos līdzekļus.
Streiks tikai uz nedēļu? Phe. Man domāties, ka streikam jābūt līdz prasību izpildei - iepriekšējā 2007. gadā pieņemtā algu paaugstinājuma modeļa atjaunošanai! Un nekādi jauni samufļīti modeļi, kur neko nevar saprast sabiedrība. Nekādus jaunus modeļus, kur skolotāju slodze pieaug, bet alga tiek samazināta. Nekādus pagaidiet līdz janvārim. Ir jāsāk dzīvot tagad. Šeit un šodien. Pat, ja tas prasīs mēnesi vai divus garu streiku. Lai arodbiedrība izmaksā kaut pusi no zaudētās algas saviem biedriem, par ko tad tās biedru naudas tiek maksātas? - līderu lielajiem vēderiem vai?
STREIKS,STREIKS UN VĒLREIZ STREIKS - tā pa riktīgam uz nedēļu skolas ciet.....
LIZDA - sola, grafiko, plāno, iekasē biedru naudiņas. IZM - sola, modelē, konsolidē, biedē. Skolotājs apzinīgi turpina strādāt un pacietīgi gaida labākus laikus un cer, ka pēc visām šīm mocībām kādu dienu beidzot tiks adekvāti atalgots par savu uzticību, uzcītību, pacietību un cienīts arī no valsts puses. Gadi iet, nekas nemainās līdz skolotājam pienāk pensijā iešanas laiks. LIZDA uz atvadām uzdāvina lielu un smaržīgu pojeņu pušķi un tad skolotājs attopas, ka cerētais atalgojums tā arī nav sagaidīts, pensija ir tieši tāda kāda nu tā no pieticīgās aldziņas iznākusi un tā lielā pacietība, lojalitāte, apzinīgums daudzu gadu garumā ir bijusi pa tukšo, nekādu labumu nav nesusi un vairs jau arī nenesīs.
TIKAIstreiks 08.08.2015. 12:18:52
TAGAD IR 2015 GADS. MAN JĀĒD , JĀĢĒRBJĀS JAU TAGAD! 420 UZ PAPĪRA IR VIENA CILVĒKA IZTIKAS MINIMUMS! KUR NU VĒL, LAI PABAROTU , SAĢĒRBTU UN PALAISTU SKOLĀS SAVUS BĒRNUS? PAR TĀDU SAMAKSU PAT UZ SKOLU NEGRIBĀS BRAUKT , KUR NU VĒL DOMĀT PAR MĀCĪŠANU ! AR TUKŠIEM VĒDERIEM NEVIENAM NEGRIBĀS NE MĀCĪTIES , NE MĀCĪT !.
lasītāja 07.08.2015 07.08.2015. 17:42:46
Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) : "No 2018. gada 1. septembra visām pedagogu grupām (pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem, interešu izglītības pedagogiem u.c.) darba algas jānodrošina no valsts budžeta"
TIKAIstreiks 07.08.2015. 14:50:02
LIZDAI JĀAPTVER ,KA ALGU PROBLĒMA BUKSĒ JAU 25 GADUS UN ES NEESMU AR MIERU TURPINĀT PAR APKOPĒJA MINIMUMU , UN SAGAIDĪT PENSIJU BEZ PROFESIONĀĻA PAKĀPES, STATUSA AR 280 EUR! LIZDA 25 GADUS NAV SPĒJUSI RADĪT RESPEKTU NEVIENĀ NO VALDĪBĀM. To varētu panākt streikā dedzinot un spridzinot. NEVIS piketiņos pavicinot baltos karodziņus. Skolām , kas neatbalstītu streiku- durvju aizvēršanu pī.............un viss pārējais!
Ko jūs, ko jūs, kur nu 2007. gada grafiks? Tas jau kaut kādos tur latos aprēķināts, neko nevar saprast un piemērot mūsdienu PĒCKRĪZES ekonomiskā pacēluma situācijai. Veci, nederīgi dati, cik jau ministri nomainījušies, neko vairs šajos grafikos nevar izmantot... Pie visa VAINĪGA SISTĒMA, tas tak zināms. 2007. gada grafiks ir PILNĪBĀ NOVECOJIS, NEDERĪGS, KAITĪGS UN SLIKTS! Redziet, cik daudz argumentu!
Jā, jā, LIZDA, atgriežamies pie 2007. gada grafika!!!!!!!!!! 07.08.2015. 08:51:59
Tieši tā! Grafiks jau ir izstrādāts, valstsvīru (un sievu) parakstīts, par tā izstrādi tika saņemtas lielas, lielas naudas daudzu mēnešu garumā no valsts budžeta 2007. gadā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tātad mēs atgriežamies TIEŠI PIE ŠĪ GRAFIKA, KUR NEKAS NAV NESAPROTAMS, SAMUFĻĪTS, AR MĀKSLĪGU MUDŽINĀŠANU SAPUTROTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tātad LIZDA - uz priekšu pie 2007 gadā pieņemtā grafika skolotāju algām.
LIZDA nav ieinteresēta rīkot nekādus streikus. Neies jau nu IZM kājā kost un ja būsim pavisam godīgi, tad visticamāk nav viņiem arīnekāds streiku fonds kādus arodbiedrības veido citās valstīs ar uzkrātiem naudas līdzekļiem šādam gadījumam pat izveidots. Līdz ar to nekādu LIZDAS organizētu streiku nebūs. Labākajā gadījumā viss ko LIZDA var noorganizēt ir kāds neefektīvs piketiņš tvaika nolaišanai. Bet nu nav jau arī iemesla centies - IZM tik smuki biedē ar jauno modeli, ka daudzi skolotāji savās prasībās jau ir aizvērušies un piekāpušies, daudziem skolotājiem atmiņa ir vāja, tādēļ veco solījumu izpildi neviens tā īpaši vairs pat neprasa, kā arī skolotājiem ir pietiekami liela pašapziņa un pašlepnums iekšā lai sakostu zobus, godprātīgi veiktu savus darba pienākumus un nevienam neradot neērtības strādātu kā līdz šim. Ja ir aitas - ir cirpēji. Ja ir apzinīgi un čakli strādnieki, ir arī bezkaunīgi darba devēji, kas tādus māk izmantot pēc pilnas programmas.
LIZDA melo un tikai slāpē nemieru. NEKO VIŅI NEDARĪS, sasodītie liekēži. Ja darītu, tad būtu noorganizējušu pamatīgu streiku, ne tā - muld un muld... Apriebies. Neticu LIZDAi, neticu šiem vārdiem.
Jaunais modelis līdzšinējā variantā palielina skolotāju slodzi un samazina samaksu, īpaši lielajās skolās. Cipari izskatās lielāki, bet tie ir par 36 stundām, līdz šim bija par 21. Ja iepriekšējā samaksas sistēmā bija skaidrs par ko cik daudz tiek samaksāts, tad jaunajā tas nu tā gan vairs nav.
citējot LETERA 06.08.2015. 19:55:33
Jaunais pedagogu darba samaksas modelis ir kā atslēga, kas sniegs mums iespēju turpināt darbu pie izglītības sistēmas sakārtošanas tādā veidā, lai skolēnu mācību rezultāti uzlabotos. Bez skolotāju darba samaksas jautājuma sakārtošanas, kas “buksē” jau gadiem, būtiskas izmaiņas skolotāju motivācijā mācīt bērnus kvalitatīvi un radoši, izglītības sistēmā sagaidīt nav iespējams.
Pēdējā laikā internetā publicēti mūsu skolēnu - pasaules mācību priekšmetu uzvarētāju vārdi, bet neviena vārda par skolotājiem, kas viņus sagatavojuši. Ja tādi sasniegumi būtu sportā, tad treneri būtu ar zeltu apbērti no valsts puses. Šo jauniešu skolotāji nav saņēmuši pat publisku "paldies", labākajā gadījumā minēti tikai komandas pavadītāji. Skolotāju darbu pie mums nenovērtē.
SKOLOTĀJS VALSTS LABĀ SRTRĀDĀJOT, GLĀBJOT VALSTI PAR MINIMĀLO ALGU, BEIGĀS VĒL SAŅEMS MINIMĀLO PENSIJU! HA HA HA!! TIKAI STREIKS ATMODINĀS NEKAUNĪGO VALDĪBU !! STREIKS NAV PLAKĀTU PAVICINĀŠANA , KĀ PIKETĀ, BET UZ MĒNESI, DIVIEM SKOLAS DURVIS CIET! VISMAZ VIDĒJO ALGU VALSTĪ!
Tāds algu paaugstināšanas grafiks bija arī 2007. gadā. Un skolotāji tam diezgan ilgu laiku pat svēti ticēja, kamēr šos solījumus ik pa laikam izveicīgi paspēra tālāk un pārsolīja no septembra uz janvāri, no janvāra uz septembri, no septembra uz janvāri, no janvāra uz sept... Kur ir garantija, ka 2016. un tālākajos gados nenotiks tieši tāpat? Kur būs garantija, ka šis grafiks atkal nebūs tikai tukšs papīrītis kuru kārtējo reizi veikli pabīdīt tālāk no janvāra uz septembri, no septembra uz janvāri, no janvāra uz sept... arī turmākajos gados? Nesen internetā bija ziņa, ka 2016. gada budžetā priekš skolotājiem nekas papildus iekļauts netiks, kas nozīmē vien to, ka jau noklusējumā šis grafiks tiks pavirzīts uz 2017. gadu par kuru viss vēl miglā tīts, jo nezinām kas notiks 2016. gadā, kā mums veiksies ar bēgļu integrāciju, kā būs ar Krievijas draudiem un visādām citādām neparedzamām lietām kam vienmēr ir vajadzējis vairāk nekā skolotājiem, kuri nekādas neērtības nesagādā, neprotestē (tā pāris stundu tvaika nolaišana, pasvilpošana un plakātiņu pavicināšana jau nav nekāds nopietni ņemams protests) un kuru atbildības sajūta, sirdsapziņa, mīlestība pret savu darbu un bērniem liek strādāt arī tāpat par atalgojumu nedomājot un neaizdomājoties arī par to, ka jādzīvo ir šodien nevis jāpaciešas līdz "debesīs labāk'i būs" un ka no šodienas algas daļēji būs atkarīga arī nākotnes pensija.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.