Lietotājvārds
Parole
Streiku pirms eksāmeniem! Eksāmenu dienā strādāsim! Vienalga, visu vērtē pēc papīriem, ne darba! Daudzi eksāmenu dienā neatļausies streikot!
www.delfi.lv/news/national/politics/izstradats-skolotaju-atalgojuma-modelis-norada-sadurskis.d?id=47349687
Pirmdien tikšot nosaukts mistiskais skaitlis X, kas būs skolotāja alga par vienu likmi, tā sacīja pats Šadurskis šodienas radio intervijā Aidim Tomsonam...vakarā pa LR1 vēl var paspēt noklausīties atkārtojumu.
Streiku eksāmenu laikā!
skolotājs DARBĀ 25+ 22.04.2016. 12:29:04
Streikojām vienu dienu ,neko nepanācām! Tātad jāturpina! Redzu ,ka esmu dzīvs pēc vienas dienas streika.Tagad mēģinām, drošāk , vienu nedēļu streikot ! Ja piketēsim , tad viena daļa nepiedalīsies ,bet streikā tomēr būs iesaistīti visi skolotāji, jo skolas durvis ciet !
Varbūt ir pienācis laiks prasīt, lai atdod, to ,ko pirms krīzes atņēma un tad domāt par kaut kādām mistiskām reformām.
Gribētos, lai LIZDA ir aktīvāka.
Daudzi nav aizdomājušies, ka pēc reformām daži nevis saņems vairāk , bet MAZĀK.
Rūta @Klau 22.04.2016. 09:15:15
Kas, biznesmeņiem bērnu nav, ja? :)
nevis - varētu atsākt, bet - jāatsāk. Šobrīd notiek visbrutālākajā veidā ņirgāšanās par skolotājiem un mākslīgu problēmu uzkurināšana, lai novērstu uzmanību no solītā un lai konfrontētu pedagogus ar sabiedrību. Un, kas ir vistraģiskākais - to dara tas, kura misija, pienākums un amats prasītu pedagogus AIZSTĀVĒT, tādējādi aizstāvot arī izglītojamo tiesības uz kvalitatību izglītību - izglītības ministrs. Viņš pat neuzvedas kā āzis dārznieka amatā, zīlonis trauku veikalā ir labticīgāks. Viņš uzvedas kā neizglītots, neprasmīgs puišelis, kurš negaidīti saņēmis mantojumā tēva uzņēmumu un tagad, no vienas puses, neko nejēdzot no ražošanas procesa, ievieš uzlabojumus, no otras - negribot maksāt strādniekiem, cenšas atrast, kā no tiem tikt vaļā.
ES NETICU VAIRĀK LIZDA AICINĀJUMIEM UZ KAUTKĀDIEM PROTESTIEM, JO TAM NEBŪS JĒGAS. ES JAU ČETRI GADI ATPAKAĻ PIEDĀVĀJU, JA STREIKOT TAD TIKAI CENTRALIZĒTO EKSĀMENU DIENĀS. TAD UZREIZES ATMODĪSIES MIEGAINAIS MINISTRS UN CITI IERĒDŅI.
biznesmeņi nesēž e-klasē:))
Učilkai banka kreditu nedod? Gribi dzīvokli pirkt - iesaku mainīt darbības sfēru uz biznesa pusi.
Jāprotestē noteikti!Vai ziniet,ka BANKĀS jŪS KREDĪTUS MĀJOKLIM NEVARAT SAŅEMT,JO MĒNESĪ UZ ROKAS NESAŅEMTA 800.00.Kauns par tādu valsti un tādām bankām!Ko mums skolotājiem darīt?Kā dzīvot?Kā plānot savas dzīves?
LIZDA..... Drīzāk jau Pilsētas Izglītības un Zinātnes Darbinieku Arodbiedrība....
Pēc jaunās reformas daudzi skolotāji saņems mazmaku algu, tāpēc beidziet čīkstēt!!!!!!!
Protestu vajag pret par māc. g. pagarināšanu!
Rūtai...21.04.2016 08:53 21.04.2016. 22:19:44
Rūta, kas Jelgavai vainas? Te nu nav tāda birokrātija kā Rīgā, un latviešu valodu ar` vēl šur tur dzird.;)
Varētu skatīt, ka varētu izskatīt izskatīšanai ierosināta izskatījuma izskatīšanu, un tā pienāks 2017., 2018., un, skat, - Latvijas jubilejas gads. Vai nu tādos svētkos streikosim? Nepieklājīgi kaut kā - ja vēl dzīvi, tad nav jau tik traki, lai skatītu, ka vajadzēja sen beigt skatīt un sākt darīt.
Nebrīnīšos, ja oktobrī mums paziņos, ka par mistisko Dienas izfantazēto labsajūtas kastu projekta "virtuālo izstrādi" ( vai ko tamlīdzīgu), mēs skolotāji būsim spiesti maksāt paši un apzinoties mūsu iespējas attiecīgo summu uzreiz atvilks no algas. Pie mums viss ir iespējams.
skolotāja, Rīga, centrs 21.04.2016. 16:48:46
Valdības piešķirtie 9 miljoni pedagogu algām ir noteicošais faktors, lai jūnija beigās pieņemtu jebkuru "modeli". Tāpat kā ar Barona ielu - sasolīja, ka pavasarī Barona iela būs riteņbraucēju paradīze, pie skolas sakārtojām velonovietni, sasolījām, ka bērni varēs braukt uz skolu ar riteņiem. Čiks vien iznāca.
Ar muti Rīgā, Jelgavā; ar darbiem aizkrāsnē...
Juris (tētis) 21.04.2016. 15:27:34
Būtu loģiski, ja jūnija beigās ministrs Šadurskis Latvijas mūs, skolnieku vecākus, un visu Latvijas sabiedrību iepazīstinātu ne vien ar t.s."jauno algu modeli" un iespējamo skolotāju un bērnudārznieku algu pieaugumu tuvāko 3 gadu laikā, bet arī ar plānoto skolu tīkla optimizāciju tuvāko 3 gadu laikā. Kad Ziemassvētku pasākumā skolā direktorei prasījām, vai skolu negatavojas reformēt (no vidusskolas uz pamatskolu), direktore teica, ka, ja līdz 1.martam par to nepaziņos, tad nekas nenotiks (6 mēneši pirms reformēšanas). Tāpat ir ar skolu slēgšanu. Ja vēl pirms pāris gadiem, ja skolai par Eiropas fondu naudu uzcēla jaunu sporta zāli vai uztaisīja eiroremontu, par skolas slēgšanu tuvāko 10 gadu laikā nebija ne runas, tad tagad arī mēs, Rīgas skolu skolnieku vecāki, dzīvojam kā uz pulvera mucas - nezinām, kad un vai vispār sprāgs.
Liene, skolotāja 3.paaudzē 21.04.2016. 14:28:59
Mēs, latviešu skolotājas, ļoti gribam kaut kam ticēt. Gluži kā Pinokio vai Buratino. Mana vecmāmiņa-skolotāja ticēja, ka viņas bērni un mazbērni dzīvos pārticībā un labklājībā (komunismā), mana māte-skolotāja ticēja, ka var ticēt TV reklāmām un varas vīru solījumiem un noguldīja naudu Bankā Baltija. Man jātic, ka pēc 3 gadiem es, strādādama skolā vienu slodzi, varēšu katru mēnesi pelnīt vairāk kā 1000 EUR. Vīrs smejas - jo tuvāk vēlēšanām, jo vairāk solīs. Izlasīju komentāru sadaļā neviennozīmīgi vērtēto "Dienas" aprīļa joku par "LABSAJŪTU KASTĒM" skolotājiem un Eiropas fondu naudas piešķiršanu IZM projektiem (pētījumiem). Kad oktobrī saņemšu algu, redzēsim, kam taisnība - "Dienas" žurnālistiem vai labdabīgajiem, cerību pilnajiem skolotājiem, kas turpina ticēt un cerēt jau trešajā paaudzē.
Tās visas sarunas LIZDai jau dauzu gadu garumā (ar ļoti retiem izņēmumiem) diemžē ir palikušas un tupinās PĻĀPSARUNU līmenī,kas daudzos rada inertumu,neticību.Diemžēl...
Niknais Kalašņikovs 21.04.2016. 12:56:02
Jādomā par darbu VIDā, jo tur pie ierēdņu algas iespējams kaut ko "piešpricēt ". Pret skolotājiem ir organizēts emocionāls un psiholoģiska terors "augggstā" līmenī !!!
Joprojām anonīnamajam komentētājam "kaut kādi ķeburi". Toms Ber. 21.04.2016. 12:45:07
Neesmu skolotājs, bet pat man Dienas supersmieklīgā "joku" ziņas likās par traku. Ne tikai ņirgāšanās, bet necieņa pret skolotāja profesiju un skolotāju centieniem uzlabot savu stāvokli. Nespēju cienīt Dienu par šādiem izgājieniem.
Nekur es vairāk nepiedalīšos. Algas tā arī nepielika, tikai zaudēju par vienu darba dienu. man ir svarīgs katrs eiro.
=>> Ritiņa @Tā Diena .... 21.04.2016. 09:18 21.04.2016. 10:11:29
Cienītā Ritiņa! Tā nav "Dienas" žurnālistu ņirgāšanās par skolotājiem! Tas ir reāls skatījums uz IZM ierēdņu darbu - 2 gadus mēs, skolotājas, pildījām anketas, hronometrējām un hospitējām stundas, lai IZM "darba grupai" būtu vieglāk un objektīvāk strādāt pie skolotāju jaunā algu modeļa. Tagad, klausoties cien. ministra K.Šadurska teiktajā, nekādas reformas mūs negaida, svarīgākais ir iztērēt šogad budžetā paredzētos 9 miljonus. Un atkal varēs veido jaunas "darba grupas" (kā tas "Dienas" 1.aprīļa publikācijā trāpīgi akcentēts), un atkal neviens neprasīs atskaitīties par "notrallināto" laiku un līdzekļiem. e-klases komentāros kāda skolotāja trāpīgi atzīmēja - ja nebūtu Ikšķiles vidusskolas direktora Batņas piedāvātais modelis, ministrijas "darba grupa" turpinātu "projektēt" vēl pāris gadus (galvenais, ka tik maksā). Tuvojas pašvaldību vēlēšanas, pēc tam vēlēsim Saeimu - neviena partija nebūs gatava pieņemt revolucionārus un nepopulārus lēmumus. Tāpēc, piekrītu "Dienai" - mūs, skolotājas, labākā gadījumā gaida tikai "Labsajūtas Kaste", ja neko pašas nemainīsim. Par LIZDA - mūsu skolā praktiski tā ir pirmspensijas un pensijas vecuma skolotāju pirmorganizācija, kuras svarīgākais uzdevums ir vienoties par maršrutu, kur vasaras braukt ekskursijā pa Latviju.
Ļoti jauks vārdiņš VARĒTU. Kas ir mainījies pēc brīdinājuma streika? Kāpēc nesekoja darbība tūlīt pēc tā??? Valdības demisija? Ministra maiņa? Beidziet būt tik iecietīgi pret šo EMOCIONĀLO VARDARBĪBU pret skolotājiem. Pensijas laiks tuvojas, tas negaidīs līdz vēl gadiem ilgi notiks tas, kas notiek.
Brüder Grimm 21.04.2016. 09:36:47
Одна шайка-лейка и сказки одни и те же
Ļoti labi. LIZDA varētu, ja nebūs vēlamo rezultātu, Ko gaida? Eksāmeni garām, mācību gads beidzies, skolotājs aizies atvaļinājumā ar garu degunu. Nesaprotu kāpēc LIZDA darbiniekiem maksā algu?
Tas 1. aprīļa joks attēlo ļoti precīzi MŪSU IZM darbu!
Ritiņa @Tā Diena .... 21.04.2016. 09:18:24
Jā, es arī 1.aprīlī izlasīju šo "Joku" ziņu. Ko lai saka... Baigie joki! Manuprāt, ciniski no Dienas puses paņirgāties par skolotājiem. Laikam cenšas iet Charlie Hebdo pēdās - jokot var par visu un jebko, galvenais, ka būs skaļi un varēs pārdot.
"... atsāks sarunas par iespējamiem protestiem" un turpinās šīs sarunas - cik? - trīs, piecus, desmit gadus... jo galvenais taču ir imitēt aktīvu darbību, nevis nonākt līdz rezultātam.
Tā "Diena" ironizēja š.g. 1.aprīlī par skolotāju algām 21.04.2016. 09:01:14
PĀRKOPĒTS NO PORTĀLA DIENA.LV "Šogad nav iespēju iegūt vēl papildu līdzekļus pedagogu algām un uz piemaksām skolotāji nevar cerēt, taču, lai katrs skolotājs justos novērtēts, nākamā gada 1. septembrī katrs pedagogs saņems labsajūtas kasti," portālu Diena.lv informēja izglītības ministrijā. "Mums ir Saeimas piešķirtais budžeta palielinājums mērķdotācijai. Šajā gadā citu iespēju nav," uzsvēra ministrijā norādot, ka līdzekļu ir tik, cik ir, tāpēc tiks ieviesti papildu labumi, kas nav mērāmi naudā. Labsajūtas kastes ir pilotprojekts, kam valdība piešķīrusi 92 tūkstošus eiro. Labsajūtas kastē ikvienam pedagogam būs piparmētru tēja (60 grami), divas pildspalvas, krūzīte ar uzrakstu "Tu esi labākā skolotāja pasaulē!" (budžeta taupības nolūkos uzraksts būs tikai sieviešu dzimtē, taču, ja kādam pedagogam pret to būs iebildumi, viņš varēs vērsties Eiropas cilvēktiesību tiesā. Ministrija šādam scenārijam esot gatava) un 32 lappušu biezs pierakstu blociņš no otrreiz pārstrādāta papīra. Labsajūtas kaste nav dārga (2,79 eiro), tāpēc tai esot simboliska nozīme, un tā tiks dotēta no valsts budžeta. To, vai labsajūtas kastes būs arī 2018. gada plānos, ministrijā neapstiprina. "Šis ir tikai pilotprojekts, lai iepriecinātu pedagogus, un nav zināms, vai mērķis attaisnos līdzekļus," portālam norādīja ministrijā. Lai noskaidrotu, vai mērķis ir attaisnojis līdzekļus, tiks veikts arī īpašs pētījums un veidota darba grupa, kura mērīs skolotāju noskaņojumu pirms un pēc labsajūtas kastes saņemšanas. Mērījumi gan nebūs lēts prieks - tam plānots atvēlēt vēl 1,2 miljonus eiro, no kuriem daļu ministrija cer gūt no Eiropas līdzekļiem, bet atlikušo ņemt no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Līdz ar to kopumā pilotprojekta ieviešana izmaksās aptuveni 1,3 miljonus eiro. *Šī ir 1.aprīļa ziņa!
Protesti protestu pēc taču nevienam nav vajadzīgi. Ja (utopiski) izm jaunajā modelī būtu ietvērusi visu, ko LIZDA lūdz, pēc protestiem nebūtu jēgas. Dažreiz liekas, ka kolēģi gri kasīties tāpat vien.. nevis cer uz reālu rezultātu.
Ar runām Rīgā, ar darbiem Jelgavā. Tāds bija teiciens, vai ne?
Sarunāties jau neviens neliedz, vai ne?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.