Lietotājvārds
Parole
Ko var 'ēnot' lauku skolēns? Pagasta va novada priekšniekus? Lauku lielsaimniecību strādniekus... februārī? Savas skolas apkopējas vai pavāres, vai skolotājas? Visu to viņš zina un redz jau ikdienā bez visādas "ēnošanas". Bet aizlaisties uz pilsētu šim pasākumam vajag naudu vai arī noorganozēt transportu daudziem braucējiem. Kurš to darīs? Tikai beidziet atkal piesaukt skolu vai pašvaldību. Tāpēc nahren viņam - skolēnam šāds neko neizlemjošs pasākums. Piekrītu viedoklim, ka jāaicina iz tikšanos bijušos audzēkņus, kuri strādā sev patīkamu darbu un interesanti var par to pastastīt.
skolens, devita klase 01.04.2016. 09:32:55
Kada vel enosana. Zinu, ka stasos Sporta ped.akad. Kas man butu tagad obligati jaeno? Kas jus nojugusies visi? Vienmer bus jauni cilveki, kuri negribes darit neko, un tur nelidzes ne 10, ne 20 enosanas. Man keksitim jaeno? I neceriet. Man tam nav laika. Trenini 6xned.pa 3h.
Kurš tev liedz pieteikties ēnu dienai? Tāpat netiek pārbauditas norādītās skolas.
Jēga piespiedu kārta iet uz ēnu dienu? Mani šogad atkal visas televīzijas noraidīja.. Man par to jāsaņem kavējumus?? Nesekmīgu atzīmi?? Izmešanu no skolas?? Ko? Būs situācija, ka jaēno ķeksīša pēc? Pat ja tā profesija nesaistīs mani simt gadus
100% obligāts pienākums Ēnu dienām tomēr nevajadzētu būt, jo, būsim godīgi, ir jaunieši, kuri jau zin, ko grib darīt nākotnē (un tie nav tikai aktrišu, dziedātāju un tamldz. profesiju piekritēji, kuri ir redzējuši tikai šo profesiju skaisto pusi) un arī tagadējās Ēnu dienās netiek apstiprināti visi. Manuprāt, te jautājumam nevajadzētu būt par obligātajām Ēnu dienām, kā palīdzībai neziņā esošajam jaunietim, bet gan vajag programmas, teiksim tā, pamatbūtību mainīt, lai 9. klases skolēnam būtu skaidrs vismaz par jomu, kur viņš grib darboties turpmākajā dzīvē. Kā arī plašsaziņas līdzekļiem (es domāju - medijiem) vajadzētu vairāk piedomāt pie tā, kādu zemtekstu viņi sniedz ar ziņu pārraidīšanu, jo tagadējā situācijā sociāli un sabiedriski aktīvs jaunietis redz, ka pieņemtie likumi iet pret viņu, parasto iedzīvotāju, kā rezultātā viņš negribēs te palikt. Karjeras jautājumu var mainīt tikai ar izglītības programmas pamatbūtības maiņu, bet ne ar ko obligātu, jo obligātā jau sāk kļūt par daudz!
Mums tā jau vēlas pagarināt m.āc. gadu. Vai tiešām kāds/-i ar galvu nedomā .......
Ēnu diena JAL izpildījumā ir krietni pārvērtēta, kur nu vēl obligātuma statuss...
niknums pārņem 31.03.2016. 13:32:49
Nu jau ir tik tālu, ka jebkurš no ielas ir tiesīgs ko ieviest skolā kā ko obligātu! Nu kur vēl tālāk! Vājprāc ne valsts! Izglītības sistema dir....ā, bet ņemas te ap kārtējo murgu un lobē vienu firmeli!
Par firmām 31.03.2016. 12:36:18
Atbrauktu uz skolu, paaicinātu atsevišķus skolēnus, kuriem ir interese, lai apskatās, lai pastaigā līdzi kādam. Tā ēnošana jau tikai kā akcija un ne visi redz to, ko gribējuši redzēt. Bijušos skolēnus vajag aicināt, lai stāsta, ko mācās un kā strādā. Un ne tikai no super firmām, bet arī no dažādām iestādēm. Dažreiz bērni pat nezina, ko īsti dara viņu vecāki darbā.
Nevarēs skolu pabeigt, jo nebūs ēnojis. Nedos atestātu! Muahahaaaaaa...sen tā neesmu smējies! To var tikai Latvānijā izgudrot! ahahaaaa..
...bet ēnu diena nav un nevar būt uzspiesta lieta! Jaunieši ir pietiekoši aktīvi un ieinteresēti daudz ko uzzināt. Pamēģiniet pilngadīgu-18.g.v. jaunieti piespiest iet uz ēnu dienu! Viņš jūs pasūtīs 5 mājas tālāk, jo iespējams jau savu izvēli ir izdarījis un nudien, kāda citiem gar to daļa! Iet uz ēnu dienu dēļ ķeksīša, jo skolai vajadzēs papīrīti? Nu common! Kas tas par absurdu - visu un visus uz katra soļa kontrolēt un lobēt kārtējo firmu, kura šo murgu izgudroja!
Dažs labs neredz tālāk par savu degungalu, respektīvi firma neredz tālāk par savu kabatu! Ka tik nopelnīt! Manis pēc. Ja domā, ka jaunieši aizies uz ēnu dienu un paliks Latvijā rukāt par kapeikām, tad te ni jūs ļoti maldāties...ēnojat cik tik uziet. Man piem.ir skaidra manas nākotnes vīzija un mani absolūti neinteresē mistisku Ieviņu viedoklis, kuras bērni ar piespiešanos tīra zobus...:-D
Tāpat kā zobu mazgāšana bērnībā no vecāku puses bērniem ir uzspiesta, obligāta lieta, tāpat arī izglītībai vajadzētu būt obligātai. ) Es šo vērtēju tikai pozitīvi :)
Es gan esmu 100% par obligātu!! Mani skolēni ļoti liela daļa nezina, ko darīt pēc 9.klases. Un tāpat liela daļa ir slinki un neuzņēmīgi. Bet labi bērni. Uz ēnu dienu nekādi nevaru pielauzt doties, bet zinu, cik tas būtu vērtīgi!!! Dažreiz vajadzīgais ir obligāts.
PARSTAJIET TRACINAT TAUTU AR OBLIGATISMU !!!
Vai die...viena firmele ierunājās! Un nu tik pieņemsim jaunus likumus, jo šī firma pēc tam no tā iegūs reālu labumu! Nu tik piķos šiem un nu tik nezinko izstrādās! Ejat ieskrieties! Lielie noteicēji atradušies. Jaunieši gaida, kad pabeigs skolu, lai ātrāk varētu aiztīties...kad tas vienreiz pieleks?? Vēl līdīs kaut kāda firma vidusskolas izglītībai pa vidu! Rokas nost!
Man nav jāiet uz ēnu dienu, jo zinu par ko studēšu. Kā jūs nez.mani piespiedīsiet iet un kaut kur pa tukšo atsēdēt laiku? Nu kā? Kas jūs prātā esat sajukuši ar padomijas laika domāšanu??? Ziniet, toč riebjas te dzīvot un mācīties!
Lūdzu, iesniedziet, ko vēl ieliksim kā obligātu? Varbūt, ka uzreiz bērnus aizgādājam uz skolu ar guļammaisu un lai tad viņi tur dzīvo. Kam viņiem mājas un sporta nodarbības, vai mūzikas skolas, ja nekam nav laika, jo nepārtraukti jāmācās. Tad lai mājas darbus arī pilda skolā līdz 22,00, paēd un vakarā iet gulēt un no rīta atkal viss no jauna! Kam vispār bērni, ja tie mājas vispār neredz?
Palīdzēt var, noderīgi - jā, bet pataisīt atkal par obligātu pasākumu? Noteikti nē. Viss obligātais atkal velk uz PSRS, mūsdienīgā valstī, kur valda indivīda brīvība un demokrātija, tas nepienākas. Neiesim atpakaļ regresā!
Par profesiju izvēli pilnībā piekrītu. Ir daži amati, kas skolas laikā liekas tik romantiski, skaisti, taču ja redz profesijas reālo virtuvi, tad var ātri vien nolaisties uz zemes un saprast dažādās šķautnes. Tā'dēļ esmu 100% par to, ka vajag iekļaut mācību saturā.
Skolas laikā nolažoju un nepiedalījos ne reizi - slinkuma un neuzņēmības dēļ. Žēl, tagad skatos, ka sīkie brāļi dodas uz Ēnu dienām, un redzu, cik daudz iegūst. Bilde uzreiz kļūst skaidrāka, kuras profesijas ir garām, kuras varbūt apsvērt

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.