Lietotājvārds
Parole
Ok, tagad bērnu nav. Vidusskolas var centralizēt! Pamatskolas gan nevajag aiztikt, jo vēlāk bērni atkal būs, kā arī tas rada nevienlīdzību, kad tie, kuri dzīvo pie skolas var piedalīties visādās aktivitātēs, bet tālāk dzīvojošie, tikai līdz autobusa attiešanai, par to nezin kāpēc neviens nerunā! Vait tiešām plāns ir iztukšot laukus gan no inteliģences (skolotāji), gan no aktīviem iedzīvotājiem (ģimenes),neviens tācu nenoligs ka skola + tautas nami ir vietējie kulturas centri?!
Mēs esam tik maza valsts, ka kārtību VISĀS nozarēs var ieviest diezgan ātri. Galvanais- vai mēs VISI to gribam...
3% pret 40% 02.09.2015. 15:28:24
Citējot, "M. Seile atkārtoti uzsvēra, ka ar jauno modeli algas palielināsies ap 70% pedagogu." Citējot premjerministri L.Straujumu, pedagogu algas, ieviešot jauno modeli, varētu palielināties par 3%, bet skolu direktoru algas par 40%
Citējot, "M. Seile atkārtoti uzsvēra, ka ar jauno modeli algas palielināsies ap 70% pedagogu.", nu tomēr ļoti slikti, ka 30% jeb katram trešajam pedagogam alga samazināsies. Krīze taču beigusies, skolotājiem nav algas pirmskrīzes līmenī ( cik tad saņēmu latu, tik tagad eiro), un vienalga mēs, lielo skolu skolotāji, esam tie trešie, kam algas samazināsies vismaz par 25%.
Vismaz būs kvalitatīva izglītība! Ne vienmēr.Jautājums- kāpēc bieži vien atnācējiem no Rīgas lauku skolās jāceļ sekmības līmenis ? No pieredzes.
Vismaz būs kvalitatīva izglītība! 01.09.2015. 15:16:00
varbūt tas nemaz nav uz sliktu - ja slēgs kādu lauku skolu, tad bērns/ jaunietis būs spiests pārcelties uz pilsētas, Rīgas skolu, kas pavērs KRIETNI labākas nākotnes perspektīvas. Rīgas skolas kvalitātes ziņā nav salīdzināmas ar lauku ciemu iestādēm. Diemžēl.
Salijusī J. 01.09.2015. 11:12:19
Varbūt kāds IZM ierēdņiem un Saeimas "100 gudrajām galvām" var vienkārši un saprotami izskaidrot, kā izglītība lauku reģionos tiek nodrošināta tādas Eiropas valstī kā, piemēram, Somija, kur lauku reģionos iedzīvotāju skaits arī neliels, bet izglītības līmenis ir viens no augstākajiem Eiropā! Un speciālo skolu skaits arī ievērojami mazāks kā Latvijā (Latvijā apt. 5500 skolēnu mācās vairāk kā 60 speciālajās skolās, katrā skolā - direktors un vismaz 5 vietnieki).
Atbildot uz jautājumu... 01.09.2015. 10:54:00
Tad jau drīzāk vecākiem nekas cits neatliktu, kā pieņemt lēmumu - bērni uz skolu neies, bet mācīsies mājās... Kas, protams, ir katastrofāli gan viņu izglītībai, gan attīstībai, gan sociālajām un komunikācijas prasmēm... Ar vidusskolu gan ir mazliet cita situācija. Galu galā jaunieši vidusskolā bieži vien vispār pārnāk uz Rīgu.
Galvenais, lai neslēdz pamatskolas!!! Vidusskolas bērni vēl var izbraukāt paši, piecelties agrāk, aizbraukt mazliet talāku ceļu līdz skolai. Mazajiem skolēniem tas ir daudz grūtāk! Tas būtu īsts noziegums, ja arī mazās pamatskolas slēgtu. Interesanti, kā bērni nokļūtu līdz mācībām!??!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.