Lietotājvārds
Parole
Finanšu ministram 28.05.2015. 19:41:28
Atdosim skolotājiem parādu- krīzē atņemtos50%.TAS BŪTU 420EUR x 2. TĀDAI BŪTU JĀBŪT ALDZIŅAI.!
Jāpiespiež mainīt prioritātes,jāpanāk budžeta pagriešanu vismaz ar sāniem pret izglītības darbiniekiem.Pašlaik skolotājiem jāskatās plikajā bezbikšainajā mugurā!
Sistēma, nauda seko skolniekam, jānomaina pret skolotājs seko naudai.Tas ir tā , ja naudu ceļo uz aizsardzības ministriju , tad izglītības ministriju pievieno aizsardzības ministrijai!
Skolotāja atvaļinājuma nauda ir divreiz mazāka par izgl. min.darbinieka mēneš algu!+neziņa ,kas sagaida septembrī.
No Bambāļiem 22.05.2015. 08:49:57
Man ir govs, dārzs, grāmatas nelasu, uz teātri neeju, man nevajag algas pielikumu. Esmu laimīga.
učene, tie līdēji drīzāk bēgļiem Latvijā maksās tā kā Eiropā, nevis skolotājiem
Nekāds modelis jau nav izsrādāts. Ir kārtējais čiks.
Atbalstu FM, ka tik debīlam algu modelim naudu piešķirt nedrīkst.
Kas notiek mūsu valstī? Cik ilgi valdība domā pazemot skolotājus? VAI SKOLOTĀJAM, AIZEJOT ATVAĻINĀJUMĀ. NEVAJADZĒTU ZINĀT AR KO VIŅŠ VAR RĒĶINĀTIES RUDENĪ??? Mūs kārtējo reizi apčakarēja!!! 1.Sabiedrība nepārtraukti klausīdamies ziņās par skolotāju algām ir pārliecināta ka skolotājiem jau tagad augstas algas. 2.Jauns modelis nav pieņemts un nez vai tuvākajos gados būs. 3.Arodbiedrība kārtējo reizi it kā atbalta skolotājus, bet streiku eksāmenu laikā nepieļaij. 4.SKOLOTĀJI PALIEK AR SAVIEM 400 eiro UZ PAPĪRA. Punkts.
Pirmkārt- piemaksu nevis par kaut kādām ,,pakāpēm".kuras uzskricelētas veiklu roku,ieliekot sev punktus pēc iespējas vairāk,bet gan par mūža darbu- 40 gadu stāžu,par attiecīgu augstskolas diplomu,par reālajiem šodienas sasniegumiem un kvalitāti skolā uz vietas, ko perfekti pārzin skolas direktors-tam viņš arī domāts! Un vispār- vai šodien skolā strādā kāds slikts skolotājs? Šaubos! To arī nosaka akreditācija.Par ko vispār iet runa?JEBKURAM SKOLOTĀJAM AR ATBILSTOŠU IZGLĪTĪBU UN STĀŽU- EIROPAS ALGU! UN NEKO VAIRĀK!tO PRASAM NO FM.UN IZM!!! Beidziet vienreiz-ministriju ierēdņi murgot kaut kādus modeļus un pūst miglu acīs!Naturiet tautu par muļķiem,kuri nemāk rēķināt un skaitīt! FM! Pārskatiet ar prokuratūras līdzdalību-tās pašas ,,atvaļinājumu" naudiņas par vairākiem mēnešiem gadā IZM,tad arī paliks tie miljoni,ko samaksāt skolotājiem Eiropas algu līmenī!
Kuru tas interesē
viena učene 21.05.2015. 16:26:31
12 gadus atpakal pastradaju Vācijā par stradnieci rūpnīcā, bērniem tacu studiju maksas jamaksā! Mana alga tur bija 800 eiro uz rokas.tagad esmu latvijas ierindas skolotaja, saņemu 470 eiro bez nodokļiem.Skaisti!!!
skolotāja I 21.05.2015. 16:18:00
Ir tāda dejina sakumskolā , kuras muzikālā pavadijuma tekstā rindas""" lika drusku pagaidīt".....vai nebūtu laiks kļūt pieaugusiem savos lemumos.Pasaulē sen skaidrs ka Latvijā skolotaju algas ir neadekvātas!!!!
Talisa Maegyr 21.05.2015. 15:55:07
Reti gadās būt vienisprātis ar FM - šoreiz gan! Savārstījumam naudu piešķirt nedrīkst.
Vismaz sajūtās esam vienoti, kā ar kaut ko aplieti. Visi saprotam un redzam, kā tiekam vazāti aiz deguna. Bet atbildīgā , diemžēl, nekur nav. Mums pašiem ir jābūt lemtspējīgiem. Un uzbriedusī ūdens-galva ir jāoperē! Vācijā dzelzceļš jau kuro reizi streiko, un cilvēki braukā ar koferīšiem un meklē viesnīcas, pati pieredzēju. Bet mums, kā gan skolotājs varētu neiet uz skolu, tas būtu bērnu tiesību pārkāpums! Vienreiz šim burbulim ir jāplīst!
bagāta, ļoti bagāta 21.05.2015. 15:31:48
Nu, paldies Dievam!
Bet ja modeļa izstrādātājiem tagad liktu atmaksāt velti iztērētos līdzekļus? Par brāķi. Aizmirsa to, aizmirsa šito, nesarēķināja vēl kaut ko. Nu vismaz tās milzu algas nomazinātu. Bet diez vai tā notiks. Ja kāda skolotāja dēļ (vai pat tehniskas kļūmes rezultātā) neierakstījās eksāmena runas, tad nu gan visi ņēmās, kā nu tik atlaidīs ar visu skolas vadību. Bet te gadu ņēmās, algas par to vien saņēma un - čiks. Un nekas.
Neviens skolotājs nestrādātu dubultslodzi, ja par vienu slodzi maksātu pienācīgu algu. Mēs tikai vēlamies dzīvot, nevis izdzīvot un novēlam kārtīgas algas visiem kolēģiem. Vispirms jāpanāk algas pieaugums 800- 1000 eiro par likmi un tad var domāt par dažādiem atalgojuma modeļiem.
Toties deputātu un viņu palīgu, pašvaldību darbinieku darba samaksas modeļa risinājums ir sabalansēts ar valsts un pašvaldību finansiālajām iespējām. Viņiem krīze sen beigusies...atdotas atpakaļ pirmskrīzes algas un apdrošināšana, tikai pedagogi nespēj izkārpīties no krīzes...
Varbūt IZM jāpieņem vēl kāds konsultants-padomnieks ar algu vismaz 1500-2000 eiro?
Lai ieviestu IZM iecerēto pedagogu darba samaksas modeli, Rīgai papildus nepieciešami 28 miljoni eiro. Latvijas prestižākās skolas – Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas – direktors Māris Brasla apliecina, ka viņa vadītajā skolā algas kritīsies par 100 līdz 400 eiro.
Modelis ir pilnveidojams! 21.05.2015. 09:53:37
Nesaprotu, kā var nostrādāt divkāršu kontaktstundu slodzi un reizē ievērot skolēnu individuālās vajadzības. Savukārt, lai tās izprastu, vajadzīgs gan papildus laiks analīzei, gan pašizglītībai, gan sadarbībai ar kolēģiem, utt. Tātad lielo skolu skolotājiem atkal ceļš vaļā - mācīt savu priekšmetu, nevis bērnu.... Un varbūt vēl piepelnīties ar privātstundām, jo kaimiņu skolu audzēkņiem taču arī vajag individuālu pieeju! :P
Kas atbildēs par šo brāķi un izšķērdēto valsts naudu ? Kā būtu, ja es tāpat stieptu gumiju un atliktu visus plānotos darbus - šogad, mīļie, skolu vēl nebeigsiet, pastiepsim līdz 2016.gadam
Citu modeli!! 21.05.2015. 09:33:01
Samaksas modelis ir nevis jāpilnveido, bet jāizstrādā cits pāc pilnīgi citiem kritērijiem. Nav taču normāli, ka skolotāji zaudē, kaut tie būtu 30 vai 6, vai cik procenti. Darba samaksai būtu proporcionāli jāpieaug VISIEM skolotājiem, neatkarīgi no tā cik lielu slodzi viņš strādā. Lielu slodzi strādājošiem skolotājiem taču nav jānes upuri (jāzaudē) pārējo labā!
Kā arī biju gaigījis 21.05.2015. 08:59:32
Mūs kārtējo reizi apčakarēja. Jau tā jaunā modeļu izstrādāšanas laikā presē tika palaista pīle, ka pedagogu algas var pat samazināties. Tad sāka pretstatīt skolotājus no lielām un mazām skolām, tad nepārtraukti runāja par izglītības kvalitāti. Tagad jaunais modelis tiek nobrāķēts, bet interneta troļļi par to pat priecājas. Pie visām šīm runām rezultāts ir sekojoš: 1. Sabiedrība nepārtraukti klausīdamies ziņās par skolotāju algām ir pārliecināta ka skolotājiem jau tagad augstas algas. 2. Jauns modelis nav pieņemts un nez vai tuvākajos gados būs. 3. Arodbiedrība kārtējo reizi it kā atbalta skolotājus, bet streiku eksāmenu laikā nepieļaij. 4. SKOLOTĀJI PALIEK AR SAVIEM 400 eiro UZ PAPĪRA. Visi laimīgi. Antrakts.
Nepriecājieties par agru, lielo algu pelnītāji!
Urā ! Veselais saprāts uzvarējis! Man kā reiz pietiek šogad pelnītie 920€ uz rokas!
valsts iedzīvotāja - skolotāja 21.05.2015. 07:59:14
Algu pieaugums pedagogiem ar 420 eiro uz papīra - kā komunisma sasniegšana - apvārsni redzam, bet sasniegt to nekādi nevaram.
Finanšu ministrijai paldies! IZM jādomā ar prātu, nedrīkst bezatbildīgi nojaukt sistēmu. Protams, pārmaiņas nepieciešamas, bet pamatotas, līdz galam izsvērtas ar SVID analīzi pierādītas un pamatotas ne vienkārši tāpēc, ka kādam - Papules k-dzei. tā gribas "Sīkums 6%, ieguvums 70%..."

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.