Lietotājvārds
Parole
Vai tad kāds vispār uztraucas un runā par pirmsskolas skolotājām?It kā viņu nebūtu,it kā nav pieskaitāmas skolotāju kopumam.Drīz arī tā būs, jo nav lielas starpības algu ziņā,jo ceļot minimālo algu, auklēm tā būs vienāda ar skolotāju algu, bet beigās var būt pat lielāka.Un tas viss pie tā, ka skolotājas izstudējušas, ieguvuša pakāpes utt.Nemaz nerunājot par ikdienā veicamo, sagatavojot bērnus skolai.Viņi prot to, kas tiek parasīts, aizejot uz skolu.Tas neskaitās?
izmisusi skolotāja 26.05.2015. 09:05:48
es vispār strādāju 36 stundas un saņemu kapeikas,apkopējas alga ir lielāka.Kad beidzot novērtēs pirmsskolas pedagoga darbu/?
Krakšķis to vispār 26.05.2015. 07:43:34
Kāpēc tāda doma, ka skolotāji ir tie mīnusotāji? Skolotāji, tajā skaitā pirmsskolas, taču cīnās par algas paaugstinājumu VISIEM pedagogiem. Kas tur būtu ko mīnusot vai plusot! Lielākajai daļai taču interesē, lai saņemtu vairāk visi.
es tā saprotu, ka mīnusotāji pie pirmsskolas skolotāju izmisuma saucieniem ir skolu skolotāji. vai tiešām jums šķiet, ka 420 uz papīra ir pietiekama alga par to, ko mēs paveicam?
Es vispār esmu nesapratnē, kā valdība vēl nav sapratusi, ka pirmsskolas pedagogi strādā vairāk, bet saņem mazāk. Pirmsskolas pedagogam slodze ir 30 akadēmiskās stundas ( skolas skolotājiem 21 kontaktstunda), bet maksa ir tā pati - 420,00 uz "papīra". Kur vispār ir taisnība! Algas ir jāmaksā valstij, nevis pašvaldībai'.
Cieniijamie, vai jus saprotat , ka vienas profesijas parstavji ir sava starpa sanaidoti naudas deel....kadi berni un merki, kadas vertibas, ja skolotajas -sievietes ir noliktas verdzenju vieta ar bailem zaudet darbu un palikt vispar bez nekaa, labak stradat par kapeikam nekaa dzivot vispar bada. Uz to jau ari spekulee valsts, kura ir visu rangu pedagogu darba deveejs, Taa izturas pret darbiniekim valsts. Kaa shiiis sisteema var dzivot un attistities , ja taa pret cilveeku taa izturas: aizmirsushi dots deveejam, ka sauksi taa atsauksies, nedari otram taa ...
tieši tā.... bērnudārznieki gaida jauno modeli. Atšķirībā no skolotājiem mēs jau sen reāli nostrādājam nedēļā visas 30 h un bieži vairāk.Tie kas strādā 1.8 slodzes ( 2 b./d.) nostrādā 54 h nedēļā. un tās visas !!! ir kontaktstundas. Skolā ap 15 tiem vairs ir tikai retais skolotājs.
un sporta treneri ar maģistra, doktora grādu arī saņem 420,- "uz papīra" par slodzi...........................
arī rakstā ir dezinformācija. pirmsskolas skolotāji uz jauno modeli neskatās ar bažām, bet gan ar cerībām. 790 eiro par 1 likmi! tā taču būtu leiputrija, salīdzinot ar tagadējiem 420. bet skolu skolotāji kliedz, ka par maz. tad ir jautājums - cik viņi šobrīd saņem?
piemirsu vēl pievienot daudz lielāko atbildību par bērnu drošību un veselību, kas līdz 7 gadu vecumam ir ar likumu pastiprināta.
vispār to @ 25.05.2015. 10:12:59
kā tad, tikai skolu skolotāji no tām "auklītēm" pieprasa, lai bērns pirmsskolas iestādi beidzot ir psiholoģiski un emocionāli gatavs dzīvei kolektīvā un sabiedrībā, prot veidot stāstījumu, lasa, saprot teksta uzdevumus, rēķina, zina metemātikas pamatus, zina komandas, kustības un citus pamatus sportā, prot pareizi turēt un izmantot rakstāmo, otas, šķēres, veidošanas materiālus, konstruēt, un ko tik vēl ne. ja jau reiz mēs esam "auklītes", vai skola nevarētu sākt pati strādāt ar bērniem, nevis visu smagāko novelt uz pirmsskolas pleciem, un vēl pārmest, ja kāda bērna dabiskā attīstība ir noritējusi lēnāk un viņš 1.klasi uzsākot kaut ko no iepriekš minētā vēl nav apguvis?
Neliksim svaru kausos! Izsvērt, kuram grūtāk, kuram vieglāk, nav iespējams. Kā mēs saprotam, sniegt sākumskolas skolēnam labas pamatzināšanas, ir ļoti svarīgi un atbildīgi, saprasties ar pusaudžiem un panākt viņu motivētu mācīšanos arī nav viegli. Tāpēc vienosimies, ka nepiekrītam diskriminācijai vai kādu citu pedagogu grupu izcelšanai (kas jau cita likuma sakarā ir noticis). Es šī rīta radio intervijā priecājos dzirdēt vecāku atziņu, ka klasēs ar lielu skolēnu skaitu, skolotāji nevar visiem veltīt pienācīgu, individuālu uzmanību. Zaudētāji ir arī ļoti spējīgie bērni. Re nu! Pie kā noved skolu tīkla optimizācija .... Darbs klasē nav tas pats, kas lasīt lekciju lielā studentu auditorijā. Apzinos, ka sarakstīju daudz un šo karsto kartupeli, kuru metam no rokas rokā, var aplūkot no ļoti dažādiem aspektiem.
@Bērnudārznieku audzinātājām lielāku algu 25.05.2015. 09:31:04
Nu,nu. Tās pašas auklītes jau vien ir. :)
Bērnudārznieku audzinātājām lielāku algu 25.05.2015. 09:23:26
Bērnudārzu pedagogiem gandrīz vai vis grūtākais darbs!! Kas vēl prasa tik daudz nervu un stresa, ja darbs ar pašiem mazākajiem, kurus vispār no skata nevar izlaist?!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.