Lietotājvārds
Parole
Tūdaliņš 09.09.2015. 12:07:35
Grozīti tak likumi, nevis tikumi. Ministrei ir dota izpildvara un viņai jāpilda, nevis jāapspriež likumi. Jau senie romieši teica: kaut slikts, bet tas ir likums!
Pareizi jau Seile saka, ka mēs tērējam laikus muļķibām. nu paskatieties par ko cīnās ASV, Āzijas valstīs, Somijā , citur - tur visa uzmanība tiek veltīta tā saucamajām augstākajām domāšanas prasmēm( higher order thinking skills) < jo tas nozīmē to labāko intelektu, kāds vien skolēniem iespējams, prasmi sajust vissmalkākās intelektuālam darbam nepieciešamās sajūtas ( kā anticipāciju, simultānuztveri un citas. Nē, to mēs nedarīsi .Mēs tikai R TIKUMISKO AUDZINĀŠANU NĒMAMIES.
Tikumību vispirms jamāca ģimenē. Bērniem jau agri jamāca pieklājīgi uzvesties gan pret vecākiem, līdzaudžiem un veciem cilvēkiem. Jaiemaca, ka ir kauns melot, zagt, mulkīgi alēties, bezgaumīgi gērbties, platīties ar to, ka esi iegerbts (par vecaku naudu) dārgās, firmīgas drēbes un no rokam neizlaid dārgu telefonu vai iPad Skolā ieteicams atjaunot formas tērpu un nekāda gadījumā nepielaut, ka skolēns stundu laikā lieto mob.telefonu !!! Ja skolns nepiedienīgi , izaicinosi izturas pret skolotāju vai saviem līdzaudžiem, tad skolotājam Ir tiesības skolenu sodīt, ipiem. iet pie direktores vai sac. pedagoga, vai piektdiena atstāt pec stundām ,liekot pasēdēt lielajā zālē pilnīga klusumā VIENU STUNDQU, neļaujot darīt neko, tikai sēdēt. Šāda pieredze ir loti efektīva. Ļoti postoša ir TV un preses ietekme, videospēles Bieži vien internetā redzams uzraksts:"Ja jums nav 18, Tad nedrīkst skatīties." Katrs 8-gadīgais var piespiest pogu, ka viņam ir 18 !!! plašsaziņas sfairā katrs berns var skatīties plikas krūtis, pakaļas ,drausmīgus tetovējumus un izkemotas sejas, skatīties nešķīstus DVD utt. Skolā katru rītu visiem skolniem un skolotajiem vajadzētu sapulcēties lielaja zalē un nodziedat Valsts himnu un katram apsolīties , lai neieved kārdnāsanā un atpestī no ļauna. Tas būtu labs sakums tikuumiskai audzinašanai.
Kāpēc jātērē laiks bezjēdzīgās sarunās par tikumību?Pirmkārt, pats tikumības jēdziens ir diezgan neskaidrs un var būt pretrunā ar cilvēktiesībām, otrkārt , kā to ieviest dzīvē? Turklāt, vērtības skolā nevar iemācīt, tās iemāca vide(mūsdienās internets) un ģimene. Skolā var iemācīt vienīgi domāt un izvērtēt, kas ir patiess un kas nav. Man labāk patiktu, ja saema diskutētu par kritiskās domāšanas prasmju iekļaušanu skolu programmās, nevis par "tikumību".
Vispār ja paklausās ko Mārīte saka un sāktam visam arī tiecēt, tad jau sāk izskatīties ka skolās prioritātes nav nekam un pašas skolas jau vispār arī šajā valstī nav nekāda prioritāte.
Cilvēki mīļie, ko vēl atsevišķi mācīt tādā priekšmetā, ja ņem, kuru mācību priekšmetu gribi , audzina - klases stundās, sociālajās zinībās, literatūrā, sportā, ētikā, kristīgajā mācībā utt. !!! Ja cilvēkbērnam ģimenē ir iemācīts no bērna kājas, ka otram spļaut nav labi, ka otru apsaukāt nav pieklājīgi, ka darīt pāri fiziski citam ir sāpīgi un to viņš nav piedzīvojis savā ģimenē, tad nekāda tikumīgā audzināšana kā atsevišķs priekšmets nav vajadzīgs. Bet tā kā lielākajai daļai pieaugušo sen ir zudušas tikumīgās vērtības, tad bērniem un pusaudžiem ar tādu pieaugušo dzīves veidu, piemēru un savstarpējām attiecībām, kādas tās diemžēl šobrīd valda, skolotājam būs grūti pierādīt, ka nav labi un pieklājīgi rupji lamāties, apsaukāties, ka meitenēm padsmit gados nav jāuzvedas izaicinoši un piedauzīgi, ka ievērot satiksmes noteikumus ir norma, ka svētkus var svinēt arī nepiedzeroties, ka smieties par slimu un vecu ir zemiski, ka....
kā tās jūsu tikumības kompetences (hmm) sadzīvos ar cilvēktiesībām? manuprāt, nekā
Par kādu tikumisko audzināšanu lai runājam, ja trešdaļai klases uz džemperiem, krekliņiem, somām sadrukāti teksti (svešvalodā), kuru sakne ir vienāda : F##C , (protams ne jau futbola klubs), ja katrs otrais sarunā brīvi lieto iepriekšminētā vārda dažādus krieviskos atvasinājumus.
Vai tad vairs nevar apstrīdēt? Ministre kā nekā. Es savu bērnu drīzāk mājmācībā māčīšu, nekā pieļaušu, ka kaut kādi padomju laika pedagogi stāsta manam bērnam, kas ir morāli pieņemami, bet kas - nav. Kaut vai gadījums RJV - kad bioloģijas skolotāja atbildīgi darīja savu darbu, bet lielie morāles sprediķotāji sāka tumsonību sludināt. Skolai ir jāmāca fakti. Lai morāli māca vecāki.
Arī nesapratu 02.09.2015. 10:46:50
Novēloti, kā vienmēr ministrei! Kad atbildība par to vairs jāuzņemas nav, tad jau var teikt savu viedokli, ka tas un šitas nav prioritāte, ka vispār jau to tikumību nevajag skolām uzraudzīt. Bet kāda vairs jēga?
Atvainojos, bet mazliet muļķīgi no ministres puses to teikt tagad - kad grozījumu jau jūnijā vai jūlijā bija pieņemti.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.