Lietotājvārds
Parole
magister sc. naturae > Vaidieniņ 24.09.2015. 08:12:33
...nu skaidrs, ka zinu- priekš tā latvietim aknas pa plānām. Labākā gadījumā zem ministrijas logiem padaiņavos ierēdņiem par uzjautrinājumu un- "pa domam". Sen jau neticu neviena vārdam, ko saka ministri, vadošie speciālisti, projektu vadītāji un tiem līdzīgie. Strādāju pārdesmit gadus, cenšos puikas un meitēnus reāli sagatavot eksaktām studijām, bērni, atļaušos teikt, mani vairumā ciena, un "drēbi pazīstu". Ministri ir nākuši un gājuši, bet karavāna iet tālāk, tā ka varu atļauties pakomentēt. Ja arī tās reformas būs- neko dižu savos makos nejūtīsim, tāda sajūta man ir.
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Vaidieniņ >magister sc. naturae 23.09.2015. 20:56:48
Jūs tiešām domājiet, ka LV skolotāji, t.i. mēs streikosim CE laikā? Nemūžam! Tā vietā vaidēsim, ka nevar jau bērnus iegāzt, ka viņi jau nav vainīgiutt., utt. Jau tagad puse saraujas, ka viņiem, salīdzinot ar kasieri un sētnieku, esot lielākās algas ciematā. Nostreikosim to vienu dienu, un tad? Kārtīgam streikam esam par čammīgiem...
Vaidieniņ! > no skolas 23.09.2015. 20:50:13
Vai dieniņ, kas tad tā par skolu, kurā Jūs strādājiet?
Kontaktstundas 23.09.2015. 20:14:14
Taisnība būs kaut kur pa vidu. Sanāk 23 kontaktstundas matemātiķim/valodniekam. Jo atļauts ir līdz 77% mācību procesam. tas ir 0,77x36=27,7 astronomiskās stundas procesa nodrošināšanai. Tā kā tiek piemērots koeficients 1,2 jeb 32 minūtes uz 40 minūšu stundu (kurās, diemžēl, iekšā ir arī starpbrīži), tad sanāk 23,1 kontakstunda, tātad 23. Uz šīm 23 kontakstundām kopumā tiek atvēlētas 12 stundas starpbrīžiem (kas paņem jau aptueni 4 stundas, ja rēķina 5 min. pirms un 5 min. pēc stundas) + gatavoties, labot, konsultēt (kopā 8 stundas - nepietiekoši, jo tas ir uz 4-5 klasēm, tātad līdz 120 minūtēm uz klasi). nemaz nerunājot par to, ka matemātiķim 23 stundas ir diezgan nereāli dabūt, ja klasē bieži ir 5 matemātikas nedēļā. bet pārkāpt 77% diezin vai ļaus. Otra problēma - atlikušie 23%. ja nav klases, tad slodze nesanāks, jo kurš tarificēs 8 stundas darbam skolas labā un atbalstam? Tātad slodzes nebūs.
Учителя наверно давно вместе хором не пели и не плясали. Как обычно, споют свою Тра-ла-ла и все этим закончится. Все 25 лет они грозятся бастовать, и этим все заканчивается. Вроде бы люди с высшим образованием, а такие наивные, всего чего-то ждут. Поэтому и зарплата у них на 40 евро больше минимальной, как у дворника с 8 классами образования.
skolotaja hermei 23.09.2015. 18:49:44
Lūk, šī arī pretrunīga informācija. Mums mācību pārzine arī teica, ka matemātikas skolotājiem būs slodzē jāvada 28 stundas, bet minētajā dokumentā teikts, ka 21. Taču e-kleses komentāros diemžēl vairs nepievienojas komentāri, kur minēts kāds links.
hermi skolotajai 23.09.2015. 18:28:05
Vēl tāds sīkums, ka lai būtu slodze matemātikas skolotājam būs jāvada 28 kontaktstundas, ja skolotājs nav klases audzinātājs
Kāpēc nepievienojās komentārs? Saite, norāda uz LIZDA mājaslapu: Te redzams, ka jaunajā modelī, piemeŗam, matemātikas skolotājam gatavošanās+ darbu labošana lielajās skolās samazināta no 8 stundām uz 4,2 stundām. Kurš man var paskaidrot, kā 4,2 stundās var sagatavot 21 stundu un izlabot caurmērā 100 darbus (katrai klasei vismaz reizi nedēlā mājas vai pārbaudes darbu - tas ir minimums)
Pedagoga ģimenē uz katru cilvēku ienākumu ne mazāku par ienākumu uz katru bēgli?! Sanāks? Diezvai, ja strādā viens vecāks un vēl 2 bērni!
jūs domājat, ka skolotājs ievad astundu sarakstu
PIEVIENOJOS Oksanai (12:37) Pat zirgam ir skaidrs, kāpēc Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) vēl tikai vērtēs, vai atbalstīt Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) lēmumu par streika rīkošanu. Solītie 40% pie skolu direktoru algas - tas ir nopietns arguments, lai samierinātos ar "Bēdu manu ..." dziedāšanu......
magister sc. naturae 23.09.2015. 13:07:32
Skolotājs ir tāda pati profesija kā citas, un jāizbeidz vāvuļot par sirds degšanu, gaišajām domām, utt. Kungi un dāmas, kur mēs dzīvojam??? Pareizi, kapitālistiskā sabiedrībā, kur katrai kustībai jābūt apmaksātai, bet brīvdienās- pēc dubulta tarifa.Var jau būt altruistisks, dāsns, bet, ja to sākuzskatīt par normu, tad tas jau robežojas ar muļķību. Ja mēs strikti pieprasīsim adekvātu darba algu, tikai tad mūsu profesiju sāks cienīt. Un nevis dziedot vai pāris stundu pavirpinot uz tapešu gabalim uzzīmētus saukļus (jo ticiet, ministrijās no tā ne silts, ne auksts) bet iesaistoties normālā, rietumeiropeiskā daudzdienu streikā. Pie kam vēlams CE laikā. Tikai tā var izcīnīt savas tiesības, ko ne reizi mums ir demonstrējuši mūsu kolēģi Itālijā, Spānijā, Francijā un citur.
Mūsu skolā ir 4 e-klases administratori, bet e-klases žurnāls arī nav sakārtots. Nākamnedēļ būs jādrukā sekmju lapas, nav ne normāla stundu saraksta, ne ticama skolēnu saraksta!
Hm, kāpēc nav ne vārda par tiem 30 %, kam algas varētu samazināties???
Paskaties direktoru un vietnieku algas. Tās publicētas katra novada\lielpilsētas mājaslapā budžeta sadaļā "Amatpersonu atalgojums". Un, ja vēl Straujuma LTV augusta beigās uzsvēra, ka, ieviešot pedagogu jauno atalgojuma modeli, skolas direktoru (un līdz ar to arī vietnieku, kuru algas % atkarīgas no skolu direktoru algām!) algas tika palielinātas par 40%, tiks darīts viss, lai skolotāji samierinātos ar "Bēdu manu lielu bēdu" dziedāšanu. Un nekas nemainīsies, tikai rēķini par dzīvokli, elektrību, gāzi palielināsies, friziera pakalpojumi kļūs vēl dārgāki, bet par zobārstu mēs varēsim tikai sapņot.
Runājot par stundu sarakstu,arī es esmu neapmierināta. Visas skolas tādas nav. Man divi bērni iet katrs savā skolā. Vienā-stundu saraksts jau bijā 1.sept.,otrajā - nav vēl šobrīd. Tas atkarīgs,kā strādā mācību daļas vadītāji.
Mammai - Ja kādi skolotāji nepilda savus pienākumus, viņus brīdina un atkārtotas nepildīšanas gadījumā soda. Atsevišķu skolotāju pārkāpumi nav kritērijs, ko izmantot, lai atalgotu visus skolotājus. Lielum lielais vairākums skolotāju ne tikai domā par darba kvalitāti, bet reāli sasniedz iespējami labāko. Mammuci, lūdzu, domājiet loģiski, Jūsu izteiktais kauninājums ir vispārīgs un nepamatoti aizskar godprātīgus pedagogus. Jums pilna sirds? Tad Jūsu problēma būtu jārisina konkrēti un lietišķi, nevis publiski jāuzbrūk pedagogiem kopumā.
mammai no citas mammas 23.09.2015. 12:10:48
Ja juusu skolaa pastaav shaada probleema,tad runaajiet ar vadiibu!
Streiks mani nostāda neētiskā situācijā. Laukos daudziem darba nav un skolotāja 250-400 eiro sabiedrībai liekas kā miljoni." Kur viņi to naudu liek? Nedzer tak un nepīpē, izplenderē naudu ceļojumos un stulbās grāmatās, paši neko nedara"...Ja varētu vien pierakstīt visu, kā skolotāju darbu "loka"nelielajos lauku uzņēmumos un veikalos...Tāpēc es jūtos slikti, ja man būs jāsteiko un maniem skolēnu vecākiem nebūs to bērnu kur likt. Kaut piekrītu- skolotājiem jābeidz slēpt galvu smiltīs- jāprasa cienīga alga -1500 vismaz. Tad šo darbu cienīs arī sabiedrība, jo mūsu cilvēku acīs cieņa iet rokā tikai ar pietiekami lielu naudu.
Algas tā ir laba lieta, bet jādomā arī par darba kvalitāti. Piem., septembris jau tuvojas beigām, bet e-klasē vēl nav ievadīts stundu saraksts. Darbam laika neatliek, bet izklaidēm un atpūtas braucieniem laika pietiekoši. Pie tam vēl nekaunas prasīt algas pielikumu no pašvaldības, redz, no mērķdotācijas nepietiek kaprīžu apmierināšanai. Fui par šādu attieksmi pret darbu!
Nesaprotu LIVAS nostāju. Uz kāda pamata vēl domā par atbalstu? Vai tas nav pašsaprotami? Vai arī LIVA nav skolotāju pārstāvji?
Domāju, ka nebūtu arī problēmu, ja vien nebūtu punkts par finansējumu algu modelim.
Prasības ir tikai pašsaprotamas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.