Lietotājvārds
Parole
Peldētājs 04.06.2015. 21:46:34
Peldēšanu salīdzināt ar svešvalodām, vizuālo mākslu utml. skolu programmās! ... Nu daži lasa, bet ne pārāk saprot, kas uzrakstīts. Lai to darītu, vajadzīga DZIĻA iazpratne par šobrīd skolās notiekošo. Taču, KURU TAS INTERESĒ? "Titāniks" ir tik sena vēsture, ka tikai daži aukstumu atceras, bet pārējie jau laimīgi izpeldējuši krastā...
sporta skolotājs 01.06.2015. 14:10:30
Vispirms vajadzētu atrast variantu,kā ieviest obligātu 3.sporta stundu,kas veicinātu bērnu vispārējo fizisko sagatavotību,to varētu izmantot arī peldēšanas apmācībai,skolās,kur ir tādas iespējas.No skolā ieviestas obligātas peldētapmācības, esmu pārliecināts,gan noslīkušo skaits nesamazināsies,biežāk slīkst tie,kas domā,ka ir baigie peldētāji.
Peldēšanas stundas ir pretīgas! es tur gandrīz noslīku!
Man bērns ir ļoti slimīgs un vēl vairāk sāka slimot, kad ziemā pus slapjam jābrauc no viena pilsētas gala līdz otram...
Nu, re, atkal ir par ko cepties. Mērķis sasniegts. Mētāsim atkal bumbiņu no vieniem vārtiem uz otriem.
Skolas PROGRAMMAS sāk izskatīties pēc miskastēm. Met iekšā, neko nešķirojot. Ja ar prātu darbu darītu, tad arī veselīgajai peldēšanai noteikti atrastos īstā vieta (varbūt ne ātrāk kā 3.klasē, jo bērni nežāvējas un sarijas hloru). Savukārt vidusskolas programmā būtu jāreducē mūzika un māksla, jāpalielina svešvalodu skaits. Arī sākumskolā svešvalodām pārāk maza loma piešķirta.
Ogrē pašvaldība 1.klasniekiem (ilgāk) un 2.klasniekiem (īsāk) apmaksā peldbaseinu. Rezultātā bērnu vadāšana tika pašiem vecākiem, jo skolotājai par to nemaksā, bet viens pats treneris bļāva un ārdījās, ka nav redzējis tik aktīvus bērnus - nevarēja tikt galā ar disciplīnu. Ģimenes ārste teica, kad gājām ārstēt plaušu karsoni, ka virknei Ogres sākumskolēnu izrakstījusi atbrīvojumus no šīm nodarbībām. Pašvaldībai skaists lozungs par pilsētu pie ūdens, bet sistēma nestrādā - nav personāla un telpu tehniskais aprīkojums slikts.
Pēc reālās statistikas datiem Latvijā visvairāk slīkst pārgalvīgi PELDĒTPRATĒJI un PIRMSKOLAS vecuma bērni . Ja godīgi kad es mācījos sākumskolā lielāka daļa klasesbiedru mācēja peldēt
Vesel.min. birojā tak strādā viena persona, kas bija līdz dalībniece "dižajam" skolas lv projektam. Par ko ta mēs tagad brīnāmies??? Viss ir skaidrs. :D Būs kārtējie miljoni izsēti vējā!
peldēšanas skolotājs 27.05.2015. 21:23:56
Sporta industrija plosās:( Kā parasti, uz mūsu, nodokļu maksātāju , rēķina, slēpjoties aiz cēliem lozungiem. Lai dzīvo lielie būvniecības projekti! Vecajos laikos, nemaz ne tik senos, labi skolotāji bērniem organizēja peldētapmacības nodarbības atklātā ūdenī
Rīgā visi otro klašu skolēni braukā uz baseinu, bet... Ja tā ir mācību stunda, tad jāaprēķina, CIK stundu nedēļā papildus ir nostrādājis skolotājs, bērnu aizvedot un atvedot, un līdzi sēžot. Un vispār tas jādara sporta skolotājam, jo peldēšana taču nav glītrakstīšana.;)
Ritai un visiem līdzīgajiem 27.05.2015. 19:49:13
JĀ! Skolā jāmācās visu, ko dzīvē vajag! Domāju, sāksim ar staigāt mācīšanu, sēdēt mācīšanu, ēst mācīšanu arī varētu - jau ar dzimšanu uz skolu! Par smalkākām lietām pat nedrīkst šaubīties, ka skolā jāmāca, piem., izteikt viedokli, lamāties atbilstoši situācijai, braukt ar mašīnu, dzeršanas kultūru utt. Domāju, ka ētiku, kulturoloģiju, filozofiju, faktiski, arī vēsturi, literatūru u.c. drazas - ārā no mācību programmām. Vajag dzīvei sagatavot! Prasmes kopt! Kāpēc mācīt domāt un saprast, un vispār - kam cilvēkam sajēga, galvenais, ka prot darīt reālas lietas.
Talisa Maegyr 27.05.2015. 18:02:07
Izklausās jau diženi. Par praktisko nodrošinājumu(baseini, transports, instruktors, pavadošais personāls) - tas tāds sīkums. Tāda tā saikne ar reālo dzīvi mūsu deputātiem. P. S. Visbiežāk noslīkst pārgalvīgi PELDĒTPRATĒJI.
Hei, kārtējais idiotisms! Tāpat kā veselības ministram Belēvičam ar veselības mācību. 2. klases skolēni taču visu gadu iet uz baseinu un iemācās peldēt! Lasot, cik daudz baseinu jāuzbūvē, mati slienas stāvus! Vai patiešām mums nav, svarīgākas lietas par baseinu celtniecību? Ceļi? Pašvaldības dzīvojamās mājas?
Jāsaka rupji- STULBUMS!!!!!! Ko darīs visi astmātiķi, reimatiķi, tie kam alerģija uz tādām indēm kā hlors, utml? Darīs tā, kā tagad - jāsēž turpat baseina mitrumā uz nepeldētāju soliņa, jo skolotāja viena pati? Kam imunitāte stipra -viss nākspar labu,un cik daudz tādu ir? Kam organisms vārgs - pavērojiet kas notiek pēc sporta nodarbībām ārā(dikti veselīgām) - daļa no klases slimi. Un visiem labi - klases tukšākas, aptiekās rindas, mammam slimības lapas... Jauki, ieviešam peldēšanu, ziemā - katru dienu, un lai baseins ir iespējami tālāk no skolas, bet mīļa rīgassatiksme parūpēsies lai tramvajs kurse reizi 20min!
Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka alkoholu lietotāju skaits uz 100 000 iedzīvotāju pie mums ir krietni lielāks nekā citur. Varbūt ieviesīsim nedzeršanas kursu ?
absolūiti populistisks uzstā'dijums, ja iziet no skaitļiem. visā valstī to nevar realizēt. būs tāpat , kā ar hokeja hallēm. sacepa un --čussš''sš. uz noslīkušo statistikas nevar taisīt tādus lēmumus. peldbaseina uzturēšana arī maksā. vai tur naudu iedos? ne taču! kurš aizbērs dīķus, kas izrakti privātmājas pagalmā???? cik bērnu tur iekrīt un noslīkst???? bet pa nopietno- PELDĒŠANA VARĒTU BŪT VIENS NO SPORTA VEIDIEM, KAS VIENLĪDZ LABI DER MŪSU APAĻAJIEM BĒRNIEM UN ARĪ KĀ STRESA MAZINĀŠANAS VIETA.
Interesanti, kur tad bērni mācīsies peldēt? Vai tad visām skolām Latvijā ir pieejami peldbaseini?
Varbūt kļūdos, bet manuprāt, pēc pašreizējās sporta mācību programmas 2. klases skolēniem ir obligātā peldētapmācība...
Ulbrokas vidusskolā peldēšana ir visu klašu skolēniem. Paldies pašvaldībai un skolas vadībai! Tā ir fakultatīva stunda reizi nedēļā, maniem bērniem peldēšanas stundas patīk! Pati skolas laikā biju starp tiem, kam 2.klasē bija jābraukā uz baseinu, nekas traks nenotika! Nesaprotu, ko var īdēt! Sports nāk tikai mūsu bērniem par labu, jo viņi ir diezgan mazkustīgi! Daudziem peldēšanas nodarbības ir jāapmeklē pa maksu, bet šī būs iespēja to saņemt pa brīvu! Mēs paši vecāki savus bērnus padarām par nevarīšiem! Kauns!
Lai mācāmies peldēt un citus sporta veidus, bet mazākā mērā" studējam" sociālās zinības, dažādu tautu dzīvesziņas un sazin ko vēl. Lielāka problēma: kur mācīties peldēt? Mūsu izcilie vietējo pašvaldību deputāti izsituši naudu sporta zāļu celtniecībai katrā pagastā neatkarīgi no iedzīvotāju skaita un vecuma, bet neatradās neviens tik gudrs pateikt, ka vajag arī kaut nelielu peldbaseinu, kaut vienu visā novadā. Tagad, kad iedzīvotāji sāk skaļāk par to runāt, viens otrs izcils deputāts atbild: tagad jūs rakstiet iesniegumus ar priekšlikumiem, mēs izskatīsim. Cik ilgi vilksies izskatīšana, vai atļausies ņemt kredītu, domāju, skaidrs: ja tas ir iedzīvotāju priekšlikums, tad nekas uz priekšu neies. Cik katrs varēs atvēlēt naudas sava bērna peldētmācīšanai maksas peldbaseinā, tik arī būs peldētpratēju. Esmu no Krustpils novada.
Vai vecāki to prot izdarīt pareizi ? Esmu peldēšanas skolotājs, vasarā redzu aplamības, ko pieļauj vecāki ,dresējot savus bērnus ūdenskrātuvēs.
Un tālāk? 27.05.2015. 11:29:58
Pie katras skolas cels pa peldbaseinam jebšu skolotājs ar baru skolnieku kratīsies kaut kur ar sabiedrisko transportu un pēc peldēšanas nodarbības vaktēs, lai viņi pārģērbjas, nožāvējas, kārtīgi matus izžāvē, savāc mantas, tajā skaitā arī slapjos pelddvieļus, un kratīsies atpakaļ uz skolu?
dziesmu svētki 27.05.2015. 11:15:19
pēc kaut kuriem dziesmu svētkiem ieviesa mūziku 10.klasē-'' mocās'' skolotāja un skolēni prezentācijas par visu-ko taisīdami- dziedāšanas tur nav......nOVāCIET
Ir statistiska un ir meli, ja? No raksta, kurš pirmais izleca, 2013. gads - Pērn noslīkšana bijis nāves iemesls četriem bērniem vecumā līdz 14 gadiem, aizpērn - septiņiem. Pērn noslīcis viens divgadīgs bērns, viens trīsgadīgs bērns un divi bērni vecumā no pieciem līdz deviņiem gadiem. Kā līdzēs peldētapmācība pret noslīkšanu nepieskatītiem pirmskolniekiem? Cik konkrēti ir noslīkuši skolas vecuma bērni? Un cikiem no tiem nav bijusi peldētapmācība (jo Rīgā peldētapmācība ir visiem vai teju visiem otrklasniekiem). Kārtējais projekts, kur izplenderēt kaudzi naudas, bet jēga, atdeve būs kāda? Un kā to iekombinēs mācību procesā, kur nodrošinās tos peldbaseinus, transportu, pedagogus, pavadītājus?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.