Lietotājvārds
Parole
Atlaidiet Šadurski - viena problēma mazāk visiem būs.
jampampiņi 24.04.2016. 18:21:52
vnk varētu mazāk tērēt nodokļu mkasātāju naudu un vairāk ļaut nopelnīt pašiem nodokļu maksātājiem, lai tie varētu samaksāt nodokļus un nebūtu spiesti slapstīties ēnā.
Vilnim Baltam! 22.04.2016. 22:11:40
Krīzē skolotājiem nogrieza 2-reiz! Visiem citiem algas jau sen atgriezušās pirmskrīzes līmenī. Izvēstās politika pret laukiem dēļ , mazajās, vidējās skolās skolotāji visus šos gadus esam strādājuši par puscenu!Atgriezt pirmskrīzes algas (lats nav eiro) un tad runājiet par paaugstinājumu! Par to darbu, ko ieguldām un ko no mums prasa, jābūt adekvātam atalgojumam!Cik ilgi gaidiet lielo kvalitāti par "apkopējas, sētnieka" darbu?
BALTAJAM. Hmm. Solotājas pārdomas 22.04.2016. 19:53:10
CITĀTS": "Reāls progress zināšanu un prasmju apguvē,lielāka alga." ................................Vai VECĀKIEM arī algu sāks maksāt par TIKAI KVALITATĪVI UZRAŽOTIEM bērniem, kas atbilstoši visām prasībām arī ģimenēs līdz skolai audzināti??????????? Jua jā, tad es ar abām rokām par!... ... ... ... ... CITĀTS: "Reāla motivācija, it sevišķi jaunajiem pedagogiem,ienākt skolās. " .............................................. Baltais, jūs PALŪDZIET TOS, KAS ŠOGAD BEIDZ PEDAGOĢIJAS AUGSTSKOLAS, sākt strādāt skolās un mācīt priekšmetus visās tajās skolās, kur vecie pensijas skolotāji SPIESTI STRĀDĀT, lai tikai būtu kas māca ....... Cits jautājums vai beidzēji Jūs nepasūtīs 3 un vairāk mājas tālāk.................................................................. CITĀTS: "Nosauciet savu vārdu ,skolu ,palepojieties ar savu audzēkņu sasniegumiem. E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolai 3 .vieta Paldies pedagogiem, lūk šeit vajadzētu palielināt algas."....................................................................... Nē. Ne visur skolēni ir tādi, ka var savu skolu pārstāvēt olimpiādēs. Bieži 1/3 klases ir ar specprogrammām, vēl 1/3 klases - ar dažāda veida uzvedības problēmām un neprasmi koncentrēt uzmanību ilgāk par 10 minūtēm, tad 1/4 daļa - vispār nenāk uz skolu vai parādās epizodiski, kad labākas pusdienas vai ir kāds izklaides pasākums, paliek labākajā gadījumā 3-5 bērni no klases, kuri gan prot mācīties, gan vēlas skolu pārstāvēt olimpiādēs. N-tajās, jo šie bērni... ir labākie visos priekšmetos. Diez kāpēc?, ko, Baltais?
Kāpēc manu darbu nenovērtē un manu algu samazina galīgi ,,zaļi ,, direktori??
Vilnim BALTAJAM 22.04.2016. 18:01:58
Esmu skolotājs visu mūžu. Esmu čempions ar skolēniem trijos Latvijas novados.Mana alga ir uz papīra 420. Esmu divu bērnu vecāks.Par kādu kvalitāti te var runāt . Izglītības ministrijā nav ,kas novērtē ne manus sasniegumus ,ne darbu.Manu algu samazina nevis palielina.
tantīte -> Matemātika 22.04.2016. 17:38:38
frāze: "skolotāju ir par daudz" ir jau 10 gadus popularizēts stereotips, kam nav nekāda sakara ar realitāti. jo realitātē nenotiek stundas, jo nav cilvēka, kas varētu iet klasē strādāt. lielākā daļa skolotāju ir starp 45 un 55 gadiem un katrā skolā ir savs pulciņš pensionāru. jaunie skolotāji kaut kā nelaužas uz skolu strādāt. un, ja kād ieklīst, tad pēc neilga laiciņa kaut kur pazūd. es skolā mācu (formāli skatoties) četrus priekšmetus, katru dienu es strādāju ar 7 dažādām klasēm, katrā stundā ienāk 30 pilnīgi citi skolēni, no kuriem katrs ir ar savu vārdu, savām spējām un savām interesēm; semestra beigās man ir jāizliek atzīmes 23 klasēs tātad apmēram 690 skolēniem. un Jūs man stāstāt, ka es esmu par daudz un mani vajag samazināt? priekšmetu skaitu vajag samazināt pamatskolā, nevis skolotājus. Nevis mācīt pa 40 min 18 -25 akadēmiskus priekšmetus, bet mācīt pa zinību jomām un tēmām.
www.delfi.lv/news/national/politics/izstradats-skolotaju-atalgojuma-modelis-norada-sadurskis.d?id=47349687
Jautājumus vaicā, jautā vai pat uzdod....
Interesanti, cik liels būs mans "algas pielikums"mīnusos... Katrs algas "pielikums" līdz šim bijis ar mīnus zīmi...
skolotājs, 36 gadi ped.stāžs 22.04.2016. 15:43:19
Ja valdībai ir 9 miljoni, kas obligāti jāiztērē, naivi cerēt uz saprātīgu lēmumu. Izglītības ministrijā ierēdņi 2 gadus "modelēja", čiks vien iznāca. Raiņa laikā Izglītības ministrijā pietika ar 22 ierēdņiem ....
Vilnis Baltais(skolēnu vecāks)Lielvārdes vidusskola. 22.04.2016. 14:53:23
Reāls progress zināšanu un prasmju apguvē,lielāka alga. Vieņigais kritērijs un nekādu kategoriju .Reāla motivācija, it sevišķi jaunajiem pedagogiem,ienākt skolās. Ir tā apnikusi šis daļas pedagogu čīkstešana,kas slēpjās aiz segvārdiem. Nosauciet savu vārdu ,skolu ,palepojieties ar savu audzēkņu sasniegumiem. E.Kauliņa Lielvārdes vidusskolai 3 .vieta pilsētu vidusskolu grupā DABASZINĪBĀS . Paldies pedagogiem, lūk šeit vajadzētu palielināt algas. Ja mēs neizglītosim ,pēc iespējams labāk savus bērnus, kas tad mums to IKP palielinās? Tad ne tikai algas nevarēs palielināt ,bet būs jārēķinās ar niecīgu pensiju.
Nu tad aiziet! Zinām visi, ka iesākumā bija vārds. Tikai tad tapa viss. Šajā tekstā ir ir negaidīti ( raksta taču izglītoti cilvēki!) daudz vietu, kurās nav vārda, tāpēc arī nav nekā. 1. Kurš var pastāstīt, kā savā dzīvē ir VEICIS jautājumus. Es pagaidām esmu tos tikai uzdevis. 2. Pārāk garo teikumu par trīskāji (NTSP) tomēr vajadzētu sadalīt vismaz divās daļās, sākot otro daļu ar "Tostarp...". 3. "Kritika iecerētajiem pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai" - "Skujiņas kundze, palīgā!" 4. Es neprotu turpināt solījumus, labāk kaut ko izdaru. Citādi iznāks, ka saku "atšujies". 5. Atklājums. Izrādās, ka arī pašvaldībām un arodbiedrībām ir savas ministrijas - " vairākām ministrijām, tostarp (!!!) pašvaldībām un arodbiedrībām. 6. Divas reizes pēc kārtas kādam ir bijis kaut kur jāieskatās - "ieskatā" . Kur tad galugalā viņiem ir tas ieskats un kas tur īsti notiek. 7. Apakšpadome - atcerējos Blaumaņa Pēteri, kurš bija tā pārvērties. Nu gan pietiks. Brīvdienas klāt, vajag atpūsties. To novēlu visiem.
-->tantītei 22.04.2016. 13:25:24
Arī mums bija kursi par vardarbību. Katrs maksājām 13 eiro. ;D
Matemātika - tantītei 22.04.2016. 13:01:44
Lai LIZDA (vai kādi citi pārstāvji) dabūn šitādus ciparus - citādi runājam par abstraktiem cipariem un iespējām. Bet pielikt vienkārši algām un visiem - nu nav tās naudas un nebūs,. Lai katram Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogam uz rokas mēnesī pieliktu kaut vai tikai 10 eiro, papildus nepieciešams ap 7 miljoniem. Neesmu redzējusi, ka LIZDA vai kāda cita organizācija to atzītu, bet pedagogu IR par daudz:: data.csb.gov.lv/pxweb/lv/Sociala/Sociala__ikgad__izgl/IZ0070.px/table/tableViewLayout1/?rxid=cdcb978c-22b0-416a-aacc-aa650d3e2ce0
Vakar medijos parādījās informācija, ka valstī algas ir pārsniegušas pirmskrīzes līmeni. Toties skolotāji nevar sagaidīt, kad viņu algas tiks atgrieztas pirmskrīzes līmenī. Visi runātāji saista to ar kaut kādu mistisku kvalitāti, bet vai kāds var pateikt, kas ir kvalitāte izglītībā - skolotāju savāktas papīru mapītes, olimpiāžu rezultāti, eksāmenu rezultāti vai vēl kaut kas cits?
Vilnim Baltajam. 22.04.2016. 12:46:40
Konkurētspējīga alga radīs konkurenci un beidzot atvedīs uz skolu tos cilvēkus , kuriem skolā ir jābūt. Nevis skolotāju aizvietotājus ar uzdāvinātiem, nopirktiem kursiņu dokumentiem.
skolotājs DARBĀ 25+ 22.04.2016. 12:38:48
Kādam saimā tomēr sirdsapziņai jābūt! Tā nevar būt ,ka nevienam nav ! Skolotājam alga 400 eur uz papīra par slodzi! Ņirgāšanās!
Šobrīd mūsu skolā vairāk kā 2/3 skolotāju ir vecāki par 50 gadiem un 1/5 ir strādājošie pensionāri ...
Būtu loģiski, ja Latvijas sabiedrību iepazīstinātu ne vien ar t.s. "jauno algu modeli" un iespējamo skolotāju un bērnudārznieku algu pieaugumu tuvāko 3 gadu laikā, bet arī ar plānoto skolu tīkla optimizāciju tuvāko 3 gadu laikā. Ne mazāk svarīgs jautājums - vai valstiski tiks risināts jautājumi par finansiālu stimulu radīšanu jaunajiem pedagogiem, lai motivētu viņus strādāt skolās. Lai mācīties par skolotājiem aiziet talantīgākie jaunieši, kā tas ir Somijā (piem. Oulu universitātē no ~2000 reflektantiem tiek uzņemti ~ 100).
Vilnis Baltais(skolēnu vecāks)Lielvārdes vidusskola. 22.04.2016. 12:03:15
Vai tikai palielinot pedagogu algas, skolēnu zināšanu un prasmju līmenis paaugstināsies?Vai skolotāji ar augstāku kvalifikācijas kategoriju ,spēj panākt augstāku darba ražīgumu? Palielināja algas deputātiem un ministriem ,vai darba ražīgums pieauga?
tantīte -> Matemātika 22.04.2016. 11:47:22
tikai nekur neparādās, kam tieši tā nauda tiek tērēta. tikko visās skolās visiem skolotājiem vajadzēja obligāti noklausīties 8 stundu lekciju kursu par vardarbību pret bērniem. pasākums bija pilnīgi bez jēgas, jo mūsdienu skolotājs ir tik ierobežots savās tiesībās, ka pat redzot vardarbības gadījumu, drīkst tikai runāt, griezties pie speciālistiem vai rakstīt ziņojumu administrācijai. tādi kursi noteikti izmaksāja kādus pāris desmit tūkstošus, bet lietderības koeficients - nesaprotams. un tā visu laiku - tiek ieviestas visādas amatpersonas, struktūras, pasākumi. tā piemēram Rīgas pilsētas ZPD konference, pompozie ievadi un nobeigumi, sapostās ierēdņu dāmas un viņu rosīšanās noteikti izmaksāja labu naudiņu, tai pat laikā skolēniem un skolotājiem, kas tos darbus taisījuši, uzvaras gadījumā tiek diplomi un grāmatas, bet skolotājiem, kas darbus izvērtē, maksā 3-5 eur (pirms nodokļu atvilkšanas) par darba oficiālo recenziju. nu tā apmēram tie izglītībai paredzētie līdzekļi sadalās...
Matemātika 22.04.2016. 11:21:36
to-Apnicis paskaties IKP datus un redzēsi, ka izglītībai tiek tērēts gana daudz. Vai esi gatavs, ka skolotāju / skolu skaitu samazina un uz tā rēķina paceļ atlikušajiem algas?
Rīdziniece 22.04.2016. 09:42:10
Būtu diezgan dīvaini, ja uz visu arodbiedŗību būtu tikai viens mērķis! LIZDA jādarbojas visu pedagogu vārdā, izglītības, zinātnes utt.
Vanagas izteikumi mazliet kaitina. Kas tas ir prioritāte? Vai LIZDA nav jānostāda vispirms viens galvenais mērķis, šajā gadījumā skolotāju algas. Vai par tām nav jācīnās? Vai jau atmests ar roku? Nē, tadat par zinātniskās darbības likumu viņa cīnīsies...
Obligāts e-pasts būtu diegan grūti (pesionāri, bezpajumtnieki) ieviešama lietas, taču piekrītu, ka ļoti nepieciešama.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.