Lietotājvārds
Parole
Tikai 10 sēdēs???Varbūt kādos 25 lasījumos labāk????Varbūt vēl kādas 5 darba komisītes,apakškomisītes,aģentūrītes,6 darba grupiņas nodibināt- pētīt, uzlabot, spriest un pārspries nospriesto,lai vēl labāk un pamatīgāk pieņemtu MODELI!!!!????!!!!!
Kad beidzot nomainīs izglītības ministru?
Streiks un algas palielinājums.Nost ar moduli.
Algas pielikums oktobrī ,vai beztermiņa streiks!
10 sēdēs un 500000 lasījumos!
No sākta gala esmu uzskatījusi, ka tikai beztermiņa (ne jau vienas stundiņas vai darbavietā pavadītas dieniņas) streiks varētu likt sākt mūsos ieklausīties. Visas runas, solījumi- priekš kaķiem. Nu jā- nedrīkst taču! Ko nedrīkst? A-ba neļauj! Valdošā kliķe neļauj? Bet pārkāpt manas cilvēktiesības saņemt algu par darbu, ne pusi darba- to drīkst??????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tikai streiks! Kad jel atjēgsimies?! Paldies saprotošiem līdzcilvēkiem!
Es personīgi skolotāja cienīgu algu gaidu 25gadus. Nemainīsies nekas arī šogad. Modeļi ir kārtējā valdības atrunāšanās,skolotāju maldināšana , lai nebūtu streika.
Pie visiem datumiem nav konkrēti norādīts gads!
Pilnīgi piekrītu "mammai" - skolotāji ir lielie kritizētāji komentāros internetā, bet reāli sarīkot streiku un neiet uz darbu, kamēr valdība piekrīt cienīgam atalgojumam - to ne, tam prāta, pašapziņas un uzņēmības par maz. Tad nav ko činkstēt, ja pašiem bail cīnīties. Tāpēc jau vaimanā skolotāji, ka bērni viņus neklausa. Kā var klausīt un cienīt cilvēkus, kuriem nav pat drosmes par savu algu sakarīgi cīnīties. Cik esmu dzirdējusi, tad parasti ņaud - mēs nevarēsim bērnus sagatavot eksāmeniem, neizņemsim programmu, ja streikosim, arī vecāki mūs nesapratīs. Nu, ja sveši bērni svarīgāki par savējiem, kuriem maz varat iedot zemās algas dēļ, tad paši vainīgi.
Lūdzu nepieminiet to modeli, kļūst slikti...
Pagājušajā gadā neieviesa un arī šogad neieviesīs... Bet skolotāju algas solīja palielināt tikai tad, kad būs izstrādāts jaunais modelis! un kad tas tiks izstādāts, tad to vajadzēs pārstrādāt, vai arī budžetā neatrtadīsies naudas... tā ka - pāris gadus vēl par algu palielināšanu varat necerēt... Un skolotāji kā strādāja par kapeikām tā arī turpinās strādāt, bet sabiedrība tā arī turpinās par viņiem ņirgāties... Vidusmēra skolotājs nespēj atļauties aiziet no darba un meklēt citu pieklājīgu darbu, jo cenšas izdzīvot no algas līdz algai.Un tikai sūdzās un cer ka kaut kad būs nedaudz labāk. NĒ nebūs! (te kuri vēl nav pensijas vecumā - variet vēl paspēt pārkvalificēties un nomainīt darbu)
ka tik nenotiek kā dziesmu svētku mēģinājumā ...
Zenta skolotajai 14.09.2015. 07:33 14.09.2015. 09:21:37
Viņiem nav laika šos komentārus lasīt, jo viss darba laiks paiet mēģinājumos saskaņot jauno modeli.
Atslēgvārds "mēģinās". Un vispār kāpēc ne divpadsmit vai piecpadsmit sēdēs? Kaut kur jāsteidzas?
Nez, vai visus šos komentārus un ieteikumus (no kuriem liela daļa tiešām ir vērtīgi) kādreiz palasa IZM vai LIZDA vadoņi, jebšu, ieņēmuši galvā modeli ar visām nepilnībām, vārās savā sulā?!
pirmspensionāre skolā 13.09.2015. 16:32:21
Tik ilgi jau notiek ņemšanās ap jauno algu modeli, ka drīz nebūs, kas strādā.Ne dziļu lauku skolā(manā) pēdējo gadu laikā sāk trūkt ne tikai labu, bet pedagogu vispār. Ja atnāk jauns skolotājs, viņš grib dzīvot, skraida no vienas skolas uz otru. Kāds labums skolām no tāda skrejoša cilvēka? No vieniem pensionāriem un pirmspensionāriem arī tā ir, kā ir. Skolēns grib arī kādus jaunākus skolotājus. Minimālā alga ar 1.janv. būs 370 eiro, bet jaunā skolotāja alga-405 eiro (bruto) par slodzi. Cik lielam fanātiķim, muļķim, neveiksminiekam vai sevi nemīlošam (būs baigi jāskraida pa skolām un privātstundām) jābūt jaunam cilvēkam, lai strādātu skolā! Šī nav slavas dziesma modelim, bet kliedziens IZM. Domāju, ka manā skolā algas kopumā ne palielināsies, ne samazināsies. Pa nullēm būs. Un jauno skolotāju nebūs, un labu skolotāju nebūs.
to mamma2 11.09.2015. 20:27 13.09.2015. 15:24:07
Lai tā mācību stunda notiktu, ir nepieciešama vēl otra stunda skolotāja darba laika ! Tā kā faktiski jau ir vajadzīgs lēmums, kas to arī oficiāli atzīst - skolotāja slodze 21 mācību stunda faktiski atbilst tām 36-40 stundām, ko nu grib noteikt par skolotāja slodzi. Tikai tad nekāda ekonomija neiznāks... Un tāpēc tagad cenšas jauno algu modeli tā samudžināt, lai varētu legalizēt 1 slodze (jaunā) = 1,5 slodzes (vecās) - darba alga arī par jauno slodzi kā par tagadējām 1,5 slodzēm,, un faktiski nekāda pielikuma skolotāju algām nav!
10 sēdes x 10 deputāti x 50,00 eiro katram algā = 5000 eiro + telpu īre + atbalsta personāls Nu neiznāks nekāds algas pielikums skolotājiem.
Nu bet tad sarunājiet savā skolā skolotāji un streikojat! Neejat uz skolu! Lai tad ir sprādziens, jo tas ātri vien nonāks masu saziņas līdzekļos!!! Kur problēma? Jūs no darba neviens atlaist nav tiesīgs, jo tādā gadījumā nebūs vispār kas strādā..
Paldies saprotošām mammām 12.09.2015. 08:49:48
Tiešām normāli cilvēki saprot šo absurdo situāciju. Tik, lūk, arodbiedrība pērn , sasolīdama pieņemt GALĪGO ismisuma soli par streiku, mazliet vienu otru pakušināja. Redziet, tas nekad jau arī nav plānots! Es- 100% par beztermiņa streiku- bērniem tiešām nekas nenotiks. Un samaksu par darbu ES līmenī! Cenas taču ir ES līmenī un pat augstākas ( piemēram Vācijā)! Piekrītu! Esam "mīkstie". KĀPĒC DRĪKSTU STREIKOT TIKAI AR A-B-BAS ATĻAUJU? Ja mana alga būtu kā viņai, pat šāda doma prātā neienāktu. Cik likumu pārkāpti, mudinot šo karsto kartupeli? Kas ir ar cilvēktiesībām šajā valstī? Ir ko rakt!
piekrītu mammai 12.09.2015. 07:46:01
Tieši tā. Kad,kolēği, mēs beidzot sāksim sevi cienīt? Un,ja no arodbiedrības nav jēgas, aicinu masveidā izstāties un organizēt streiku pašiem.
Prom un basta 11.09.2015. 23:37:38
Personīgi es pirmdien dodu atlūgumu, lai māca to ķīmiju un bioloģiju kas grib. Braucu pie meitas uz UK, ir darbs, būs maize. Viss.
Ja sēžu skaits ir pāra skaitlis, tad var iznākt neizšķirts un viss būs jāsāk no jauna. Sēžu skaitu vajag nepāra skaitli!
Laiks izglītības ministrei ar visu modeli demisionēt.
Bērns skolā mācību stundā paņem no skolotājas visvairāk.Īstenībā vajag maksāt noteiktu likmi par mācību stundu. Stundas laikā skolotājas zaudē visvairāk nervu enerģijas,par to pienākas alga virs vidējās kāda ir valstī.Pārējās darbības ir līdzīgas iestādes rutīnai un ,lai to samaksu iedzīvinātu pietiktu ar vienu sēdi.
Varbūt varētu beigt ņirgāties par skolās strādājošiem, stāstot anekdoti,ka jaunais modelis būšot kas labs. tas ir vienkārši pretīgs. nesaprotu, kā var būt tik tupa tā IZM,ka nedzirt,ko saka skolās strādājošie. .
Lūdzu beidziet kliegt te!!! Neejat uz darbu, streikojiet! Nu cik var te bļaut??? Kas jūs mīkstie esat??? Bail pazaudēt kapeikdarbu, ja aiziesiet uz streiku un nevadīsiet stundas??? Ar bērniem nekas nenotiks! Streikojiet kaut nedēļu! Vecāki jūs atbalstītu! Uz priekšu!
IZM ierēdņu hroniskā mazspēja ir attiecināma pie nepārvaramas dabas apstākļiem (FORCE MAJEURE - Definīcija: Ārkārtēji nenovēršami apstākļi, kuru dēļ nav iespējams pildīt līgumsaistības, kā rezultātā viens līgumpartneris rada zaudējumus otram. Juridiskajā praksē Δ jēdziens nav stingri formulēts, tie varētu būt: kari, revolūcijas, streiki, zemestrīces u. c.; tomēr par Δ nav uzskatāmi ar tirgus konjunktūras izmaiņām saistītie apstākļi. Ekonomikas skaidrojošā vārdnīca. — R., Zinātne, 2000).
Nu bet parēķiniet, kas tur atkal sēžu naudās, prēmijās, piemaksās un reprezentācijas izdevumos naudiņas sanāks! Piederu tiem 30%, kam alga samazināsies arī par 30%, saglabājot līdzšinējo darba apjomu. Piedodiet, mazo skolu kolēģi, bet es priecājos par katru pusgadu, uz kuru atliek šo jauno modeli. P. S. Kad ķīmijas, bioloģijas un fizikas skolotājiem sāks maksāt par laboranta darbu, ko mēs veicam sabiedriskā kārtā vai par grašiem?
Tad kāda velna pēc jūs veselu gadu tērējat administratīvos resursus kaut kāda izpētes darba imitācijai lai beigu beigās pateiktu - tas viss ir fufelis, nauda ir tik cik viņa ir un mēs varam tikai viņu pārdalīt, atņemt vieniem, lai iedotu otriem. Un skaitās, ka jauns modelis atrasts par ko simts ierēdņu ir veselu gadu algu un prēmijas saņēmuši.
Kā ar pārējiem 30%? Un kā ar pirmsskolu?NEAIZMIRSTIET MŪS!PIRMSSKOLĀ ,,vienmēr,, palaiž kaut ko garām!!!
Straujuma TV "Rīta panorāmā" skaidri pateica, ka jaunais pedagogu algu modelis palielinās skolu direktoru (un arī direktoru vietnieku) algas vidēji par 40%, bet skolotājiem kopumā tas dos 3%. Tas nozīmē, ja kādai skolotājai alga tiks palielināta par 25%, tad citai jaunais algu modelis nesīs algas samazināšanu. Strādāju Valsts ģimnāzijā, mēs aprēķinājām, ka ieviešot jauno modeli, daudziem skolotājiem (arī man) alga samazināsies līdz pat 200 EUR, jo nedrīkstēsim strādāt kā šobrīd. Interesanti, kur ņems skolotājus uz 4-6 stundām nedēļā? Vai cer uz sporta un speciālo skolu skolotājiem, kas pirmspensijas vecumā steidzami pārkvalificēsies un gribēs mācīt matemātiku?
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Algu pieaugums tiek solīts 70% pedagogu, Ko darīs 30% pedagogi. Algas tiks samazinātas? Reāls ieteikums skolotājiem vajadzētu piemaksu par IT prasmēm. Pēc pieredzes zinu, ka lielākai daļai skolotāju ir problēmas pat ar vienkāršu programmu EXCEL.(Līmenis vienkāršākā tabula un diagramma+ max,min, average) Ja tas netiek ievērots, tad konsultēt kolēģus neatmaksājas.
Kāpēc neviens nekotrolē to, ka skolās prasa joprojām izvērstus tematiskos plānus, bet iepriekš valstī it kā tikai atcelti, lai nebūtu papīru kalni, kas nav nepieciešami. Tādus varētu prasīt tikai tiem, kuri strādā skolā pirmo gadu, kad beigsies šī visatļautība, ka katrs savā skolā izdomā ko vēlas? Katrā skolā citi noteikumi?Kāpēc netiek ierobežots atskaišu daudzums, liek pildīt visādas papildus lietas, kaut visas atskaites e-klasē mācību pārzinis var atrast. Kāpēc lieka papīru rakstīšana? Kāpēc nav atrunāts, ko drīkst prasīt?
Ķecerīgais 11.09.2015. 12:50:19
Kopš 2009. gada, kad skolotāju algas tika samazinātas par 100 latiem valstī slēgtas un reorganizētas daudzas skolas. No darba atbrīvoti vairāki simti skolotāju, kuriem vairs algas nemaksā. Ministrijas budžets pieaug katru gadu. skolotājiem algas nav atgrieztas pirmskrīzes līmenī. Kur paliek šī naudas starpība?
Es domāju, ka tomēr varētu izskatīt deviņās sēdēs. Ja jau nevarēja izprast tarifikāciju, tad jauno modeli nesapratīs ne tik.
Agrāk gudrie karaļi pārģērbti izgāja ielās un tirgus laukumos, lai izzinātu un saprastu savu tautu. ierosinu ĒNU MĒNESI izglītības ministrijas un citu ierēdņu un deputātu klātbūšanu mēnesi - dienu dienā, vakaru vakarā (pēc darba laika darāmos darbus) pavdadīt konkrētā skolā, galā saņemot tieši to pašu algas apjomu. Nu pamēģināt varētu> Zinātu -par ko spriest, kā izdzīvot, kā DEGT UN SADEGT PAR SAVU MISIJU...
Бармалей 11.09.2015. 12:22:35
Может комиссию создать на Твайку ?
Bet mani tomēr interesē fakts, kāpēc tiem 30% algas samazinās?! Tāpēc, ka strādājam lielās skolās, kur klasē 30 skolēni... un esam vairāk noguruši.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.