Lietotājvārds
Parole
...... cer palielināt... 14.01.2016. 21:09:19
nu, cerēt jau var. Par grašiem strādās tie 7000 cilvēki?
vispirms ielieciet cietumā LAtvijas kangarus, kuri iznīcināja institūtus ar programmētājiem, tikai es pelnīju tūkstošiem dolārus Vnukovā, Šeremetjevā! Latvijas kangari mūsu darba tirgu vāciešiem pārdeva, bet mēs no 1992. gada līdz 1994.gadam nesaņēmām algu, bērniem ēst nevarējām nopirkt! Neviena revolūcija nenes labumu vairumam, tikai tiem, kuri sagrābj valsts labumus savās kabatās! Kur cukurrūpnīca (freibergas laikā iznīcinātā) - godmaņa kabatā, u.t.t.
Vel 7000 liekēžu ?! Ko mēs ar viņiem iesāksim? Ķīlis vienīgais gribēja kaut ko mainīt bet viņu ātri vien tie parazīti nogāza!
mammas atbilde Kādam 13.01.2016. 17:23:24
Jā, cienītā, vai godātais. Es "aptuveni nojaušu", ko nozīmē zinātniska publikācija. Un, diemžēl, esmu saskārusies ar to, kāds ir stāvoklis Latvijā ar "zinātnisko publikāciju" štancētāju armiju, kas IZM un Latvijā vadošu Augstāko izglītības iestāžu personās veicina "šo burvīgo mērķi". Domāju, ka Jūs arī ļoti labi esat par to informēts/-ta. Tāpēc neizliksimies par baltiem blusainiem auniņiem ar melnām nevainīgām actiņām - paskatīsimies, kāds ir citējamības indekss, un kurās zinātnēs... Tad runāsim tālāk par šo skaisto mērķi. Ja līdz šim pieminētais mērķis ir bijis aiz ausīm pievilkts un ar aizžmiegtām acīm "saskaitīts", lai "izvilktu" uz šādas pieejas pamata, kāpēc lai šobrīd nākošie miljoni (no kura gada jau?...) tikti izlietoti jēdzīgāk?
Domāju ka vajag vien piešķirt finances kādiem projektiem, bet nodarbināto skaits pats palielinātos. Citādi palielinās nodarbināto skaitu, bet šiem vajadzēs domāt ko t'ādu lai sadara, lai attaisnotu savu esamību amatā... Bet ja to organizē valsts iestādes, tad tāda nostāja ir gluži saprotama...
Kādai ar segvārdu "mamma" 13.01.2016. 12:21:07
Vai Jūs tiešām esat pārliecināta, ka saprotat ko nozīmē zinātniska publikācija un kāda veida zinātniskās publikācijas tiek gaidītas? Vai tiešām Jūs esat pārliecināta, ka visas latviešu zinātnieku uzrakstītās zinātniskās publikācijas ir pilnīga "tufta"? Vai tiešām Jūs uzskatāt, ka nav nepieciešams Latvijā atbalstīt zinātni?
Ja visi skries uz zinātni, kurš tad maizi audzēs? Augstāka izglītība Latvijā vairs nav vērtība. Augstskolu jūra- un tik ražo nevienam nevajadzīgus speciālistus. DU divām svešvalodam māca trīs gadus 10 nodarbības nedēļā. Un tālāk? Absolventi iet uz Tirdzniecības skolu kļūst par viesmīļiem, pavāriem utt.
... ja tādi ir mērķi - kāpināt zinātnisko rakstu daudzumu, tad šis viss ir kārtējais bulshits = būtu smieklīgi, ja nebūtu traģiski - noraudzīties, kā "zinātnieki" kāpina "zinātnisko rakstu skaitu" = uzraksta neko nepasakošu A4 lapeli un publicē pašidotos "zinātnisko rakstu" krājumos = cipars liels, jo tos var "izdot" netā, bet citējamība = nulle... tad audzē citējamību - kā obligātu liekot saviem studentiem citēt šos "zinātniskos rakstus" savos darbos... un tad izdod studentu "zinātnisko rakstu" krājumos... un visiem ir nosplau'ties, vai raksts vispār ir par tēmu, kas aktuāla zinātnē... vai pieleitojamību vai jebko citu, kur tiešām būtu jāiegulda nauda... Apsveicami...
... ja tādi ir mērķi - kāpināt zinātnisko rakstu daudzumu, tad šis viss ir kārtējais bulshits = būtu smieklīgi, ja nebūtu traģiski - noraudzīties, kā "zinātnieki" kāpina "zinātnisko rakstu skaitu" = uzraksta neko nepasakošu A4 lapeli un publicē pašidotos "zinātnisko rakstu" krājumos = cipars liels, jo tos var "izdot" netā, bet citējamība = nulle... tad audzē citējamību - kā obligātu liekot saviem studentiem citēt šos "zinātniskos rakstus" savos darbos... un tad izdod studentu "zinātnisko rakstu" krājumos... un visiem ir nosplau'ties, vai raksts vispār ir par tēmu, kas aktuāla zinātnē... vai pieleitojamību vai jebko citu, kur tiešām būtu jāiegulda nauda... Apsaveicami...
Lai LV būtu vērā ņeamams iespējas konkrētspējīgi darboties zinātnes jomā pasaules mērogā, tad ar algām vien nepietiks. :) Tas ir īstermiņa skatījums. To vajag sākt attīstīt jau skolās, palīdzot talantīgiem skolēniem pievērst pastiprinātu uzmanību eksaktajiem priekšmetiem
Ne tikai zinātnē, bet arī citās eksaktajās jomās var teikt to pašu. Pārsvarā jau tas ir privātais sektors, kur algas var grozīt, kā tīk. Ja ir labs speciālists darbu atradīs!
Ja kaut ko grib panākt, tad nevajajg tikai runāt, bet arī rīkoties - attiecīgi ir jāpalielina algas! Ja būs motivācija un respekts no sabiedrības puses, tad arī būs, kas strādās!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.