Lietotājvārds
Parole
Pret reformu 25.10.2016. 20:55:41
Nevajag atņemt bērniem bērnību! Nav nekāds brīnums, ka šādos apstākļos, kad bērnību mēģina "izlaist no dzīves", jau 12 gadu vecumā daudzi būtībā jau dzīvo pieaugoša cilvēka vecumposmā. Viens no iemesliem šādai situācijai ir tas, ka bērniem pat netiek dota iespēja pienācīgi ''pagaršot'' bērnību.Personīgi es, lai arī jau mācos vidusskolā, joprojām vēlos spēlēt pagalmā ar citiem bērniem visādas paslēpes, ekspedīcijas u.c. spēles un arī daru, ja sanāk. Es cenšos saglabāt savu bērnību iespējami ilgi. Bērnība ir īsts dārgums!
Man jautājumiņš: Kas tas par jauno izglītības saturu? Kas to aprobē? Par kādām naudiņām? Piekrītu Lienei - Latvijā IR lieliski sakārtota pirmsskolas izglītība, atbilstoši reālajai sociāli ekonomiskajai situācijai - tās ir pirmsskolas izglītības iestādes ar 5 - 6 gadnieku apmācību. Tikai realitāte pierāda, ka daudziem bērniem rodas dažāda rakstura problēmas šobrīd ļoooooti smagnējā lasīt un rakstītmācīšanās procesā! Pirmsskolas vadlīnijas spiež visiem bērniem iemācīties lasīt līdz bērnudārzu beigšanai, bet ne jau viens vien bērns tam nav vēl gatavs, turklāt metodes........
12.klase jau radās ar sešgadnieku apmācību.Sākumā bija 0 klase sešgadniekiem, tad visi1988. vai1989.gadā "pārleca" gadu uz priekšu un sākās 12 klašu sistēma,deviņgadīgās skolas. Sešgadnieki skolā spēlējās un nespēja koncentrēties mācībām. Tā pamazām 1.klasēs sāka mācīties no 7 gadu vecuma. Vajag atpakaļ ceturkšņus un 8 gadīgās skolas. Ir bērni "gudrīši" -tie lai mācās no 6 gadiem, bet visiem uzspiest nevajag.
Mācību saturu izstrādās personas, kas nezina., ko nozīmē bērns, bet par māžošanos saņems labu atlīdzību...Kārli, lasies...
Nav smieklīgi 17.10.2016. 12:32:35
Jauns projekts, jauni līdzekļi. Tā, vai? Un vienalga par bērniem...Bērni jau 1.klasē 7 gados ir sastresoti līdz nemaņai un ik dienas, visos priekšmetos tik ripo uz priekšu pārbaudes darbs pārbaudes darbam galā, tas nekas, ka iepriekšējo vielu saparatuši 2 bērni no klases un tos murgus, ko tagad sauc par izglītojošiem materiāliem nesaprot ne vecāki, ne skolotāji. Uzdevumi jārisina kaut kādās abstraktās vienībās, matemātiku pārvēršot par zinātnisko fantastiku brīnumbērniem, vienā ķīselī jaucot visas tēmas, lai gan NEMAZ nav nostiprinātas pamatlietas. Angļu valodā tik rullē uz priekšu , ņemot visus iespējamos angļu valodas laikus, nemaz nenojaušot, ka bērni neprot izlocīt "I am, you are...". Sociālās zinības un ētika vispār ir tikai lieks slogs un putra bērnu galvās, tad jautājumi par elektrību, tad par ģimenes ienākumiem, tad par eksportējošiem uzņēmumiem (bērni vispār vēl tādu vārdu nepazīst)... Tad nav brīnums, ka jāsāk no sešiem gadiem, jo tik daudz muļķību nevar apgūt 12 gados...
kas drīz skolā vēl jo vairāk lauku skoās strādās???
dzīve zem naudas 15.10.2016. 09:54:09
bērnus nedrīkst aiztikt ,mācību programma jāpārskata jāuzlabo, skolu direktoru vara politizēta, instruments kas respektē maizes devēju, kritiku pat neuzklausa, nerespektē,vienmēr gatavs shēmām par apsolīto labumu,maksā izdevīgi šaurai grupai kas atbalsta slepeno naudas plūsmu pietuvinto kontā, JĀNOPUBLICĒ AVĪZĒ,LAIKRAKSTOS,TV, RADIO, MĀJAS LAPĀS INFORMĀCIJA- PIEEJA PEDAGOGU, DIREKTORU BRUTTO NAUDAS PLŪSMAI ,VESELĪBAS APDROŠINĀŠANAS POLISES PAKALPOJUMU NAUDAS SUMMA AR ANLĪTISKO ANALĪZI tur -samaksa NAUDAS izteiksmē slēptas politiskās intrigas POLITISKĀS PARTIJAS FINANSĒ VALSTS (NODOKĻU MAKSĀTĀJU NAUDA) UN PRIVĀTIE ZIEOTĀJI ,kurus valsts atbrīvo no nodokļu maksāšanas, shēmo vairo nabadzību,vairo bagāto un miljonāru skaitu
svarīgs rezultāts...... 12 gadus skolā pa nodokļu maksātāju naudu, tad kredīts-parāds bankai atkal muļķi laiž un piektdiens,sestdienas,svētdiens brīvas ,graāmatas nelasa,spaida pogas ekrānā rezultātā lēts,darba spēks aiz borta, LATVIJĀ BADS, NABADZĪBA,paaugstināti elektrības tarifi,shēmotāju bandas, nodokļu slogs uzņemējiem,darba ņēmējim augsts,,pabalsti ,niecīgi atbalsti un propoganda ka gruzijā un moldovā 60,00eur visiem
Šobrīd bērni jau no 5 gadu vecuma obligāti mācās. Viss kārtībā. Nosaucam to par skolu un viss. Tur jau visas programmas aprobētas, process notiek, bet bērni var arī spēlēties, iet pastaigās, dejot, vingrot, izgulēt diendusu. Bet galvenais- vecāki var mierīgi pēc darba bērnus no dārziņa grupas( lai saucas par skoliņu) izņemt. Interesanti, kas notiks, kad izraus no dārziņa un ieliks skolas ritmā. Tas pats, kas jau gadus atpakaļ bija- šausmas... Es ļoti skaidri atceros gan to milzīgo pierādīšanu, ka bērni jāliek skolā no sešiem gadiem, gan to milzīgo izgāšanos un pierādījumus, cik tas aplam un kaitīgi. Bet latvietis jau bez sava grābekļa nevar.
es joti man patikjus man ari gribas but
Irisa Pupene 28.09.2016. 18:08:11
Vai reformas izglītības sistēmā (mācības no sešu gadu vecuma) nepieciešamas, lai parādītu, ka Izglītības ministrija strādā?!!! Reforma reformas galā, bet jēgas nekās.
Kādas muļķības var gvelzt "a la skolotāja"! Nebija problēmu 90.gados? Paskatieties, kas ar šo paaudzi notika pamatskolā un kas notiek šobrīd ar šiem eksperimenta trusīsiem. Averiet vidusmēra 27-35gadīgo slimību vēstures. Tad parunāsim!
arī skolotāja 28.09.2016. 14:38:14
Izglītībai reformas ir vajadzīgas.Un jo vairāk ,jo labāk.Sen bija laiks-gan mācību programmas pārskatīt,izmest ārā visas pārlieku sarežģītās.nederīgās teorijas,gan sākt mācības ātrāk, atbilstoši pielāgojot mācību saturu sešgadniekam.Ir absurdi,ja 19 -gadīgi jaunieši sēž vēl vidusskolas solā,ir pilgadīgi,un ne vecākiem,ne skolotājiem kāda teikšana .Un murgu te nav nekādu,ir 21.g.s. ,kas prasa daudz ko citādu,arī skolotāju domāšanu mainīt. 90-gadu sākumā arī skolēni uzsāka mācības ar sešīem gadiem,un nebija nekādas vainas.Un starp citu,kā zināms,bērni mūsdienās ir daudz drošāki,zinošāki ,tad nu ar gudru audzināšanu ,mācīšanu darbs turpināms. Visu cieņu IM Šadurska k-gam par drosmi un izturību ,atvairot uzbrukumus ,pat rupjus apvainojumus TV.Izturību!
Tad arī lai pārskata to saturu! Kādreiz teica, ka saturu mainīs, kad pielika klāt vēl vienu gadu. Neko nemainīja, izņemot to, ka jāmācās 12 gadi! Un 80. gados, sākot mācības no 6 gadu vecuma, bērni bija bērnudārzā, bet tā jau bija 1 .klase. Stundu garums nebija 40 min., un visi gulēja pusdienlaiku. Tagad arī tā būs? Skola tādas privilēģijas nevar nodrošināt.Vispirms jāizdomā kārtīgi, vai tas reāli iepējams. Man meita un mazmeita sākušas mācības 6,5 gadu vecumā, jo dzimušas janvārī, problēmu nebija.
cilvēks no malas 27.09.2016. 11:05:28
Nē nudien jāsmejas! E-klasē vēl tagad raksts-kā mazināt stresu pirmsskolniekiem. Jautājums no kā tas stress?! man tas liekas galīgākais absurds-dzīt bērnu skolā lai ministri neredzētu bērnus uz ielas. Stundas vidusskolās notiek pāri sešiem vakarā,tad mājasdarbi,sazin kāds pulciņš, treniņi,un tad vēl saīsina stundas lai laikus varētu paspēt uz šito pasākumu uz to vēl un to un to.... naktī galva sāp. Un nedēļas nogalē arī neko prātīgu nevar padarīt! dariet kā gribat- es savus bērnus tā "nedresēšu". Lai vēl pasauli iemācās iepazīt. Bet tagad lielākoties visi zina kas ir pokemons un kvadrātbiksis. Un kāds ir jaunākais apple modelis. Jau 5 gadu vecumā. es domāju ka cilvēki un bērni pat prātīgaki paliktu ja vēl piecgadniekos ietu bet tur neborētu iekšā kā uz eksāmeniem. Tāpat jau mācību pārāk daudz pie tam atkārtojas-ētika,sociālās zinības,būs vēl tā drošības mācība (sazin kas tas tāds par murgu!). Nu nav normāli tas,nav!
Mācības var uzsākt no 5 gadiem, bet TIKaI bērnudārzā, ne skolā. Pie tam, skolā kā ēkā skolēniem nevajadzētu parādīties ātrāk kā 8-9 gadu vecumā, kad nevajag gulēt pusdienaslaiku, ik pēc brītiņa padzerties, pačurāt, spēlēties ar mantiņām... Tikai tad, kad ir izpratne par skolas būtību, izmēriem, attālumiem. Ka ēdnīca atrodas pavisam citā korpusā, ka sporta zālei ir savas ģērbtuves, ka garderobē nav sava skapīša...
skatītāja 22.09.2016. 21:41:50
Es īsti nesaprotu to vadoņu domu,ko viņi grib ar šo lietu panākt vai iegūt!? Bērni taču jau mācās bērnudārzā, ko vēl vajag? Tagad būs nepieciešama atkal nauda, lai pirmklasniekiem pielāgotu klasi kā bērnudārzā, lai būtu spēļu istaba, vieta, kur pagulēt diendusu, vieta kur mācīties? Kāpēc divriteni atkal izgudrot no jauna,ja tas jau ir izgudrots? Un, cik nesen visiem bērnudārza audzinātājiem bija jāiegūst augstākā izglītība,lai varētu mācīt bērnus, viena otra noteikti vēl tagad maksā studiju kredītu. Es esmu pret, nevar bērniem atņemt bērnību!!! Mūsu izglītības sistēmā vispār viss tiek pielāgots un orientēts tikai uz tiem spīdošākajiem prātiem un uz tiem kam ir lieli apgriezieni, ja tavs bērns visu uztver lēnāk vai arī tā galviņa nav tik viegla, tad tiem tiek vienkārši ,, pārbraukts pāri", kamēr vēl var kaut kā ar citu palīdzību kulties līdzi, tikmēr kaut kā tiek galā, kad vairs nevar, tad paceļ rokas un laižas dibenā. Un tad mēs brīnāmies, kāpēc tik daudz bērni negrib vairs mācīties, ļoti vienkārši, viņi ar to nevar tikt galā!!!
Nu beidzot vajadzētu sākt skolotājiem,vecākiem,sabiedrībai AKTIVIZĒTIES!Mēs tikai runājam,diskutējam,bet nekāda reāla darbība PRET izglītības jaunajām reformām nenotiek.Ir valstiskas un nevalstiskas organizācijas un biedrības, kas varētu un kam vajadzētu organizēt sabiedrību uz konkrētam akcijām,piem.:parakstu vākšana,aptaujas u.c. Ir klusums un miers...Sākam reāli aktivizēt katrs pats sevi,kādu pa labi un pa kreisi,tikai tad kaut ko varēs PANĀKT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--->> Anna 16.09.2016. 12:20 21.09.2016. 12:46:23
Arī pie mums vasarās bērnudārzos nekāds mācību darbs nenotiek...
Piektklasnieks 20.09.2016. 15:09:12
Kad man bija 6 gadi man padevās tā matemātika ko mums uzdeva. Bet man vienīgajam tik labi padevās, dažs labs pat ļoti ilgi pildija uzdevumu. Lasīšana arī labi padevās, bet pie logopēda pareizi izrunāt burtus kā r sanāca nedaudz pirms 7 gadu jubilejas, Bet rakstīšana sagādāja problēmas pat līdz 1. klases beigām. Nu nevajag sāk iet 1. klasē kad daudziem ir 6 gadi un dažam labam ir 5 gadi!
te vienkārši tiek mākslīgi uzkurinātas visādas kaislības par visādām blakustēmām, lai novirzītu uzmanību no tā, ka skolotājiem alga faktiski samazināsies - jeb pie pretimnākošiem direktoriem paliks tai pašā līmenī - jo faktiskā samaksa par darba stundu skolotājiem pēc jaunās, "palielinātās" algas sistēmas ir samazinājusies - bet tarifikācija ir tāda, kāda ir, nekas īpaši vairāk apmaksāts no papildus darba nav nācis klāt. Pagaidām nav zināms, kam tad ir palielinājies, kur tie 9 piešķirtie miljoni aizgājuši. Oktobrī, kad visi saņems algas, varēsim atkal šūmēties. Ierosinu beztermiņa streiku, sākot ar Skolotāju dienu!
Skolotāja un māmiņa 16.09.2016. 16:39:50
Kad vienreiz beigsies šis murgs? Es strādāju skolā nu jau 15 gadus un visu šo laiku notiek izglītības reformas. NEPĀRTRAUKTI ! Mēs skolotāji esam elastīgi- pielāgojamies vienām, tad citām prasībām. Izstrādājam programmas, rakstam tik atskaites, bet pa to laiku izaug mūsu bērni. Vai mūsu bērni domāti nebeidzamiem eksperimentiem??? Cik var eksperimentēt? Vai nevajadzētu beidzot ļaut mierīgi strādāt skolotājiem un bērnudārza audzinātājiem - profesionāļiem, kas savu amatu prot? Mums, kā smejies, par kaitīgu darbu piemaksas vajadzētu. Un kaitīgums nerodas bērnos, vai vecākos. Gribu teikt, ka AUGSTĀKĀS AMATPERSONAS KAITĒ TĪŠI, lai tie kas gudri un varoši aizbrauktu un te paliktu viegli vadāms aitu un govju bars, ko var viegli vadīt un slaukt, slaukt.............
Kas notiktu, ja sešgadīgo bērnu bērnudārza grupu nosauktu par 1.klasi?
Briesmīgi! Strādāju vienu vasaru Norvēģijā bērnudārzā.Tur bērni vispār līdz 7 gadiem neko ,,nezaurē",tikai iepazīst apkārtējo vidi, rotaļājās,spēlējās,trako pa dubļiem-praktiski nenotiek tāda īsta mācīšanās kā pie mums.Un aizejot uz skolu bērns sāk lēnām visu apgūt.Elementāri,bez stresa.Un viss notiek.... Tās ir šausmas ,kas notiek pie mums.Murgs!
interesanti 15.09.2016. 14:57:32
Kāpēc krievu skolās ir 11 klases????
Nu īsta "grābekļu "tauta. Mēs taču jau vienreiz no 6 gadiem mācījām.... Un pareizi pierādījās, cik tas nelietderīgi. Tagad aicina kāpt atkal uz tiem pašiem grābekļiem. Ne stundu garums, starpbrīži, rotaļas, vieta, izlietņu un galdu augstums ēdnīcā, ne viss pārējais nav piemērots, lai dzītu 6- gadīgos skolā. Viņi jau tagad skolā ierodas spēļu un rotaļu izbadināti, jo sešgadniekos tik zaurā un zaurē, lai godam tiktu 1. klasē- lasa un lasa, raksta un raksta...rēķina un rēķina. Pirmskolnieki tak pārbiedēti, lai tik sagatavotu godam. Jā, ir daži spējīgie, kas to visu viegli var, tikai daži,bet visi pārējie kā nabadziņi velkas pakaļ. Ir tikai seši gadi cilvēka dzīvē, kas dabiski attīstoties rotaļās, viņus bez stresa pareizi attīsta. Dēļ naudas( un tikai) tagad rausim gadu nost? Lai ieteupītu? Uz kā rēķina?
Ļausim mūsu bērniem palikt bērniem, būt pirmsskolā līdz 7 gadiem, nekropļosim viņu psihi! Viņi visu apgūs savā laikā, jo katram dzīvē ir savs laiks! Lai viņi aug veseli, priecīgi, spēlējās bērnībā! Atkal valsts "'gudrie vīri "'vēlas to laiku bērnie atņemt! IR JAU BĒRNU ATTĪSTĪBAS POSMI, par kuriem jāsak lasīt valdībai, jo iejaucoties tajos , tikai cieš bērnu veselība. Tāda reforma izskatās par cilvēku tiesību pārkāpumu- vairs bērnu veselība , attīstība netiek ņemta vērā !!!
vecāki,jums ir teikšana ,vai bērnu mocīt no 6 gadi 1.klasē.Murgu zeme,ka ministri nejēdz no sava darba ,tikai gudrelē
Atkal tas murgs 10.09.2016. 00:03:21
Mans brālis jau 90.gadā sāka iet uz skolu no 6 gadiem. Tagad valsts ir spiesta uzturēt invalīdu... Tāds bija šīs "ģeniālās" idejas rezultāts. Bērni jau tagad mācās no 5 gadiem! Ieskaitiet to kopējā gadu skaitā un pat 14 gadi sanāks! Atbildīs visādu valstu standartiem un vēl pāri paliks! Es mācījos 11 gadus un absolūti nejūtos dumjāka par tiem, kas tagad 12 gadus drillē pakešlogu piesmacēto klašu solus.
Tiešām rodas sajūta, ko nozares pārstāvju sabradā visu labo un iet pāri cilvēkiem un pāri bērniem. Beidziet brutāli ekonomēt savu līdzekļus, ko citviet atļaujas pat zagt, kā novirzīt bērniem, tā nekā. Jaunā Ekzyperi skola Piņķos ir piemērs, kādām jābūt pašvaldību skolām, lai tajās labi justos arī jaunāki bērni. Lūdzu, nodrošiniem. Ja nevarat, nekropļojiet b/d un privātos b/d!
nekliedziet šeit, bet vnk. nelaidiet skolā no 6g. Jums neko neviens nevar padarīt. Jūsu lēmums!
Kur tos 5-gadniekus pēc skolas likt? Jo pats ar sabiedrisko transportu vēl nav spējigs braukt uz mājām!!!!?????
Piekrīt, ka bērns gatavs skolai no 7 gadiem. Otrkārt,- noņemiet 12.klasi! Saprotams, ka valstij vajag NAUDU, NAUDU, NODOKĻUS, MILJONUS.....un nav kas viņus maksā, un nav kur dabūt, bet bišķi jābūt reāliem.
Varbūt beidzot beigsim izvarot bērnus un cilvēkus Latvijā?! Un sāksim domāt ar īsto galu, ne šos dzintarpērļus, ko tagad atgremo šie raksti par 6gadīgajiem. Tie vecāki, kuriem nagi niez savas atvases pataisīt par psihiski traumētiem eksemplāriem - droši uz priekšu - iesēdiniet savas atvases skolas solā jau no 2 gadu vecuma - sēdēt taču māk! - BET NO PĀRĒJIEM - ROKAS NOST!
Varbūt vienreiz beigsim izvarot izglītības sistēmu; ļausim strādāt bērnu dārziem un skolām!
Precizēju. Latviešu valodas mācību grāmata un darba burtnīca 3. klasei. Tas noteikti būs bibliogrāfisks retums, tāpēc nevajag to izmest.
Kad beigsies šis birokrātiskais murgs un tā murgainā valoda? 1. Noteikti PIE pašreizējā standarta un PIE pašreizējā VISC, bērniem labāk vispār neiet uz skolu. 2. Par kuru debespusi domāja mūsu Šadurskis, sacīdams "varētu būt jādodas". 3. Skaidrs, ka mūsu bērnu paverdzināšana ir prioritāte, jo būs jāskrien līdzi digitālajām tehnoloģijām līdz pat virtuālajam apvārsnim. 3. Un beidzot traģiskomiska sagadīšanās - uz mazākumtautību skolu latviešu valodas mācību grāmatas un darba burtnīcas vāka ir redzama meitene ar SEŠIEM labās rokas pirkstiem. Medusmaize sešgadniekiem un viņu vecākiem!
Vienkārši 05.09.2016. 13:01:12
ViSC un citi lēmēji lai iegriežas bErnudārzos un apskatās - tur bērni jAU mācās, tikai piemērotā vidē un piemērotos apstākļos.Tur jau viss notiek !!
no pieredzes 04.09.2016. 15:28:02
Vieglāk? Veca un zināma lieta- pārslodze un stress nograuj imunitāti un dzen depresijā => slimošana , slimošana un slimošana. Tāpat jau katras paaudzes veselības stāvoklis pasliktinās. Piepalīdzēsim!
ne jau pirmo reizi 03.09.2016. 14:49:03
Lēmumu pieņems, neņemot vērā ne bērna vecuma īpatnības, ne ārstu atzinumus. Kad atkal kaut kas noies greizi, vainīgi būs neprasmīgie skolotāji.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.