Lietotājvārds
Parole
Šis ir tas šauro pierīšu spriedelējums par pedagoga 4 stundu darba dienu un "draudošajām" 8 stundām. Jau sen pat IZM ierēdņi, kuri izstrādā šo 8 stundu grafiku, deva atbildi, ka 8 stundu darba diena pedagogiem nenozīmē 8 STUNDU ATSĒDĒŠANU SKOLĀ, bet gan apmaksu uz to, kas pedagogam ir jāpadara 8 stundās. Jau tagad ir līdzīgi. Vienigais - šajās 8 stundās nekādi nevaru iekļauties. Nu, piemēram, man ir 26 kontakstundas un 14 tarificētās stundas citiem darbiem, no tām 4 audzināšanai.. Nerunājot par audzināšanu, kur sakarā ar dažādiem pasākumiem - ekskursijām, klases vakariem, koncertiem, kultūras pasākumiem, nākas katru mēnesi vismaz kādas 5 stundas pārstrādāt. Pārējiem darbiem nedēļā atvēlētas 10 stundas, t.i. - pa 2 katru dienu. Mācu matemātiku, caurmērā katru nedēļu viena lidz divas no 4 klasēm, ko mācu, raksta pārbaudes darbu. Lai izlabotu 28 - 31 darbu, cik man klasē skolēnu, ievadītu visus punktus e-klasē, nepieciešams vismaz 3 stundas. Lai sagatavotu interaktīvos materiālus - katrai klasei stunda. Jā, to visu es daru vakaros mājās, jo pēc stundām esmu nogurusi, bet tas taču nesamazina manu darba laiku. Un vēl visādi kursi. Lai gan esmu specialitātē noklausījusies sev interesējošus kursus, šogad visādie obligātie kursi pēc stundām - vismpirms 12 h par bērnu tiesībām, pēc tam 12 h par pirmo palīdzību, pēc tam 4 h par pedagogu veselības problēmām. Un neviens nekompensē šīs stundas. Novadi savas 7 kontakstundas, pēc tam sēdi 4 h kursos. Vai tas ir normāli?
kauns! 22.04.2016. 00:56 Pabalsti, pabalsti! Redziet, kur dāsna valsts! Algu maksājiet cilvēkiem par darbu un nevajadzēs atmest pabalstiņus! - Somija gan nez kāpēc neuzskata par kaunu visiem(visiem, Karl!) skolēniem nodrošināt brīvpusdienas. Neatņemot nevienam tādēl algu, starp citu. Brīvpusdienas visiem nav pabalsts. Tāpat kā pabalsts nav skolas bibliotēkas grāmatas vai IT klases datori.
Jautājums: 22.04.2016. 14:42:06
Kāpēc tika ieviesta brīvpusdienu sistēma? Tam taču bija kādi pamatoti argumenti? Vai tie kļuvuši neaktuāli? Nav pareizi "šantažēt" cilvēkus. Ja brīvpusdienas atceļ ne to argumentu dēļ, kas saistīti ar tiem, kuru dēļ ieviesa, tad visa šī jezga ir spēlēšanās ar sabiedrību. Ir jāpierāda, ka šo pāris gadu laikā situācija mainījusies un ģimenēm nav nepieciešams pašreizējais atbalsts, tāpēc konkrētie līdzekļi, nevienam nekaitējot, var būt novirzāmi citur. Es tā prātoju... Ja PII audzinātājai ir 3 sākumskolas skolēni, tad viņai izdevīgāk varbūt ir saņemt brīvpusdienas bērniem, nevis 10 euro pie algas?
Bagātā Latvija! Kāpēc valstij jābaro mani bērni? Vai tad tas nav viens no vecāku pienākumiem?
Atbalstu ieceri atsākt maksas ēdināšanu, jo tikai tad, ja vecāki maksā par ēdināšanu, viņi prasīs bērnam paēst! Šobrīd par milzīgi lielām naudas summām tiek barotas cūkas. Lai cik garšīgi būtu pagatavots ēdiens, bērni to neapēd, samuļļā un noliek neapēstu. Kurš vispār izdomāja, ka vecākiem pat par bērnu ēdināšanu nav jāmaksā? Vienīgā kategorija, kam būtu jāpiešķir brīvpusdienas, ir daudzbērnu ģimenes un maznodrošinātie.
Ārkārtīgi interesanta metode, lai vieniem pieliktu, citiem atņem.
Parādiet kurā PII skolotājs strādā 4 stundas???? PII skolotājam uz papīra ir no 400-420 eiro uz rokas saņemot pāri 300 tad kā ar tādu algu var izdzīvot? Arī PII skolotājam ir liela atbildība par mazajiem bērniem kur grupā ir līdz 30 mazu bērnu vēl neapmierināties vecāki utt. Lai arī beidzot tās pašvaldības ( tai skaitā JELGAVA) kura ir viena no lielākājām pilsētām sāk domāt!!!! Tad arī pedagogi PII netrūks.
Ir ļoooti maz bērnu ,kuri spēj novērtēt to, ka viņiem ir brīvpusdienas un ar cieņu izturas pret ēdienu un attiecīgi citu cilvēku darbu. Taisnība, ka ļoti daudz ēdiena/naudas tiek izmests, bet nevienu tas neinteresē. Par pusdienām nemaksā, bet pērk roltonus, čisus, gumijlācīšus un visu citu no šī plaukta... Redzu un zinu, ko runāju...
Pabalsti, pabalsti! Redziet, kur dāsna valsts! Algu maksājiet cilvēkiem par darbu un nevajadzēs atmest pabalstiņus!
Kas nekaiš strādāt dienā 4 stundas uin brēkt,ka maz saņem? - Strādāju dienā 6 kontaktstundas, pārējos darbus vēl klāt 3 stundas(skolā no 8.00 - 16.00)un vēl nākas mājās strādāt. Nez kāpēc man 800 eur vis nesanāk.
100 procenti 21.04.2016. 22:54:26
piekrītu aculieciniecei. 1.-4.klašu skolēni praktiski neēd, bet iznieko ēdienu. Brīvpusdienas tikai bērniem no maznodrošinātajām ģimenēm!Vedu pusdienās 1., 2.klašu skolēnus. Pret debesīm jākliedz, reti kurš ēd zupu, kotletes. Vienīgais, ko stampā iekšā ir makaroni.
atbilde uz jautājumu. 21.04.2016. 22:48:29
Vecākiem.
Ja ir maksas medicīna, tad arī lai iet maksas izglītība. Kā lielākajā daļa pasaules. Esam jau tik tālu, ka visu gribam par velti.
Kad cilvēki sapratīs, ka jācīnās ir ne pret skolotājiem? Visiem Latvijas mazo algu saņēmējiem būtu jāvēršas pie valdības. Kāpēc valsts pārvaldes darbinieku algas šķiet ideālas un nevienu neskolotāju nesatrauc? Skolotāji ir slikti tikai ar to, ka atļaujas cīnīties par savām tiesībām. Nesaprotu, kādēļ to vēl aizvien nedara citi mazo algu saņēmēji... Tiešām nesaprotu. Vieglāk jau ir latviskā garā skaust un grauzt citu, bet nekustināt ne pirkstu sevis dēļ. Visiem būtu jācīnās par sevi, jāparāda, ka nav akli un saprot, kas aiz muguras ikvienam parastam cilvēkam tiek darīts. Apbrīnojami mierīgi cilvēki pastāv, zinot, kāda netaisnība pastāv. Un sakne nejēdzībām nav skolotāji...
Varbūt ministram būtu ministrijā ierēdņu skaits krietni jāsamazina, - skolotāju un skolēnu, un skolu taču mazāk, tad - gan pusdienām pietiktu, gan skolotājiem vieglāk strādāt būtu - mazāk negudru rīkojumu un izmaiņu jāpilda, gan vecākiem - nebūtu bērniem jāiestāsta, kāpēc 3 sporta stundas, kāpēc grib garāku mācību gadu utt. Citādi katrs birokrāts cenšas attaisnot savu eksistenci uz iepriekš nosaukto rēķina.
Nu nesegs jau tās "atņemtās" valsts brīvpusdienas pirmsskolas pedagogu algas, vismaz mūsu mazajā novadiņā, kur katrā klasē 5-7 skolēni. Nesanāks nekāds brangais pielikums 10 PII pedagogiem , ieskaitot vadītāju un logopēdu "uz pilnu klapi", ja dārziņā 65 bērni un 4 grupiņas, Katram pedagogam "uz rokas"no tā iznāks apmēram 35 euro mēnesī. Un mūsu pašvaldība jau tā apmaksā brīvpusdienas 5. un ,6. klases skolēniem, 5-6 gadīgajiem PII, un daudzbērnu ģimeņu bērniem gan skolā, gan PII,, tāpat arī maznodrošinātajiem un trūcīgajiem. Nu cik var pašvaldības "slaukt"? Un gudrā runāšana, ka pašvaldībām jānodrošina ēdināšana, jau nenozīmē, ka par velti. Mūsu novadā jau sen visi (ieskaitot skolotājus un skolas un PII darbiniekus) maksā tikai par produktiem, bet elektrības, ūdens un ēdnīcu darbinieku atlīdzības izdevumus maksā pašvaldība. Varbūt jāsamazina IZM štati,kas nevar un nevar neko atrisināt? Paskatoties viņu mājas lapā- darbinieku vesels lēruns. Kas tad tāds iz izdarīts? Vai viņi savas algas nopelna, vai tikai atsēž stundas. Daļu "nomazinot", pāri paliks arī pedagogu algām. Un vispār, runājot par pedagogu algām. izskatās, ka lielākā šūmēšanās ir par 8 stundu darba dienu, jo jau tagad,parēķinot tos 420 euro no 21 darba stundu nedēļā uz 40, pedagogu alga ir 800 euro pirms nodokļu nomaksas. Kas nekaiš strādāt dienā 4 stundas uin brēkt,ka maz saņem?
juris 21.04.2016. 13:09 Pēdējiem izglītības ministriem nav bijis prātā nekas cits, kā, mēģināt sarīdīt savā starpā skolotājus, skolēnus, vecākus. Tagad tam vēl klāt piemet pašvaldības. Tas ir vājprāts kas notiek Latvijā. - Skaldi un valdi. Princips vecs kā pati pasaule.
nevajag aizmirst, ka ikviens maksā prom nodokļus un par tiem vēlas saņemt pretī arī kaut ko taustāmu, kaut brīvpusdienas bērniem, nevis trulo apziņu ka uztur tikai liekēžu amtpersonu un ierēdņu barus.
labprāt atteiktos no šīs valsts tās esošā valdošā rezīma izpausmē
Потому что все Ваши политики - лживые и вороватые свиньи. Впрочем Вы сами их избираете уже 25 лет подряд. Что есть, то есть - терпите дальше.
Mani bērni ir jau lieli un , kad bija mazi - par pusdienām maksāju, darba burtnīcas pirku un ekskursijām naudu sagrabinājām, kaut bijām trūcīgi. Tagad vecāki negrib maksāt par neko, bet pieprasa maksimumu no skolotājiem un pašvaldības.
Visiem skolas direktoriem vajadzētu mācīties no Kuldīgas 2. vidusskolas direktores Rutas Karlovičas, viņa prot darboties ar naudu,tā ka brīvpusdienas ir no 1.-12. klasei.
NU nevar un nespēj tā IM ar KAŠu priekšgalā(Kārlis Šadurskis) ,,oriģinālākas,, izglītības reformas izdomāt.
Brīvpusdienas būtu jānodrošina visiem 1.-9. klašu skolēniem!!! Politika - atņemt, lai iedotu jāizbeidz!!!
Pēdējiem izglītības ministriem nav bijis prātā nekas cits, kā, mēģināt sarīdīt savā starpā skolotājus, skolēnus, vecākus. Tagad tam vēl klāt piemet pašvaldības. Tas ir vājprāts kas notiek Latvijā.
Bet pie mums Daugavpili brivpusdienas ir berniem no 1 lidz 9 klasem.!!! un daudzi berni ir laimigi kavar paest skola. !!! un visiem soleniem ir bezmaksas transports pilsetas marsrutos. :Lai dzivo Daugavpils!!!
Kāpēc tikai 1-4 klasēm jāfinansē? Vai tā nav diskriminācija? Vai nu pusaudžiem mazāk grības ēst? Vai 5-klasnieks jau var nopelnīt sev naudu, vai jāsāk zagt? Es pati pazīstu ģimeni, kam tā ēdināšana skolā ir būtiska kaut viņi neprasa sev pabalstus.
Kārli! Vai nav par daudz "ideju reformām"!!!! Katru dienu pa kādai - viena stulbāka par otru,
Pretiigie pirmsskolu pedagogi, uz lidzenas vietas padaris par badmiram 1.-4 klashu skoleenus , kadi tie skolotaji pretiigi valsts nevar vien apmaksat vinju darbu un par verdzenem vinjas negrib palikt un stradat par velti. Tagad sabiedriba uzputis burbuli berni skolotaju algu del paliks tuskhu veederu, pretigas u4enes nestrada, bauda garu atvaljinajumu neko nemaca grib leilas algas, vinju del latvijas pedejais reusrrs izmirs bada navee....ziniet tadi raksti atgadinapasutijumu,kura del jasanaido sabiedriba un tas skolotajs vel dziljak janogruzg sudos
Ja skolēni masveidā neēd skolā gatavoto ēdienu - pavāru ziepēs un meklēt citu. Ja ap ēdienu ņergājas viens - divi izlepuši ceptu paradīzes putnu vai Roltonu mīļi - nu, lai ņergājas, nav liela bēda. Visi nekad visu neēdīs.
Un šis personāžs uzdrīkstas teikt, ka viņam rūp Latvijas bērnu veselība!? Jo ātrāk viņš tiks atdalīts no izglītības nozares, jo vairāk tas nāks par labu bērniem un sabiedrībai kopumā.
Nākamā neprātīgā ideja!!! Tagad vēl bērniem būs jācieš! Kurp mēs ejam!!! Algas jāmaksā ir valstij nevis pašvaldībai! Pirmsskolas pedagogs arī ir pedagogs, tātad maksā valsts. Un ja valstī atrodās līdzekļi gan banku glābšanai un citām lietām, tad jāatrod arī pedagogu algām , ari pirmsskolas pedsgogiem! Bet protams, ka tādi cilvēki, kuri gada griezumā saņem pie 50 000 algās nekad nesapratīs tādus, kuri knapinās ar savu minimālo algu! VAI mēs tiešam paši neko nedarīsim? Jābūt mums vienotiem!
Demokrātija 21.04.2016. 09:38:45
Kur esat redzējusi, ka neēd!? tas, ka no simta kāds viens izlepis vai paēdis neēd, nenozīmē, ka no tā vajadzētu ciest 99 citiem!!
Vienalga, no kā, bet BRĪVPUSDIENĀM jābūt visiem skolēniem visos novados, laukos, pilsētās - līdz pat vidusskolai obligāti, vēlams līdz 12.kl. beigām. Tas būtu tikai civilizēti. Man ir vienagla, to finansēs pašvaldība vai valsts, bet nodoršiniet bērniem pusdienas.
aculieciniece 21.04.2016. 09:37:15
Valsts apmaksātas brīvpusdienas ir lieka naudas izšķiešana, jo skolēni neēd to, kas tiek uzlikts uz galda. Ļoti daudz ēdiena vienkārši tiek izmests ārā. Brīvpusdienas vajadzētu maznodrošinātām ģimenēm.
Brīnos, ka dažādās pašvaldībās tik dažādi viedokļi. Šķita, ka atkal būs pretspars starp valsti (IZM) no vienas puses un pašval'dībām no otras. No vienas puses tas i rlabi, no otras - ja būtu vienotas būtu vieglāk sasniegt mērķi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.