Lietotājvārds
Parole
Streiks līdz rezultātam. Prasīt atdot krīzē noņemto ! Ņemt vērā pieredzi, jeb nostrādātos gadus ! Nepieļaut ,ka pensija tiek rēķināta no krīzes iztikas minimuma . Kāmēr nav konkurētspējīga alga, atcelt skolotājus nabadzībā dzenošas prasības par maksas kursiem.
Manuprāt, streiku vajadzētu rīkot eksāmenu laikā.....un tad paskatītos kas notiek....
Kāda jēga darīt to klusām? tad jau vienkārši paņem slimības lapu, ja negribi uz darbu iet. Nekādu labumu algu jautājumā tas gan nedos.
Nav jau jaskrien pie saimas ,bet turpat vietejaa skolaa var streikot.
Vienīgi un tikai STREIKS MĀCĪBU LAIKĀ!!!!MĒNESI! NE MAZĀK!SKOLOTĀJI NEAPMEKLĒ SKOLU! SĒŽ MĀJĀS!
no pieredzes 25.09.2015. 08:53:24
Streikam jēga ir tikai tad, ja tas patiesi kādam (un daudziem!) traucē, rada neērtības, liek sarosīties. Ja skolotāji izdomās pastreikot VIENU dienu pirms rudens brīvdienām, turklāt ar atrunu - nē, nē, stundas nevadīsim, bet, mīļie vecāki, bērnus varat uz skolu vest, mēs PIESKATĪSIM, parotaļāsimies, pusdienās aizvedīsim (tātad patiesībā jau mēs strādāsim) - tad tāds streiks būs tikai "ķeksīša pēc", tā teikt, arodbiedrības tēla spodrināšanai.
"skolotājiem" 24.09.2015. 22:41:01
Atcerieties, ka tas, ko un kā Jūs šeit rakstāt, rada viedokli par mums visiem - skolotājiem. Bieži vien ir kauns....
ES PAR STREIKU!!!!!!SKOLOTĀJAM jābūt izglītībai lai strādātu savā amatā,tad vēl ik pēc 3.gadiem jābūt kvalifikācijas kursiem,kur jāapmeklē par savu lielo????algu.Vienīgais kur?Latvijā saeimā neskatās,kāda tev izglītība,pieredze,var strādāt visās jomās,ja kas notiek atbildīgo nav,par padarīto nevienam nav jāatskaitās,tautai pietiek ar solijumiem!!!!!!!CIK ILGI .....vienreiz pietiek domāt par citiem,STREIKU 1 NEDĒĻU.
MĪKSTAJIEM 24.09.2015. 18:44:01
Jūs, skolotāji, esat par mīkstu, lai ietu streikot!! Ha ha Ha !!!
Nekādi modeļi, bet konkurēt spējīgas algas , sakārtos, sakārtos, sakārtos izglītības sistēmu. Vienkārši atdodiet krīzē atņemtos 50% algas un atjaunojiet 2007g. -pirmskrīzes izveidoto algu palielināšanas modeli. OBLIGĀTI JĀŅEM VĒRĀ NOSTRĀDĀTIE GADI - PIEREDZE. IZGLĪTĪBĀ IR TĀ PAT KĀ GALDNIECĪBĀ -IR GALDNIEKI UN MĀCEKĻI. Pieredze nāk ar gadiem!!! TIKAI STREIKS (SKOLAS AIZSLĒGŠANA) , ARĪ PAT, PRET SKOLOTĀJIEM SKEPTISKIE VECĀKI, BEIGU BEIGĀS ,PIESPIEDĪS VALDĪBU MAKSĀT SKOLOTĀJIEM KONKURĒTSPĒJĪGU ALGU.!!
Modeli ziepēs. IZM vajadzētu iemācīties vismaz saskaitīt esošos skolēnus, lai 20.septembrī nebūtu jāizmanto 30.maija dati. Vai paši IZM nav kauns par savu rīcību? Rīgā tagad par 2350 skolēniem vairāk. Vai tie nav jāmāca,ka tiem nav piešķirts finansējums. Un tā šmaucas jau kuro gadu. Vai tā IZM nav vispār jālikvidē,ja tik nevarīga?
Esmu par streiku, pat neceru uzto,ka kaut ko kompensēs. Apnicis pat dzirdēt melus par to modeli. Tas modelie nav nepieciešams. Jāpalielina visiem alba un jāsakārto skolu tīkls Latvijā. Neesam miljonārti,ka var skolu beigt tikai daži skolēni klasē. Tas ir absurds.
Jūsuprāt skolotājam jābūt arī policistam?Viena lieta redzēt un aizrādīt,otra šķirt bērnus piespiedu kārtā.Otrā ir vardarbība pret bērnu,par ko soda skolotāju.
Kādi vēl streiki? Kad pedagogi netiek galā ar skolēniem un nemaz negrib to darīt. Izliekas neredzam, kad skolā viens otram sit pa muti. Par kādu algu palielināšanu pedagogiem var būt runa? Tas notiek Rīgas centra skolā.
Vai LIVA atbalstīs arī ierosinājumu samazināt skolu birokrātisko administratīvo aparātu, ka to paredz jaunais pedagogu algu modelis? Viens vietnieks uz 200 izglītojamiem, ja skolā mazāk par 100 skolēniem, tad direktore uz 1/2 slodzi. Ar Rīgas IKSD "speciālistiem" un "koordinatoriem" jārīkojas tāpat!!!!
Es domāju, ka pa īstam mēs varēsim nevis nestrādājot klasē, bet nerakstot ŅEKĀDUS TEMATISKOS PLĀNUS, ATSKAITES, ANALĪZES un vēl daudzus citus papīrus. Tie saēd mūsu dzīvi, bet no tiem barojas kantoris , kas saucas IZM, kuru piesedz ministre. Jāpieliek punkts šai padomijas laiku kontrolei, precīzāk, birokrātijas patvaļai. Jāiet streikot ar saukli "Jūs neticat mums, mēs neticam jums".
Kur rodas nauda, ko pielikt deputātu algām? Tak jau no mūsu nodokļiem! Bez moduļiem un 10 sēdēm , ir un viss! Jābeidz šī acu aizmālēšana! Zinot, ka pedagogi tāpat nepacels balsi un nepacels galvu, jo tas jau daudzkārt pierādījies, viņus var muļķot un neņemt vērā! Kur aitas ir , tur cirpēji rodas! Te redzama vienkārši Valsts attieksme pret izglītību. Izgītoti cilvēki acīmredzot nav vajadzīgi, jo tie sāk DOMĀT. Un tas nav īpaši labi. Nu, ko PEDAGOGI, tā turpināsim un ļausimies?
SUPER MODULIS 24.09.2015. 12:48:20
Lielākajai daļai pedagogu, tas modulis vispār nav vajadzīgs, kāpec par vinu vispār runā.Tikai un vienīgi godigs algu palielinajums visiem pedagogiem nevis kaut kāds modulis....Atdodiet , ko paņēmat 2008 .gadā, bez skolotaju atļaujas
Ieskatījos LIZDA vēstnesī. Nu skaistas jau tās summas par vienu vienību. Bet vai kāds no LIZDA darbiniekiem saprot, ka lielākājā daļā skolu skolotājiem nebūs viena vesela vienība. Līdz ar to skolotājiem neredzēt šos skaitļus savos algu kontos. Reāli algas samazināsies. Par ko tad lai streiko? Par algas samazinājumu?
Vai tad vienreiz nevar tā PA ĪSTAM aizklapēt vismaz uz pāris dienām skolas ciet, cik tad var tikai dziedāt un svilpot. Ja arī nesamaksās par šīm dienām nu un....tā pat jau nemaksā
vnk.skolotāja 24.09.2015. 11:04:28
Līdz šim Latvijā notikuši divi izglītības darbinieku streiki. Pirmais noticis 1994.gadā, kad streikoja 76% skolu, panākot 16% algu paaugstinājumu. Tāpat streikots tika 1999.gadā, kad streikā piedalījās 31 447 izglītības darbinieki. Darbinieku tiesības uz streiku Latvijā garantē Satversmes 108.pants, 1998.gada Streiku likums, kā arī Eiropas Sociālās hartas 6.pants.
Kā LIVA palīdzēs? Atmaksās to algas daļu, kas par streikošanu tiks atvilkta?
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Caur smiekliem raudāt gribas 24.09.2015. 09:55:26
Ierosinu palielināt deputātiem algas vēl vairāk.
No iepriekšējā 24.09.2015. 09:54:37
streika iemesls? Krīzes laikā skolotājiem atņēma pusi algas. visiem krīze beigusies, izņemot skolotājus. Kāpēc nevar atgriezties pie vecā modeļa, kurš bija līdz krīzei? Kad atdos skolotājiem ieturētās summas???? Būs jādara kā pensionāri - caur tiesu.
Maza sanāksmīte. 24.09.2015. 09:52:37
Izskatās, ka būs tas pats, kas pagājušājā ziemā pie Saeimas nama.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.