Lietotājvārds
Parole
Kā ir tā ir 28.09.2015. 17:34:04
Kā jūs nesaprotat. Mūsu vadošie simts jātnieki bez galvām piekusuši naudiņu sadalot, vajag pašiem zālītēm pielikt, pārējie līdz šim ir iztikuši un vēl pacietīsies.
Varu saderēt, ka streika iemesls ir nauda. Saeimas darbinieku algu paaugstinājumam atrodas līdzekļi, bet pedagogu algām līdzekļu kā nav - tā nav, un risinājums netiek rasts jau gadiem - lai gan pirmsvēlēšanu solījumi ar putām uz lūpām izskan katru vēlēšanu gadu.
Atdodiet vismaz to algu, kas bija pirms krīzes! Visa Eiropa priecājas, kā Latvija savilka jostas... Medmāsas, skolotāji, ugunsdzēsēji.... Kad varēs to jostu atlaist?
Bauskā vēl labāk izdomāja deputāti, kā ietaupīt uz skolotājiem - samazinot bērnudārzā likmi audzinātājam. Tagad nevajaga vairs 30 stundas nedēļā strādāt pietiek tikai 26 stundām. Darba pienākumi tie paši, darbs tas pats , tikai jāizdara ātrāk un par mazāku darba samakstu. Iznākums skolotāja pelna to pašu ko bērnudārza sētnieks, auklīte vai palīgstrādnieks. Bet vadītāja smaida un saka: "Ka tik darbs. Esat pozitīvas. Strādājiet ar smaidu un atbildīgi. Jūs esat atbildīgi par Latvijas nākotni, par bērnu drošību. Jūs ieliekiet bērnā pamatus. Jāstrādā ar kvalitāti" Bēdīgi:( Sveiciens Bauskas deputātiem Par Latvijas nākotni!
Ai, cik.... 24.09.2015. 08:26:03
Krīze valstī beigusies, bet skolotājiem sola gaidiet jauno modeli gaidiet, var būt , ka vajadzēt vel samazināt par daudz saņemiet :(, jo deputatiem taču vajag pielikt. Bet skolotāji līdzvērtīgi sētniekam par minimumu rukā.
ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
kpc tā jāsapina mūsu Laimdotu, viņa jau tā netiek galā ar visām svirām, bet te vēl kautkādi pedagogi ar muļķveida uzstādījumiem uzdrošinās..FUI
Mainās ministri, bet viens, kas nemainās-septembris iet uz beigām, bet skolotāji atkal nezin kāda būs alga. Cik ilgi skolotāji strādās kā samarieši? Prasības skolotajiem tiek izvirzītas lielas, bet pretī valdība nedod neko. Deputātu algu palielinājums gan nerada nekādas problēmas. Varbūt valdība un deputati arī varētu pusgadā uzrakstīt atskaiti ar konkrēti padarīto darbu uzskaiti kā to prasa no skolotājiem?Nevis- domāsim, plānosim, spriedīsim, bet kas konkrēti ir padarīts?
Viņai jau prātā tikai bēgļi un nevis Latvijas iedzīvotāji.
Es neko šogad neesmu solījusi....
Padomā ar ar galvu 23.09.2015. 17:29:02
Streika iemesls ir zemās algas un IZM bezdarbība un valdības populisms......
Straujumai Laimdotai! 23.09.2015. 16:43:14
Jau pagājušajā gadā sabiedrībai kļuva zināmi ministrijas ierēdņu ,,atvaļinājumi" -pa 5 reizēm mēnesī ar n-to tūkstošu apmaksu!Šogad tas pats!!! 1 miljons un apm.62 000 eoro par pusgada,,labu" darbu ministrijās!Vārdu sakot-TAUTAS CŪKOŠANA PILNĀ APMĒRĀ!Izkopēt visus šos komentārus un aizsūtīt uz Eiropas parlamentu,jo maz ticams, ka viņiem būtu nojausma, kas notiek Latvijā!!!!
2008.gadā skolotāju likme par slodzi bija 350 Ls (apm.500 EUR), valstī minimālā darba alga 160 Ls (228 EUR). 2015.gadā skolotāju likme par slodzi 420 EUR (294 Ls), minimālā alga valstī 360 EUR (252 Ls). Jautājums - ja šāds pieaugums saglabāsies, pēc cik gadiem minimālā darba samaksa valstī apsteigs skolotāju darba samaksu?
Skolotājiem un pensionāriem krīzes laikā samazināja naudiņu,ne vienam no viņiem neplāno ieturēto atdod. Lai tie veči un skolotāji strādā un baro ierēdņus.Cilvēkam ar 2 maģistra grādiem 420 uz papīra,bet cikiem no ministriem ir 2 maģistra grādi godīgi iegūti, nevis nopirkti??? Ja skolas uz 1 mēnesi aizvērs ciet un arodbiedrība dabūs samaksāt skolotājiem algas,tad varbūt visi pamodīsies,bērnu vecākus ieskaitot.
Cerība mirst pēdējā 23.09.2015. 14:38:55
Esmu pārsteigts par Straujumas kundzes acīmredzamo neatbilstību savam amatam. Esmu priecīgs, ka aizvien biežāk tiek pieminētas tiesas un tiesu darbi. Ejam pareizo ceļu, kolēģi!
Nu ta beidzot! 23.09.2015. 14:02:06
Nav vārdu! Tagad, mīļā Laimdotiņ, sāc arī domāt, kā atdot gadiem nelikumīgi ieturēto.
Ko Jūs neteiksiet!!! Laimdotas kundze regulāri tiekas, regulāri sola - vai tad ar to pedagogiem nepietiek???
Paskaties direktoru un vietnieku algas! Tās publicētas katra novada\lielpilsētas mājaslapā budžeta sadaļā "Amatpersonu atalgojums". Un, ja vēl Straujuma LTV augusta beigās uzsvēra, ka, ieviešot pedagogu jauno atalgojuma modeli, skolas direktoru (un līdz ar to arī vietnieku, kuru algas % atkarīgas no skolu direktoru algām!!!!) algas tika palielinātas par 40%, tiks darīts viss, lai skolotāji samierinātos ar "Bēdu manu lielu bēdu" dziedāšanu. Un nekas nemainīsies, tikai rēķini par dzīvokli, elektrību, gāzi palielināsies, friziera pakalpojumi kļūs vēl dārgāki, bet par zobārstu mēs varēsim tikai sapņot.
Jā - Laimdota nesaprot - viņai ar jauno gadu automātiski pieaugs par 198 eiro, bez jebkādiem papildus darbiem un nopelniem, kaut gan tas jau tikai tāds sīkums - zeķubiksēm un tml. Vai tad šitiem mūžīgajiem čīkstētājiem, kas gadiem biedē ar streiku, ar kaut ko vajag atmest? Lai pačīkst vēl pāris gadiņus, visi jau pie tā tāpat pieraduši...
es negaidīšu 23.09.2015. 12:07:43
Sūdzu tiesā. Punkts.
pievienojos *** jāatdod krīzes sākumā atņemttie 50% un jāpiedzen caur tiesu šajos gados nesamaksātais. Un jābeidz
Vakar deputati nobalsoja par to, ka vinjiem algas japalilina par 157 eiro, kaada var buut runa par skolotaju algu paielinashanu , ja pati nabadzigaka valsts parstavju dalja dzivo dzilja truukumaa: brauc ar biezam mashinam, buvee maajs , suuta bernus par masku maaciities uz arzemem, ko jus ,miiljie, kadi skolotaji, kaadas skolotaaju algas, pat pensionari ir pamesti malinja - BUDZHETAA NAV NAUDAS, BET DEPUTATIEM ALGAAM IR.
Par ko Jūs, Straujumas kundze, esat pārsteigta? Tiem cilvēkiem vajag dzīvot un nevis kaut kad nākotnē, bet šodien un tūlīt. Jums ar saviem tūkstošiem nepietiek, bet ar ko lai skolotāja maksā par dzīvokli, siltumu, iztiku???
streika iemesls? Krīzes laikā skolotājiem atņēma pusi algas. visiem krīze beigusies, izņemot skolotājus. Kāpēc nevar atgriezties pie vecā modeļa, kurš bija līdz krīzei? Kad atdos skolotājiem ieturētās summas???? Būs jādara kā pensionāri - caur tiesu.
Smiekliņš 23.09.2015. 11:00:50
Kāpēc neveido speciālas komisijas ar pašvaldības un citām organizācijām , lai apspriestu ministru un ierēdņu algas, domāt par to, kur ņemt naudu, kurš vērtēs profesionalitāti, kvalitāti un .......Varbūt vajadzētu apspriest desmit komisijās un tad paziņot, ka neder, jo nav caurskatamības .......
Drusku smieklīgi ,Straujumas kundze, regulāras tikšanās ,kas neko nav devušas. Vai premjerministre strādātu ,ja nezinātu savu darba algu un ja viņas darbs netiktu atbilstoši novērtēts?
Varu APBRĪNOT šo cilvēciņu, kurš te visiem liek pa vienam mīnusam...:-D nabaga cilvēks. Mūsdienās grūti ielikteņiem ! :-D
Viņa jau par visu ir pārsteigta.. pārsteigumu noteikti viņā nerada tikai savas algas palielināšana!
Juus teelojat stulbu, jeb esat???
Nez par ko būtu jābūt pārsteigtam? Mēs saņemam 300 eiro uz rokas un premjere ir pārsteigta, ka vēlamies streikot! Kāpēc viņa nav pārsteigta, kad deputāti pie saviem tūkstošiem eiro vēl nolēma pielikt, bet priekš skolotājiem tā arī ento gadu laikā nav atradusies nauda.
Jā, tiktiešām bezkaunīgi. ja jau ir tikusies, tad zina, ka spļauj pedagogiem acīs, un nekas cits nav gaidāms.
La vie est belle 23.09.2015. 09:47:15
Vai gan mēs visi nevēlētos dzīvē saglabāt spēju brīnīties pa vienkāršām, pašaprotamām lietām? :)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.