Lietotājvārds
Parole
KILL DATORSPĒLES, BĒRNI MĀCĪSIES LABĀK!
Dzīvojot brīvā valstī mums nevajag zināt itin neko, jo visu to, ko un kā darīt, mums pasaka priekšā saimnieki no aizjūras ārēm. Pietiek, ka jauneklis prot nokratīt un aiztaisīt bikšu priekšu, bet jauniete, to vērojot, uzslavēt šo ērgli, tādā veidā iedvešot šamajam izcili gudra cilvēka sajūtas.
Pilnīgu piekritu, ka vidusskolā jāizvēlas 5-6 priekšmetus. Kāda varētu būt motivācija, kad skolēnam jāmaca lietas, kurus viņš pēc kontroldarba aizmirst? Tā ir tikai laika tērēšanās. Tomēr 16-19 skolēni pārsvarā zina, ko viņi grib studēt. Jā kāds vēlas kļūt par juristu, kāpēc viņam jāmācās augstāko fiziku skolā?
KĀDA VĒL MOTIVĀCIJA??? 24.01.2016. 14:50:26
BĒRNIEM LIEK PĀRĀK DAUDZUN NEVAJADZĪGI MĀCĪTIES - 12 GADUS SĒDĒT SKOLĀ UN PABEIGT TO 19-20 GADU VECUMĀ?
dzives nomocitajai tantitei 24.01.2016. 14:26:00
Liekat mieru mammam. Vinju berni atskiriba no lielakas dalas ar ko nodarbojas un iet uz meerkji. Nu nav jagruz galva viss ko uzspiezh skola. Ja iznemtu dazus prieksmetus-atrastos ari brivais laiks un jauniesi butu izgulejusies. Runaju par tiem, kuri macibu del iet hulet ap 1.00 nakti. Tas nav normali.
Vispirms vajadzētu rūpīgāk izlasīt. Jaunietim ir tikai 8.klase. Un, ar kādām tiesībām Jūs mani te tagad audzinat?
Un pasaule negriežas ap manu jaunieti. Un jā, augstskolā viņš nonāks un paldies Dievam tā būs Sporta akadēmija! Vienkārši, kamēr LV būs tāda PADOMIJAS laika domāšana, kā Jūsējā - nekas nemainīsies! Paveraties apkārt-kāda izglītības sistēma ir citās valstīs! Kas ir mums? Ministrijas imitē darbu, katru mēnesi izgudro jaunu divriteni, bet izglītības sistēma kā tāda nemainās...tupam sociālajās zinībās, bļaustamies par tikumību..skolā laikam drīz mācīs, kā pareizi mīlēties...jo nu jau vairs nezina ko no jauna izgudrot, ko tad vēl tādu varētu uzgrūst tiem skolotājiem, lai šie nu māca!
pārgudrajai tantītei 24.01.2016. 14:05:57
Piedodiet...ja jau Jūs tik gudra, tad jau zināt arī to, ka tādos Murjāņos piem. nemāca džudo! Un man nenāk ne prātā mocīt savu jaunieti dēļ tādām iedomām, kā Jūsējās, ka skolu sistēmā viss ir kārtībā! Jaunietim kā Latvijas čempionam ir labākais treneris Latvijā un pie tā viņš arī paliks. Ne nu Jums to lemt! Punkts!
tantīte -> mammām 24.01.2016. 11:13:52
ja bērns tik nopietni un tik daudz nodarbojas ar sportu ir Murjāņu sporta internātskola. tur mācības pakārtotas sportošanai. Rīgā (un ne tikai) ir diezgan daudz skolu, kurās paralēli vispārizglītojošajām programmām var apgūt programmas ar specializāciju un samazinātu teorētisko saturu. tikai vajadzētu atcerēties, ka mācību saturu nosaka izglītības likums un to, vai skolas šo mācību saturu realizē, pārbauda centralizētie eksāmeni. ja jau esat izvēlējušies vidusskolu, tad skaidrs, ka bērnam vai jaunietim vajadzēs izpildīt paredzētās prasības. arī jūsu bērns var izvēlēties nopitni apgūt 4 priekšmetus, tos kurus viņš kārtos kā centralizētos eksāmenus, bet ārējos priekšmetus apgūt zemākā līmenī. jebkuru priekšmetu uz 5 un 6 var mācīties tikai un vienīgi aktīvi piedaloties stundas darbā. un vienmēr var izvēlēties skolu, kurā prasības ir jūsu bērnam visatbilstošākās. ja jūs paši esat pieradinājuši savu pusaudzi, ka visa pasaule griežas apkārt viņam un pielāgojas viņa vajadzībām, un skola jums liekas galvenais ienaidnieks dzīvē, tad varu tikai iztēloties , kas notiks ar jūsu bērnu, kad viņš/a nonāks kādā patiešām nopietnā augstskolā.
Arī Itālijā ir līdzīgi. Tur jau pamatskolā jāizvēlas priekšmetus, atbilstoši izvēlētajai profesijai, respektīvi-viņi izvēlas tos priekšmetus, kas labāk padodas un interesē. Kad to pabeidz var iet vai nu strādāt, vai stāties augstskolā, ja ir tāda vēlme. Kas ir mums? Manai meitai kā profesionālai sportistei ir bezjēgā jāzubrī pilnīgi viss un obligāti, viss ir svarīgs, tikai ne tas, ar ko tiešām saistīs savu dzīvi.
Latvijas izglītības sistēma ir galīgi garām. Bērni stundām ilgi sēž skolā un mācās lietas, kuras nākotnē nemaz nenoderēs. Mums vajadzētu, kā Amerikā un Anglijā, tur ir 5-6 priekšmeti, kas interesē un ar kuriem saistīta jauniešu nākotnes profesija. Ar mūsu vidusskolas atestātu bērni nevar iestāties Anglijas augstkolās, viņiem vajag vēl 1-2 gadus mācīties Anglijas sistēmā vidusskolas vielu. Murgs kautkāds!
motivacija?????? 22.01.2016. 10:21:16
Kas ta tada? Vakar manejais parnaca no skolas plkst. 16.00. 8.klase..Iekrita gulta un aizmiga. Ne mobilaja,ne datora spelites nespele,jo nav laika. Katru dienu treninji. Profesionals sportists.Majas ap 21.00 vai velak. Un vel jamacas. Kad? Bet skolaa tik gruuzh nevajadziigas lietas galvaa..Majturibu, socialas un muziku reali atseezh. Jegas nekadas, muzika iekalshana kjeksisa pec. Visu tikai ielt un iekalt..virspuseji apgrabstit un skriet uz nakamo temu..tpu...nosplaujos un 22.30 dzenu guleet. Kam vajag- lai raksta majas darbus. Man vajag veselu un izgulejusos jaunieti. Dzive nesastav tikai no vienas vieniigas temu iekalshanas. Ja domat nemaca,tad jegas nav.
KĀDA VĒL MOTIVĀCIJA??? 21.01.2016. 22:00:02
BĒRNIEM LIEK PĀRĀK DAUDZUN NEVAJADZĪGI MĀCĪTIES - 12 GADUS SĒDĒT SKOLĀ UN PABEIGT TO 19-20 GADU VECUMĀ?
KĀDA VĒL MOTIVĀCIJA??? 21.01.2016. 21:59:22
BĒRNIEM LIEK PĀRĀK DAUDZUN NEVAJADZĪGI MĀCĪTIES - 12 GADUS SĒDĒT SKOLĀ UN PABEIGT TO 19-20 GADU VECUMĀ?
KĀDA VĒL MOTIVĀCIJA??? 21.01.2016. 21:58:43
BĒRNIEM LIEK PĀRĀK DAUDZUN NEVAJADZĪGI MĀCĪTIES - 12 GADUS SĒDĒT SKOLĀ UN PABEIGT TO 19-20 GADU VECUMĀ?
Diskusija notiek par motivēšanu...nevis kā te dažs labs runā par savu neizdevušos dzīvi..
Jums kāds ar varu liek aizņemties???
Par daudz mājasdarbi 21.01.2016. 18:57:09
nekādi nemotivē, bet nogurdina.
Es-am no Strp-ceļa 21.01.2016. 18:09:32
Atņem VIŅAM telefonu un tu būsi noziedznieks, kas pārkāpis robežas un visādas tur brīvības. strupceļš.
Kas dod šo motivāciju ir vecāki! Vecākiem ir jāmotivē savs bērns uz mācībām, nedrīkst bļaut virsū tad būs tikai sliktāk!
Atnāku majas parguris, vel uzdod majas darbus, nepaspeju neko izdarit jau jajiet gulet.
Motivācija mācīties rodas, kad minikredīti, kuri vajā skolotājus ar savām reklāmām un tikai 8% pārmaksu, TEV, ja labi mācīsies, NEBŪS jāsaņem:), jo es pēdējo gadu laikā "pelnu TIK", ka nācies vairākas reizes savā skolotājas profesijā iegrābties PATĒRIŅA KREDĪTOS, lai nomaksātu 2 istabas un varētu iepirkties maksimā.......... Kolēģi sklolotāji, kā jums, iztiekat vai ta BEZ KREDĪTIEM?
Skolās bērnus vēlas izaudzināt par profesoriem! Kam tas ir vajadzīgs? Jāmācās nevajadzīgas vielas, kur cenšas iekalt nezin ko... arī ir jāsēž skolā 8 stundas vai vairāk, pārnākot mājās vēl uzdod kaudzi ar mājas darbiem, protams kad negribēsies neko darīt vairs, jo brīvā laika vispār neatliek!
Nevarētu teikt, ka manējais(7.kl.) būtu jebkad tā pamatīgi bijis jāmotivē...tā vienkārši jau no mazām dienām ir iegājies, ka ģimenē ir jāizdara tas, kas ir elementāri jāizdara. Nu ir jāpiespiežas reizēm arī caur to "negribu". Pieaugušie arī ejam uz darbu, strādājam, nogurstam, pārgurstam utt...nu bet tā ir dzīves neatņemama sastāvdaļa...mācības, darbs utt...Piekrītu, ka mācību saturs gan jāpārskata, jo daudzos priekšmetos tas ir murgains! Bet tā jau ir cita tēma.
Skolā vienkārši ir jā- mā-cās. Tā ir bijis visos laikos un tā jābūt. Nevar visu laiku meklēt tikai nebijušo, netradicionālo, aizgrābjošo, vienreizējo, jautro un savdabīgo.ir jāmācās.Tad beigu beigās paskatieties, kas notiek vēlāk. Staigāšana no vienas darba vietas uz otru, no vienas valsts uz otru, no vienas ģimenes pie otras- meklējot to pašu- motivāciju!
nez kāpēc visādi tāda veida raksteļi netiek balstīti psiholoģiskos t.i.zinātniski pamatotos pētījumos,bet gan statistisko aptauju rezultātos. Pedagoģijā un psiholoģijā ir vispārzināms,ka atkarībā no personības tipa un psiholoģiskajām īpatnībām ir bērni,kam patīk izzināt,pētīt un mācīties un lielākā daļā ir tādi,kurus šie procesi neaizrauj,jo cilvēkiem jau pamatā nepatīk piepūlēt smadzenes. Tādēļ ir vismaz naivi iedomāties,ka, mainot mācību metodes un saturu, bērnos radīsies motivācija. Motivācija ir tikai tik ilgi,kamēr ir atrakcijas, bet,kad jāsāk iespringt,lai saprastu,kāpēc atrakcija notiek tā un ne savādāk,kādi procesi tur notiek utt. ,interesi izrāda,labi,ja daži. Tā vienkārši ir un gribētos teikt,ka tas ir dabiski. Tāpēc jau mums ir zinātnieki, ķirurgi,skolotāji,sētnieki,pārdevēji un mākslinieki utt. Katram savs.
ir liela apjoma nevajadzīgā mācību vielā. Vēl tagad atceros murgaino piedēķļu un priedēkļu kalšanu latv.val, un ar prieku to aizmirsu, kad pabeidzu skolu:)
ļoti labs raksts. man patīk
uz ko motivēja freiberga? Nosauciet ko freiberga devusi Latvijai : 1) jauniešu izbraukšana! 2) pēdējo cukurrūpnīcu pieļāva aizslēgt - atstājot daudzus latviešus bez ienākumiem 3) pievāc komunālajiem maksājumiem mēnesī viena bērna operācijas apmaksu,
"...M. Auziņš min, ka skolotājam jāmāk uzķert, kurā brīdī skolēnā kaut kas ir noklikšķējis..." - domāšana AUZĀS! Cik skolēnu klasē? No tiem ir ģimnāzijas cienīgi, no tiem ir palīgskolu cienīgi, bet piemaksas? Bet palīgskolotāji kā rietumos?
par mūsu nabaga skolnieciņiem 21.01.2016. 06:19:15
Kā mēdz teikt fitnesā - motivācija ir domāta mīkstajiem. Tas, kas tev vajadzīgs, ir disciplīna. Protams, ir divi grāvji. Bet, manuprāt, mēs šobrīd sabiedrībā par daudz sveramies uz to - vienmēr daru tikai to, ko gribas. Raksturu veido prasme sevi iedvesmot un piespiest darīt arī to, ko negribas. Tikai tā aug muskuļi. Tikai tā aug gars. Un kaut kā arī esmu ievērojusi, ka skolēnu acis vairāk mirdz tad, kad pret viņiem neizturas kā pret mīkstajiem, bet liek veidot šo pašdisciplīnu sevī.
KĀDA VĒL MOTIVĀCIJA??? 20.01.2016. 22:22:41
BĒRNIEM LIEK PĀRĀK DAUDZUN NEVAJADZĪGI MĀCĪTIES - 12 GADUS SĒDĒT SKOLĀ UN PABEIGT TO 19-20 GADU VECUMĀ?
Dina >>mammai 3 bērniem 20.01.2016. 21:50:49
Cienītā,daudzbērnu māmiņa! Tas, ja atļaujos publiski izteikt viedokli, nenozīmē, ka es to ģimenē kultivēju savos bērnos. Un protaties nokaunēties - mani, svešu un nepazīstamu cilvēku - apvainot par pulgotāju, vai dot mājienu ka esmu aprobežota stulbene ar sliktiem gēniem un tāpēc man bērni ir ne tādi kā vajag. Nedomāju, ka esam personiski pazīstamas, lai Jums būtu tiesības šādi izrunāties. Man ir pozitīvi, dzīvespriecīgi, darbīgi, saticīgi, centīgi un visādi citādi brīnišķīgi bērni. Ja Jūs sakāt, ka bērni ir vecāku spogulis, tad ceru, ka Jūsu bērni šādi neaprunā un neapvaino svešus cilvēkus kā Jūs te darat....spogulis netīrs!
Motivācija mainās. Tikai nevajag spēlēt uz skolotāju ģenialitāti un misiju. Ja skolotāju vajag tik daudz, tad jābūt pateicīgam visiem, kas māca, nenodarot pāri skolēniem. Viņi ir galvenie vilcēji izglītības procesā. Direktoriem, vecākiem, skolēniem, kad viņi kļuvuši saprātīgi, jāatbalsta, jāciena skolotāji.
mamma 3 bērniem 20.01.2016. 21:30:11
nabaga šodienas bērni, kam ir tādi vecāki kā "Dina"un "sekmes" . No mazām dienām viņi dzird, kā vecāki noniecina un aprunā skolotājus. Kā gan bērns var ieņemt pats pozitīvu nostāju, sadarboties ar skolotāju, ja MAMMA NEPĀRTRAUKTI MĀJĀS ATGĀDINA, CIK TĀ SKOLA UN SKOLOTĀJA IR STULBA UN SLIKTA??? Te arī ir tā ATSLĒGA - pulgotājas nokauj savā bērnā jebkuru motivāciju, kā arī iespēju izaugt pozitīvam, darbīgam, saticīgam , centīgam cilvēkam. BĒRNS SĀKAS ĢIMEĒNĒ UN IR JŪSU SPOGULIS,VECĀKI. JŪSU GĒNI, PARADUMI, JŪSU ATSPULGS.
Gudrs Calis no 4.a 20.01.2016. 20:33:15
vajag iemeslu, piem. matematika loti svariga dzive vajadzes rekinat bet WTF latviski es runaju kops bernibas angliski arii tapec KAPEC man vajag lv valodu macities tapat es protu rakstit un lasit
tantīte -> 11. klases skolniecei 20.01.2016. 20:29:39
Ļoti cienītā skolniece! Vidusskolas mērķis ir dot skolēnam pamata akadēmiskās zināšanas un prasmi strādāt ar dažāda veida informāciju, kā arī iepazīstināt ar dažādu intelektuālo darbību veidiem. tas viss ir nepieciešams tiem, kuri gatavojas studēt. turklāt šīs prasmes un zināšanas noderēs gan akadēmisku, gan profesionālu kursu studijās. savukārt tam, lai sagatavotu skolēnus uzreiz darba tirgum, apgūtu praktiskas iemaņas un speciālas zināšanas ir tehnikumi un koledžas. ar praktiskiem kursiem un profesionāļiem, kas vada nodarbības. nu nevajag mācīties vidusskolā vispārizglītojošā vai pat ar kāda priekšmeta padziļinātu apguvi programmā. ja akadēmiskās/teorētiskās zināšanas un abstraktā domāšana dzīvē nebūs vajadzīgas. tas brīžam izskatās tā, it kā cilvēks būtu atnācis uz teātri un pieprasītu, lai viņam tur nogriež matus, vai arī dusmotos, ka pārtikas veikalā nav viņa izmēra zābaku.
telefonu vajag atņemt berns paliks normals
KruTS ČalIsS 20.01.2016. 20:27:21
LOL
Motivācija mācīties rodas, kad nav viedtālruņu, jo tad neatliek nekas cits kā mācīties! Tie skolnieki - i lielie, i mazie - no malas izskatās kā nozombēti, lūr savos aparātos un graiza pa pogām! Cik saprotu,skolās nedrīkst šos "dzīvībai svarīgos" aparātus atņemt, jo atkal jau iedarbojas dažāda veida cilvēktiesību un bērnu tiesību pārkāpumi....kaut kas traks! Mūsdienu sērga! Esmu praktizējusi, ka bērnam atņēmu telefonu uz 2ām nedēļām! Mans bērns kļuva par cilvēku (bez pārspīlējuma). Bērns sāka komunicēt ar ģimenes locekļiem un izrādīt interesi par sev apkārt notiekošo. Diemžēl, man nācās telefonu atdot, jo bērns tak jūtas neomulīgi starp pārējiem klasesbiedriem, sāk mocīt mazvērtības kompleksi. Žēl..... es atkal pazaudēju savu bērnu līdz ar telefona atdošanu. Es nezinu kā ar to cīnīties, ja sabiedrība kopumā ar to necīnās. Skolā vajadzētu kaut kā likumiski risināt šo jautājumu. Vai tiešām nevar vākt vecāku parakstus par atļauju telefonus konfiscēt stundas laikā? Smieklīgi jau skan...bet pirms stundas var samest kaut kādā grozā, pēc stundas,lai paņem. Un bērniem stundās vispār ir briesmīga visatļautība....pagājušajā gadā izmantoju vecāku dienas skolā, kad vecāki varēja iet sēdēt stundā, skatīties norisi. Es biju šokā! Haoss. Skolotāja priekšā kaut ko monotoni stāsta, skolēni dara kurš nu ko - cits kaut ko sapņo, cits baksta telefonu, cits pieceļas un iziet no klases. Par kādu motivāciju te var iet runa?! Lai vai kā Padomju laikā bija disciplīna klasē - gribi iziet? - pacel roku!; telefoni vispār nebija; nevienam pat prātā nenāca stundu laikā čalot un sarunāties savā starpā, utt. Drīz jau skolēni sāks kakāt klasē - un tā tak būs demokrātija!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.