Lietotājvārds
Parole
Nepaēdis skolotājs = nepaēdis skolnieks. Vienāda motivācija !
nepazīstamais 12.10.2015. 19:57:22
Cik tas garlaicīgi labāk tad pakārtos nekā to mācos no galvas ! :D JUS CILVEKI ESAT TIK GARLAICIGI DAZREIZ GRIBAS NO GARLACIBAS AIZMIGT
Balta nāca tautu meita, - Kā ar sniegu apsnigusi, - Nav ar sniegu apsnigusi, - Nāk ar savu tikumiņu...... bet ir arī t.s. nerātnās tautas dainas, vai tiešām to vācējs Krišjānis Barons ir netikumīgs!? Tauta taču ir DZĪVA, ne laba ne ļauna... ir diena un nakts....( paldies manai latviešu valodas skolotājai, kas, analizējot latviešu tautas dziesmas... pašiem lika bibliotākā sameklēt " aizliegto " sējumu un piemeklēt un izanalizēt šīs it kā vulgārās dainas jēgu.... Paldies, skolotāj, jo Jūs mums mācījāt Dzīvi.....
Atgādinājums 12.10.2015. 11:10:30
Ažiotāža ap tikumību IR uzmanības novēršana no būtiskām problēmām izglītībā. (nota bene!!!) Skolotāju algu jautājums. Skolotāju trūkums skolās. Vispārizglītojošo skolu programmu arhaiskums. Utt...
Ļoti pareizi teica eksministrs!!! Cilvēku uzmanība tiek novirzīta no citām aktuālām tēmām izglītībā! Labs bija ministrs, tikai žēl, ka sāka veikt reformas no otra gala. Uzskatu, ka nedrīkst aiztikt vasaras brīvlaiku, jo daudzi skolotāji vēl strādā skolā garā vasaras atvaļinājuma dēļ. Skolotājiem arī vasarā skolā ir daudz darba-klases remonti, dokumentācija uzskates līdzekļu atjaunošana u.c. Ja saīsinās mācību gadu, skolās nebūs kas strādā!!! Arī skolēnu vecāki protestēs!!!
Jāstājās ārā 12.10.2015. 08:47:25
no LIZDAS, par ko es maksāju biedra naudu... lai 1x gadā saņemtu kāda štrunta dāvanu? Man tie 80-100 EUR pašai noderētu!
Jā novērš uzmanību 12.10.2015. 08:44:29
Ar šo tikumības ažiotāžu, tiešām tiek novērsta skolotāju un sabiedrības uzmanība no skolotāju atalgojuma problēmas risināšanas, no skolotāju beztiesiskuma pret nepilngadīgām nekauņām, no skolotāju sastāva totālas novecošanas problēmas utt. Jāatzīst, ka LIZDA tikai taisa troksni, rada šķietamas aktivitātes un ar to viss beidzas jau 16 gadus! Gandrīz NEKAS NAV mainījies.... jā mazām skolām pieliks uz lielo skolu rēķina - SAUCĀS izglītības reforma, nesen pieņēma jaunos standartus, nu atkal taisās tos mainīt utt.
tikumība tikumība 12.10.2015. 08:37:53
Visi kas nestrādā skolā māca skolotājus....skolas ir apaugušas ar visdažādākām kontroles inspekcijām kā kuģis, apaudzis ar jūras zālēm, gliemjiem un parazītiem... kas tēlo, ka strādā.... ja nepacels algu, tad jaunie skolotāji uz skolu nenāks! Un vēl tā skolotāju izķengāšana pa visu valsti..... Kā skola var iemācīt tikumību, JA VISAPKĀR,T IESKAITOT SAEIMU GANDRĪZ VIENA NETIKUMĪBA, kas uzmana, un auro, ja skolotājs kļūdās.... ko rāda pa relevīziju? Tā saucās tikumība!?
Aktīvistiem 11.10.2015. 21:43:22
Cik gan vienlaicīgi un trīskārši pēdējie tikumības sargu komentāri sabiruši. Nez, vai nejaušība? Un ne jau pēc būtības komentē, bet lai slavinātu tikumību Nila izpratnē. Nu, kāpēc?
veids kā politiķi noveŗš uzmanību no tādām svarīgām lietām kā tikumība, ir apgalvot, ka tā esot vien uzmanības novēršana no būtiskām problēmām.
Papildus tikumībai 11.10.2015. 16:55:41
skolās vajadzētu mācīt arī loģiku un retoriku, citādi te dažam vnk trūkst loģiskā spriestspēja. Tātad, ja kaimiņvalstī pastiprināti pieverš uzmanību tikumībai, tad šeit noteikti vakjadzētu skolās pastrprināti propagandēt viendzimuma mīlu kā īsto eirovērtību:)
Izglītība LR 11.10.2015. 16:51:56
vispār ir bezmēŗķīga bērnu galvu piebāšana ar nevajadzīgām lietām, tāpēc tikumības akcents nenāks par sliktu. Un interesanti, kāpēc daži ar izglītību saistīti cilveki tik ļoti baidās no tikumības? Vai tiešām ir liberastu pasūtījums???
ja ,mācot elektromagnētisko indukciju,magnēts tiek virzīts indukcijas spolē šurpu turpu vai elektrostatikā elektroskopa lapiņas pēkšņi paceļas,un skolniekos tas izraisa neviltotu prieku un erotiskus komentārus,vai ir tikumīgi TO skolniekiem demonstrēt?
Nu ja, tieši par to arī cīnās skolotāji - lai taču ļauj lamāties vismaz dzejnieku vārdiem. Skolot. cenšas rīkoties likumu robežās. Bet, tā kā likums sabiedriskajā telpā neļauj lamāties (resp., uz ielas, skolā u.c.) saviem vārdiem, tad vienmēr varētu atsaukties uz kādu dzejnieku, nu - nekā. Kāpēc Nils neiekasē soda naudas no tiem, kas lamājas Rīgā uz ielas un Domes sēdēs? Tādi ienākumi iet garām lamādamies!!!
Ir tik amizanti, ka latviešu inteliģence&IZGLĪTĪBAS ministre ar putām uz lūpām aizstāv krievu lamu vārdu lietošanu mācību stundās. Kurš to būtu varējis iedomāties pirms 20&vairāk gadiem?! ;D:D:D:D
Valsts nevar, nespēj nodrošināt noziedznieku tikumības krasas izmaiņas, skola var ieaudzināt tikumību, ja ģimene to nav gribējusi vai varējusi. Jūs jau nostādāt skolotāju dieva vietā!
saprotu, ka bezrobežu liberastiem vārds tikumība ir kā lāsta vārds. Izklausās ka tie, kas tik ļoti cīnās pret tikumību, paši pa bordeļiem un naktslokāliem vien dzīvojas.:)
Un ne tikai par novirzīšanu ir runa. Vai kāds vēl ievēroja, kuras partijas darboņi uzsāka dedzīgo cīņu par tikumību? Uzminiet, kurā kaimiņvalstī tikko vispirms ieviesa stingru tikumības režīmu! Jautājums: Kurā informācijas un ideju telpā mājo Latvijai godprātīgi kalpot zvērējušie tikumības sargi? Tā ka vēl nevar zināt, kas slēpjas aiz cildenajām tikumības sargu maskām.
literatūras pazinējam 09.10.2015. 18:57:02
Ar literatūru tā kā būtu kārtībā, bet ar latviešu dzīvesziņu stipri attālināti.;) Brigaderes laikos lietoja kokzaru ecēšas. Katru zaru (tapu) tiešām vajadzēja ar nazi drāzt, lai tādas izgatavotu. Latviešu vārda drāzt nozīme tikai mūsdienās "mainījusies".;) Vispār piekrītu, ka ļoti daudz kas skolēniem tomēr ir jāskaidro. Citādi tāpat kā šāds gadījums var rasties, ka no vienas puses tā kā ir, bet īstenībā nemaz tā nav.;)
apnicis klausīties 09.10.2015. 16:28:26
Galvenā problēma izglītībā ir ne tikai labu pedagogu trūkums, bet vispār pedagogu trūkums. Lūk, tā ir krīze!!! Otra problēma. Citāts no katru dienu dzirdētā: ,,Par visu izglītības iestādē atbild direktors." Nu nevar viņš atbildēt par visu to, kas valstī salaists dēlī. Brīdinu, ka spējiģi direktori sāk atstāt savus krēslus. Ja valstī uz labo pusi nekas nemainīsies, normālu skolu vadītāju nebūs. Tie, kuri ir, tiek mocīti ar neiespējamās misijas prasībām. Trešā problēma. Par daudz kontrolējošu un viedokļus izsakošu institūciju!!! KONTROLĒŠANAS VIETĀ RADIET APSTĀKĻUS AUGLĪGAM DARBAM!!!
Cik tikumīga ir Āboltiņa, ja savu neseno komunicēšanu ar pensionāriem (vēlētājiem) uzskata par NORMĀLU? Cik tikumīga ir Straujuma ar savu smīniņu, savu vārdu, solījumu noliegšanu? ............................................
Ko lai darām ar Ivaru Zviedri, "Dokumentālistu", ar LNT, kas šo filmu parādīja bez jebkādiem vecuma cenziem?
Atgādinājumam 09.10.2015. 15:18:08
Ažiotāža ap tikumību ir uzmanības novēršana no būtiskām problēmām izglītībā. Vai cilvēki nemaz vairs nespēj domāt līdzi? Tiešāk jau vairs nevar uzrakstīt. Aļlo Garaž...
Ir pilnīgi vienalga, ko māca pieminētā filma. Ja tai ir vecuma cenzs, skolai nav tiesības to pārkāpt. Un punkts.
Rikošanas pēc savas p'arliec'ibas ir labs tikums.
Pašai saeimai trūkst tikumības, nerunājot par elementārām pieklājības normām - attieksmi pret vēlētājiem!!!
Varbūt esmu tumsoņa, bet nedomāju, ka izlasot to dzejoli, kuram ir tik augsta mākslinieciskā vērtība, pusaudži iemācisies kaut ko. Iesēžās visi 15. trolejbusā un mācās tādu dzeju līdz riebumam. Tas tikai vairos viņos visatļautību. JA paskatās internetā video ierakstus no mācību stundām kaut vai 47. vidusskolā, tad var redzēt līdz kam noved šis liberālisms.
skolotājs Ainai 09.10.2015. 13:21:58
Aina, nāc strādāt uz šo "paradīzi", kur nekas nav jādara. Nu nesaprotu, nekas nav jādara, bet kā vajag skolotāju, tā ar uguni nav iespējams sameklēt. Čakla gan tā latviešu tauta, neko negrib pa velti, kur nu vēl algu bez smaga darba:))
Te jau pieminēja, ka tikumība nav tikai hetroseksuāli dzimumsakari laulībā misionāra pozā tumsā zem segas. Tā ir visa sabiedrības ētisko principu un morāles normu summa. Nezagt, nemelot, nepiekopt divkosību un dubultmorāli, turēt vārdu, atbildēt par teikto un darīto........... Un tad ir jājautā, kā ar to tikumību tās pašpasludinātajiem apsargātājiem? Divi mākslas darbi, ap kuriem vārās(izliekoties, ka runa ir par vienu nenormatīvu vārdiņu vai divu dzejnieku atklāti parādīto homoseksuālo mīlestību filmā "Total eclipse") - attīsta jauniešos prasmi iedziļināties mākslas vēstījumā, empātiju, kritisko domāšanu, prasmi formulēt savus uzskatus, savu attieksmi pret parādībām, procesiem, dzīvi, mākslu. Cik gan primitīvam jābūt cilvēkam, lai domātu, ka Krivades dzejolis māca un liek jauniešiem necenzēti lamāties(to jau tāpat māk, ja kas), vai Holandas filma uzspiež visiem kļūt homoseksuāliem.
mūzikas un literatūras nozare 09.10.2015. 12:51:04
Im.Kalniņa dziesma ar O.Vācieša vārdiem Astoņi kustoņi: Ja tev nāk raudas par nabaga zirgu bez naudas,tad drāzies cik jaudas uz cirku,tur jau visi astoņi ir. ....Mūzikā nekādi neiztikt bez dzēšgumijas zīmuļa un zīmuļu drāžamā......(no sadzīves runas)
literatūras pazinējs 09.10.2015. 12:46:42
Visiem gudrajiem deputātiem , kas balsoja par tikumības sargāšanu un kas tūlīt pieliks sev algas par labi padarītu darbu ,teikšu Tautas rakstnieces Annas Brigaderes vārdiem no lugas "Maija un Paija". Šos vārdus Pati saka Varim : "Ej drāz ecēšas" Lai viņiem veicas!
pedagogs stāv klases priekšā lai mācītu bērnu,bet BEZKAUNĪGAIS,NEAUDZINĀTAIS IZLAISTAIS,VISU DRĪKSTOŠAIS BĒRNS nemaz neklausās,ko saka pedagogs,APZINĀTI traucē darbu citiem,nemācās pats un ATKLĀTI ŅIRGĀJAS PAR VISU,arī par PEDAGOGU.Pedagogs var tikai lūgties BĒRNAM :Nedari tā vairāk bērniņ/
Novērs uzmanību gan ar tikumības, gan ar skolotāju algām no sasāpējušas problemas - berna emocionāla vardarbība skolas. Par algām vispar nevar iet runa, ja pedagogs neko nedara skola.
Visa šī jezga ir klaja necieņas izrādīšana skolotājiem – it kā skolotāji neko nesaprastu; tā ir vēršanās pret skolas sistēmu, un tā savukārt ir valsts pamatu graušana.
Lūdzu kādu gudru komentāru par tikumību A. Brigaderes lugā "Maija un Paija"- kā tas ir, ka pusaudze meitene ved pirtī pērties vecu vīru...Cik droši ir puikām un jaunam vīrietim doties Laimes lāča meklējumos, vai tikumīga un droša ir mazā Brālīša draudzība ar draisko vīreli Karlsonu...Lai komisija sāk vērtēt un vētīt, un noteikt to tikumības robežu. Lai tad mēs visi zinām, ko var mācīt, kā par daiļdarbiem tikumīgi runāt.
bet ta jau tas pasaulee iekaartots - vienaa rokaa grozs ar tikumiem, otraa ar netikumiem . un tas cilveeks pa vidu . . .
Pilnībā piekrītu Ķīļa kungam. Vai tiešām kāds domā, ka līdz šī punkta ieviešanai Izglītības likumā, skolās mācīja netikumību?Un vai tikumības mācība iedzīvināsies, ja tā aprobežoses ar cenzūru, aizliegumiem - tāda pagātnes dvesma dveš no šādu uzskatu paudējiem.
Kaut kā visa tikumības izpratne griežas tikai ap seksu, aizmirstot, ka tā ir tikai 1/500 daļa no šī jēdziena satura. Politiķiem būtu jāapjēdz , ka melot vēlētājam, izmantot savu dienesta stāvokli materiālu labumu gūšanai, solīt, bet nemaz necensties turēt savus solījumus, jau iepriekš budzetā paredzēt sev lielas algas un visas citas ekstras, nodarboties ar populismu, pirkt balsis, ūjināt uz pensionāriem utt... IR NETIKUMĪGI.
Tak jau, ka ļoti būtiska! Bet nevajag izlikties, ka nav skaidrs, kā tas domāts kontekstā. Un par tēmu vispār - mūsdienu cilvēka tikumība balstās izpratnē, kritiskajā domāšanā un prasmē formulēt SAVU attieksmi un viedokli. Tāpēc "tikumības sludinātāji" un cenzūras atbalstītāji faktiski ir PRET mūsdienu cilvēka APZINĀTU tikumību. Tikai viņi paši to nesaprot... aiz pašu bailēm?
Politiķiem 09.10.2015. 09:56:19
Kādu popularitāti vēlas gūt ar tumsonību?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.