Lietotājvārds
Parole
Lielākā slodze pasaulē ar attiecīgi mazāko samaksu! Ieiesim pasaulē!
Bučas Agatei 13.10.2015. 09:55:56
Kvalitāte un pakāpes tieši saistītas ar nostrādātiem gadiem, pieredzi! Nevis ar jauniņā nostrādātiem dažiem gadiem un aiziešanu- skolotāju biežu maiņu.
Var jau pārprodukciju radīt mākslīgu, neadekvāti palielinot slodzi (kā paredzēts jaunajā modelī). Ja modeli ieviesīs, iespējams, Latvijā būs lielākās skolotāju slodzes pasaulē.
streiks TIKAIstreiks 13.10.2015. 09:41:19
Skolnieku necieņa pret skolotājiem= ar VALDĪBAS necieņu pret skolotājiem .26 gadus kā skolotājs gaidu ,kad skolotājiem sāks maksāt cilvēcīgu algu! Atkal nākošais gads,nākošā gada otrais lasījums budžetā!
Dr.feelgood 13.10.2015. 08:18:59
Nu ko par ko tad vēlēsim nākamo reizi (neviens jau reklāmās nestāstīs ka samazinās skolotajiem algas utt...)Pat mulķim skaidrs ka mums poltika ir diletantiska un ļoti zemā līmenī, gan pieņemot lēmumus,gan taisot mistiskās reformas un veidojot unikālās darba grupas un superdarba samaksas moduļus.Skolotājiem pašiem iesaku veidot sapulces, kur tiktu organizēta skolotāju rīcība pret šadu atklātu nirgāšanos par skolotājiem. Kur kaut viens mītinš, pikets....Mums jau viss normāli... Ar izglītību un pedagogu algām jau 20 gadi nekas nav normāli.lai sabiedrība zin , kuram atņēma 2008.g. pusi no algas un kas izglāba Latviju no krīzes.
Skolotāju par daudz! TĀPĒC skolotāju skaitu jāsamazina ar nogaidīšanu , naudas samazināšanu!Un pie kājas , ka aiziet labākie!
Ko var ņemties par modeli.Tas noteikti jau sen radīts atliek tikai palaist.Privātā biznesā kā arī ierēdniecībā ir mūžīgi mainīgo vakanču segments,kur algas zemākas par ieguldīto darbu. Tie 30% skolotāju nonāks neapmierināto zonā un ilgāk par dažiem mēnešiem nestrādās.Kamēr būs skolotāju pārprodukcija modelis darbosies nevainojami.
Kāpēc ņem vērā pašvaldību darboņu domas par ,,modeli"??? KĀPĒC SKOLOTĀJU DOMAS TIEK IGNORĒTAS????KOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO???UN CIK ILGI VĒL BŪS JĀCIEŠ ŠĪS CŪCĪBAS PAR TĀM,,KVALITĀTES" PAKĀPĒM???
Nu, tad jau jāsāk domāt par darbavietas maiņu. Kad pēc jaunā modeļa būs mīnus 200 eiro par tādu pašu darbu kā šogad, tad vairs ar to izdzīvot nevarēs.
Tikai ne par kvalitātes pakāpi! Pašas labi zinām, kāds fufelis ir tās pietūcītās mapes!
Laba skolotāja 12.10.2015. 12:12:45
Man tiešām žēl, bet jūtu, ka valdības attieksmes dēļ rodas nopietna vēlēšanās darbu mainīt. Uzskatu, ka esmu labs pedagogs. Vēl gana jauna, bez tam mani skolēni gādā panākumus skolai un pašvaldībai. Jūtu, ka arī bērni stundās(pārsvarā) strādā labprāt un ar iedvesmu. Bet alga.... Bēdīgi, ka kašķējas un staipa deķi uz visām pusēm kādu nieka 100 eiro dēļ. Algām jātiek vismaz dubultotām, nevis jāskalda mati, pie tam draudot, ka kādiem 30 % algas nepalielināsies VISPĀR!!
Mūsu paaudze dzīvos jaunajā modelī!
Modelis neder, jau šobrīd katrā skolā citāda alga par vienādu slodzi.Algu sadala direktori, kā kurš pedagogs patīk.Visās skolās vienādus noteikumus, tik un tik par likmi, bez iespējām variēt un papildus par kvalitātes pakāpi.
"Ja departamenta ierēdņi "uzkrāmē" vietniecēm tik nenormāli daudz darba, kāpēc neviens neprotestē?" Protestē, tāpat kā skolotāji protestē par labāku darba apmaksu - tikai kāda no tā jēga, labākajā gadījumā tas viss tiek uzklausīts, bet nekas nemainās, sliktākajā - situācija tikai pasliktinās - parādās vēl kāds papildus pienākums vai "alga tiek paaugstināta tā, ka lielākajai daļai tā samazinās"...
ATBILDE "lasītājai 11.10.2015. 22:26" - PAR DIR.V. SLODŽU DALĪŠANU - Cien. kolēģe! Jūsu piedāvājums sadalīt dir.v. likmi vairākām 0,25 vietniecēm ir realizēts arī mūsu skolā. Mums skaidroja, ka neviens negrib strādāt bez kvalitātes piemaksas, tāpēc katrai vietniecei tikai 10 stundas vietnieces darbam. Ja agrāk problēmsituāciju spēja uzreiz atrisināt viens cilvēks, tagad jāsaskaņo 3 dienu garumā, jo kādai vietniecei todien var būt brīvdiena. Ja skolu digitalizācija tiešām tik nenormāli palielinājusi vietnieču darba apjomu, tas liecina vai nu par nepietiekamām datorlietošanas prasmēm, vai nu par profesionālo nekompetenci un neatbilstību amatam. Ja departamenta ierēdņi "uzkrāmē" vietniecēm tik nenormāli daudz darba, kāpēc neviens neprotestē? TV intervijās neesmu dzirdējusi nevienu vietnieci, kura gaustos par nepamatoti pieprasītajām atskaitēm no departamenta puses. Un vēl - par papildus darbu ārpus sava darba laika pienākas samaksa. Mūsu skolā vietniecēm tās ir piemaksas , kuru apmērs netiek publiskots.
ieguvēji un zaudētāji 12.10.2015. 08:02:44
Skolotāji ar algas likmi 420 eiro noteikti būs ieguvēji, bet tikai ar noteikumu, ja viņiem būs darba vieta. Būs arī zaudētāji, piemēram, internāta skolotāji speciālajās izglītības iestādēs saņems par 122 eiro mazāk, strādājot to pašu darbu.
LŪDZU NESAGRAUJIET SISTĒMU, NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
salīdziniet cik Ķīnā ir iedzīvotāju un attiecīgi skolnieku un cik Latvijā, bet atbilstošajā valdības pārvaldē viņiem ir mazāk ierēdņu!!! Jāsāk ar valdības ierēdņu birokrātisko milzeni cīnīties. Žēl, ka neesam karstasinīgie, tad viens mirklis un valdība būtu patriekta.
Par vietniekiem skolā - nu ir viņu par daudz! 12.10.2015. 02:22:53
Bija skolā 2 māc.daļas un 0,5 informātikas vietnieks, šoruden 5 māc.daļas (0,25x2 + 0,5x3) + 0,5 inform.vietn. Zaudētāji ir bērni un skolotāji - vairāk sapulces, uzradušās neizprotamas anketas un ciklogrammas, ko jaunās vietnieces sakopējušas kaut kādos kursos, vadības apspriede ar kafiju tagad pirmdienās 2 stundas (agrāk 1/2 stundu bija māc.pārz. jāgaida). Komentāros lasīju, ja jau vietniecēm tik grūti, varbūt, sadalīt vietnieču slodzi vēl vairāk, piemēram 10 vai 20 cilvēkiem. Atbalstu IZM priekšlikumu - ne vairāk kā viena vietniece uz 200 skolēniem (šobrīd skolā direktore un 7 vietnieki (ieskaitot inform. un saimn., skolēnu skaits nedaudz virs 150)
lasītājai 11.10.2015. 22:26:52
Kāpēc netiek samazināta administrācija? Tāpēc, ka tai tik katru gadu uzkrauj papildu darbu. Tad kvalitāte jāvērtē pakāpēm, tad parādās tik jaunas istēmās, kurās reģistrēt skolēnus, pārbaudes darbus, nu jau cik jauni diagnosticējošie parādījušies klāt. Ja sākumā pārbaudes darbus sūtīja jau gatavus, tad tagad jau lielākā daļa pašiem jākopē, pēc tam atkal jāatķeksē un jāsūta dati. Tarifikācijas, stundu plāni, aprobācijas, eksāmenu garfiki un paralēla darba nodrošināšana, pēceksāmeni un pagarinātie gadi. Ne jau velti slodzes tiek dalītas uz vairākiem, jo vienlaikus viens cilvēks to izdarīt fiziski nevar. Likās, ka datoram jāatvieglo ikdienu, bet rezultātā - sistēma sistēmas galā, visur kaut kas jāpilda. Tagad katram novērtējamam pedagogam nu jau 6 mācību stundas jāvēro, papīri jāraksta.
Ja samazinās skolēnu skaits ,kāpēc netiek samazināta skolu administrācija? Par RD IKSD un IZM darbinieku skaitu labāk pat nedomāt. Paskaties skolu direktoru un vietnieku algas! Tās publicētas katra novada/lielpilsētas mājaslapā budžeta sadaļā "Amatpersonu atalgojums". Un, ja vēl Straujuma LTV augusta beigās uzsvēra, ka, ieviešot pedagogu jauno atalgojuma modeli, skolas direktoru (un līdz ar to arī vietnieku, kuru algas % atkarīgas no skolu direktoru algām!) algas tiks palielinātas par 40%, tiks darīts viss, lai skolotāji samierinātos ar "Bēdu manu lielu bēdu" dziedāšanu. Un nekas nemainīsies, tikai rēķini par dzīvokli, elektrību, gāzi palielināsies, friziera pakalpojumi kļūs vēl dārgāki, bet par zobārstu mēs varēsim tikai sapņot.
Kaut kas nenormāls! Izglītība, kvalitāte, kursi utt, visiem vienādas prasības, bet kad jāpalielina alga pirmsskolas pedagogiem, tad vēl diskutēs! Ko var visu laiku diskutēt! Kad sāks strādāt!!! Mēs arī vēlamies cilvēcīgas algas, tādas pašas, kā tiem, kuri nepārtraukti diskutē.
Pirmsskolas pedagogi varētu būt vienīgi, ko tiešām sagaida algu pielikums pēc jaunā modeļa, saglabājoties +/- tādai pašai slodzei. Bet, te atkal problēmas, jo to visu jāfinansē pašvaldībām. Tad nu, lai tomēr pārvilinātu pagastvečus jaunā modeļa atbalstam, gan jau izdomās "pārejas periodu", lasi - iespēju nepalielināt algas pirmsskolas pedagogiem!
Vairāk pedagogus politikā 11.10.2015. 16:05:47
Lai dibinātu partiju nepieciešams: 200 18 gadus sasnieguši Latvijas pilsoņi.utt.Vai tas nav sasniedzams ?Jau sen vajadzēja. Jau cik gadus jāiet uz vēlēšanām un tikai jāsvītro ārā no sarakstiem, jo nav taču īsto politiķu...Tāpēc iesaku visiem, visiem atbildīgiem pedagogiem un citu profesiju pārstāvjiem kā te citi jau runāja dibināt tiešām reālu politisku spēku , kur nav super stiligie tēli bet gan tiešām cilvēki, kas zin, kas ir darbs un ko nozīmē strādāt daudz bet saņemt maz.Tikai tādi arī spēs aiztāvēt īstus darba cilvēkus, kā tas normālās rietumeiropas valstīs. Mēs jau sen esam pelnijuši normālu attieksmi pret sevi, tāpēc pašiem ir jārīkojās.
Ko tad virzīs! Vai to, ko atbalsta tikai izstrādātāji?
Pārtrauciet šantažēt skolotājus ar jauno modeli - slēgtām lauku skolām, samazinātām algām, palielinātām darba stundām.
В общем ждите и когда-нибудь дождетесь. Уже 25 лет ждете. Когда дождетесь, уже и учить будет некого - все уедут из этой страны всеобщего счастья.
Hmm! Deputāta darbs arī varētu būt misija. Samazināt viņiem algas, lai zina, ko nozīmē strādāt misijas vārdā......
Pirmsskolas pedagogs pat nemāk pareizi uzrakstīt "griežšanas". Palaimējies, ka mans bērns nav jūsu audzēknis.
Cik ilgi var visus mūs čakarēt. Pirmsskolas pedagogi vispār ir nostādīti apsmiekla vietā. To nežēligo darbu, ko izdara šie pedagogi, neviens nenovērtē, bet viņi tūlīt strādās par minimālajām algām. pirmsskolniekiem nev ne cents pielikts kopš krīzes laika lielās griežšanas. Un tiek gaidīti jaunie pedagogi???????????????? Nebūs, Mūsu dārziņā jau 10 gadus nav neviena jaunā pedagoga, vēl pēc- desmit vienkārši nebūs kas strādā.
Ja tiešām izrādītos, ka tāda partija var reāli darboties un aizstāvēt tūkstošu intereses, tas būtu vērtīgi. Jaunie un stiprie, sapurinieties! Jums visa darba dzīve priekšā un izskatās, ka bez lobijiem neiztikt. Kapitālisms un demokrātija. Jāmācās izdzīvot arī darba cilvēkam, jāsāk Latvijā veidot reālu vidusslāni, kuri, kā izteicās viens no komentētājiem, nebūs kampēji.
PEDAGOGIEM-POLITIKĀ 10.10.2015. 22:08:10
Tā vien izskatās ka jāveido, kāda politiska partija, kas būtu tieši saistīta pedagogiem, ārstiem, policistiem un citu normālu profesiju pārstāvjiem, pie normālajiem ir pieskaitāmi visi, kas nav kampēji un ekspluatātori. Latvijā tiešām nav nevienas partijas, kas aizstāvētu parastu strādnieku un profesiju intereses.Par to tiešām būtu nopietni jāaizdomājās. Jo ar lūgšanu un ticēšanu neko nevaram jau panākt 20 gadus.Agrāk jau bija LSDSP, bet mēs paši jau zinam, kas no viņiem palika...Aicinu cienijamos un mīļos pedagogus pašiem iet politika, tikai tā mēs varētu aizstāvet savas tiesības.
Cik ilgi vēl tracinās ar šīm komisijām, ar spriedelēšanām, sanākšanām, lemšanām un atlikšanām, darba grupām, virzīšanām un stumdīšanām... Līdz smieklīgumam. Nekas jau nemainīsies. Plānotā slodze un algas likme nav mūsdienu dzīvei un prasībām atbilstoša. Pārņem skumjas, kad ieeju grāmatnīcā. Neko nevaru atļauties. Bet laikam jau neviens nevar, jo šie veikali ir tukši. Arī uz operu, koncertu nevaru atļauties. Vajadzētu aiziet pavingrot speciālista uzraudzībā, arī to nevaru atļauties. Vajadzētu labākas brilles, mēģināšu sakrāt. Pie friziera varu aiziet vienu reizi divos mēnešos, uz kino vienu-divas reizes gadā. Man liekas, ka tas nav normāli, ka reālo situāciju augstākajos līmeņos nezina. Ja zina, bet neko nedara, tad tā ir negodīga rīcība. Kā var vienā valstī cilvēkiem ar vienādu izglītību un vienādu darbu būt tik dažāds atalgojums?
Jaunai modelis : 1slodze= tagadējās 1,5 slodzes. Krietni draud pieaugt misijas darbi, par ko samaksa nav paredzēta! Jāstreiko ilgstoši un jāpanāk Eiropas līmeņa (normāli padarāma) slodze un atbilstoša Eiropas līmeņa samaksa. Tad varēsim runāt par prestižu, varēsim sagaidīt vīriešu un jaunu kadru pieplūdumu. Tad varēsim runāt par konkurenci.Kādu atbildību var prasīt minimālās aldziņas saņēmējam? Kauns būtu muti virināt!
Pasakiet, cik kontaktstundas būs jāvada skolotājam nedēļā, lai būtu slodze? Šajā mācību gadā visiem skolotājiem alga par skodzi ir samazinājusies, bet neviens par to nerunā, arodbiedrība arī klusē.
Pasaku feja 10.10.2015. 15:10:14
Šis modulis paredz vienkārši skolotāju ekspluatāciju līdz 100% spēku izsīkumam par ubaga algu...
Un kā ar papusles ,,kvalitātes pakāpēm',stāžu,izglītību????IZM -AIZ MATIEM ĀRĀ!arī turpat STRAUJUMU! šIS MODELIS IR PILNĪGS GENOCĪDS PRET TAUTU!Ja neiesim-VISI!!!!! uz streiku-ilgstoši,tad nežēlosimies,ka mūs varo,piedodiet par teicienu!
STREIKOTĀJS 10.10.2015. 11:34:38
Noteikti vajadzētu uz 50 % palkātiem , kas ir domāti mītiņos skolotājiem Nost ar mulķīgo modeli un Eiropas algu skolotājiem.Katram muļķim skaidrs ka darba prestižs ir saistīts ar algu, jo lielākā alga un sociālās garantijas , jo labāk. Nu bet mums gudrie runā ka ir jāstradā jāstrādā par velti un mums ir misija. Ko pateiktu Dainu tēvs vai citi jaunlatvieši par tādu bezkaunību....
Populārākā 2015.gada frāze- JAUNAIS ALGAS MODELIS
Šī valdība kritīs!!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.