Lietotājvārds
Parole
JĀ, ES SAPROTU, KA NAUDU PIEŠĶIR ATBILSTOŠI SKOLĒNU SKAITAM!!!!!! Bet alga jau tāpēc nepaaugstinās. Runā tikai par algu paaugstināšanu, bet nekas nav piešķirts. Tāpēc es arī jautāju - ja valstī skolēnu skaits samazinās, kur paliek valsts budžetā paliek tā nauda, kas, piem., iepriekšējā gada bija plānota skolēniem, bet, ja skolēnu skaits samzinās, kur "aiziet" pārpalikums. Teiksim tā: ja ir 1000 skolēni, saņemam 1000 eiro 2015.gadā, bet ja ir 800 skolēni 2016.gadā saņemam 800 eiro. Kur tiek novirzīti tie 200 eiro??????? Tas ir tikai piemērs, lai saprastu, ko es ar to domāju. Jo reāli jau skolēnu skaits nepalielinās visur Latvijā vairākus gadus pēc kārtas, ja nu varbūt kādā lielpilsētas skolā par dažiem bērniem ir vairāk.
VALDIIBA PEISKIR NAUDU SKOLAM ATBISLTOSHI SKOLEENU SKAITAM ,VISS KAS PARI PALIEK AIZIET SKOLOTAJU ALGU PALIELINAJUMAM , JUMS TA4U ALGAS PALIELINA.
Es visu saprotu, ka nauda seko un skolēnu iz mazāk ar katru gadu. Tikai es nesaprotu, kur paliek tā nauda, kas bija iepriekšējos gados, kas sekoja skolēnam?????????????????
Valdiba laimiiga pec profesores Kokes lemuma, ka nauda seko skoleenam. Ktru gafu skolenu skaits sark un sarujks ari pedagogu algas, JO NAUDA SEKO SKOLEENAM NEVIS DARBAM.
Kada veida alga ir mazaka? Ljoti element'ari: cena par slodzi katru gadu samzinaies, jo nauda seko skoleenam. Jus kolegi esat tadi jocigi, samazinaja un samzinaies alga, jo mes esam visos modeljos piesitei naudai, kura seko skoleenam. Vajadzetu padomat ka nauda seko deputatam, Latvija ta4u vairak nav tikpat iedzivotaju kaa 90 gados , tad rezultata jasazina a ri deputatu, saits , ierednju skaits, apkopeju un arstu saits, cilveku tachu paliek mazak, mazak cilveku mazak naudas. Es tikai vienu nesaprotu, kapec skolotaji , tik izglitoti cilveki nesaprot , ka Kokes modelis ir garam un nekada algas paausgtinajuma nebus, jo ar katru gadu bus mazaka un mazaka alga....
ped. fak. students 14.10.2015. 09:03:02
Vai tas tiešām tā ir,ka pa to pašu stundu skaitu tiek maksāta mazāka alga? Vai kāds, lūdzu, var paskaidrot, kāpēc tas tā notiek?
Kas notiks ar savienotājiem , kuri strādā vairākās skolās?
Laikam jau skolotāja pareizākais segvārds ir aita.Tādēļ arī to izvēlējos.Laimīgi ir nostrādāts septembris un 10.oktobrī saņēmu mazāku algu( šajā mācību gadā par 3 stundām nedēļā vairāk strādājot).Bez jebkāda skaidrojuma vai brīdinājuma!!! Vienreizīgi laba sajūta apzinoties,ka skolotāja profesija ir vienīgā,kur šādi var izrīkoties.NOŽELOJAMI!!! Manuprāt,ir pēdējais laiks pārtraukt mācīt, ja skolotāji tā tiek ne(novērtēti).
############# 13.10.2015. 20:30:38
.....……………….................
Ieejiet LIZDA mājas lapā un tur atradīsiet patieso modeļa ietekmi uz novadu skolu pedagogu atalgojumu pēc modeļa ieviešanas. No 119 pašvaldībām tikai 8 ir tādas, kurās skolu pedagogi cer saņemt lielāku atalgojumu. Pārējie ir tikai zaudētāji no 8-354 eiro mēnesī. Tikai streiks pret modeli!
Elastīgais 13.10.2015. 20:08:49
Pēc fantastiskā algu samazinājuma šajā m.g., katram kļūst skaidrs, ka pēc modeļa ieviešanas, nekas vairāk nesanāks, vai arī tagad ir jāsamazina, lai nākošajā m.g., labākajā gadījumā, kādus 10 eu varētu pielikt un teikt, ka algas palielinātas. Kāpēc alga mazāka? Neviens neko sakarīgu nav spējīgs paskaidrot. Beztermiņa streiks - vienīgā iespēja kā apgaismot likumlēmējus, ka visi kopā mēs esam milzīgs spēks un ka mūsu mērs vienreiz ir pilns no solījumiem 25 gadu garumā. Visa lielā māžošanās ar kaut kādu stulbu padziedāšanu arī novedusi pie tā, ka ar skolotājiem var nerēķināties, jo viņi taču ir mīkstčaulaino masa bez goda un cieņas pret sevi.
Kāds tiešām cer, ka pēc jaunā "modeļa" alga viņam būtiski palielināsies? Būtiski, ne par 10 eiro. Īstenībā tas ir algu slēptās samazināšanas modelis. Jāstrādā būs vairāk, lai nopelnītu mazāk.
Jā, kur tad tiek nolikta tā nauda, kas ietaupās uz skolēnu skaita samazināšanos? Katru gadu skolēnu skaits samazinās. Bet naudas kā nav tā nav??? Vai šī nauda tiek ielikta ministrijas darbinieku algām? Kāpēc ministrija nerunā par šo? Kāpēc ministrija neprotas samazināt štatu skaitu iekš IZM? Vai arī savu algu samazināšanu? Izskatās, ka ministrijai nekādas atbildības. Toties skolotājiem un skolai kopumā gan jāatbild par visu. Nedod, Dievs, ja kaut kas noies skolā greizi un kāds nebūs paglaudīts pa spalvai. :D
Augošs organisms 13.10.2015. 17:29:42
Man šogad Mazāka alga par to pašu stundu skaitu!!! Elle!!! Kāpēc? Sabiedrībai radīts priekšstats, ka skolotāju algas kaut kā aug. Mēs te visu pagājušo gadu paudām izmisumu, rēķinājām, kad un cik būtu jāpieliek. BET MUMS IR SAMAZINĀJUŠI ALGU!!!
Ko tas nozīmē?! 13.10.2015. 16:59:14
"Septembra alga ir mazāka-un tas pat bez jaunā modeļa." - uz kāda pamata?! Kā tas ir irespējams?!
LŪDZU NESAGRAUJIET SISTĒMU, NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Bet kurā caurumā iekritusi pagājušā gadā un tagad arī šajā mācību gadā nomazinātā nauda? Noņemts ir ne vienam vien, kam pielikts? Šogad arī mazajās skolās joprojām jūtams ikgadējais samazinājums! Kur redzams modelis, kas sola paaugstinājumu? Rēķinot līdzi, sanāk tikai samazinājums. Vai tad šitām aitām vēl ir ko cirpt? 700 un bišķi uz papīra ne par mistiskajām 36 (kā saka), bet vismaz par 50 darba stundām! Lielākā daļa strādāsim nepilnu slodzi (sākumskolā nemaz pilna slodze uz papīra nesanāks). Nu nebūs tas 700 uz papīra! Vai minimālo sasniegsim? IZM, VID un citu svarīgu valsts iestāžu darbiniekiem gada beigās tiek maksātas kārtīgas prēmijas par "labi veiktu darbu". un mēnešalga līdzinās mūsu gada izpeļņai!Atvaļinājumi katru otro mēnesi! Beztermiņa streiku pēc brīvdienām līdz janvārim! 40 stundās izdarāmu slodzi ar atbilstošu Eiropas līmeņa algu! Arī nepamatoti ieturēto 8 gadu garumā atdodiet! ...Zobiem!
Atkal uz skolām sūtīt minūšu skaitīšanas tabulas!!! Lai var beidzot saprast, cik daudz naudas vajadzēs! :) sarkasms...
Es nesapratu. Vai tagad ministra darbu dara premjers? Dīvaini. Un var jau loģiski secināt ja pieņem tādas izmaiņas, tad naudiņa jāliek klāt vai jāņem nost. Var jau pat kaut ko nlemt. Bet pašreizējā sistēmā tas nav nopietni pieņemams, jo pēc dažiem mēnešiem partijām var rasties citas intereses un lēmumi kopār ar paveikto nokļūs miskastē.
Kā tas viss ir apnicis!Acu aizmālēšanai velk un velk garumā.Cik tas ir nožēlojami.Septembra alga ir mazāka-un tas pat bez jaunā modeļa.Vai pienāks tas brīdis, kad kaut kas nostāsies savās patiesajās vietās un skaitļos.
Paldies Seilei par ilgstošu skolotāju pazemošanu, prestiža graušanu un sabiedrības sarīdīšanu pret skolotājiem, nu jau gada garumā.
Nu cik var ņemties ar to modeli!?Šķiet ministrei tas katru un stundu tikai vien prātā,citu problēmu nav!Skolotāju intereses var daļēji saprast(pats esmu skolotājs),bet reizēm jau tas šķiet smieklīgi no valdības puses skatoties,ka ministrija jau kādu gadu maļ un maļ vienu un to pašu,un nu izrādās vēl naudu papildus vajag!
tikai skolotājs 13.10.2015. 13:58:35
Skatāmies budžetu un ko mēs redzam? Izrādās, skolotāju algām ministrija GADĀ tērē 32 miljonus ar santīmiem! Un jaunajam algu modelim vajag papildus vēl vairāk par 30 miljoniem. Vai tiešām mana alga tiks dubultota? Pēc aptuveniem aprēķiniem to draud samazināt par 140 EUR.
"bernu matei" no bērnu mātes 13.10.2015. 13:55:25
To jūs par skolotājiem, kuri jums gramatiku mācīja?
nevienu centu , jo daudzi pedagogi vispar neatbilst PEDAGOGU KRITERIJAM ...Diploms ir , bet saprasana nav .
joprojām nesaprotu, kur tiks novirzīti šie miljoni, ja visās apkārt esošajās skolās (mazās lauku skolas un lauku vidusskolās) algas pēc jaunā moduļa būs mazākas.
Arodbiedrība tiešām ir zem katras kritikas..Tā vien izskatās ka viņa aizstāv IZM un valdības intereses...Godīgi sakot skolotājiem iesaku uzzināt kādā veidā var iesniegt arodbiedrībai ar skolotāju parakstiem par streiku vai pret moduli.Lūdzu kurš gudrāks juridiskajos jautājumos lūdzu.Galu galā mēs taču esam inteliģence.
nu bet tad ko Jūs te tupat??? ejat un streikojat!!!! AITAS !
Beztermiņa streiku..
Pēc septembra algas saņemšanas vienkārši rokas nolaižas strādāt par skolotāju! Kamēr skolotāji nestreikos, tikmēr nekas nemainīsies! Skolas uz dažām dienām ciet, tad varbūt kaut kas mainīsies!
Var jau prasīt ļimonu pēc ļimona, bet ko tas mainīs"?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.