Lietotājvārds
Parole
Nu beidziet-KĀDS STREIKS??? cIK ,,STREIKUS''jau neesam piedzīvojuši??? Gandrīz katru gadu noris dūšīgas runas ,IZM sola,ka nu gan streikosim,skolotāji niknojas un cer....un vienmēr viss beidzas vienādi ar klusu ....pšššš....aptuveni tā:naudas ir tik cik ir,jāsaprot tak stāvoklis valstī,vajadzību ir tik daudz,skolotāja darbs ir misija,pacietīsimies utt. Ja arī kāds neliels noplucis lauku skolotāju bariņš Rīgā sapulcējas un uzdzied Bēdu manu lielu bēdu,tad kungiem no tā ne silts ne auksts... Lai kaut kas notiktu jābūt stiprām un ieinteresētām arodbiedrībām,nevis slinku veču pulciņam kā LIZDA,kam vienīgā interese ir saglabāt savas siltās,labi atmaksātās vietiņas,ka tik,nedod dies,nav jāatgriežas skolā....Jāstreiko būtu,,visinteresantākajā laikā-eksāmeni,maijs,mācību gada sākums,streikam jābūt beztermiņa un spontānam...Vai Latvijā tas iespējams?Domāju,ka nē,tāpēc arī nekas nemainīsies...kāda jēga runāt!
Atbildiet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 15.10.2015. 13:38:03
Bet kur palika un paliks ietaupītais????????????????????????????????????????????????????????????
Cik godprātīgi jūs izmantojat savu budžetu - no skolotājiem iekasētās biedra maksas??
Streiks ar skolu slēgšanu jau tuvākajā laikā!!!!!!!
Valsts ģimnāzijas skolotājs 14.10.2015. 23:11:12
Skaidrs, ka skolotājiem nevajag būt muļķiem, bet jācenšās strādāt pēc iespējas mazāk, izmantojot visdažādākās ""optimizācijas"' iespējas. Tā, piemēram, es audzināšanas mērķus un uzdevumus vienkārši pārkopēju no iepriekšējā mācību gada ( vēl jo vairāk tāpēc, ka tie pēc būtības ir formāli ). Līdzīgi rīkojos arī ar klases stundas tematiem un ieskaišu grafiku. Stundām kaut ko paskatos starpbrīžos. Reizēm, lai atpūstos un izdarītu citus darbus,, uzdodu rakstisku uzdevumu veselai stundai, kuru pēc tam izlaboju ar i, to pat neizlasot utt. Kā maksā, tā strādāju...
Cik tad ilgi vēl ņirgāsies par skolotājiem, kā arī izglītības sistēmu valstī?
tāpat vien 14.10.2015. 17:39:01
Latvijā vidējā bruto darba samaksa jeb alga pirms nodokļu nomaksas 2015. gada otrajā ceturksnī augusi par 6,9, sasniedzot 815 eiro mēnesī. "Skolotāju algai ir jābūt virs vidējās algas Latvijā", sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.
ATBILDE => Par vietniekiem2 14.10.2015. 16:50:52
e-klasē vairākkārt ir rakstīts un diskutēts par dir. vietnieka lomu skolā. Ar vietniekiem tāpat kā ar bitēm - nekad neko nevar zināt. Vecajā skolā (Rīgā) direktore bija sadalījusi 2 vietnieču slodzi 4 vietniecēm - katrai 0,5, lai būtu skaļāks un pārliecinošāks atbalsts direktorei. Komentāros tādas vietnieces par "karsējmeitenēm" sauc. "Karsējmeitenes" čakli apmeklē seminārus, nes uz skolu sakopētu ankešu un aptauju kaudzes no citām skolām un liek skolotājiem tās pildīt, lai būtu "karsējmeitenēm" ko ielikt sev mapītēs. Ja par metodisko darbu skolā atbild pieredzējušākā "karsējmeitene"-pensionāre ar stāžu, tad ne uz ko labāku nedrīkstējām cerēt. Tagadējā skolā arī ir 4 vietnieces, bet situācija diametrāli atšķirīga. Pilnās slodzes vietniece praktiski organizē mācību darbu skolā, katra no 1/2 slodzes vietniecēm palīdz sākumskolā, vidējās klasēs un vidusskolā. Štata vietas pasākumu scenāriju rakstītājam skolā nav - ir skolēnu pašpārvalde, teātra pulciņš, ansamblis, kino-foto-datorpulciņš, kas palīdz skolotājiem rīkot skolā svinības. Ja stipra skolēnu pašpārvalde, var gāzt kalnus. Ja skolotājiem uzticas un katru nedēļu neliek pildīt anketas un ciklogrammas, ja 2x mēnesī nav jāklausās vāvuļošana obligātajās 40 min. informatīvajās sanāksmēs kā vecajā skolā, viss notiek. galvenais, lai ir bērni un pietiekams stundu skaits. Un vēlamas vairākas paralēlklases, lai varētu sagatavot interesantāku stundu!
lauku skolotājs 14.10.2015. 16:16:17
Alga 50eur mazāka. Nu jau mazāka par minimālo.Un tas ir skolotājam ,kurš 25gadi nostrādājis skolā. JĀSTREIKO! Pagasta skolnieku autobuss nekustās ,kamēr vismaz skolotājiem vidējā alga valstī !
strādnieks 14.10.2015. 16:03:25
Kā maksā tā strādā!
Par vietniekiem2 14.10.2015. 16:00:52
Nevar piekrist. Mums ir par maz vietnieku - resp. nav vietnieka audzināšanas darbā, tāpēc visi scenāriji jātaisa klašu audzinātājiem pēc slīdošā grafika un bez atlīdzības. Citās skolās to veic profesionāls vietnieks. Skola - liela (virs 600).
Atbilde uz jautājumu Zelmai 14.10.2015. 15:58:11
Lielākā algas atšķirība skaitļos. Somijā pedagoga vidējā alga ir 3500€, bet mums pēc jaunā modeļa nedrīkstēs pārsniegt 1000€, strādā, cik vien labi gribēdams.
Nav nekā neiespējama, ja vien esi pietiekami nokaitināts!
Kādas ir būtiskākās atšķirības starp Igaunijas (Somijas) un topošo Latvijas modeli?
Igaunija pārņēma Somijas modeli, tur viss daudz maz kārtībā. Latvijā ilgi un dikti cenšas izgudrot velosipēdu ar kantainiem riteņiem. Izskatās, ka laikam izdosies.
Copy- paste iepriekšējam 14.10.2015. 14:35:54
Nekur nav teikts, ka viens vietnieks uz 200 bērniem, bet gan viena slodze. Cik cilvēkiem dalīt - tas nav norādīts. Ja pēc jaunā vietniekiem ļaus 9 stundas vadīt, par to nesaņemot nekādu samaksu, tad tas tikai veicinās dalīšanu, jo strādāt par velti - tas jau ir izsmiekls.
Par vietniekiem skolā - nu ir viņu par daudz! 14.10.2015. 14:29:59
Bija skolā 2 māc.daļas un 0,5 informātikas vietnieks, šoruden 5 māc.daļas (0,25x2 + 0,5x3) + 0,5 inform.vietn. Zaudētāji ir bērni un skolotāji - vairāk sapulces, uzradušās neizprotamas anketas un ciklogrammas, ko jaunās vietnieces sakopējušas kaut kādos kursos, vadības apspriede ar kafiju tagad pirmdienās 2 stundas (agrāk 1/2 stundu bija māc.pārz. jāgaida). Komentāros lasīju, ja jau vietniecēm tik grūti, varbūt, sadalīt vietnieču slodzi vēl vairāk, piemēram 10 vai 20 cilvēkiem. Atbalstu IZM priekšlikumu - ne vairāk kā viena vietniece uz 200 skolēniem (šobrīd skolā direktore un 7 vietnieki (ieskaitot inform. un saimn., skolēnu skaits nedaudz virs 150)
Atbilde STUDENTAM (neesmu Gatis, bet atbildu) 14.10.2015. 13:58:53
Ja LIZDA publisko informāciju, ka skolotāju alga var samazināties par 354 EUR, tad loģiski, lai nopelnītu šos 354 EUR jāstrādā vairāk. Ja skolā neļauj, tad par sētnieku , apkopēju vai Maxima kasieri. Varbūt kāds domā citādi?
Atbilde Gata vietā 14.10.2015. 13:55:44
Bija uz skolu Lizda biļetens ar aprēķiniem. Tur tabula. Matemātikā - pēc vecā modeļa uz 21 kontakstundu ir 2 konsultācijas un 8 stundas labošanai un gatavošanai, bet pēc jaunā - uz 21 kontakstundu ir 4 konsultācijas un 4,2 stundas labošanai un gatavošanai.Lai man kāds pastāsta, kā 4,2 stundu laikā sagatavot 21 stundu un izlabot 100 burtnīcas (caurmērā)???
Rīgas skola 14.10.2015. 13:53:26
Lielā daļā Rīgas skolu jau šogad ir algu samazinājums par apmēram 140 eur, jo skolēnu skaits krietni palielinājies, atvērtas daudz jaunas klases, bet likmes ar skolēniem sekojošo naudu rēķinātas uz 1. jūniju. Pilnīgs absurds.
jautājums Gatim 14.10.2015. 13:45:03
"Algu reforma – slēpta slodzes palielināšana! Saskaņā ar jauno atalgojuma modeli mums (Latvijas skolotājiem) būs jāstrādā vairāk, lai varētu nopelnīt tikpat daudz, cik šobrīd." Sakiet, lūdzu, kā Jūs nonācāt pie šāda slēdziena? Kāpēc darba grupa, Lizda, kas piedalās algu modeļa izstrādē, to pieļauj? Televīzijā, presē nekur šis faktors nav minēts... (jautā students)
Plastiskais 14.10.2015. 13:28:21
kaads streiks ? pieplociet pie taafeleem, sastaajieties kopaa ar ar muguraam kaa pingviini un domaajiet par gaisho naakotni. un marsh uz kursiem. un atskaites neaizmirstiet s&sv uzrakstiit. streikotaajinji....
Niknais Kalašņikovs 14.10.2015. 12:58:25
Streiks eksāmenu laikā!!! Valdību vajag audzināt tikai šādām metodēm, protams skolēni nav vainīgi!
Ja modelis tiks ieviests esošajā redakcijā, tad 56% skolu skolotāju jutīs algu samazinājumu, aprēķināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA). Salīdzinot ar pašreizējo modeli "Nauda seko skolēnam", no 651 vispārējās izglītības skolas algu apjoma samazinājumu izjustu 370 skolu pedagogi, ziņo LETA. Arodbiedrības aprēķini liecina, ka skolotāju algas vidēji varētu sarukt no pavisam nelielas summas - 0,80 eiro - līdz pat 354 eiro.
Visās komisijās un sanāksmēs, darba grupās taču darbojas mūsu pašu kolēģi..Mūsu direktori, skolotāji. Ne jau sveši lemj skolu un pedagogu likteņus..Acīmredzot, skolā dzied vienu dziesmu, kā pārkāpj ministrijas slikesni, maina tonalitati... Tipiski...Žēl.
LŪDZU NESAGRAUJIET SISTĒMU, NEĻAUJIET TO DARĪT BEZATBILDĪGI. PARŪPĒJIETIES PAR VISIEM SKOLOTĀJIEM - ALGAS SAMAZINĀT NEDRĪKST NEVIENAM, NOTEIKTI JĀROD PAPILDUS LĪDZEKĻI NELIELO SKOLU SKOLOTĀJU CIENĪGĀM ALGĀM!!! MODELIS BEZ TARIFIKĀCIJAS - SAMUDŽINĀŠANA, PASAKOT, KA TIEK SAMAKSĀTS PAR VISU, BET NEBŪS SKAIDRS KONKRĒTI NEKAS (būt skolā un strādāt vai būt skolā un pavadīt laiku, atsēdēt paredzētās darba stundas...) Nedrīkst notikt sistēmas sakārtošana ar milzīgu naudas pārdali pašā sistēmā.
Jā,gļēvi jau mēs esam...Lielajā daudzmiljonu Londonā metro darbinieki streikoja, bet mēs pacietīsimies, "gan jau debesīs labāi būs"......
dzirdēju šorīt ziņās 14.10.2015. 10:34:13
Viens no premjerministres Laimdotas Straujumas vadītās darba grupas kopsavilkuma punktiem formulēts šādi – “Daļa pedagogu nevarēs sasniegt pašreizējo algu līmeni.”
Algu reforma – slēpta slodzes palielināšana! Saskaņā ar jauno atalgojuma modeli mums (Latvijas skolotājiem) būs jāstrādā vairāk, lai varētu nopelnīt tikpat daudz, cik šobrīd.
Vienosies par to, ka draudzīgi samazinās algas un palielinās darba apjomu, bet skolotājus piemānīs un arī streika briesmas novērsīs.
Ja LIZDA nevar noorganizēt streiku, tad jāstājas ārā no ārodbiedrības, pietiek uzturēt citus, sāksim darīt , nevis dziedāt bēdu manu lielu bēdu:-)
Ieejiet LIZDA mājas lapā www.lizda.lv un tur atradīsiet patieso modeļa ietekmi uz novadu skolu pedagogu atalgojumu pēc modeļa ieviešanas. No 119 pašvaldībām tikai 8 ir tādas, kurās skolu pedagogi cer saņemt lielāku atalgojumu. Pārējie ir tikai zaudētāji no 8-354 eiro mēnesī.
Nu un par ko var vienoties, ja pat nas skaidrības, kādas ir prasības?? Seile taču paziņoja, ka nepieciešamais finansējums var pieaugt, bet vēl nav zināms, par cik. Kā tad var ziņat, par ko vienoties?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.